10/10
Chabesz 2008 máj. 04. - 22:52:42 10/10
(165/425)
Végtelenül emlékezetes film. Egész röviden így lehetne összefoglalni a faun labirintusát. Lenyûgözõ, de ami mégfontosabb, magávalragadó látvány és élményvilág. Pontosan az, amivel egy filmnek elsõként operálnia kell!

És esetleg csak órákkal, napokkal késõbb derül ki, hogy itt még ennél is sokkal többrõl van szó. Nem pusztán egy háborús, elcsépelt alaptörténet, az unalomig koptatott sablonokkal, 1 dimenziós szereplõkkel és értékrenddel. Pontosan ez az amibõl kiindul és amit többszörösen túlszárnyal. Talán annyira, amennyire hihetetlenül hangzik egy véres drámát egy mesével kombinálni. Az eredményt talán épp az elõbbi sablonos háborús drámai mûfaj példája és az igazán mélyen elbújtatott gondolatok és ötletek közötti szakadék, különbség szemlélteti.

Ezzel a zseniális alapötlettel érzékletesen, mélyen, látványosan, de soha sem szájbarágva mondd ez a film olyan sokat és gondolkodtat el. Az esetelegesen kritizált véres, naturalista fényképezés pedig legalább olyan szerves része a mûnek, mint amilyen a csodálatos mesevilág. Itt semmi sem csupán az, aminek elsõre látszik és végképp nem egyértelmû a képek mögött megbújó üzenet feloldása. Várhatóan úgyse hagy majd nyugodni senkit, amíg össze nem áll a fejében egy saját kép errõl a mesés drámáról. Különösképp a záró képsorról, és az utolsó mondatról. Azt hiszem, aki veszi a fáradtságot, hogy a film mélyére nézzen, az maradandó élménnyel gazdagodik. Nekem és nekik ez egy újabb kötelezõ, és valószínûleg többször is nézendõ darab!
10/10
Zempy 2008 máj. 04. - 13:34:24 10/10
(164/425)
Nem akarok beléd kötni. Elfogadom, hogy nem tetszik a film, csak épp az érveid voltak nagyon gyengék, abszolút irreleváns dolgokat kifogásoltál... Az meg, hogy ennél kegyetlenebb filmet nem láttál, hihetetlen.
10/10
Zempy 2008 ápr. 23. - 20:01:24 10/10
(163/425)
Nem láttál ennél kegyetlenebb filmet?? Ne már, ez most komoly? ha igen, akkor Született feleségeket és cukormázas tinivígjátékokat nézel csak???

És mért ne élné vki túl, ha jól elvágják a száját? Azt már meg sem kérdem, hogy Darth Vader meg az egész csillagmese ennél miért természetesebb. Annál a trilógiánál ennek a filmnek sokkal több valós alapja van.
Ezüstliliom 2008 ápr. 21. - 18:42:05
(162/425)
Csak meg kell nézni, milyen mûsorokhoz szólsz hozzá + a szóhasználatod, és máris meg tudja ítélni mindenki, mekkora súllyal esik a latba a véleményed.:)

Írom ezt annak ellenére, hogy nekem sem lett a kedvencem ez a film.
10/10
peca1000 2008 márc. 25. - 23:32:40 10/10
(161/425)
Nagyon szép, és megindító "mese" felnõtteknek. Most néztem meg, és még mindíg beleborzongok abba, amit láttam. Az Index kritikájával egyetértek. Igazi mestermû.
10/10
bürgönye 2008 márc. 13. - 22:59:07 10/10 Előzmény szürke bagoly
(160/425)
Jaaaj, tényleg! Köszi szépen. :)
szürke bagoly 2008 márc. 13. - 09:01:46
(159/425)
TORTURA

rendezõ: Rob Reiner
író: Stephen King


szereplõ(k):
James Caan (Paul Sheldon)
Kathy Bates (Annie Wilkes)

Súlyos autóbaleset éri a behavazott, néptelen coloradói országúton Peter Sheldont, a népszerû regényírót. Úgy tûnik, mégis szerencséje van, az egyik rajongója találja meg és siet a segítségére. Annie Wilkes, aki ráadásul szakképzett ápolónõ, a saját házában helyezi biztonságba a mozgásképtelen írót. A középkorú nõ rajong Sheldon regényhõséért, Miseryért. Az ápolásnak azonban csak nem akar vége szakadni. Az író hamarosan ráébred, a nõ valójában foglyul ejtette, és semmitõl sem riad vissza, hogy örökre megtartsa magának.
10/10
bürgönye 2008 márc. 13. - 00:34:24 10/10
(158/425)
Ki az az Annie Wilkes?
10/10
Zempy 2008 márc. 11. - 23:35:46 10/10
(157/425)
Ezt átgondoltad, mielõtt leírtad?? Akkor nyilván az egész filmstáb, sok ezer kritikus és a közönség nagy része is egy Hannibal Lecter- Darth Vader- Annie Wilkes keverék, csak hogy pár szadistát említsek. Nem hinném, hogy nem láttál ennél kegyetlenebb filmet, azért valljuk be, nem volt ez annyira erõszakos, nekem abszolút nem ez maradt emlékezetes a filmbõl. Nem is errõl szól elsõdlegesen, nem ezen volt a hangsúly. Ki lehet még emelni ezer dolgot, ami miatt jó és tetszetõs film. Sajnos a világon ilyen is van/volt, nem lehet errõl nem tudomást venni. Nem csak Amerikai pitét és Doktor Szöszit kell nézni, az élet nem rózsaszín, hanem gyakran nehéz és kegyetlen, sosem árt ezt észben tartani. Ha valakinek csak emiatt nem jön be ez a film, az valószínûleg túl nyuszi, és képtelen volt ettõl a pár jelenettõl eltekinteni és a filmet egészében nézni. Szóval nekem és a többségnek nagyon-nagyon tetszett, mégsem tartom magam szadistának és kegyetlennek, sorry......
Hesztia 2008 márc. 06. - 21:03:09
(156/425)
Jó hogy mondod...megyek is, és feldarabolok vkit.
Ezüstliliom 2008 febr. 27. - 18:55:09
(155/425)
Ezzel abszolút egyetértek: egy gyerek, aki szerint nem is olyan jó "itt kint". Hátborzongató.:(
10/10
bürgönye 2008 febr. 27. - 18:08:18 10/10
(154/425)
Bizonyos szempontból a legnyomasztóbb az a jelenet, mikor Ofelia a még meg nem született öccsével beszél, és elmondja neki, hogy "itt kint" nem is olyan jó...
10/10
bürgönye 2008 febr. 27. - 18:06:28 10/10 Előzmény Zempy
(153/425)
Óóóó-jeee! Örülök, hogy nem csak én vagyok kikattanva a Narniától és más hasonlóktól. ;) Ez a film valóban különleges, egyáltalán nem hollywoodi, még a végét (mikor Ofelia belép a trónterembe) sem éreztem túlzásnak, szerintem éppen megfelelõ ellensúlyként szolgált a film többi részének naturalizmusával szemben.
A gyerekevõ szörnyrõl egyébként nekem is a háború jutott eszembe, csak a mennyezetfreskók elbizonytalanítottak, nekem egyfajta visszájára fordult szakralitást sugalltak...
De inkább nem filozofálok.
Ezüstliliom 2008 febr. 25. - 19:20:53 Előzmény Zempy
(152/425)
Természetesen a tettekre.:)

