Téma: A forrás

zeany 2010 febr. 18. - 23:39:20
(135/255)
A Rekviem egy álomért sokkal jobb. Ebben a filmben számomra majdhogynem az volt az egyetlen pozitívum, hogy Hugh Jackman a fõszereplõ. Szépek a képek, fõleg a zenével együtt, de maga a történet nagyon lapos. Abszolút nem tudtam átélni, nulla ráhangolódás, ha leszámítjuk a misztikus blablát, azért nem sok marad a filmbõl. Fura volt, hogy a férfi mit kínszenvedett végig, hogy eljusson oda, ahova mindezek nélkül is el lehetett volna. Sokszor következetlenek az átkötések, a misztikum pedig nem volt ahhoz elég erõs, magával ragadó, hogy önmagában elvigye a filmet. A nõ pedig sajnos nagyon antipatikus volt végig, nem keltett részvétet. Nem érzem a mondanivalót olyan árnyaltnak, hogy ezt túl kellene gondolkodni. A vége olyan, mint egy delíriumos látomás, kicsikét öncélú ömlengésnek tûnik.
10/10
bikinis 2010 jan. 04. - 16:57:41 10/10
(134/255)
Ehhez talán nem is annyira mûveltség kell..hanem h mennyire vagy nyitott ezekre a dolgokra...h hiszel-e azokban a dolgokban,amiket nem láthatsz...egyenlõre:)
Cordelia 2010 jan. 04. - 10:42:55 Előzmény mrt
(133/255)
érzéseket az kétségtelen, hogy kivált, de nem szórakoztat.
10/10
mrt 2009 nov. 29. - 04:21:25 10/10
(132/255)
Hogy érzéseket vált ki Belõled...
Cordelia 2009 nov. 20. - 14:25:24
(131/255)
Nem igazán értettem a film mondanivalóját. Azon túl, hogy szép film volt, túlságosan nyomasztott. Egyszerûen szomorú lettem tõle.

Mitõl jó ez a film?
10/10
bikinis 2009 okt. 24. - 19:58:22 10/10 Előzmény tirszin
(130/255)
A legeslegjobb................
10/10
tirszin 2009 okt. 23. - 11:23:19 10/10 Előzmény zoltanlori
(129/255)
Egyre inkább "új szelek fújnak", új idõk, új tanítások jönnek el a Földre.
Ez a film már ennek fényében készült és sztem. bõven az a kategória, ahol az alkotók "külsõ segítséget" kaptak.
zoltanlori 2009 okt. 11. - 17:40:51
(128/255)
Most lett vége. Kb. 1 éve láttam elõször és Aronofsky elérte, hogy azóta egy filmet sem tudok úgy megnézni, mint elõtte. Valahogy mindegyik kicsit....szegényes?....sivár?.....nem találom a jó szót.
zoltanlori 2009 okt. 11. - 17:24:00
(127/255)
Aronofsky megalkotta azt a filmet amelyre mindannyiunknak szüksége van, hogy kicst jobb emberré váljunk. A film tökéletes, mi vagyunk tökéletlenek, de ez így jó. Itt az út, melyen járnunk kell, s a cél, melyet el kell érnünk. Az idõ nem létezõ dolog, csak a változás az igazi mértékegység. Az viszont sohasem egyirányú.
SzeVi93 2009 szept. 21. - 21:17:31
(126/255)
Fantasztikus film,semmihez sem tudom hasonlítani!
Azért ültem le megnézni,mert fanatikus Hugh Jackman rajongó vagyok,de ennek ellenére azt mondom,hogy ez a film nélküle is megállta volna a helyét,az,hogy õ szerepelt benne,már csak hab a tortán.
Tényleg igaz,hogy rengeteg féleképpen lehet értelmezni.Én kb. eddig 7-szer láttam,és most mondhatom csak el,hogy mindent meg tudtam érteni benne.
Szerintem a három párhuzamos világ közül csak a jelenben játszodó úgymond "valódi".A spanyol történet az Izzie szerint leírt könyv,ami azt mutatja be,hogy õ hogy éli meg ezt az egész kórt,és dolgozza fel,a "fás" történet pedig Thomas fejében lejátszodó érzéseket jeleníti meg.Nem akarom hosszabban kifejteni,de vannak kis mozzanatok,mondatok amik mindenegyes történetsíkon megismétlõdnek,csak egy kicsit máshogy.
