Téma: A forrás

2/10
tündemamusz 2007 jún. 02. - 16:03:37 2/10
(15/255)
Ez a film valami álérzelmes húdegondolattal teli amerikai giccs. Sokkal jobban szeretem az õszinte filmeket. Nem pedig ilyen Zen buddhizmusból importált amerikai eszméletlen nagygondolatot...
karan 2007 máj. 28. - 23:49:06
(14/255)
**SPOILER ON**
Funika-val abszolút egyetértek. Szerintem ez az idõutazásos dolog - fõleg a trailerben szereplõ évszámok - csak a terjesztõ eget rengetõ baromsága, amivel nagyobb számú közönséget akart a mozikba csalogatni. Az én szememben, itt csak két karakter van - a jelenkorú Tom és Izzy. Õk szerepelnek a "múlt"ban és a "jövõben" is.
Számomra a múlt Izzy regénye - mondjuk, ez biztos nem csak számomra :) -, amiben saját szenvedését, életének végét írja meg. Elküldi az inkvizítort, hogy találja meg az élet fáját - ez szerintem még arra az idõre utalhat, mikor még rettegett a haláltól, és bízott Tom gyógyszerkutatásában. Halála elõtt viszont elmondja Tomnak, hogy megbékélt a sorsával, nem fél már, tudja, hogy ezzel vmi beteljesedik. Ezért fejezi be a srác úgy a regényt, ahogy.
Az "ûrrész"t se kell túlmagyarázni, Tom küzdelmét mutatja, ahogy megpróbálja megtalálni a gyógyszert, ahogy egyre közelebb jut ahhoz a bizonyos csillaghoz.
**SPOILER OFF**

Elbûvölõ zene, egyszerû alaptörténet, de kiváló színezés, gyönyörû képek, jó színészek. Csodás film, de az ilyeneket nem moziban kell nézni, hanem otthon egyedül, vagy leginkább kettesben. Látni kell!
Funika 2007 máj. 11. - 02:49:53
(13/255)
Nem értem a hozzászólásokban a jelen-jövõ-múlt témát, szerintem végig a jelenben játszódik. A "múlt" a lány lelki-története, a "jövõ" a fiúé. A film a lélek útjáról és a sorsról szól szerintem és nincs benne értelme az idõnek.
Egyébként a bepasszintott kép kifejezi az egész film lényegét, az utána következõ 10 másodperc a filmben meg számomra vitte az egész alkotást. A zene elég süti!
melkor 2007 máj. 08. - 22:30:37 Előzmény jaku
(12/255)
a film kulcsmondata:
"-na mit szólsz hozzá?
-mihez?
-A halál, mint teremtõ erõ"
ez a lényeg, legalábbis szerintem. hogy a halál az nem pont,hanem kettõspont. vagy valami ilyesmi. úgy értem ezt, hogy mindenképp a nõvel akar maradni,ezért meg át akarja írni a "szabályt",azaz legyõzni a halált. de ez lehetetlen,vagy ha nem is az,maga a létezés,mivel tulajdnoképpen teljes mértékben relatív,megszûnik és újrakezdõdik.
hogy a filmmel magyarázzam: spanyol csávó iszik az életfa nedvébõl és "újjászületik". tényleg örökké él,de csak a virágokban,amik kinõnek a testébõl. kopasz csávó: mikor meghal a csillag,és a robbanásban újak keletkeznek,õ is megújúl,a fa is kivirágzik. és végül a jelen: elülteti a magot,hogy így tovább éljen (örökké) a barátnõje.
nagyon szép, megfoghatatlan, csodálatos film ez. moziban nem lesz,nem is baj,rossz lenne hallani,hogy "nem értettem meg,ajj,de szar film". pedig csak simán tökéletes.
minimum három-négyszer meg kell nézni,hogy teljesen letisztuljon. vagy legalábbis,hogy legyen egy képed arról,hogy talán,érzésed szerint mi is történt valójában.
olyan ez,mint a donnie darko. mindenkinek mást jelent. már ha jelent valamit. nekem nagyon tetszett. bár azt meg kell adni,hogy nem valami derûs,de azért egyben megnyugtató is. nem tudom mennyire voltam érthetõ,remélem azért tudtatok követni:)
jaku 2007 máj. 01. - 20:33:22
(11/255)
En is vegre megneztem eme filmet, es nagyon tetszett. De oszinte leszek, nem egeszen ertettem az egeszet.