SPOILER

Üveggel szétverni egy ember fejét, meg levágni az ujjperceit... Köszönöm, én nem kérek az ilyen filmekbõl!:(
10/10
Zempy 2008 febr. 24. - 22:52:32 10/10
(151/425)
A szörnyûségeket a filmben elkövetett tettekre és lényekre érted, vagy magára a filmre???
Ezüstliliom 2008 febr. 24. - 15:50:03
(150/425)
Aki szereti a szörnyûségeket, annak tetszik, biztos. Én inkább maradok a lájtosabb meséknél.:)
10/10
Zempy 2008 febr. 24. - 12:23:03 10/10
(149/425)
Ez igen! Felnõtteknek szóló mese, mert mindenkiben ott fészkel egy kicsi gyermeki én, és mindez- részben- valóságos, tanítani vágyó köntösbe bújtatva! Elég meredek vállalkozásnak tûnhet, és nemcsak, hogy unikumnak számít, de még sikeres is!

A legjobb, hogy nem sablonos, csak úgy süt belõle a fantázia, az új egyedi húzások, és a sok energia, amit belefektettek. Tökéletes a smink, a látvány, a lények- minden technikai rész. Dicséret a forgatókönyvnek, és a sejtelmes zenének, a színészeknek. Minden megvan benne, ami képes elvarázsolni, és tényleg maradandó nyomot hagy a nézõben. Külön öröm, hogy ismét egy bizonyíték: erre nem csak Hollywood lehet képes! Engem a film elkapott és jól megszorongatott- nem egy felejthetõ, egyszernézõs alkotás. És szerintem senki ne hasonlítsa Narniához, Eragonhoz, Arany iránytûhöz és egyéb színvonaltalan, sablonos, kicsiknek készült, semmi újat nem nyújtó förmedvényekhez!!
10/10
moziman22 2008 febr. 19. - 17:48:14 10/10 Előzmény bürgönye
(148/425)
Tényleg nagyon brutális. de annyira örülök, h megnéztem, én nagyon nem szeretem a fantasy-ket,de ez tényleg nem a szokványos. Én sem értettem pár dolgot,de nem is bánom-számomra az a film ér valamit, ami elgondolkodtat, és napokig a fejedben jár...És észre sem veszed,de épülsz tõle!Ami pedig azt a gyerekevõ lényt illeti én még életemben nem láttam ilyen ijesztõt, hát készen lettem tõle...jelentése ennek talán nincs is, csak a háború borzalmainak egyik megtestesítõje...na meg ez a mondanivaló, hogy csak egy képzelt világban lehetünk boldogok, háát...van benne valami.
10/10
bürgönye 2008 febr. 10. - 21:25:44 10/10
(147/425)
Aztán persze vannak olyan elemek, amelyekkel nem nagyon tudtam mit kezdeni, legalábbis nem volt egyértelmû a jelentésük (jellegzetesen ilyen volt a kéz-szemû gyermekevõ és a lakomája), ami nem is feltétlenül baj, legalább sikerült elkerülni a szájbarágást.
10/10
bürgönye 2008 febr. 10. - 21:21:13 10/10
(146/425)
Elnézést a Narnia-kedvelõktõl...
Tkp annyit akartam mondani, hogy számos egymástól teljesen eltérõ nézõpontú, témájú, hangulatú filmet nem lehet bezsúfolni egyazon kategória alá. Számos ismertetõben "fantasy" címszó alatt futott, és a megelõzõ filmek alapján valami sokkal enyhébbre számítottam.
A legérdekesebb talán a kislány fantáziavilágának és a kézzelfoghatóan valós eseményeknek az összekapcsolódása - talán annál a jelenetnél lehet a legjobban megfigyelni, mikor a Faun megkéri õt, hogy gondolkodás nélkül teljesítse, amit elõír neki: itt már lehet sejteni, hogy nem fog neki engedelmeskedni, hiszen akkor a nevelõapjához válna hasonlóvá...