lsd 2011 márc. 22. - 23:49:49 Előzmény antimason
(138/438)
Nem este volt. Hajnal. A helikopter hajnali 03:00-kor vette fel õket. Utána repülés, kis bújócska és mikor kijöttek már felkelt a Nap. Azt passzolom h L.A-ben augusztusban mikor kel, de úgy ekkortájt.
Marcipáncica_ 2011 márc. 22. - 20:00:49
(137/438)
Ja, ezt az "apróságot" én is kiemeltem. Nevetséges volt.
És sajnos még sok ilyen volt. Most így pár nappal késõbb azt mondom
hogy ez is tipikusan az a film ami egy agyonmelózott hét végén jól esik
amolyan agykikapcsnak, de 1-2 hónap múlva már semmi sem marad meg belõle.
1/10
antimason 2011 márc. 22. - 19:53:29 1/10 Előzmény Marcipáncica_
(136/438)
Nekem meg a sok pozitív vélemény furcsa.

Valaki írta, hogy nem giccses és közhelyes.
Nem a fenét.

A legjobban az tetszett, amikor este bemennek az alagútba, majd 10 perc múlva már déli napsütés van.
8/10
kalad 2011 márc. 22. - 17:53:30 8/10
(135/438)
Azon törpe minoritás közé tartozom, akinek tetszett a film. Persze úgy ültem be, hogy valószínûleg nagyon nemlesz jó, elolvasván a hozzászólásokat. Ennek ellenére jól szórakoztam a filmen. Többen a sok pátoszt találták fárasztónak, de ne felejtsük el, hogy még az Angyalbõrben címû, méltán közismert filmben is sokkal többet kaptunk eme szirupból, pedig ott csak a kocsmai kiruccanás miatt kellett egységbe tömörülni, és még csak egyetlen kóbór rosszindulatú ûrlény sem járt a környéken, pöfékelõ ûreszközzel. Legyünk kicsit elnézõbbek ezügyben, még az is lehet, hogy mi magunk is hõssé válnánk hasonló helyzetben. Mondom én, aki nemhisz az Ufókban.... de azért tényleg nemolyan rossz a film, sõt!
10/8.
10/10
fgergely11 2011 márc. 22. - 13:28:25 10/10
(134/438)
Hát szerintem nagyon jó film és inkább hasonlít a Ryan közlegény megmentésére mint a Világok harcára meg a Függetlenség napjára (azért mert itt is ki kellet menekíteni valakit az ellenséges területrõl és nem annyira az ûrlényeken volt a hangsúly mint a fent említettekben).

Az ürlények is jól meg voltak csinálva a Függetlenség napjában is hasonlóak voltak csak ott repülõik voltak amit belülrõl irányítottak és hosszú polipszerû karjaik voltak itt meg robotikus páncéljuk amit ilyen zöld taknyok irányítottak belülrõl a repülõiket meg távirányítással mûködtették.

