offtopic
fbetta 2010 febr. 08. - 09:44:05
(706/786)
"Jézusnak arámi volt az anyanyelve. Zsidóbb zsidó nem létezett nála."
Ez érdekes, mert én úgy tudom,( néhány vallásnak utána olvastam, csak úgy kíváncsiságból)szóval a zsidók nem fogadják el Jézust, tanaik szerint, "õk Ölték meg" -zsidók, hitük az ótestamentumra épül, a kereszténységé az újtestamentumra is, és az újtestamentum azzal kezdõdik, hogy megszületik Jézus. Ez utóbbit ( Új testamentum) a zsidók elvetik. A tény hogy amúgy kicsit ferdítenek, azzal kapcsolatban hogy mi a vallásuk, kifelé- a keresztényeknek el akarják adni hogy Jézus zsidó volt, -ami nem igaz- hogy könnyebb legyen számukra a beilleszkedés, próbálják magukat elfogadtatni. És õk irányítanak, hogy mit gondoljunk róluk, szép kis képet alakítanak ki- pénzük van hozzá.

Megbántani nem akartam senkit, ez nem volt szándékom, de eléggé sikerült e témában beásnom magam. Pl, most hogy megtalálták a Holt-tengeri tekercseket, érdekes, hogy nem tudni mi áll rajtuk, ( Zsidóknál van)- nem nyilvános ami szerepel a tekercseken, de a zsidók kijelentették, hogy Jézus zsidó származású volt- ez álla tekercseken, akkor azt nem értem, hogy miért nem fogadják el az újtestamentumot?? Számukra az továbbra sem tekinthetõ a vallásukhoz szorosan kapcsolódó írásnak, sõt!!
Segítõ Béka 2009 júl. 15. - 20:28:52
(705/786)
Itt megtekinthetõ a teljes film. nézzétek meg. megéri
http://kkbk.blog.hu/2009/07/15/a_fideszes_zsido_filmajanlo_letoltheto
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 07. - 19:51:44 Előzmény Heathcliff
(704/786)
Hát megsértõdtem a moderálások miatt. Nem sértettem vele senkit, nem szegtem meg semmilyen szabályt, használtam az offtopic gombot. És amit leírtam, nem butaság, sõt. Nekem erõfeszítésbe került, sõt mi több: jót akartam vele, az értelmetlen gyûlölködés, acsarkodás felszámolását. Tehát ide bemásolom, talán ez a topic elbírja, és innen nem szedik ki. Fõképp, hogy már vége a kampánycsendnek is, tehát egyáltalán semmi ok a moderálásra.


Heathcliff
| Válasz
ma 14:55 | 27/28
Erre mondtam, hogy ez politikai érdekek miatt szított hecckampány. Nem valódi nemzeti identitási hovatartozási probléma. Hisz ide kötik õket az anyanyelv, a több évszázados történelmi múlt és a kultúra, amelybõl jócskán kivették õk is részüket, ugyi. Na azért. EZ az õ kultúrájuk is. Hisz õk IS csinálták. Ha kultúrnemzetben gondolkodunk, 150%-ban magyarok. Ennyit errõl. Minden egyéb POLITIKAI KONCÉRT FOLYTATOTT, MESTERSÉGES HISZTÉRIA.
MINDKÉT oldalról. Mindkét oldal bûnös ebben, és az is, aki felül a balhékampánynak és hisz ebben a hülyeségben.

Heathcliff
| Válasz
ma 14:36 | 26/28
"van akit tényleg érzelmeiben sért." Kedves Rika, ha létezik olyan, akit érzelmeiben sért, hogy a magyar nemzet tagjának nevezik - az ne csodálkozzon, ha utálják. Vagy ha sérti, ha befogadják, és sérti, ha elutasítják - akkor mégis mi nem sértené? Ha nem laknának itt magyarok? Vagy mégis mi? Nem tudlak követni.

Heathcliff
| Válasz
ma 14:21 | 25/28
1. A kettõs identitásúaknak két anyanyelvük van (pl. a romáknak). És nem ennyire hosszú ideje élnek egy másik országban. (A romungrók igen - õk csak magyarul tudnak).

Az van, hogy valójában nem volna kettõs nemzeti identitásuk, ha nem fûzõdnének politikai érdekek a hecchangulat fenntartásához, az üldözött-státus fenntartásához. Ez politikai mûbalhé, álprobléma.

