Mara60 2016 szept. 02. - 05:42:59
(64/404)
Ezt a hibát én is kiszúrtam, engem teljesen összezavart, mert addig is folyton összekevertem a fiúkat, így meg tettek rá még egy lapáttal.
6/10
napraforgó 2016 szept. 02. - 04:02:43 6/10
(63/404)
Én még nem láttam korábban a sorozatot, így nekem nagyon is jól jönnek a magyarázatok, a háttérinformációk. Még csak most kezdek ismerkedni a sorozat szereplõivel és bizony nem mindig világos, hogy ki kicsoda és mit is akar tulajdonképp, mert jó keleti szokás szerint a szereplõk sokszor nem azt teszik, mondják, amit gondolnak. Engem zavar ez a sok frakció is, csak annyi világos, hogy mindegyik a hatalmat akarja, de hogy változna-e valami az országban, ha a hatalmi viszonyok megváltoznának, azt nem tudom. (más tömné meg a zsebét)
Kérlek ezért ne hagyj itt minket, rajtam kívül biztos sokan vannak, akiknek jól jönnek a magyarázó hozzászólásaid. Jó az, ha van, akitõl kérdezni is lehet, ha valami nem világos, vagy valamit nem értünk.
biri66 2016 szept. 01. - 22:58:19
(62/404)
Megmondom õszintén, hogy én már annak idején sem tudtam követni a gondolatmenetedet, amikor a sorozat d-addicts oldalon levõ topikjába írtál, és ez azóta sem változott. Persze ez ne tántorítson el, K. Judit épp tegnap írta, hogy már több sorozatot néztetek együtt, õ biztos megérti a mondandódat.

De ha baj, ha egyes dolgokat tisztázni szeretnék azok kedvéért, akik nézik, akkor többet nem írok.
biri66 2016 szept. 01. - 22:09:35
(61/404)
Örülök, hogy korábban már megnézted a feliratommal a Hwajungot, hugiot.

Amúgy a mai 4. rész szinkronjában szerintem félrefordítottak valamit. Amikor ui. a 2. részben beszélgetett tanulás közben a gyermek Joo-won (a csendõrkapitány fia, kékben) és In-woo (Kang kormányzó fia, rózsaszínben), akkor In-woo kijelentette, hogy õt már nem érdekli a tanulás, nem akar többé tisztviselõ lenni, mert új célja van; a király sógora lesz, vagyis a hercegnõ férje. Ehhez képest a 4. részben kamaszként iszogatás közben közben azt latolgatták, hogy ki lesz a hercegnõ férje, és In-woo (a bordó ruhás) Joo-wonhoz fordulva azt mondta, hogy te már gyerekként is kijelentetted, hogy elveszed a hercegnõt. Holott épp az ellenkezõje történt.
biri66 2016 szept. 01. - 14:13:49
(60/404)
A tegnapi 3. részben Jungmyung hercegnõ és Yeongchang nagyherceg alakítói: Jung Chan-bi és Jeon Jin-seo.
biri66 2016 szept. 01. - 14:10:02
(59/404)
Ügyes volt a kis hercegnõt megszemélyesítõ Heo Jung-eun.
biri66 2016 szept. 01. - 13:24:31
(58/404)
A kép lemaradt. Szóval újra megpróbálom.

Így néztek ki a sajtótájékoztatón a fõszereplõk. Balról jobbra:
Cha Seung-won (Gwanghae király), Kim Jae-won (Injo király), Lee Yeon-hee (Jungmyung hercegnõ), Seo Kang-joon (Joo-won), Han Joo-wan (In-woo), Cho Seong-ha (Kang kormányzó)
biri66 2016 szept. 01. - 13:23:04
(57/404)
Ilyet sem csináltam még ezen a fórumon, megpróbálok képet berakni.

Így néztek ki a sajtótájékoztatón a fõszereplõk. Balról jobbra:
Cha Seung-won (Gwanghae király), Kim Jae-won (Injo király), Lee Yeon-hee (Jungmyung hercegnõ), Seo Kang-joon (Joo-won), Han Joo-wan (In-woo), Cho Seong-ha (Kang kormányzó)
biri66 2016 szept. 01. - 13:13:19
(56/404)
"Hiába láttuk már egyszer online ezt a filmet is..."

Gondolom, angol felirattal láttad online ezt a filmet, ugye? Nem tudok arról, hogy magyar felirattal felkerült volna valahová.