Izgalmas film mondjuk van benne pár uncsi rész amin majd elaludtam de volt olyan is amin a körmömet rágtam hogy vajon most mi lessz életben maradnak meghalnak,gyõznek vagy vesztenek? A vége (mint majdnem minden filmnek) happy end az emberek leverik a ronda ufókat és visszafoglalják LA-t.
5/10
baz00kahu 2011 márc. 22. - 10:59:43 5/10
(133/438)
5/10
Megint elfelejtettem megnézni, hogy Ti hogyan értékeltétek, és pechemre megnéztem...
Mentségül szolgáljon, hogy adott idõben pont nem volt más megnézhetõ film, de ennyi... ennél többen tényleg nem ér.
6/10
yoda2000 2011 márc. 22. - 01:08:25 6/10
(132/438)
Hát emberek...
Túl vagyok a filmen, de gyanítom hasznosabb lett volna ha egy patakba ácsorogva piócáknak adok vért.
Ez nem egy film, ami filmkedvelõ közönségnek készült, hanem egy jóóó hosszú reklám az Amelitai tengerészgyalogságnak. "lépj be, ha hõs amerikai akarsz leni!" ez üvölt a filmbõl cirka 120 percen keresztül, na meg az is hogy ha bevándorló vagy és kell állampolgárság szintén lépj be ;)
Igazából a csatajelenetek nekem bejöttek, jól meg voltak rendezve (leszámítva a hülye ujjongásokat). Ha ez egy videó játék lenne, ilyen akciójelenetekkel akkor joggal pályázhatna év játéka címre, de sajnos nem az és ez egy jó filmhez kevés. A recept nagyon egyszerû: Egy rövid bevezetés, a szereplõk bemutatása, veterán katona akit utálnak (drámai elem megalapozva), gyors krízishelyzet (adott a cselekmény --> gyerekmentés, nõi civil aki segít, kutya). Irány a csata!
Izgalom fokozására kell, hogy idõre mennyen a dolog. Ez is rendben van még. Aztán jöhetnek az ismétlõdõ részek: felemelõ hang pátoszos zene, csend... séta és félhomály, alakok a ködben gyenge poén (kutya) aztán visító ilyesítés lövöldözés, sírásszomorkodás, megint pátosz "hurrá" séta, derengés csend ilyesítés és így tovább. Ez ismétlõdik meg 3-4szer a filmben. Ennyi történik. Iszonyatosan kiszámítható jelenetek. Ha szabadtérben vannak frankó csetepaté ha épületben akkor valami visítani fog (az idegenek visítva beszélnek már az Alien óta, vagy kattognak). Továbbá van egy kisebbségi apuka kinek halnia kell mindenképp (de legalább adtak kezébe hozzá egy puskát), fekete katona nem halt meg (!!!) Ez újdonság.
Az ufót medencébe lövik, katona odamegy (csend) az meg visítva elõugrik, sebesülteket helikopterre pakolják „jaaj a gyerekek nem férnek fel mi lesz most?! Helikopter ezer szögbõl való mutatása aztán felrobban. Ki nem látta elõre?
Aztán, mi a vérnek húzza az ufó a katonát a bokorba, mikor rá van hegesztve a kezére egy puska? Meg akarja erõszakolni vagy mi? Minek a föld alá tenni az irányító központot, ha eleve a víz kell nekik az óceán meg mély? Na de ne legyünk ennyire szívtelenek. Az ufók sem állatok. Sõt! Nagyon is tapintatosak, mert mikor épp a dráma vonal van és katonáink sírnak vagy a falat öklözik, akkor nem lõnek, valószínû átérzik a helyzetet. Sõt, ha egyet megülnek közülük is abbahagyják a tüzelést, hogy hõseink tudjanak látványosan gesztikulálva és menõ szövegeket kiabálva örülni a „pontszerzésnek”
Az pozitívumnak mondható, hogy a földi erõk tevékenységei reálisak voltak többnyire.
Egy dolog lepett meg hogy nem a 90. percnél lett vége, de nem tudom ez elõny vagy hátrány. :D
6 pontot adnék a filmnek, de csak a jó csatajelenetekért. Az ötlet se rossz, de már megint túl amerikai. A színészek közepesek, a zene is. A befejezés meg az elsõ 10 percben kitalálható.
Annak aki kevés filmet látott biztos jobban tetszett. De nagyon sok olyan elem volt benne amit ezerszer láttunk már.
Én azért sajnálom, lehetett volna jobb is.
nagyvixi 2011 márc. 21. - 21:33:37
(131/438)
Hát mi most vasárnap néztük meg a westendben a barátnõmmel..nos...A film r*hadt jó izgalmas meg minden lenne,ha nem b*sznák el nevetséges dolgokkal:

-Az ufo hogy néz már ki? Miért nem lehetett mint a függeltenség napjába valami olyasmi de továbbfejlesztettet csinálni amitõl ámul és kész van az ember? Ehelyett nevetséges sugárhajtómûves foszlánygazág mittudomén ufo volt az ufo,röhely,az ufonatuták meg szánalmasak voltak,nekik is van gépfegyverféléjük amivel lõnek mivan?Szétröhögtem magam!

Nagy vékony ufonautához hasonló nagy fej és szemekkel való élõlényeket várt az ember,mint mondjuk az A.I. mesterséges intelligencia filmben...és fejlett emberekre ható telepatikus energia amivel megfájditják a fejünket és módositják tudatunkat/újfajta érdekes fegyvereket láttunk volna,ehelyett...hááát....egy nagy szar az egész!
8/10
tensile 2011 márc. 21. - 18:21:56 8/10
(130/438)
Nagyon lepontozták ezt a filmet. Most néztem meg és nekem nagyon bejött! Igaz, hogy nem egy Világok harca kaliberû alkotás, de ilyet még nem láttam, tudott újat mutatni.
Igaz, hogy a vége szinte egyértelmû, mivel amerikaiakról beszélünk.
'Mentsük meg LA-t fél tucat katonával' film, de tetszett! :)
8/10.

