Téma: A forrás

9/10
Pástétom 2010 dec. 16. - 09:29:58 9/10
(155/255)
Hát, tényleg maradj a Gyilkos paradicsomok támadásánál. Színvonalban közelebb áll hozzád, mint ez az alkotás.
cor 2010 dec. 06. - 18:33:31
(154/255)
Erre a filmre egy jó szó van: alkotás. Én amikor elõször néztem...rögtön értettem a hasonlatokat. Nagyon filozofikusan, mély értelmekkel mond el egy lényeges dolgot: hogyan dolgozzuk fel az elmúlást. Az összetett történetet az eszményi képek, és gyönyörû képek koronázzák meg. Az elégikus hangvétel ellenére nekem nagyon tetszett a film, bár én bevallom, sírtam rajta.

SPOILER
Ami nagyon tetszett benne, az a hasonlatok áradata: hogy spanyol hon volt a beteg feleség, és a rák pedig az inkvizítor. Csodás, ahogy a férj küzd a felesége életéért, és megható ahogy a haldokló nõ békére talál, és közben még életében arra gondol, hogy hogyan tudná segíteni férjét a gyászon való tovább jutásban.

Mindenkinek ajánlom, aki szereti a mély,megérteni való tartalmú filmeket.
pbala20 2010 nov. 13. - 01:37:15
(153/255)
Barátom. Ez a film nem neked készült. Ki az a Clint Mansell?! Ki az a Darren Aronofsky?! Mûvészek, sõt az én szememben zsenik... Vegyél vissza a lendületbõl és mielõtt írsz, gondolkodj, kérlek!
10/10
seemur 2010 okt. 09. - 17:49:28 10/10
(152/255)
Érdemes úgymond küszködni vele:) Mert én is bealudtam második nekifutásra is rajta, de harmadikra meg vmi katarzis félét éltem át:)
10/10
Stranger666 2010 okt. 09. - 14:19:39 10/10
(151/255)
Gratulálok, végig se nézted és te ennek ellenére levontad a konzekvenciát.
Maradj meg a transformersnél.
10/10
franszoá81 2010 okt. 03. - 14:43:41 10/10
(150/255)
akkor ajánlom neked a Rambo 1-2-3-4-et. Ott minden követhetõ idõben!
egykettõhánégy 2010 aug. 26. - 19:10:55
(149/255)
Számomra az elsõ gondolat az volt, hogy az a megszállottság - amivel próbálta megmenteni a lányt- lassan felemésztette a kapcsolatukat.
Ugyanakkor olyan orvosi áttöréshez vezette, ami már túlmutat két emberi lény sorsán.
6/10
Kiri22 2010 aug. 23. - 22:24:33 6/10
(148/255)
ma sikerült megnéznem,mert nagyon sokat hallotam róla.Sajnos amilyen jókat hallotam róla nekem kicsit csalódás volt a film.Szép volt a zene s a képi megvalósutás is tökéletes volt,de mégis szerintem a ebbõll a témából többet is kilehetett volna hozni.Abban viszont nem értek egyet,hogy túl giccses lenne,mert ez nemigaz,sõt maga a filmnek nagyon szép története s filozofia tartalma van,de számomra sajnos csak a közepes szintet érte el.Azt viszont nem bánom hogy megnéztem,mert egyszer mindenképp érdemes megnézni.
Mykolnajt 2010 aug. 09. - 00:15:28
(147/255)
Én úgy gondolom talán a leggyönyörûbb film ez, de a legszomorúbb is. Ritkán látni ilyen jó szinészi játékot (Hugh Jackman). Azt a vizuális rendezést ami a férfi összeomlását akarja megvilágítani. Hogy minden ami létezett és számított neki az egész világegyetembe annak most vége.. Zene pedig.. Clint Mansell elõtt letérdelek.
10/10
merlinar 2010 júl. 18. - 22:16:12 10/10 Előzmény esztikeeee
(146/255)
Ez az egyik legfurcsább és legszomorúbb film, amit valaha láttam...a zenéje meg a legjobb, pedig sok filmet láttam már...
esztikeeee 2010 jún. 22. - 19:24:37
(145/255)
Hát igen, elöször nekem is sok volt de aztán 3év múlva úgy néztem meg h tényleg odafigyeltem!:)És így már más perspektívából látom!
Az aki értékeli a mûvészetet annak biztos tetszeni fog!Nem csak dramaturgiailag kíválo, hanem a vizuális világa is és az erre erõsen ható precíz zenéje is !
10/10
Madame_Hollywood 2010 jún. 02. - 08:55:15 10/10
(144/255)
Szerintem csodálatos film.Elgondolkodtató és van -talán mindenki számára más-mondanivalója. A zene is nagyon jó, Clint Mansell ismét nagyot alkotott.:)Hihetetlen, hogy anyagilag bukás volt. Értem én, hogy sokak számára egy ilyen film nehéz és nem szolgálja a kikapcsolódásukat, de nekik még mindig ott van a Dr.Szöszi vagy az Avatar... Remélem még sok hasonlóan jó film készül, mert IGEN, erre is van igény.:)
Cordelia 2010 ápr. 27. - 13:13:16 Előzmény szubjektív
(143/255)
Látod a Stalker-t sem szeretem, nem sikerült megérteni, de lassan meg kell újra néznem, mert vannak olyan filmek, amelyeket 40 fölött más szemmel látunk.
5/10
Cerberosz 2010 ápr. 25. - 22:09:18 5/10
(142/255)
Ez a tipikus extra elgondolkodtatós átérzõs elvont kategória, ahol a forgatókönyvírón, és a rendezõn kívül senki az ég világon nem tudja, hogy pontosan mirõl is szól a film, illetve mi a mondanivalója.

