Téma: A forrás

10/10
shamanix 2007 dec. 12. - 00:05:22 10/10
(35/255)
nagyszerû!különös!mesés!
10/10
Blutarsky 2007 dec. 02. - 19:48:16 10/10
(34/255)
Történet: elgondolkodtató, sokáig nemérteni, mire a végén se nagyon
Eseményszál: van több is, melyek összefüggenek, de mégse
Hangulat: a kíváncsiság nagyon jellemzö érzés, amit e film kelt
Színészgárda: kiváló
Emlékezetességi tényezö: hát szerintem pár órán belül emészthetö a film, azután elmúlik a hatás.
Látványvilág: néhány helyen egész eredeti
Hang: leköti a figyelmet
Összegzés: Ez nem olyan filmipari alkotás, aminek a címe és története mély barázdát váj agytekervényeidben, hanem olyan, amit idönként elöveszünk, hogy mindig emlékezhessünk rá.
Szavazat: 10
Utóirat: Ajánlatos hullafáradt, és elgyengült fizikai és szellemi állapotban megnézni. Másképp elmarad a hatás.
tetro 2007 nov. 02. - 18:48:51 Előzmény Semprini
(33/255)
szerintem ha nem érted ezt a filmet, akkor talán újra kellene nézned. vagy ha téged zavar, hogy összetett egy film akkor nézz Barátok köztöt, azt érteni fogod.
A film tényleg nem olyan, mint amiket manapság látni lehet. Szerintem elõre mutat. Az egész egyben egy költemény. A történet meg szerintem érthetõ ha párszor megnézitek. Szóval nem ocsárolni, hanem gondolkodni, még ha mostanában nem is ehhez vagyunk szoktatva.
2/10
Semprini 2007 okt. 27. - 20:22:13 2/10
(32/255)
Csak tõszavakban: kusza, unalmas, szirupos, számomra a legkevésbé sem szórakoztató film. Magyarán: abszolúte nem fogott meg (persze lehet, hogy talán nem megfelelõ lelkiállapotban néztem, de nem sokon múlt, hogy nem hagytam félbe...)
Tény és való, vannak benne szépen fotografált jelenetek és maguk a szereplõk is hozzák a formát, de az egész valahogy nem áll össze értelmes filmmé.
Egy gyerekdal második sora jut eszembe róla. Az elsõ: Boci, boci, tarka... XD
4/10
efes 2007 okt. 27. - 19:39:46 4/10 Előzmény gojszi
(31/255)
ritkán, de pl. a film idevágó részeinek helyszínén, a yucatánon, illetve a karibi szigetvilágban papázzák az, alsõsorban a különbözõ törzsi vallások (pl. woodoo) "papjait". avila papa, mint a mayák maya vallásának fõpapja, éppen ilyen.
lehet, hogy spoiler...
én nagyon tisztelem aronofskyt, az egyk legjelentõsebb ma élõ filmesnek tartom, tisztelem ezt a filmjét is, de itt elszállt. vagy inkább többször szédült bele a giccses képek és narráció csábító mélységeibe. alapvetõ filmmûvészeti alapszabály, hogy "a nézõ sírjon, ne a színész", itt bezzeg ömlött a mûkönny literszámra. a megvilágosodásos jelenetek, mint a legragadósabb jehova tanúi-szórólapok... de ezekkel együtt is figyelemremltóóbb, mint a mozikba kerülõ nagyátlag. ja, és NEM KALANDFILM. inkább ilyen "mûvészetizé" a halálról.
10/10
gojszi 2007 okt. 12. - 16:22:04 10/10
(30/255)
"Avila papa" ??? Ritkán hívnak így egy papot, ez nem tûnt fel a bejegyzés készítõinek?:D

A film maga pedig az egyik kedvencem. Kell rá idõt szánni.
_kiri 2007 okt. 08. - 00:59:03
(29/255)
A történeten lehet vitatkozni (bár szerintem 10es), de a képeken és a filmzenén nem hiszem.
Clint Mansell for president:)
torcipepe 2007 okt. 05. - 20:03:17
(28/255)
én még annó, kb 2004-ben láttam ennek a filmnek a bemutatóját, de rögtön tudtam, hogy meg akarom nézni. sajna még nem jutottam el odáig:(
ahogy így visszaolvasgatok a véleményekben látom, hogy sokan vannak úgy vele, hogy nem könnyen emészthetõ és ez így rendben is van. az a jó, amikor a sztori tartogat annyit, hogy megérje megint megnézni.
Alternat 2007 szept. 26. - 23:19:29
(27/255)
Megnéztem a filmet.
Igen, - ahogy elõttem mondta valaki - ez pont az a film, ami után az ember csak néz ki a fejébõl és gondolkozik. Az a baj, hogy ennél többre nem is futotta. A film története, ha egyáltalán ezt annak lehet nevezni - igazából nem nagyon tudom, hogy ez-e a jó szó rá, talán annál több, mint történet - szóval az remek volt, a képi világa is fantasztikus volt, de valahogy mégis elmaradt az ilyenkor várt hatás. De nem is hiányoltam. Szóval nehéz ezt megfogalmazni, de szerintem ez nem az a film, aminek olyan általános módon hatnia kell.
Az meg, hogy ki hogyan értelmezi.... szerintem elég gáz lenne, ha mindeki ugyanúgy értelmezné (a nyilvánvaló dolgok kivételével), mert akkor nagyon el lett szúrva valami a filmkészítésnél.
Hát igen, ez nem az a film, amit este 8-kor le fog adni az rtl klub. :-)
Bubbax 2007 szept. 12. - 00:32:39
(26/255)
Nem kéne a Pi-hez meg a Requiem-hez hasonlítani ezt a filmet. Ha jól emlékszem Aronofsky maga is kijelentette, hogy valami mást akar, egy sci-fi-t. És most is hû volt önmagához, nem egy könnyen fogyasztható tucatfilmet csinált hanem olyat ami gondolkodásra késztet. Persze megbukott a mozipénztáraknál, de fogadok hogy elöl lesz a DVD eladásokban és lassan kultuszfilmmé válik.