Sirius111 jól gondolkodik!
Cloverfield: túl sötét, és ott tényleg nagyon rángatják a kamerát.
District 9: dokumentum film szerû, inkább drámai, kevés az akció.
Sirius111 2011 márc. 21. - 17:57:12
(129/438)
Üdv!

Most néztem meg moziban...kövezzetek meg, de nekem tetszett...
Biztos csak azért van, mert sokan fikázták és kicsit elõítélettel ültem be rá...
Egyértelmûen jobb, mint a Cloverfield és a District 9, sõt talán még a modern Világok harcánál is...lehetett volna másképp is csinálni pár részt, de én élveztem végig...
porthosz 2011 márc. 21. - 16:58:23
(128/438)
Én ezzel nem értek egyet. Látványban szerintem ez sokkal látványosabb vagy legalábbis élethübb (ott amikor az emberek támadnak a légierõ mintha valami egyfajta távirányitott játékrepülõk lennének amik még nem is léteznek), itt azért minden bevetett egység valóságos és élethü volt.

Történetben pedig a skyline féle ***SPOILER*** azért porszivozzák fel az embereket az idegenek a városokból, mert az idegen lényeket kitépett emberi agyak irányitják, viszont ha szétlövik a lények emberi agyát az akkor is müködik tovább ***SPOILER*** történetnél még az is jobb ha nem nagyon derül ki hogy miért is jöttek tulajdonképpen az idegenek. Olyan apróságokról már nem beszélve, hogy a skyline-ban a szuper fejlett idegen lények nem észlelik az embereket, ha azok egy leengedett sötét függöny mögött tartozkódnak... Itt pedig még a rádiósugárzást is figyelik az idegenek és az alapján mérik be az embereket.
5/10
csibu 2011 márc. 21. - 16:57:11 5/10
(127/438)
Hát ez egy nagy rakás...
A trailer ütõs volt, nagyon sokat vártam ettõl a filmtõl és nagyon vártam ezt a filmet. Moziban terveztem megnézni, de mint minden mozis élmény elõtt, imdb és port véleményeket, kritikákat egyaránt olvasok, amik spoiler mentesek. Ez alapján úgy döntöttem, nem adok ki (egyelõre) 3000 forintot két jegyre.
Most nézem a mozis verziót, ami a tényleges mozis élményt nem adhatja vissza, ezzel tisztában vagyok. De azt megerõsítette: jól tettem, hogy nem erre a filmre költöttem... Ez egy háborús film. Szólhatna akár a terroristák elleni harcról is, akik kifejlesztenek valami spéci cuccot... Teljesen mindegy. Háborús film, de az embernek nem ezt adták be a trailer alapján (bár a cím sokatmondó), hogy jönnek a Földönkívüliek, akik elp*csáznak mindenkit. De itt nincs ilyenrõl szó, csak egy szimpla háborús filmrõl... ezt nagyon sajnálom... sokkal több volt ebben a sztoriban... Giganagy Csalódás... :(((
Zsófijja 2011 márc. 21. - 16:51:00
(126/438)
Amit elsõre elmondanék, moziban kell megnézni!Otthon lehet hogy én is kilõttem volna fél óra után..Nem tudja visszaadni azt amit a mozi.

+
1. Látvány, hanghatások. Nõ létemre nagyon bejött a tömény lövöldözés. Igazából ez viszi az egész filmet.
2. Dícséret azért hogy nem tették bele szerelmi szálat. Az már aztán tényleg kiakasztó lett volna.

-
1. Hiteltelen, felesleges klisék. ("bátor kiskatona", feláldozom magam a többiekért, meg amikor felsorolta a katonák nevét) Jajmár...
2. Kamerarezgetés. Fõleg az elején zavaró.
3. A sztori nagyon kiszámítható sajnos.
4. Nincs a világon másik színésznõ aki tökös katona csajt tud játszani Michelle Rodriguezen kívül?!

