Téma: A fiók

denilson 2008 jan. 25. - 00:26:21 Előzmény Joanne
(15/95)
sziasztok!

Valaki leírná itt, mirõl szól a film anélkül, h lelõné a poént? (Érdekel a film, de ide nem írtak elõzetest.) Nagyon köszönöm elõre is.
Joanne 2007 okt. 28. - 16:50:47
(14/95)
Ha Babak meg azonos az iraki kisfiúval aki lelövi, akkor nem lehet h ez arra utal h az egész sztorit a férfi képzeli el, onnan h lelövik??? ötletek??
Joanne 2007 okt. 28. - 16:38:56
(13/95)
Nem értem hogy lehet Mckenzie azonos a rendõrgyilkos idegennel, mikor kér külön színész játsza. Légyszi ezt írjátok le részletesebben.
Sztem nem hal meg a végén hanem tovább "találkozgat" a csajjal amíg a fókba rakják. Vagy ez az utolsó álma a végén?
10/10
jeffreydeep 2007 okt. 24. - 22:50:05 10/10
(12/95)
Az egyik legjobb (misztikus) thriller, amit életembn láttam. Egészen a végéig izgalmas, és megjósolhatatlan a sztori. A film 2/3-nál nem hittem volna, hogy sikerül, ha egy kicsit furcsa, de mégis jó véget kihozni ebbõl a filmbõl. Hasonló témájú volt valóban a Gépész és a Pillangó-hatás 1-2 is. Ott is hasonlóan az egyre rosszabbodó helyzetbõl sikerül kihozni egy egész jó, és egyben nem várt, meglepõ véget. Igaz ugyan hogy a Gépésznek annyira nem lett nagy "Happy End"-je :). A fiókra visszatérve, további pozitívum a karakterek jó megformálása. A fõszereplõk igazán élethûen játszák szerepüket. Az alkotás egészében elég jó benyomást tett rám.
Noncsa 2007 máj. 26. - 14:58:14 Előzmény Pizsama
(11/95)
*spoiler*
igen én is ezt akartam írni, mert mikor a végén elcsúszik és betörik a feje, az ablakon kinézõ craig ujjaira egy zöld nyaklánc van tekerve, és késõbb mutatják a rendõrgyilkos srácot amint u.azt a láncot pörgeti a kezén egy bárban
hát elég érdekes ez is....
Noncsa 2007 máj. 26. - 14:53:15
(10/95)
nekem nagyon tetszett a film, brody sovány testalkata is illett a megfáradt, gyógykezelt emberhez, keira knightley szintén jó volt
talán a gépész, meg a pillangóhatás volt hasonló témájú, amiket láttam de nem baj, jó volt
tghooker 2007 máj. 02. - 15:37:57 Előzmény Pizsama
(9/95)
Hello! Hát ennek nem tudom, hogy mi a valóságalapja, ugyanis Craig Rudy MacKenzie-t alakítja, míg Brad Renfro az idegent vagyis a gyiklost.
Babak/iraki fiú kettõs szerep érdekes, szintúgy mint a filmbéli anyja is Jamille/iraki anya szerepében.
Valóban különös egy film, nekem tetszett, igaz kategórikusan nem tudnám megmondani, hogy merre mennyi a történet :o)
Pizsama 2007 ápr. 11. - 12:28:06
(8/95)
Nemrég olvastam egy külföldi fórumon, hogy a Daniel Craig alakította õrült Rudy MacKenzie és a rendõrgyilkos sofõr is ugyanaz...
amatõõr 2006 aug. 04. - 11:36:38
(7/95)
naugye, annyira nem egyértelmû...
Redfield 2006 aug. 03. - 16:58:12
(6/95)
Régen láttam, úgyhogy nem tudok nagyon élénk emlékeket idézni, de talán a kisfiúval ugyanazt a 12 Majmos trükköt vonták be a képbe. Talán nyitva akarták hagyni, hogy mégis elmeháborodott. Egyébként tényleg bonyolult film, de azért lehet érteni sztem. A közepétõl már végig. :) A befejezés, vagyis amikor meglátogatja az anyucit, meg a kiccsajt, eléggé hollywood szagú... de evvan, annyira nem rossz. :)
amatõõr 2006 aug. 01. - 14:56:53
(5/95)
Érdekes film, megmondom õszintén, még nem értem teljesen, hogy mi volt valóság, és mi a képzelgés. Akik számára egyszerû, azok kérem fontolják meg azt a tényt, hogy az elején az iraki fiúcska, aki fejbelõtte fõhõsünket, ugyanaz, mint a beteg fiúcska, kit elektrosokkal gyógyítanak.
A színészek és a rendezõ mind zseniálisak.
A pillagóhatás nekem még egy gyenge lepkefingnyit sem ért, talán a kevésbé hiteles színészek miatt, és a maradj c. filmért sem voltam oda, de az már egy fokkal jobb volt.
És Adrien Brody-t inkább a zongoristában és a faluban nyújtott alakításáért emelném ki, mintsem a kinkongban mutatottakért.
Aki ért mindent a filmbõl, legyen oly kedves, és írja le ide a véleményét. A címfordítás meg újra talány, a jacket dzsekit jelent, jelen esetben szerintem a muszájdzsekit.
Még a saját elgondolásomat ideírom.
Szóval szerintem vagy az van, hogy a hullatároló/kényszerzubbony tényleg a jövõbe röpítette a fõhõst, és hogy az arab fiúcska csak véletlenül ugyanaz, mint a kezelt fiú; vagypedig fõhõsünk tényleg zakkant, és nem tudjuk, hogy mi az, amit elképzelt, és hogy mi a valóság.
Szóval aki többet tud nálam, világosítson fel. Köszi.
lilcso 2006 júl. 07. - 21:29:40
(4/95)
tök jó film az elején tényleg furcsa volt az az idõutazás, de aztán meg lehetett szokni, h mikor hova "megy" :)
egyébként keira knightleynak teljesen más a hangja így amerikai akcentussal... adrien brody meg huuuh.... :))) egyébként a film csak azt erõsítette meg bennem, h minden nézõpont kérdése...
Newcastle United 2006 máj. 20. - 10:15:19
(3/95)
Igen, nekem is a Pillangó hatás ugrott be elsõként egy gyengébb verzióban, de egyszer mindenképpen érdemes megnézni.
Redfield 2006 máj. 20. - 09:47:19
(2/95)
Valóban jó film, nehéz kibogózni az események összefüggését, és jelentését, de azért nagyjából sikerülhet a végére. :) Erõsen Pillangó-hatás, és Maradj! feelingje van, ezzel együtt kész a hármas egység. :) Habár a film bizonyos részeknél, eléggé olyan, mintha a 12 majmot másolták volna, Adrien Brody jól játszott, jót tett neki egy ilyen szerep is. Ha belegondolok, hogy a King Kong-ban sem volt rossz, ahhoz képest, hogy a film sikere nem az alakításokon múlott, hanem a látványorgián, meg a rengeteg akción, ami a romantikusan tragikus véghez vezet. De errõl majd oda, bõvebben.
rot 2006 máj. 19. - 21:29:48
(1/95)
Szerintem nagyon jó kis film! És Keira Knightley gyönyörû!;)