Téma: A gépész

sweetbriar90 2008 jún. 17. - 17:53:55
(54/194)
***SPOILER***

Sztem nem halt meg (skizófrén volt), próbált tovább élni miután elütötte a kisfiút, de csak arra gondolt, és lecsúszott, elmenekült az élettõl, a gépek világába (pl a Kontroll c. filmben a fõhõs a "föld alá"). A munkába hajszolta magát, elképzelte Marieval való beszélgetését, és hatással volt rá vlmi, lehet hogy a könyv, az az Idiot... (vagy vlmi, nem tudom csak egyszer láttam a filmet) :DDD, ami Ivant elõhozta belõle. Ivan, olyan számomra mint Lucifer, a gúnyos, tagadás szelleme, út a bûnhõdéshez. Õ vezeti el a végéig, amikor rájön, h ki is õ valójában, és h mit csinált. Feladta magát, így lett lelki békéje, és akkor már tudott aludni. A két út számomra, azt jelenti hogy mennyország, mint a tettének felvállalása, illetve pokol, mint maga az élete. :)
8/10
m.melinda 2008 máj. 30. - 20:45:32 8/10
(53/194)
srph25-nek igaza lehet sokmindenre ad magyarázatot
10/10
srph25 2008 máj. 24. - 11:04:23 10/10
(52/194)
Még nincs, mivel elõször láttam a filmet. :) És biztosan nem utoljára (ezért a filmért regisztráltam az oldalra...), így sztem nemsokára lesz :).

***SPOILER***
Annyi kimaradt az elõzõbõl, hogy a sorozatos deja vu-k pedig azért jelentkeznek, mert a megpróbáltatások mellett lepereg elõtte az élete is.
Redfield 2008 máj. 24. - 10:04:03
(51/194)
Ivan ujjaira van elméleted?
Redfield 2008 máj. 24. - 10:03:15
(50/194)
Jó következtetések, az egésznek amúgy is van egy olyan tisztítótûz hangulata, ha már összeáll a kép.
10/10
srph25 2008 máj. 24. - 09:34:02 10/10
(49/194)
***SPOILER*** _ aki még nem látta a filmet, ne olvassa el _ ***SPOILER***