7/10 Aki tömény akciót akar annak teljesen kielégítõ lesz.
5/10
Keba 2011 márc. 21. - 13:59:37 5/10
(125/438)
Ezért kár elmenni a moziba. Sajnos ez rém gyenge film lett. Míg úgy is ez lenne a véleményem, ha nem láttam volna a trailert, ami miatt valami jó filmet vár az ember, de helyette kap egy ilyen közhelyes propaganda sz*rt. Arról nem is beszélve, hogy számtalanszor úgy viselkednek a katonák mintha nem is katonák lennének, az ember meg fogja a fejét, hogy ez mi?! Vicc az egész. Komolyan mondom ennél még a 'Skyline' is jobb inváziós alkotás, ha történetben nem is, de látványban mindenképp felülmúlja. Már csak ezért is, azt jobban ajánlom, mint ezt...
Bigpapa 2011 márc. 21. - 12:21:34
(124/438)
Ha megnézed a kommentálókat,nagyjából a statisztika azt mutatja,hogy 25 év alatt 8-10 pontos a film,a fölött fikázzuk.Úgy látszik a 25 a bûvös szám,amikor már kialakul egyfajta igény is,hogy az 1450Ft-os jegyed áráért valami tartalmat,minõséget és ne egy amcsi zászló mintájú, zacskó nyálat kapj.:)))
Bigpapa 2011 márc. 21. - 12:17:02
(123/438)
Te!Nem vagyok nyelvtanár,de ez a helyesírás,amit lenyomtál....Csak hogy a jövõben ne kövesd el újra:
ojan = Olyan
hüje= h ü ly e
Ettõl szép a nyelvünk,hogy van j és Ly-os is.:))))
canis minor 2011 márc. 21. - 02:58:14
(122/438)
Nos, ha az ember a reklámok és a coming soon filmbemutatókon túl, de még a Columbia feliraton innen, elhagyja a mozitermet egész jó kis film ez!
Ha, nem így tesz, akkor nagyon fog hiányozni az a 116 perc az élete végérõl, amit erre a sz*rra áldoz.
nikoXXX 2011 márc. 21. - 00:10:18
(121/438)
ma este neztem meg nekem nagyon tetszett a film,gondoltam hogy csak pozitiv velemenyeket fogogok olvasni rola hat tevedtem :D
A filmben vannak hibak,de egy olyan esemeny ami meg sosem tortent meg nem lehet hitelesen bemutatni (ufok tamadasa,es maga az ufo)
A story a klisek igy minden tetszett,a kameramozgast imadtam,nekem semmi bajom vele!a bazis resze az hujeseg mert miert nem mukodnek wifi-vel :D az urbol,vagy csak siman mennek maguktol
A film vegen en azt szurtem le hogy egyaltalan nem az emberek nyertek csak hatraltattak a sorsukat,mert kilottek egyet a sok bazisbol majd jon masik es kesz,johet a kovetkezo resz abban mar mondhatnanak valamit hogy xy galaxis xy pontjarol jottel,az allaguk ojan mintha egy raj meduzat osszekevertek volna emberi belsoszervekkel.Es miert van mindig az ufoknak keze,laba,es ketlabon jarnak,sokfele variacio van pl tudnak repulni vagy akkorak mint egy elefant,vagy kemeny testuk van s 6 kezuk s 8 labuk vagy egyaltalan nincs semmijuk s meduza jelleguen lebegnek a levegobe.
Ennyire nincs kreativitas,csak a bor hianyzott roluk azt leszamitva emberek voltak!
csonakos 2011 márc. 20. - 23:49:48
(120/438)
A gyerekek gyõzködése a másik vicc, mikor golyók sûvítenek és bombák robbannak, nincs olyan ember, aki egy kölyök lelkivilágával foglalkozna, inkább felkapná, aztán futás. Úgy tûnik, hogy az ilyen részeknél még rövid tûzszünet is van.
1/10
enceladus 2011 márc. 20. - 22:58:32 1/10
(119/438)
Sziasztok. Szerintem nagyon lapos film, ugyanaz az amerikai maszlag, semmi egyedi nincs benne. Lõnek benne mint az õrültek, közhelyekkel teli, sokszor még csöpögõs, röhelyes is a szereplõk kommunikációja. Aki ismeri az ALIEN (I-II-III) sorozatot, gondoljon bele: A BOLYGÓ NEVE HALÁL c. filmet 25 évvel ezelõtt rendezték!!! Magasan veri az összes azóta készült ostoba scifit. Hiába 30 évvel fejlettebb a technika, hiába költenek rá sokkal több millió dollárt, az a sok dilettáns rendezõ nem képes ahhoz a sorozathoz foghatót alkotni. Ezt a filmet nem ajánlom annak, aki az igényes scifit szereti.