Szerintem Aronofsky egy zseni.Rachel Weisz és Hugh Jackman tehetségében pedig nem lehet egyszerûen kételkedni.
A zene gyönyörû,van benne valami légies,földöntúli,nagyon illik a filmhez.Vagy ezerszer végig hallgattam,és lehet elcsépelt szöveg,de inspiráló.
Gyönyörû film.Még sosem sírtam filmen,de miután ezt láttam,ezt már már nem mondhatom el.Magam is meglepõdtem,hogy mennyire a hatalmába kerített.Újból csak azt tudom mondani,hogy semmihez sem tudom hasonlítani,ilyen filmet se elõtte nem csináltak,sem utána nem fognak.
10/10
umabel 2009 aug. 29. - 22:31:33 10/10
(125/255)
Én is azt a tábort erõsítem, akik tátott szájjal nézték végig a filmet,és amikor vége lett,kb. még egy óráig úgy maradtak :-)Az a brilliáns a filmben szerintem,hogy ezer féle módon lehet értelmezni,nem egy felejthetõ alkotás. Én úgy értelmezem,hogy a rendezõ a 3 kor párhuzamos bemutatásával az állandóságot kívánta jelképezni,az ember örök dilemmáját, ahol az élet értelmének keresése áll a középpontban. Ezt érzékelteti az is,hogy ugyanazzal a két szereplõvel vonul végig a történelem évszázadain, a szerelem pedig mindvégig ott lebeg a háttérben az ember örök mozgatórugójaként. Elsõre furcsa az az elvont,és megfoghatatlannak tûnõ képi világ,amivel Aronofsky érzékeltette a végsõ mondanivalót.A 3 korszakot a rá jellemzõ sajátos hangulat és hidelem világ kíséri végig,bemutatja az ember mindenkori eszközét,kapaszkodóját a kiteljesedéshez. Én ezt egy fejlõdési útként értelmezem,ahol az idõ múlásával más és más dolgokkal igyekszünk rátalálni az örök boldogságra... kezdetben az életfa jelképezi a mentsvárat, vagyis egy csodás varázslatban látja még az ember a megváltás kulcsát. A jelen a racionalitásra épül,az eszeveszett küzdelmen,hogy legyõzzük önmagunkat,és az idõ múlását az elme,és a tudomány által.A harmadik kor,úgymond a jövõt jelképezi,ahol a rendezõ az emberiség utolsó állomását, a végsõ megvilágosodást kívánja bemutatni,ahol is rájövünk,hogy az élet értelméhez nem más,mint önmagunk leküzdése és megismerése vezet.
Csodálatos alkotás,mély mondanivalókkal és tökéletes rendezéssel,nekem életem egyik legjobb filmje!
10/10
bikinis 2009 aug. 23. - 22:09:03 10/10 Előzmény Fereste
(124/255)
Ez egy nagyon jó film..nagyon jó zenével...
..és sztem egyáltalán nincs túlbonyolítva..tökéletes..
Fereste 2009 júl. 13. - 19:56:51
(123/255)
Most néztem meg ezt a filmet, és vegyes érzések kavarognak bennem. Egyrészt a jelentés, a mondanivaló, amit át akart adni, az tényleg olyan dolog, amire az embereknek gondolniuk kéne, nem elsikkadni felette. Viszont amibe ez öltöztetve volt... Az elején a spanyol harcos vonal olyan hosszúra nyúlt, h elgondolkodtam, h ez tényleg az a film-e, amit meg akartam nézni, vagy vmi béna fantasy-re kapcsoltam. Aztán a vége is túl lett bonyolítva szerintem, nem is beszélve a sokszor oda nem illõ, de hemzsegõ szimbólumokról.

Ellenben a két hõs alakítása kiváló.

Összességében szerintem jó film, de ezt a lényeget sokkal letisztultabban is át lehetett volna adni. (és ez alatt persze nem azt értem, h nem fogtam fel; hanem h felfogtam és nem értek vele egyet)
9/10
Thorstein222 2009 júl. 13. - 03:34:50 9/10
(122/255)
Régebben láttam, sztem jó film. Elég elvont és emiatt sokan nehezen dolgozzák föl v unják. De azt nem értem, h a mozik mért nem játszották. Pedig annyi szemetet leadnak, nem hiszem el, h ezt olyan rossznak találták.