spoiler!!

elvileg vmi orok szerelemrol kene, hogy szoljon, de ettol fuggetlenul a mult embere, inkabb ivot a fabol, es nem tudtam semmi szerelemre vonatkozo dolgot felfedezni. Vagy talan pont azert ivott, hogy orokke eljenek ketten? A masik meg, hogy ez vmi orok korbeforgast akart szimbolizalni, hogy van a mult jelen jovo, de a jovo a multban a multnak szamit. Remelem ez igy ertheto:) Itt arra gondolok, hogy az osatya aki a jovo embere, a multban mint vmi istenseg tunt fel. De ha ezt tenyleg igy gondoltak a keszitok, akkor ez nagyon hatasos, mert ha igy nezzuk, akkor hiaba csinal barmit a hosunk, se meghalni nem tud, se szerelmet eletbentartani, es barmit csinal, ugyis ugyan az lesz az eredmeny. :(
Karolka 2007 ápr. 29. - 17:27:42
(10/255)
én tegnap este néztem meg a filmet! minden erõmmel azon voltam, h megértsem, de vhogy nem sikerült! :S lehet bennem van a hiba, de nem jött be! Zene természetesen zseniális, az elsõ pillanatban hallja az ember!
bbit 2007 ápr. 22. - 18:31:20 Előzmény porcukor
(9/255)
Kalandfilm biztosan nem, igaz még nem láttam, de a napokban megnézem, már megvan... ;-)
Az IMDb szerint: Action / Drama / Romance / Sci-Fi
Hesztia 2007 ápr. 20. - 14:21:50
(8/255)
Azért elég sok olyan film is mozikba szokott kerülni, amik igen kevés nézõszámot produkálnak (nemzetközi viszonylatban is). Itt az volt a probléma, hogy kint sem szerették egyöntetûen.
Pedig a látvány miatt elengedhetetlen lenne a szélesvászon. De ez van.
porcukor 2007 ápr. 20. - 10:27:13
(7/255)
kalandfilm?
Hellnight 2007 ápr. 18. - 21:33:44
(6/255)
Ezt a filmet felesleges moziban vetíteni. Félre értés ne essék, nem azért mert rossz film lenne, hanem egyszerûen azért, mert a magyar mozizó közönség NEM lenne rá kíváncsi, hiszen nem egyszerû alkotásról van szó. Megtekintése után csak ül az ember és gondolkodik mit is látott. Feltételezem, hogy akik bemennének a filmre kb 20 perc után jönnének is kifelé. Maradjon csak DVD-n. Amcsiban is bukás lett a film, ez van.
Megtekintése viszont mindenkinek ajánlott aki szeret gondolkodni a filmeken esetleges Aronofsky rajongó :D
Egyébként maga a film lenyûgözõ. Eddigi filmjei majdhogynem semmik ehhez képest :D
DVD megjelenést meg értelemszerûen várom, csak az még oly messze van :(
Hesztia 2007 ápr. 17. - 23:43:06
(5/255)
Augusztusban jön ki dvd-n. A mozit sajnos el kell felejteni.:(
no-brainer 2007 márc. 31. - 04:34:59
(4/255)
Anubys 2006 dec. 04. - 01:34:14
(3/255)
A kép sokmindent elárul.
Anubys 2006 dec. 04. - 01:33:27
(2/255)
Hát remélem én is.
Anubys 2006 nov. 25. - 21:43:02
(1/255)
Ha nekem 1 évet kell várnom erre a filmre, fõleg egy Darren Aronofsky filmre, akkor az is kibaszottul lopás.

Várom szeretettel a film mielöbbi megjelenését a mozikban.

Szevasztok :D