A forrás

The Fountain
16 éven aluliak számára nem ajánlott amerikai romantikus dráma, 96 perc, 2006

Értékelés:

492 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

492 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
4:10, kedd (január 21.)
Filmcafe
A fiatal nő agyát halálos kór támadta meg. Orvos férje minden idejét a kutatólaboratóriumban tölti, hogy megtalálja a lehetséges ellenszert. A nő azonban belenyugvással várja a jövőt, megírja élete művét. Arra kéri a férjét, hogy ő fejezze be a művet. Tom szeretné boldog véggel lezárni a történetet, ám az asszony kész tények elé állította. A kilátástalan helyzetben letargiába esik, hiszen a kedvese jelentette élete értelmét, testesítette meg számára a szerelemet. A férfi hosszú és nyomorúságos utat kénytelen bejárni, mire rájön, hogyan is érheti el célját. A történet ezer évet ível át, három különböző korban játszódik.

Stáblista

Szereplők

Izzi Creo
Dr. Lillian Guzetti
Avila papa

Alkotók

Játszási időpontok

Díjak és jelölések

  • Golden Globe-díj

    2007
    Legjobb filmzene jelölés: Clint Mansell
  • Velencei Nemzetközi Filmfesztivál

    2006
    Arany Oroszlán jelölés: Darren Aronofsky

Hozzászólások

Szerinted?
3/10
Dörflinger 2023 nov. 28. - 18:47:36 3/10
Már az első 10 perc után hagynom kellett volna az egészet, mert éreztem, hogy megint belefutok egy misztikus katyvasz hulladékba. Sebaj, majd legközelebb jobban vigyázok. :D Ennek ellenére végigszenvedtem becsülettel. A film mondanivalóját értem, a férj cselekedete nemes és csodálatraméltó, de mint film, nálam megbukott.
3/10
5/10
Böhöm 2023 szept. 17. - 19:55:35 5/10
Szerintem ez egy nem túl jó film. Az alaptörténet messze nem elég egy filmhez, az elvonatkoztatásokból meg így túl sok lett. Zavaros is, nehezen követhetőek a képzeletbeli szálak, amiből a 3.-at, a jövőbelit én meg sem találtam. A vége felé a túltolt spiritualitás meg egészen katyvaszba megy át szerintem. A képek és zenék nagyon szépek, de én összességében nem nagyon ajánlanám ezt a filmet.
6/10
vargama 2023 jan. 21. - 15:45:42 6/10
Zavarban vagyok ezzel a filmmel. Mert mint alkotás, valóban különleges, a képi világa és a zene nagyon szép. De nem tudott lekötni, unatkoztam. Zavaró a három idősík, különösen azzal nem tudtam mit kezdeni, ami a jövőben játszódik. A férfi a főszereplő, az ő lelki fejlődését látjuk, a szeretett nő elvesztésével kapcsolatban.
Nem bántam meg hogy megnéztem, de a rendezőtől A pankrátor és a Fekete hattyú a kedvencem.
5/10
The Cortez 2022 szept. 17. - 16:55:41 5/10
Ez Aronofsky leglátványosabb, legerősebb vizualitású filmje, amelynek 4 műfajt sikerült tökéletesen összemixelnie. A sztori nehezen követhető, mivel 3 szálon, 3 idősíkon fut. A jelenben játszódó rész realitásként, a múltban és a jövőben zajló pedig virtuális valóságként értelmezhető. Ezen kívül még egyes szimbólumok segíthetnek az eligazodásban. A cselekményben több üresjárat, meg sok ismétlés akad, de cserébe legalább nem hosszú a játékidő. A dialógusok sem az igaziak, 1-2 szöveg hallatán még én is a fejemet fogtam. A zene illeszkedik a mozi hangulatához, ám tudjuk, hogy Mansell tud ennél 1000-szer ütősebbet is. A hibái ellenére ez 1 egyedi, különleges mű, ami ráadásul a rendező legérettebb alkotása.
Zahire 2021 júl. 08. - 16:38:49
Nem értem az alkotást.
stefan75 2020 márc. 29. - 00:51:26 Előzmény mkornel
Alapvető nárcisz trükk. Feláldozza magát = hős megmentő lesz a világ szemében, miközben hagyja egyedül haldokolni a feleségét. Meghal a felesége = az ő fájdalma a legnagyobb a világegyetemben, őt kell sajnálni. Hős szenvedő istenfigura a figyelem középpontjában, ez a nárcizmus csimborasszója.
mkornel 2020 márc. 28. - 11:01:29 Előzmény X51
Nagyon tetszik a megfejtésed, annyira, hogy valószínű újra megnézem a filmet és ebből a perspektívából is próbálom értelmezni majd. Egy dolgot nem értek: miért írod, hogy a fizikusok is felfedezték, hogy idő nem létezik? (felfedezték "egy ideje", hogy pontosan idézzelek, ami azért mókás önellentmondás :)) A fizikusok azt fedezték fedezték fel, hogy az idő a térnek az egyik dimenziója, nem pedig azt, hogy idő nem létezik. Nagyon is létezik idő, de "meg lehet hajlítani", ahogy a háromdimenziós teret. Ez szerintem fontos különbség, és ez kicsit inogtatja az egész magyarázatodat.
mkornel 2020 márc. 28. - 10:24:42 Előzmény Kincsoke20
Szerintem az üveggömb idősíkja a férfi intuitív énje, az emberi psziché mágikus része. A spanyol idősík fiktív történet, ahogy Izzi, és később Tom magyarázza a csodás múltat és az összefüggéseit a jelennel – vagyis ez az emberi psziché mitologikus része. A film azt is nagyon szépen ábrázolja, hogy ez emberi tudat e két különleges része hogyan irányítja, befolyásolja a jelent és sorsszerű döntéseinket.
mkornel 2020 márc. 28. - 10:18:16 Előzmény stefan75
A film alkotói nem a beteg szenvedését, hanem a mellette élő, őt szerető szenvedését állítja a figyelem középpontjába. Ettől a férfi nem nárcisztikus, ellenkezőleg: annyira szereti a másikat, hogy kész mindenét, a szakmai karrierjét, akár az egész életét is feláldozni érte. És egy picit bele is hal az elvesztésébe – lelklleg meghal, vagyis átalakul, elengedi korábbi ragaszkodásait, és engedelmesen teljesíti felesége akaratát a saját akarata ellenére. Szerintem inkább nagyon megkapó spirituális fejlődéstörténet ez a film.
stefan75 2020 márc. 23. - 01:41:21
Mindenki a történetet próbálja megérteni, de annak semmi jelentősége. Ez a film a vegytiszta nárcizmust mutatja be. Az összes figyelmet magának követeli a pasi. Mindig és mindenhol ő a hős, ő a próféta, vagy épp őt kell sajnálni. Körülötte forog a világ minden síkon és minden időben.
Összes hozzászólás