Petrapetrus 2008 okt. 23. - 18:44:45 Előzmény tom991
(4/44)
A keselyûk már eleve úgy néztek ki, mint a Beatles (séró), ez szerintem abszolút egyértelmû volt... :-D
10/10
tom991 2008 aug. 27. - 20:37:27 10/10 Előzmény tom991
(3/44)
VÉGRE!!! Tegnap szerencsés tulajdonosa lettem egy Dzsungel könyve DVD-nek. Röviden, tömören: CSODÁLATOS! A szinkron -bár hallatszik, hogy nem mai darab- kifejezetten jól szól 5.1-ben. A menüben a film dalbetéteinek részletei láthatók és hallhatók, szintén szinkronnal. Megtudtam, hogy a négy keselyû amolyan Beatles-paródia akart lenni, volt egy dal is az õ stílusukban (amely nem készült el teljesen), sõt a Beatles énekelte volna fel a dalt, csak a menedzserük nem engedte. Van jó néhány kimaradt dal (köztük az "Egy-két jó falat" demo verziója. A Jonas Brothers elõadja Lajcsi király dalának egy új változatát. Az audiókommentárban a zeneszerzõ, egy animátor, a rendezõ gyermekének (Maugli eredeti hangja) közremûködésével, valamint archív hangfelvételekkel. Folytassam? (Gondolom ne!)
10/10
tom991 2008 aug. 25. - 18:28:09 10/10 Előzmény sipka
(2/44)
Hát, csak egyetérteni tudok! 1-2 napon belül, megjön a 40. évfordulós 2 lemezes DVD-változat. Az eredeti, 5.1-re felkevert ('79-es) magyar szinkronnal (már alig bírok magammal). Csak ízelítõnek: a menük animáltak és magyar nyelvû (menüpontok és filmrészletek). Kimaradt jelenetek, werkfilm, kisfilmek, Az elveszett karakter-Rocky az orrszarvú, magyar hanggal ellátott játékok. És (bár én ezt nem tudom nagyra értékelni) Jonas Brothers videoklip. - Jó párszor láttam VHS-en(, a magyar fõcím nem hiszem, hogy hiányozni fog). - Szóval csak ajánlani tudom minden rajzfilmszeretõ gyereknek és felnõttnek.

ui.: Isten nyugosztalja Csákányi Lászlót!
sipka 2008 júl. 08. - 18:52:59
(1/44)
Néha-néha elgondolkodom azon, hogy az olyan topic-ok, mint például "A dzsungel könyve", miért nincsenek elkezdve....
Hiszen ez egy klasszikus Walt Disney remekmû, amelyet bizony (szinte) mindenki ismer.. A legtöbben ezen a rajzfilmen cseperedtek fel, és léptek a felnöttkorba, hogy olyan társadalmi munkákat végezzenek el, mint a higéniai asszisztens, marketing menedzser, BKV ellenõr, gazdaságügyi miniszter, pénztáros stb.
Szóval sok millióan tisztában vannak "A dzsungel könyve" káprázatos dallamaival, illetve a történeti cselekményeivel :)
Én nagyon birom ezt a mesét :P Jó látni, hogy a pubertás kor (és az ehhez kapcsolodó durva viselkedés) azokat is eléri, akiket (éppenséggel) a farkasok neveltek fel :DD
Amúgy ebben a rajzfilmben egyetlenegy hibát nem tudnék találni.... A zene kiváló, a karakterek aranyosak, a kézzel készitett hátterek kidolgozottak, illetve a sztori felépitése is átgondolt :)
S azért ne felejtsük el Balu vicces jellemét se, akit annyira megszeretett a közönség, hogy egy saját rajzfilm sorozatot is kapott "Balu kapitány" cimmel :P
Tehát akik még nem látták, azok nézzék meg sürgösen, nehogy leégessék magukat egy puccos társaságban :D

UI: Ja, tényleg... Nagyon jó a magyar szinkronja!! Akkoriban még figyeltek az ilyesmire :S