Persze, ez egy nyilvános fórum, amit bárki olvashat és írhat hozzá megjegyzést, nem feltétlenül néhány összeszokott ember beszélgetése kell, hogy legyen. Lehet, hogy vannak olyanok, akik mostanában kezdenek érdeklõdni a kosztümös koreai sorozatok iránt és olvassák ezt a fórumot. Miattuk célszerû a pontosabb fogalmazás, legalábbis ha a tényekrõl van szó, hogy ne keveredjenek össze túlságosan.
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:47:50
(55/404)
Itt pedig kékvérû fõszereplõk, Gwanghae és a hercegnõ (Jeongmyeong a neve) civilben, talán a sajtótájékoztatón.
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:45:16
(54/404)
kettõjükrõl is találtam
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:44:45
(53/404)
õ a barátja, Kang
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:44:06
(52/404)
Õ lesz a Hong-fiú
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:42:34
(51/404)
Hoztam pár fotót az idõ közben felnõtt szereplõkrõl, csak kedvcsinálónak. Õ a hercegnõ - jóval késõbb.
K. Judit 2016 szept. 01. - 12:41:12
(50/404)
Hugiot elnézi nekem, nem egy drámát láttunk már együtt, hol egyikünk, hol másikunk értett máshogy valamit, ill. figyelt oda, vagy emlékezett jobban más alkalommal. Errõl szól a fórum. Hiába láttuk már egyszer online ezt a filmet is, egy 50 részes sorozat minden jelenetére, vagy pláne minden szereplõjére legtöbben nem tudunk halál pontosan visszaemlékezni. Van, aki a szerelmi szálat figyeli jobban, van, aki a politikai frakciók háttere és érdekei között ismeri jobban ki magát. Szerencsére ez nem vizsga, legtöbbször akad valaki, aki bizonyos dolgokra épp jobban emlékszik.

Valamelyik nap az jutott eszembe az egyes szereplõket figyelve, milyen érdekes lesz látni a változásaikat (néha pálfordulásait) attól függõen, miken mennek keresztül, hogyan alakulnak késõbb a hatalmi, az érzelmi, és/vagy az érdekviszonyok. Ötven epizód alatt minden megtörténhet ...
biri66 2016 szept. 01. - 00:05:57
(49/404)
Megírtam, hogy milyen 100 évre gondoltam; Gwanghae 1608-ban került trónra (tehát a sorozatban most a XVII. sz. elején járunk), Yi Geum örökbefogadása (hiszen emiatt a téma miatt hoztad fel a nevét) pedig 1703-ban történt.

Egy korábbi hozzászólásodban azt írtad, hogy nem emlékszel arra, hogy szerepelnek-e a Hwajungban eunuchok. Gwanghae és Injo fõszolgája is 1-1 eunuch volt.
K. Judit 2016 aug. 31. - 23:35:09
(48/404)
A száz év kb. úgy jön ki, ha Injo trónra lépésétõl Sukjong haláláig (1720) számítod az éveket.
Én pedig az 1649 és 1674 közötti idõszakot néztem, be is teszem a Wikipédia táblázatát, Gwanghae a 15., Sukjong a 19. Joseon-király.
(1649 mellé nem írok eseményt, mert az spoiler lenne.)

Yi Sannal kapcsolatban természetesen igazad van, eltévesztettem, hiszen Yi San Yeongjo, a 21. király unokája volt.

Persze a történet szempontjából ennek nincs túl nagy jelentõsége, csak próbálom rendezni a fejemben az eseményeket, a királyokat és a sorrendeket, általában emlékezetbõl írok ....

(De ha már itt tartunk, az sem elhanyagolható információ, hogy az 1600-as években összesen 5 király uralkodott, míg 1392-tõl 1910-ig összesen 27 ...)

Ha valaki böngészgetni szeretné: https://www.google.hu/#q=list+of+monarchs+of+korea
biri66 2016 aug. 31. - 20:51:30
(47/404)
Kicsit kevered a neveket. A királyi ház titkaiban szereplõ Yi Geum (Güm) nem lehet késõbb Yi San. Yi San nem más, mint Yi Geum unokája, Sado koronaherceg fia.

De abban igazad van, hogy Inwon királyné, aki 15 évesen, 1702-ben lett Sukjong harmadik felesége, 1703-ban örökbe fogadta Yeoning herceget (Yi Geum), a leendõ Yeongjo királyt. Ami azért meglepõ, mert a királyné még igen fiatal volt, a férje, Sukjong király pedig csak 1720-ban halt meg.
Akire hivatkozol, hogy 2-3 évig uralkodott Sukjong után, az Gyeongjong király (Jang Huibin ágyas fia), és 1720-tól 1724-ig ült a trónon. Az õ halála után lett a féltestvérébõl, Yi Geumból király 1724-ben.

Ám ez egy 100 évvel késõbbi történet, hiszen most még csak a XVII. század elején járunk, Gwanghae ui. 1608-ban került a trónra.
biri66 2016 aug. 31. - 20:17:13
(46/404)
Igazad van, nem csak a gyermektelen királynék folyamodtak örökbe fogadáshoz. Jól sejted, erre az esetre hivatkozik Inmok királyné a 2. részben (én legalábbis ezt írtam a feliratba):
"Yejong király halála után nem volt utód, aki a helyére állhatott volna. Junghee királyné aznap kinevezte Seongjong királyt."

Yejong király (Sejo király fia) mindössze 14 hónapig uralkodott és még a 20 éves kort sem érte meg, amikor 1469-ben elhunyt. Az Ansun királynétól (aki a második felesége volt) született Jean nagyherceg 3 éves volt az apja halálakor, ezért az özvegy királyné örökbe fogadta az 1457-ben született Jasan herceget (Sejo király unokáját, Yejong király unokaöccsét), õ lett Seongjong király. 12 évesen került trónra.
10/10
Emese Jakabos 2016 aug. 31. - 18:57:32 10/10
(45/404)
Lemaradtam az elejérõl, nem tudja valaki, hogy hol nézhetném meg az elsõ három részt?