Téma: A forrás

mókuska00 2008 dec. 16. - 15:42:03
(75/255)
Nem szeretem senkire ráerõszakolni a nézeteimet, de most mégis megteszem:D Szerintem egyértelmû, hogy a film az újjászületésrõl szól. Néhány ajánlóban asztronautákról írnak meg ûrhajókról..ha valaki látott egyet is a filmben, szóljon:D A haldokló csillag az a hely, ahol két újjászületés közt várnak a lelkek... Ezt Izzy említi az elején. Amíg T. fel nem adja a kísérletezést Izzy megmentéséért, nem fogadja el a halált, addig nem szûnik meg a karmája, reinkarnálódik. Sokat merítettek a buddhizmus (eléggé összetett) filozófiájából, nem egy egyszerû film, az biztos, de szép és elgondolkodtató.
tsukros 2008 nov. 24. - 18:22:30
(74/255)
Nagyon szép film, ajánlom mindenkinek, nehezen érthetõ meg mirõl is szól, én személy szerint még mindig nemétettem meg teljesen de ha errõl a filmrõl beszélünk akkor nem vagyok ezzel egyedül! A zenéje fantasztikus, márcsak azért is ajánlom!
madcows 2008 nov. 15. - 18:37:19
(73/255)
akarcsak a hozzaszolas szinvonala
MrArt 2008 okt. 30. - 16:01:00
(72/255)
Amindenit!!!:| roppant kegyetlen, kemény, és csodálatos!! az ötlet, a színek, a gondolatok, a párbeszédek, minden nagyon helyén volt! durván elgondolkodtató...olyan aminél még a stáblista után is kikerekedett szemmel pislog az ember, és nem érti hogy most teljesen üres, vagy totálisan tele van mindennel...páratlan remek!! aki csak tudja nézze meg!!
bleifrei 2008 okt. 29. - 14:32:57
(71/255)
Igen, nagyszerû film. Szép, egységes munka. Jó színészek és alakítások. Értékes gondolatok, üzenetek.
DE.
Semmi különbséget nem látok a 'képtelen értékelni/nem szeret elgondolkodni filmeken' és 'a hú ez mekkora és 333. végignézés után is húúúaaa/aki nem látja benne a ...-t az inkább ...' táborok között.
Miért?
Elképzelhetõ, hogy valaki megnézi érti és értékeli, de különösebben semmi változást nem indít el az benne, mert ezeken már túl van? Itt nem az átlag amerikaiakra gondolok.
Szép napot!
gipszj 2008 okt. 28. - 00:21:33
(70/255)
Hát nem egy könnyen emészthetõ film, de miután megnéztem, és most elolvastam az IMDB-n hogy mirõl szólt (fõleg a vége volt kicsit húzós), tkp. érthetõ. Jó a zene, szép képek, rafinált történet, romantika, kardozás, misztikum, irgalmatlan embertörténetek, ülve vesz levegõt aki meglátja.
esztikeeee 2008 okt. 27. - 21:35:17 Előzmény grubesa
(69/255)
egyesek úgy beszélnek mintha õk 100szor jobban megtudták volna csinálni!ha így van akkor pofázzanak, de csak miután megelõzték Darren Aronofskyt!
Akik viszont értékelik a rendezõ e mûvét azoknak pedig a Pi c filmét is ajánlanám---amibe matematikus szemüvegen keresztül látni a világot
9/10
Hohenstaufen 2008 okt. 25. - 11:02:24 9/10
(68/255)
Egyetértek Redfield-el, nagyon komoly film. Akinek szeme és hallása van, az meglátja benne az elveszett Forrás egy cseppjét. A többiek csak aludjanak nyugodtan...
10/10
Gabriella54 2008 okt. 11. - 18:34:49 10/10 Előzmény grubesa
(67/255)
Szerinted csak az a jó film, amelyiknél lavór kell a tv alá, hogy a kifolyó testnedveket felfogja? Miért kell mindennek tocsognia a vérben és társaiban? Miért kell a fegyverropogásnak és a pszichopaták õrült röhögésének elnyomniuk az emberi szót? Szerintem nagyon nagy szükség van az ilyen és ehhez hasonló filmekre!
Redfield 2008 okt. 11. - 17:26:53 Előzmény szisszi91
(66/255)
Sokszornézhetõ filmalkotás. Egyesek szerint túl nyálas lehet... el kell fogadni, hogy romantikus is, de ugyanakkor nagyon komplex,
és élvezetes, elgondolkodtató film.