2. Nem jól tudod. Nem hûségesek. Eszükben sincs. Ez is csak felfújt mûhiszti. "Házasodni akarunk!" Megkérdeztem a katolikus meleg aktivistát - hogy állsz a monogámiához? A válasza sérti a jóízlésemet :)

Heathcliff
| Válasz | Elõzmény (Heathcliff)
ma 14:10 | 24/28
P.s.:
1. a zsidó identitásúak elõdei már évszázadok óta itt élnek. Ez bõven hosszú idõ egy nemzet tagjává válni.
A határon túli magyarokat erõszakkal szakították el innen. A zsidó identitásúakat kényszerítette bárki, hogy itt éljenek? Nem pont a fordítottja volt kényszer, az itt élés önkéntes?
Akkor miért sértõ számára, hogy magyarnak nevezem? Pedig az anyanyelve is ez.
2. a házasság önmagában senkit sem tesz boldoggá. (Fõleg egy promiszkuívot nem).

Heathcliff
| Válasz
ma 13:46 | 23/28
Jó, akkor tovább kérdezek: a magyar szlovák, magyar szerb, magyar lengyel, magyar román, magyar görög, magyar sváb milyen nemzet tagja? Ja, hogy a magyaré? Tényleg? Akkor a magyar zsidó miért akar más nemzethez tartozni? Amikor zsidó identitásúnak azt mondtam, õ is magyar, kikérte magának. Jó, hogy ki nem szúrta a szemem. Vérig sértettem vele. Furcsa, nem? (és nem egy volt így).

(A homoházasokról miért gondolod, hogy boldogok? Nem azok).

Heathcliff
| Válasz
ma 13:13 | 22/28
Hm . Azt mondod, magyar zsidó. Mondasz olyat, hogy magyar szlovák, magyar szerb, magyar lengyel, magyar román, magyar görög, magyar sváb? Nem? És vajon miért nem?
És olyat hallottál már, hogy magyar katolikus, magyar református, magyar baptista? Igen? Miért vajon?

Nagyon különös. Mert amit így emlegetnek, az vallás és nem nemzet. A következtetést rád bízom.
Egyébként jellemzõ, hogy még csak megnevezni sem tudtad "õseik nyelvét". Noha közismert: pl. a jiddist említhetted volna. Pedig átlagon felüli lehet a mûveltséged.
De ez a példa jellemzõen megmutatja, hogy mikrõl képesek az emberek szónokolni. Mennyi hozzáértéssel....

A másik kérdésrõl: "az embereket a származás mellett legjobban a szexuális irányultság zavarja a legjobban" - ennek talán az az oka, ha a szex maga zavaró. Mármint zavaró, ha csak b.ás. Attól könnyen zavarba lehet jönni, nem? Talán a homofóbok nem igazán élvezik, vagy ilyesmi.

Nekem mindegy, csak ne házasodjanak. Mert a házasság, mint olyan, engem idegesít :)

Heathcliff
| Válasz
ma 12:29 | 20/28
Figyusz, a meleghomo az milyen nemzet? Kicsit fura, hogy nemzetként említed.
A zsidóknak mi az "eredeti anyanyelvük"? Pl. Jézusnak arámi volt az anyanyelve. Zsidóbb zsidó nem létezett nála.
Ezzel csak azt szeretném mondani, kedves Rika, hogy zavar, ha valaki olyan kérdésekben "szakért", amikben tán a kérdést sem tudja helyesen feltenni.
(Ez nem konkrétan rád vonatkozik. Csak unom a sok okoskodót.)

Heathcliff
| Válasz
ma 12:17 | 19/28
Én meg a rokonomra :)

Heathcliff
| Válasz
ma 12:15 | 18/28
Szerintem sokkal egyszerûbb okai lesznek:
- az elsivatagosodás miatti vízhiány (a Jordán 3 ország "vízkészlete"),
- az USA nagyhatalmi szerepének csökkenése és
- a közel-keleti olajmezõk kiapadása miatt stratégiailag kevésbé lesz fontos a terület.

Én leginkább arra leszek kíváncsi, hogy a keresztény egyházak hogy fogják megváltoztatni (újra) a politikai széliránynak megfelelõen a teológiájukat. Érdekesek lesznek a legújabb próféciaértelmezések.

Heathcliff
| Válasz
ma 12:05 | 17/28
(Az elsõ beírásaidhoz képest nagyon laposan fogalmazol. Több is telne, a Réz-fán-fütyülõjét).

Heathcliff
| Válasz
ma 11:59 | 16/28
Én úgy tudom (persze lehet, hogy kacsa), hogy cigány származású volt Yul Brynner, Rita Hayworth, Pablo Picasso és Charlie Chaplin. Ha nem igaz, úgy elnézést, hogy az ostobaságot terjesztem.

