Tibag05 2013 jún. 29. - 16:26:35 Előzmény dBLOOD
(40/80)
dBLOOD: "Ebben az országban hiába próbálsz az értelemre hatni, fõleg hogy most megint divat a keresztény-konzervatív népbutítás."
TELJES EGYETÉRTÉSEM!
8/10
dBLOOD 2013 jún. 23. - 18:38:06 8/10 Előzmény drProktor
(39/80)
Ebben az országban hiába próbálsz az értelemre hatni, fõleg hogy most megint divat a keresztény-konzervatív népbutítás.
Nagyszerû film, aki fennakad a leszbikus, illetve homoszexuális jeleneteken, az ostoba, inkább ne is nézze meg a filmet.
4/10
kritiza 2013 febr. 17. - 17:30:59 4/10
(38/80)
Nekem nem tetszett, felületesnek és unalmasnak éreztem, valamint nagyon nem tudtam azonosulni a szereplõkkel sem, olyan éretlenül hisztisen álltak a helyzetekhez. Különösen az Annette Benning alakította Nic. (Megjegyzem, Benning remekül játszott.) Haszontalannak látom ezt a filmet, de ha ilyen sok embernek tetszett és még Oscarra is jelölték, valószínûleg csak arról van szó, hogy nem én vagyok a célcsoport. (4/10)
7/10
M.Zs.F 2012 nov. 08. - 20:49:53 7/10
(37/80)
Pár nap eltelt hogy láttam, és motoszkál még a fejemben. Különös, és elõször meghökkentett, hogy nagynevû színésznõk bevállalták ezt a szerepet, bár Julianne Moore-nak nem ez volt az elsõ ilyesmi szerepe. Aztán ahogy tovább néztem örültem, hogy készülhetnek neves színészekkel ilyen témájú filmek.
Igazán nem is tudom milyen érzésem van a filmmel kapcsolatban. Meleg vagyok, és ismerek meleg srácokat, meleg párokat. Viszont leszbikus párkapcsolatban élõ nõket nem, és ezáltal nem tudom hogy jól érzékelem-e, de nekem nem tûnik életszerûnek az életük bemutatása. És nem a fõ vonallal van bajom, hanem az apró pici momentumokkal, amik kicsit kilógtak nekem. Viszont emellett tûnt nagyon is valóságosnak a film. Nem tudom, tényleg nem tudom......viszont azt hiszem hogy inkább tetszett mint amennyire nem, tehát nem rossz ez alapvetõen. No és ott van a gyönyörû Mark Ruffalo....:)

10/7
8/10
sanderb 2012 aug. 08. - 12:24:40 8/10
(36/80)
Ha jól vettem le, akkor ez a tantörténet a mellett teszi le a voksot, hogy a család szentsége, sérthetetlensége mindenek fölött áll. És valóban könnyû ezzel azonosulni, de a film a többség a heteroszexuális társadalom ösztönös reakcióira apellálva homoszexuális családot mutat be, ezzel megadva a fõ morális kérdést. Egész jó film, Annette Benning és Julianne Moore sziporkázó alakításával. 10/8
drProktor 2012 máj. 07. - 15:48:20
(35/80)
A leszbikus kapcsolat tényén elemi erõvel hápogóknak szánom,
hogy nyugi, senki sem akarja kötelezõvé tenni.
Egyébként az ilyenek arra gondoltak-e eddig, hogy az emberi faj biológiai sajátsága,
hogy a populációnak egy kis hányada homoerotikus?
Ezeknek a szerepe a fõemlõs horda harmonikus(abb), belsõ, társadalmi életét teszi lehetõvé
(fiatal hímek, amíg homoerotikus játékokat játszanak, nem támadnak az alfa-hímre ,
azaz nem csak úgy „habokra”,
továbbá ha az alfa-hím, háremhölgyei homoerotikus játékokat játszanak,
nem közösülnek illegálisan az alfa-hímen kívüliekkel.
Mindez a „békesség” emberi fogalmával közelíthetõ meg.
Harciasan mácsó társadalmak már többször elönpusztíthatták magukat.