Mr. D 2009 júl. 06. - 14:28:53
(121/255)
Én ezután a film után kezdtem el igazán tisztelni Hugh Jackman munkáját. Szerintem baromira nehéz szerepet kapott, ami nem csak azért nehéz, mert tele van érzelemmel, hanem mert eleve nem könnyû megérteni, hogy pontosan min is megy át a karakter. De õ teljesen átadta magát a szerepnek, és látszott az arcán (fõleg a Xibalbába vezetõ úton), hogy pontosan érti, mirõl is szól ez az egész utazás. Szerintem érzelmileg nagyon megterhelõ lehetett eljátszani, és hát hiába, Aronofsky nem bízta a véletlenre. De ahogy látom, Jackman tartott is egy hosszabb szünetet a film után, mielõtt újra komoly szerepet vállalt el. Amugy szerintem a legcsodálatosabb ebben a filmben még mindig a zenéje.
10/10
albedo 2009 júl. 06. - 08:16:38 10/10 Előzmény CrazyBoy
(120/255)
Igen, ez az élet lényege! :)
10/10
Pera007 2009 jún. 28. - 23:14:07 10/10 Előzmény remember
(119/255)
Teljesen eggyetértek. Tomynak egyszerûen magába kellet néznie. Ezt látjuk a végén látható csodálatos jelenettel. A halál az élet beteljesedése. Ezt próbálja számomra sugalni a film, melyet már oly sokat hallodtunk de ezzel a megközelítéssel jobban megmarad az ember gondolatában.
remember 2009 jún. 22. - 11:05:03
(118/255)
Sziasztok!
Rám is nagy hatással volt a film, gondoltam megosztom veletek, hogy számomra mit jelent. (Aki még nem látta a filmet, az ne olvassa el, mert rombolhatja az élményt...) Elõször is én is elvetem ezt a "múlt-jelen-jövõ" dolgot. Nem, ezek a dimenziók csak arra voltak hivatottak, hogy bemutassák nekünk, hogy Izzy illetve Tom hogyan dolgozzák fel a velük történteket. A "jövõ" pedih Tom lelke/belsõ utazása, a fa melette pedig az õ élete fája, Izzy metaforája. Ahogy a fa szárad, úgy haldoklik Izzy. És ha Izzí meghal, abba Tom lelke is belehal, mert nem lesz többé ami táplálja. De nem is ez a legfontosabb.
Számomra ez a film nem a fizikai értelemben vett öröklétrõl szólt, mert ilyen nincs. Nem, sokkal többet mond ennél. Mindenkinek megvan a maga sorsa, ami ellen lehet harcolni, de nem érdemes. Izzy belátja, hogy meg kell halnia, de a férfi nem akarja elengedni. Ez az érzés annyira fáj neki, hogy már gyûlöli a szerelmét és ezért az érzésért magát is. A nõ így örökre meghal. Õ pedig: "a halál is csak egy betegség" Komolyan? Beleroppan. Ezzel megöl mindent, ami jó, amit adott neki ez a kapcsolat, megöli Izzyt. Akkor születik újjá, amikor ezt belátja. Kap még egy esélyt. Az utolsó napokat a szerelmével tölti. El tudnak búcsúzni. Meg tudnak békélni. Azzal, hogy Tom megírja a könyve befejezését, és hogy a nõt az emlékezetében olyannak õrzi meg, amilyen volt, a szerelmüket nem fogja beárnyékolni a keserûség. Izzy szelleme és a világ amit õ teremtett így megmarad, nem pusztul el a nõvel együtt. Tom számára örökké fog élni.
A megváltás ilyen kis dolgokon múlik : egy sétán, egy beteljesített ígéreten, egy történeten amit igazán meghalgatsz......
Vélemény?
10/10
CrazyBoy 2009 jún. 07. - 00:43:48 10/10 Előzmény albedo
(117/255)
Én szerintem pontosabban a halál tagadása, megértése és elfogadása, és még +a szerelem.
10/10
albedo 2009 jún. 03. - 13:38:20 10/10
(116/255)
Ez a film tökéletes, életem egyik legjobb filmje. Minden benne van, ami az ÉLETrõl szól. Többféleképpen is lehet értelmezni, nem feltétlenül több idõben játszódik, inkább több dimenzióban. Az ûrben inkább a férfi belsõ, lelki utazását követhetjük nyomon, amolyan allegorikusan, míg a "múlt" az valójában a kettejük könyve, amit a nõ kezd el, de a ffi fejezi be, és mi lehet más a befejezés, mint a halál. A "jelenben" történnek ténylegesen a cselekmények. A film tömören a halál elfogadásáról szól, és annak megértésérõl.