Szinte biztos vagyok abban, hogy Trevor a film szinte egészében halott. Ezt támasztja alá a testalkata is, sovány és sápadt mindvégig. Ráadásul a záró képsorokban a piros autót vezeti (aminek be van törve a szélvédõje, szóval éppen azután járunk, h elütötte a fiút...), és amint kiér az alagútból, látni lehet, hogy áttért a szembejövõ sávba (ugyanúgy, mint mikor Ivan-t üldözte), ekkor pedig karambolozott, s életét vesztette. Mikor a rendõrségen ellenõrizteti a rendszámot, azt mondják neki, hogy totálkárosra tört az autó 1 évvel ezelõtt. Trevor pedig éppen 1 éve képtelen elaludni...
Ezt a gondolatmenetet több dolog is alátámasztja, például az is, hogy minden bizonnyal Trevor eredetileg nem gépész volt. Mikor elütötte a kissrácot, az öltözete egészen más stílusú volt, mint a film többi jelenetében, ezen felül ott volt a piros autó is.. Ezt nem hiszem, hogy gépészként megengedhette volna. Vagy nézzünk egy másik példát: több utalás is volt a mennyre és a pokolra. A szellemvasút 2 útja, valamint a rendõrörsre vezetõ úton a 2 irány (airport és downtown). Trevor a pokol tornácára került, és szembe kell néznie a tettével ahhoz, hogy onnan valamelyik irányba el tudjon mozdulni...
Emmersson 2008 máj. 23. - 21:58:52
(48/194)
Azt a képet, amin a nõ van a gyerekkel, miért kell betenni - pláne elsõ helyre!? Jó, hogy a poént nem lövik le!
Egyébként valóban jó film, de a Mementót meg sem közelíti sem izgalomban, sem fordulatokban.
rockqueen 2008 máj. 18. - 20:34:54 Előzmény Sátán_Követe
(47/194)
Tök egyetértek veled. Ez egy zseniális film és örülök, hogy megint fogják adni.
10/10
Sátán_Követe 2008 márc. 20. - 21:41:02 10/10
(46/194)
A kedvenc filmem...imádom...
A Gépész egy életérzés számomra.
Százszor is megtudom nézni...mindig felfedezek benne valami újat amiért még jobban imádhatom...
neutroman 2008 jan. 12. - 16:22:38 Előzmény rockqueen
(45/194)
közelébe nem ér a gépész a mementónak, ne hasonlítgassátok össze...
a gépész egy sablon memórizavaros sztori, semmi extra, jó hangulattal és képi világgal.
hatásvadász és direkt úgy van megcsinálva hogy a nézõ még 1x (vagy 2x) beüljön a moziba, hogy úgymond "leelenõrizze" a dolgokat, hogy akkor, hogy is volt...
a mementónál nem éreztem ilyet, ahogy már más is írta, a sztori követhetõ annak ellenére hogy nem egyszerû (vagy valami ilyesmi)
és nem utolsó sorban a vége, az milyen :)
(a gépésznek meg, hát olyan semmilyen...ahogy mondtam, sablon)
rockqueen 2008 jan. 12. - 13:51:19 Előzmény MegaBrutal
(44/194)
B@sszus,miért szólsz hozzám!Nem tartozik rád,ez magánügy,te h.lye barom!Jó,nemám.Nagyon szeretlek,csak az a baj,hogy szapulni is szeretlek,te drága kicsi MegaBrutal.Majd elmondom neked személyesen,ha találkozunk.Rendben?
MegaBrutal 2008 jan. 11. - 23:04:13 Előzmény rockqueen
(43/194)
Miért, ki üldöz? :D Amúgy engem meg az kerget õrületbe, hogy kb. egy héten 3-szor is sikerül különbözõ napokon pont 19:56 perckor ránézni az órára, pedig elvileg rohadt kevés esélye van annak, hogy pont abban a percben nézzen az órára az ember. És velem mégis ilyen gyakran elõfordul.
rockqueen 2007 dec. 26. - 18:21:56 Előzmény rockqueen
(42/194)
Zszoltan igazad van!Ki szeretném javítani,hogy tényleg nem az van,hogy elfelejtette,hogy mit mûvelt a kissráccal,!!!SPOILER!!!!hanem az,hogy inkább elnyomta a tudatalattija azt,hogy Nicholast halálra gázolta.
rockqueen 2007 dec. 21. - 10:18:53
(41/194)
Ezt úgy értettem,hogy néha olyan vagyok,mint egy kisovodás,máskor tök komoly,harmadszor meg mintha elmentek volna otthonról.De ez valószínüleg azért van,mert ikrek a horoszkópom és a több személyiség jellemzõ ránk.MOndjuk én nem hiszek a horoszkópoknak nagyon.: )
Én is láttam a Mementot,szerintem az is zseniális volt,de a
Gépész tényleg jobb.
***SPOILER***
De ebben is elfelejtette azt a pasi,hogy nem ellopták a kocsiját,hanem õ volt az,aki eltûntette,mert elgázolta Nicholast.Arra,hogyõ volt csak a végén jött rá.Bár lehet,hogy ez nem feledékenység,hanem csak a tudathasadás miatt volt így.Egyébként még üldözési mániája is volt(ami szintén van nekem).
zszoltan 2007 dec. 21. - 00:11:02
(40/194)
Köszönöm, hogy szólsz. Kicsit tényleg félreérthetõ voltam.
Szóval a 'Gépész' számomra hangulatilag már-már túl erõs, nehezen feldolgozható. Az erõset így értettem. Nem az 'igen jól sikerült darab' szinonimájaként.
A 'Memento' technikailag (és ahogy azonosulni tudott a nézõ a fõhõssel) véleményem szerint is igazi mestermû. De a történet maga (és az üzenete) valahogy nem fogott meg eléggé. (Ahogy a 'Gépész'-é sem.) De a 'Memento'-ban elkövetett történetfûzés precíz kivitelezését tanítani lehetne. (A bonyolultsága ellenére az elsõ 10 perc után soha nem vesztettem el a fonalat. Egyszerûen volt bonyolult. :))
zszoltan 2007 dec. 20. - 23:32:56
(39/194)
Összekevered. Annak a filmnek a címe 'Memento' volt. :) Ami talán ennyire erõs nem volt, mint e 'Gépész', de kétségkívül mindkét film igen hatásos darab. Bár a 'Gépész' hangulata nagyon ott van, és szépen kidolgozták, valahogy nem sikerült igazán megértenem. Persze az üzenete világos, és tudtam, hogy mi történik, de valahogy mégis olyan elveszettnek éreztem magam a film nézése közben.
Ezüstliliom 2007 dec. 20. - 22:48:57
(38/194)
Annyi meg kell.;)
Ezüstliliom 2007 dec. 20. - 22:48:30
(37/194)
Na peeersze! Ezt nem veszem be.;)))
rockqueen 2007 dec. 20. - 21:19:59
(36/194)
Hú,tényleg.Már a rossz memória és a több személyiség is meg van.: )De azért nem kell agódni,mert csak félig-meddig vagyok dilis,ahogy anyám is szokta mondani.
8/10
Mákostonhal 2007 dec. 20. - 20:37:59 8/10
(35/194)
Mint ahogy Christia Bale sem emlékezett sok mindenre. Kezdhetsz aggódni. :)