Heathcliff
| Válasz
ma 11:47 | 14/28
Drága Perry. Az 1. vh-t nem Németo. robbantotta ki, hanem mi. Vagyis nem mi, hanem a Monarchia. Nem mi voltunk társa "utolsó vérig" Németo-nak; Németo. volt társa a Monarchiának. Szerintem kicsit "összekeverednek fejedben féldecik és kormányzatok" (Cseh Tamás). Persze nekem is. Történészt ide!
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 07. - 19:43:29
(703/786)
Neugassaman, nem gúnyolódásból írtam. Nincs szándékomban sértegetni senkit sem. Nem is szoktam. Csak viccesen félreérthetõnek találtam, amit írtál. De tudom, nem illik beleszólni mások vitájába. Azért írtam, hogy lelépek (=elhallgatok).
neugassaman 2009 jún. 07. - 19:10:40
(702/786)
:D
Az beza! Téglás Józsi, alias Téglássy. :)
neugassaman 2009 jún. 07. - 19:08:38
(701/786)
Külföld? Belföld? Végül is a kikapcsolódás a lényeg! Ha tényleg elutazol Te is - kellemes idõtöltést!
( ásó, kapa, nagyharang - ez csak amolyan , nincs rá jó szó, de azért csak vágtad? Az meg hogy alul marad - talán állandó fölényeskedésébõl fakad.
Az meg az én bajom hogy az elsõ "artikulácós" beszólásánál esélyt adtam neki... :D
Veled vélhetõleg nem artikuláljuk egymást félre! :)
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 07. - 12:48:26
(700/786)
Na most tényleg nem állom meg, hogy bele ne pofázzak (legfeljebb kimoderálnak). Alul marad, ásó-kapa-nagyharang? Nem tudom, de lehet, hogy pont ezt a pozíciót szereti. És az egészségére válik, nyilván.

Asszem, én is lelépek három hétre.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 07. - 11:54:04
(699/786)
Ja. Az egésznek az volt a lényege, hogy vegyünk mûanyag ingeket, amit nem kell vasalni + a filmforgatás közepén ugrasszuk le apukát a boltba vajért :) A nõ nagyon tudta, mivel bosszantsa a férjét :)
1/10
offtopic
meszag 2009 jún. 07. - 11:44:06 1/10
(698/786)
Láttam. Uncsi, értelmetlen, felesleges, nudli.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 07. - 11:35:40
(697/786)
Enyém a 800. hozzászólás! Hurrá! Nekem úgy tûnik, a felét úgyis én löktem ide. Gyúrok az 1000.-re. Ez azért nem semmi egy ilyen uncsi dokutól, amit ráadásul szinte senki sem látott :)
neugassaman 2009 jún. 07. - 10:13:28 Előzmény hecsedli
(696/786)
:) Majd kapsz Te is egy privátot! :D ( nem tõlem, az biztos...)
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 05. - 02:22:07
(695/786)
Hm. Megpróbáltam utánanézni, miért is volt ez a terület olyan fontos. Nem találtam, persze lehet, nem jó helyen keresgettem. Viszont itt egy cikk elérhetõsége, mely témába vág: http://www.ceeol.com/aspx/issuedetails.aspx?issueid=3b4dd282-95f0-403e-a958-12e3ce47a923&articleId=903e426d-66f0-4d56-a300-9168ac8c84e2
Maga az újság elég jó, pár cikket már olvasgattam belõle.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 05. - 01:18:23
(694/786)
Én pl. szinte semmit sem tudtam abból, amit a wiki írt. Persze most sem tudok. Csak átfutottam a szöveget.
offtopic
Heathcliff 2009 jún. 05. - 00:15:32
(693/786)
Ezt még sosem hallottam (ilyesmibõl marad ki, aki nem jár tüntetésre). De ha már szóba került, akkor egy kis információ Galíciáról (nem hiszem, hogy bárki is sokat tudna róla): http://hu.wikipedia.org/wiki/Gal%C3%ADcia
idõjós1010 2009 jún. 04. - 17:11:48 Előzmény csizmaskandur90
(692/786)
"de akárhányszor megnézek róluk egy videót, mindig a tömeg ordibál, hogy "r*hadt galíciai férgek" vagy "büdös putrilakók"."

Mért véded õket?
Szerinted õk az ország épülését szolgálják, ill esetleg szívesen szolgálnák, ha lehetõséget kapnának rá, mert ugye szegények nem kapnak.(?) Azért élnek és viselkednek úgy ahogy, mert szegényektõl elvették a lehetõséget a tanulástól, vagy a tisztes munkától?
offtopic
hecsedli 2009 jún. 03. - 23:10:41
(691/786)
figyelem! most magammal beszélgetek. azt hiszem ez most a legjobb alkalom erre.

volt szerencsém az itt látható és a már nem elérhetõ korábbi igen alapos esettanulmányt olvasnom. (jó hogy elmentettem a 'deus ex machina' módon törölt korábbi hsz-t, így nem csak a hiányos és megbízhatatlan emlékezetemre kell hagyatkoznom.)