Ezért a homoszexualitás megléte a fajban adaptív szelekciós értékkel bír
(életképesebb az a horda, ahol vannak melegek is egy bizonyos optimális számban)

Hasonló, ill. ennek a témának egy folyománya a melegek egyenjogúsítási mozgalma.
Szokták mondani, hogy ha a társadalomban nagyobb szerepet kapnának a nõk,
akkor a közélet kevésbé durvulna.
Ha elfogadjuk, hogy a férfi melegek lelkileg nõiesebbek(jobb híján ezt elfogadhatjuk),
akkor a társadalom kívánatos nõiesedése a melegek szerepének növelésével is elérhetõ lenne.
drProktor 2012 máj. 07. - 15:40:49
(34/80)
Sztem Tolsztoj-i õszinteség és mélység, szívszaggató(szigorúan jó értelemben).
A végén engem az ragadott meg, de nagyon, amikor a két „anya” megöleli a lányt
és a lánynak kell õket vigasztalólag simogatni.
Ebben benne volt a fiatal, hetero-világ megértése és szeretete,
ami úgy egyébként nem igen van meg.
Pláne egy olyan elmaradott országban, mint ami mi vagyunk.

Az, hogy az apával kiszúrtak volna, meglepve olvastam itt ilyen véleményt.
Ez egyáltalán nem biztos, ha nem ismerkedik meg a gyerekei családjával,
akkor is föllángolhatna benne a családszeretet, sokakban föllángol és sokakban hasztalanul.
Végül is, ez az élet rendje, van, ami sikerül, van, ami nem.
Ez a film valóban nem vígjáték, miért kellene a végére Happy ending?
Ráadásul mért ne lehetne elképzelni,
hogy jó kapcsolatban maradnak, amennyire lehetséges?
7/10
SandroVM 2012 máj. 02. - 00:56:41 7/10
(33/80)
Én a legrosszabb filmekre sem szoktam mondani, hogy másfél óra pazarlás volt az életemben, hiszen van annyi saját gondolatom és asszociációm, hogy akkor is hasznosan töltöm el az idõt, ha éppen egy rossz filmet nézek... Egyébként nagyon jó film (10/7), igazi dráma, amely egy nagyon nehéz és kérdéses családi körülményeket feszeget. Mindenkinek ajánlom, aki nem fumbulens és nyitott a világra, mert érdekes mû.
geryx 2012 ápr. 25. - 12:21:50 Előzmény meso999
(32/80)
Mondjuk úgy, hogy nem kapott Oscart, csak jelölve lett rá...
1/10
meso999 2012 febr. 09. - 12:33:33 1/10
(31/80)
Szörnyûûûû! de komolyan....elpazaroltam másfél órát az életembõl. és ez Oscar-díjas???? ááááá
1/10
pocakocska 2012 jan. 27. - 21:35:02 1/10
(30/80)
Megnéztem!

Nem vígjáték!
Fölöslegesen elherdáltam 106 percet az életembõl!
Spolier! "Fúj anya! Te lefeküdtél apával!" Mintha ez olyan felháborító lenne!
Szerintem ne nézzétek meg, kivétel, ha meg akartok bizonyosodni róla, hogy nem kellet volna megnéznetek! :D
6/10
Rahar 2011 nov. 22. - 00:29:14 6/10
(29/80)
A film az utolsó 10 percig nekem is tetszik, de a végét annyira inkorrektre, problémamegoldás szempontjából hiányosra készítették és a szabadelvû anyukák és gyerekeik hozzáállása is inkorrekt. Nekem van olyan ismerõsöm, aki már legalább 15 éve elvált az akkori feleségétõl egy sokkal fiatalabb nõ miatt, azóta is vele él, már több iskolás gyerekük is van. Az elsõ házasságból 2 gyerek, az idõsebb egy lány, illetve már nõ, aki még 2 évvel sem idõsebb csak az új anyukánál, és senki sem akadt ki, nem okozott problémát. Természetesen az általam leírt példa nem azonos a filmben szerepelttel, csak azt akarom vele érzékeltetni, hogy a valóságban nem akadnak ki az emberek ilyen dolgokon. Itt meg valaki félrelépett és mindenki úgy viselkedik, mintha megöltek volna valakit. Lehet, hogy nekem van nagyon furcsa gondolkodásom, de én a gyerekek szemszögébõl nem érzem és nem gondolom, hogy ekkora problémát kell jelentsen. Szerintem ezért is nem jó a film vége.