Murdocknak:
Weisz egy haldokló rákost játszott és nem gálaestre volt sminkelve. Lehet hogy ez zavart téged.:)
verdeleth 2007 szept. 10. - 23:28:29
(25/255)
ez a megállapitás forditva is igaz legyen De koncentráljunk a filmre
verdeleth 2007 szept. 09. - 23:56:40
(24/255)
és ha már a szépérzéknél tartunk Egy ilyen számomra és sokak számára is szép filmrõl ha valakit az idegesit hogy ronda a szinésznõ annak valymi kevés fogalma van az esztétikáról.És az ember miért ez nézi a filmben? azért ennyire nem szar
verdeleth 2007 szept. 09. - 23:51:55
(23/255)
én arra gondoltam hogy miért csúnyázik le valaki egy nõt akit csak egy filmben látott és igazából tök máshogy néz ki Viszont nem tudom mivel sértegettelek de hát ha igy érezted az legyen a te bajod Attól viszont hogy fenköllt és idegen szavakkal dobálózol még nem biztos hogy igazad lesz
verdeleth 2007 szept. 09. - 19:56:46
(22/255)
abszolút nem akartam belebeszélni a fejedbe hogy szép, de azt éreztem hogy a film alapján döntötted el ezt Nem tudom láttad e régi képeken, ha nem akkor nézd meg érdemes Azt nem mondom hogy fog tetszeni Tudom hogy sok féle izlés van és el is fogadom Az meg hogy neked nem tetszik egyedül vagy nem tudom mi a bajod Ez van és késsz De attól még nem mondom hogy jaj de hülye vagy hogy nem tetszik Ha meg félreérthetõen irtam akkor sorry
verdeleth 2007 szept. 07. - 13:06:25
(21/255)
Szerintem szép nõ Nézz róla más képeket hosszú hajjal De szerintem ez nem lényeg a filmben Azzal meg hogy nem tudsz ránézni, szerintem ezzel eléggé egyedül vagy
verdeleth 2007 júl. 05. - 14:52:43
(20/255)
bocs ha magadra vetted de ezt az olyan hozzászólókra értettem akik baromságokat osztanak a filmrõl, aminek semmi köze hozzá pl. tündemanusz
verdeleth 2007 jún. 30. - 16:50:28
(19/255)
most nézem csak mennyire nem derült ki ebbõl a hozzászólásoból hogy ez az egyik legcsodálatosabb (top 10) film amit valaha láttam Szóval tényleg nézze meg mindenki, nem fog csalódni benne kivéve ha elõitéletes és szûklátókörû
verdeleth 2007 jún. 26. - 17:30:40
(18/255)
a film tartalmi lényegét már elmondták azt hagyjuk is viszont értem én a fanyalgókat hiszen sok a giccsnek tûnõ de szerintem nem giccses rész Unalmasnak viszont nem igazán mondanám szerintem nagyon érdekfeszitõ és lenyûgözõ Nekem örök élmény marad
Ronaldo 2007 jún. 23. - 11:54:56
(17/255)
Azért arra kíváncsi lennék, hogy akik üresnek, meg álérzelmes giccsnek találják a filmet vajon megértették-e, el tudják-e mondani mirõl szólt a film, vagy csak itt is különcködés kedvéért megmondták a frankót?
mulholland 2007 jún. 09. - 23:53:39 Előzmény tündemamusz
(16/255)
Kedves Tünde! Szíved joga, hogy ne tessen valami:), csak ne írjál már hülyeségeket, és közhelyeket, bár bocsánt, ez is szived joga:).
Szerintem is melkor gondolja jól az egész történetet. 1 lényeges alapgondolatra van felfûzve a film képei. Vagyis a halál életet teremt és az élet velejárója a halál ez az alap körforgás (vagy fordítva:) Persze azért még másról is:)
Igaz, nem hibátlan a film. vannak gics felé húzó részei, mégsem sülyed abba bele. Mert gondolkodtat, és érzéseket kelt. Ha ezt manapság egy film el tudja érni, az már nem lehet olyan rossz:).