minden erõmmel azon leszek, hogy elkerüljem az efféle csapdahelyzetet a jövõben: "nem Te vagy az egyetlen "vegytiszta" ember - aki megütközik némely abszolút nem számukra írt hsz-on és kötelességének érzi" hogy errõl másokat tájékoztasson. ez tényleg nem helyes! ezennel megkövetek mindenkit, ha netán elkövettem volna ezt a bûnt - kivéve persze azoktól, akik esetleg ezután óhajtanak beleszólni az önmagammal folytatott 'nárcisztikus és schizoaffektív' jegyekkel megtûzdelt társalgásomba.

a tanító szándékot, gesztusokat, a minden emberre jellemzõ gyengeség felvállalását viszont példaértékûnek tartom. ehhez csupán egy csekély empátiára van szükség, semmi többre.

a virtuális ellenség kergetése és 'földbe döngölése' helyett, most inkább magamba szállok.

kéretik ezt a lelki csöndet nem megzavarni.

ámen.
neugassaman 2009 jún. 03. - 21:18:49
(690/786)
Nos, elég valószínû hogy telitalálat született !
Elég példaértékûen sikerült behatárolnom egy különösen összetett és ritka kórképet, de a válaszreakciók azok mindent felülmúlóan beigazolták a tökéletes diagnózis felállításának sikerét!
Szomorú tény hogy ebben segítõkre is akad, valószínûleg egy "hasonló paciens" segítségében!
Akár egy balos nagy mozgalom, hasoló a hasonlót vonzza és véde alapon.
Véletlenül sem zavarnám meg az Önmagában folytatott monológjai és belsõ viaskodásai kényszeres közzétételében.
Egyszerû általános schizophrenia...
Mivel foglalkozásom egy részét képezi az effélék kezelése, egy esettanulmánynak elmegy a többi paciens között.
Természetesen, ha nem haragszik meg valamelyik énje a sok közül,nem veszem komolyan, mint már írtam! :)
Elég vicces lenne további "gyógyító" szándékú megvilágosításommal próbálkozni tündöklõen sötét egomán és skizoaffektív lénye felé.
Természetesen otrombán ("ordas-mód") elferdült, sértett több(es) énje egyikének erõsen nevetséges és szánalmas rikácsolásait beteg tudatából - olvasás nélkül töröltem!
Van orvosság viszont!
Miután betöltekezett a Szentlélekkel, és már nyelveken szól - nem is egy énje, a gyógyszert mindannyian vegyék be, és örül majd mindenki!

:D
Kellemes további önszórakoztatást!
;)
offtopic
Heathcliff 2009 máj. 31. - 16:20:13
(689/786)
Szerintem ne sajnáld, hogy mindkettõtöknek vannak fontosabb dolgai a medencés italozásnál és emiatt kicsit távolabb kerültetek egymástól. Ettõl még barátok vagytok, de hát ezt te is írtad. Nem az együtt töltött idõ mennyiségétõl függ a barátság, még csak a közös múlttól sem. Különben is 12 év - az már nagyon komoly közös múlt. És ha így is 2-3 naponta beszéltek, akkor még mindig folyamatosan "képben vagytok", a jelent osztjátok meg egymással, és ez szerintem fontosabb. Ha csak a múltad közös valakivel, de a jelened nem - az mitõl van közelebb hozzád? Hisz most élsz. (Bölcs Salamon egyébként is ezt mondta: "Jobb a közel való szomszéd a messze való atyafinál." Ami szerintem pont ezt jelenti: a jelen megosztása fontosabb a közös múltnál.)
Heathcliff 2009 máj. 31. - 00:11:59
(688/786)
Megnéztem. Kár, hogy unalmas, közhelyes, semmitmondó. Nem sok értéket fedeztem fel benne.
Az derült ki, hogy a legtöbb embernek irtó jól esik panaszkodni, siránkozni. Jobban esik, mint felelõsséget vállalni önmagáért. Az áldozat ugyebár nem felelõs, hisz csak áldozat. Az elkövetõ a felelõs – tehát senki sem elkövetõ, mindenki áldozat.
Még az derült ki, hogy az emberi közösségek gittegyletkéntként mûködnek. Muszáj egyetérteni, bólogatni (azaz az elemzõ gondolkodást kikapcsolni); mert aki véletlenül nekiáll gondolkozni, és makacsul ragaszkodik ehhez, azt hamar kipenderítik.

Hogy a Tóth-lánynak nem kellett az anyja, ráadásul kamaszkorában nem (amikor az azonos nemû szülõ igazán fontos) – az végképp nem a fidesz és a választások hibája.

Szerintem sekélyes gondolkodásra vall, hogy a film készítõi nem kutatták ki, hogy a felszín (politika) alatt mi választja el egymástól az embereket.
Pedig a filmen a szereplõk többször utaltak is rá, hogy ez valójában nem is politikai kérdés.
cico123 2009 máj. 27. - 09:54:56
(687/786)
Sziasztok ! Sajnos lemaradtam róla. Nem vette fel valaki ? Üdv.