Nem érzem magam faragatlannak, mert általában szeretem az ilyen filmeket, de ez már nekem is sok volt. Elkezdtem, megnéztem majd egy hatalmas :"Bazd meg ez mi volt!" mellett arra a következtetésre jutottam, hogy elvesztettem az életembõl 2 órát.

Tisztelet a kivételnek, s nem akarom megsérteni azt kinek tetszett a film, de nálam egy gyenge 5 ös.
szubjektív 2010 ápr. 25. - 13:10:33 Előzmény Cordelia
(141/255)
Van olyan film ami szórakoztat és van olyan, ami a bensõdhöz szól.
Nekem a Stalker a kedvenc filmem, mindenki egy kivételével, akivel beszéltem róla, nyomasztónak találta. A sógorom szerint pedig aki szerint ez nem nyomasztó film, az egyenesen nem komplett.:)
Ez volnék én, mert engem nem nyomasztott, hanem magával ragadott egy utazásra befelé.
szubjektív 2010 ápr. 25. - 13:06:47 Előzmény paulmarlow
(140/255)
Érekes, mert én meg nem mondom, hogy mirõl szól a film. De hatott rám, megmozgatott bennem dolgokat. Sokkal több ilyen film kéne. Ezt még meg fogom nézni egy párszor, ha lesz érkezésem.
10/10
lacika92 2010 ápr. 10. - 18:29:18 10/10
(139/255)
Zseniális, nagyon jó ez a 3-as párhuzam ami végig fut az egész filmen. Nagyon jó a zene, a képvilág, és gyönyörû az a fa... és a sztori se rossz... Nekem 10/10 :)
Charles Foster Kane 2010 márc. 24. - 09:04:45 Előzmény zeany
(138/255)
Reális értékelés. Némi hangsúlyeltolásokkal én is ezt gondolom a filmrõl. Jah és nekem Rachel Weis, Hugh Jackman helyett! Haha.
10/10
paulmarlow 2010 márc. 24. - 08:54:07 10/10 Előzmény zeany
(137/255)
Kb annyria lapos ez a film h már hatodjára néztem meg és még mindig mutatott újat...

Kedvenc filmem, zeneileg és mondanivalóilag is ott van a toppon...

És ha kérdezné valaki h na mégis mondjam már meg h mi a film mondani valója..csak azt mondanám h találd meg benne te magad...annyira összetett film hogy 1. megnézés után sok mindenki fel se fogja a film lényegét..

Ezért is tetszett szinte követelte azt hogy többször megnézzem :d és kedvel ültem le elé.Ritka film nállam az ilyen.
TheWebline 2010 márc. 05. - 00:12:52
(136/255)
Nagyon tetszett a film, mert el lehet rajta gondolkodni, tele van szimbólummal, amire késõbb jöttem csak rá.
Az egész egy feleségét megmenteni akaró, majd felesége elvesztését feldolgozó/elfogadó férfi érzéseirõl és világáról szól, három párhuzamban. (jelenben, könyvben, gömbben)

Szerintem egy korban játszódik a történet, 2000 körül. A középkori idõ az a feleség által írt könyv (A Kút) ideje. A harmadik szín, a gömb, pedig a férj érzésvilágát mutatja (idõ nélkül). Ez tetszett a legjobban.
Nagyon jól érzékeltették, ahogy be van zárva a maga kis burkába, amiben ott a fa, a megoldás, ami megmentheti feleségét (ugye a majommal végzett kísérletek során is mindig annak a fának anyagától várta az eredményeket). A haldokló csillag felé "szárnyalás" szimbóluma pedig az erkélyen történõ beszélgetésbõl jön, az újjászületés reményében, ez szintén a férj érzése. Közben gyötri a lelkiismeret, amiért nem a felesége mellett van, nem megy el vele sétálni (ez a gyötrõdések a látomások a burokban, mikor itt-ott megjelenik a feleség és hívja sétálni). Észre sem veszi, hogy a nõ már rég beletörõdött a betegségbe, és hogy meg fog halni.

Ezt a folyamatot azonban a nõ is érzi, ezért írja a könyvet, ami nahát kísértetiesen hasonlít a másik két színre, ami azt bizonyítja hogy ismeri férje érzéseit. Készteti is õt arra, hogy Õ fejezze be a történetet, aminek a vége az, hogy bele kell törõdni a halálba. Ezt a férj által írt befejezést is szinkronban mutatják be:
mikor meghal a felesége, kiszakad a fás burokból, már nem az a világ a fontos. Amit addig dédelgetett megszûnik (felrobban a csillag). Ez megjelenik A Kút c. könyv folytatásában is, ahol a hõs eléri ugyan az élet fáját, de nem tér vissza a királynõhöz, helyette eltûnik a történetbõl (bevirágzik). Végül a jelen fizikai történetben is meglátszik ez a változás, a laborban használt fa egyik termésével engedi el feleségét. (ez a mag a múzeumbeli beszélgetésre utal, mikor a nõ a halálról mint új élet kezdésérõl beszél).

Tetszett a film és akinek nem tetszett, nézze meg újból, hátha csak nem figyelt az apró részletekre (pl mit jelent a gyûrû elvesztése, megtalálása.)

Szerintetek mirõl szól?