10/10
1/10
grubesa 2008 szept. 29. - 16:47:09 1/10
(65/255)
Ez egy elvont, letargikus hülyeség.
Nem csoda, hogy akkorát bukott.
És még ezt csinálták négy éven keresztül ?!?!?
1/10
10/10
Spike1983 2008 szept. 25. - 05:48:42 10/10
(64/255)
Tény, hogy a történetre való reagálás nagyon szélsõsége. A film hatalmasat bukott Amerikában, kb 30 millió dolláros költségvetésbõl hozták össze, és sajnos még a készítés költségeit sem tudta visszahozni. Az ok: az emberek egyszerûen nem értették meg, túl sok volt nekik ez a filozófia és sok vallásos motívummal operáló egészen egyedi és fantasztikus film, kár érte. Jellemzõ emberi tulajdonság, hogy inkább a könnyebb utat választjuk, semmint elmerülnék egy kicsit a nehezebben megérthetõ dolgokban.

Szerintem is Weisz és Hugh elképesztõ párost alakít, megunhatatlanok, de Jackmen tényleg élete szerepét ebben a filmben játszotta el! Eddig is kedveltem, de a film megnézése után óriásit nõtt a szememben. Nagy tartalékok vannak benne!

A látvány leírhatatlan, és ahogy mondtad-hihetetlen-de CGI-animáció nélküli!
A zene pedig maga a mennyország, elképesztõ szimbiózisban van a képi világgal!

Egy film a szerelemrõl és a szellemrõl, mely örök és halhatatlan, de bele kell törõdnünk, hogy akit szeretünk sajnos nem hozhatjuk vissza az életbe, ameddig a lelkünk be van zárva “földi börtönébe” a testbe, addig semmiféleképpen sem! Utána a teljes megvilágosodásban, és a szellemi életben újra együtt lehetünk, de az élet a halállal ér véget, és ezen sehogy sem lehet változtatni, akármennyire fájdalmas is! Ez az élet rendje.

Leírhatatlan, megunhatatlan, semmihez sem hasonlítható MESTERMÛ! A mondanivalójában nálam az örök kedvenc, és a képzeletbeli Top5 filmem méltó darabja!
Mindenkinek kötelezõ a megtekintése, és ha elsõre nem értitek meg, ne adjátok fel, higgyétek el, megéri!
leopard26 2008 szept. 23. - 10:08:44
(63/255)
Elkezdtem nézni és be is fejzem az biztos.hosszú idõ után az elsõ film amit végig tudok nézni
10/10
Nonó88 2008 szept. 03. - 14:43:29 10/10
(62/255)
Maga az ötlet is kiváló, és csodálatos. Megható, elgondolkodtató, és a legjobb az, hogy mindenki másképp értelmezi. Nagyon szeretem, de ezt a filmet nem ajánlom azoknak, akik nem szeretnek gondolkodni filmnézés közben(egy kedves régvolt osztálytársam panaszkodott annak idején hogy nemár olyan filmet nézzünk amin gondolkodni kell:D).

Úgy kerek egész ahogy van. A jelenetek visszatérésével, a csodálatos zenével (szeretünk Clint Mansell:D) és maga az, hogy ez végre nem az a megszokott. Köszönet érte!
neugassaman 2008 szept. 01. - 20:48:14
(61/255)
Én is végig borzongtam (libabõröztem), elképesztõen belevág az ember elevenjébe........

Hatalmas!
10/10
szisszi91 2008 szept. 01. - 20:34:39 10/10
(60/255)
Csodálatos,fantasztikus,hihetetlen.Ez a film önmagáért beszél!Akárhányszor megnézem ezt a filmet gombócot érzek a torkomban..
10/10
DUDSON 2008 aug. 29. - 03:00:14 10/10
(59/255)
Megnéztem én is. Gyönyörû!
Ahogy a Pi és a Rekviem egy álomért, ez is maradandó számomra.
Mesterhármas Aronofskytól, ahogy a zene is Clint Manselltõl.
10/10
bourne 2008 aug. 21. - 23:38:03 10/10 Előzmény Liquid
(58/255)
ez nagyon jó megfogalmazás ... én már 20 körül járok ... egyszerûen nem tudok betelni a filmmel ... engem annyira felkavar ... meseszép film ...
a legfilmebb film ... egy fél pillanat sincs benne ami nyugtot hagyna és leköti minden idegszálam ...
csodálatos remekmû ...
10/10
CrazyBoy 2008 aug. 04. - 22:27:09 10/10
(57/255)
Hosszú idõ óta ez a film az ami huzamosabb ideig le tudott kötni, általában csak leülök a gép elé vagy a moziba nézek ki a fejembõl, de semmi maradandó élményt nem kapok. Ez egy varázslatos kivétel, még ha nem is szól mindenkinek. Mestermû, a dolog tiszta értelmében.
Liquid 2008 júl. 24. - 23:13:11
(56/255)
Le akartam írni amit érzek a 10-12. végignézés után, de valaki már leírta a lényegét...

"Not many films can blow your mind and break your heart at the same time, but this one will"

"Nem sok film tudja szétfeszíteni, felrobbantani az agyad, és (megtörni)összetörni a szíved egy idõben, de ez igen"

(DrewMcWeeny, Ain't it cool news)