6/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 22. - 00:14:50 6/10
(28/80)
Sajnos sehogy.
6/10
offtopic
Rahar 2011 nov. 18. - 12:45:16 6/10
(27/80)
Nem a nõket és a feministákat akartam megbántani, és úgy gondolom, hogy a feminista mozgalmak eredeti céljai anno nem is azok. Csak én úgy gondolom, hogy a 21. században eme eredeti feminista mozgalmak motivációi az általam leírtakra változtak meg. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet, hogy pontatlanul fogalmaztam és az eredeti feminista mozgalmakat rossz színben tüntettem fel.
6/10
Rahar 2011 nov. 02. - 17:15:05 6/10
(26/80)
Számomra erõs közepes alkotás, 6 pontra értékeltem. A színészek kiválóak, az alakítások hitelesek, a fim megtekintése közben egyszer sem éreztem, hogy ez egy valótlan történet, pedig ugye kitalált. Érdekes az alaptörténet, azonnal felkeltette az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés már kevésbé tetszik és a film befejezése szörnyû. Elfogadom a forgatókönyvíró és/vagy a rendezõ döntését a film végérõl, de nekem akkor sem jön be. Ami nem tetszik a filmben:
***SPOILER***
Mintha egy feminista csoport írta volna a forgatókönyvet. Ha nyíltan nincs is kimondva vagy bemutatva, de mintha a férfi nem, mint másodlagos, szükségtelen faji fejlõdési visszamaradás lenne. Nekem úgy tûnt, hogy van egy normális férfi, aki éli az életét, 2 fiatal, csinos nõnek is igencsak tetszik. Saját vendéglõje van. Rámászik a leszbikus nõ, aki ebbõl kifolyólag számomra már a biszexuális kategóriába tartozik, nagyon jól érzik magukat, a férfi komolyan is veszi, már nem foglalkozik más nõkkel, ezután õ van okolva szinte az egészért. Ez így az én nézõpontomból finoman szólva sem korrekt. Ezután a két gyereke õt okolja? Már elnézést, a gyerekek szexuális életébe a szüleik nem is szólnak bele, akkor nekik mi közük van hozzá? Alapvetõen semmi. Az én nézõpontomból úgy tûnik, hogy az egész család a donor apát hibáztatja. Ráadásul, a fia azt mondja neki, hogy minden hazugság volt. Ez már milyen primitív amerikai gondolkodásmód? Ilyen logika mentén, akkor ha valaki az életében hazudik valamirõl, bár ebben az esetben eleve a fickó nem hazudott, csak nem mondott el valamint, mert csak rá és a nõre tartozik, akkor minden szava hazugság. Jézuson kívül ki nem hazudott életében? Ez teljes butaság netovábbja. A legrosszabb az egészben, hogy ettõl még sajnos valós a film, mert az emberek jelentõs része ennyire buta, értéktelen?
***SPOLIER VÉGE***
Grigorij 2011 okt. 31. - 10:34:19
(25/80)
Mivel a "szarozó" és nyíltan zsidózó indexes provokátor "kritikus" rendesen leköpködte a filmet - érdemes megnézni!
Persze lehet, hogy a világ kizárólag leszbikusokból és zsidókból áll, hogy ennyire jó a film szakmai és nézõi megítélése
8/10
stomachh 2011 okt. 15. - 13:32:28 8/10
(24/80)
Egy jó film (a sztori és az egyebek nem egy nagy hûha) (6 pont), viszont a színészi alakítások kiválóak (10 pont)! Öröm volt nézni a színészeket a vásznon. Így összeségében kap tõlem hát-hát... egy 8/10-et.
Pheithó4 2011 okt. 08. - 15:04:27
(23/80)
Itt minden a színészeken múlott. Csak miattuk érdemes végignézni!
a filmrõl: http://filmekmasodiklatasra.blogspot.com/2011/09/kids-are-all-right.html
Krájcsek 2011 szept. 30. - 19:48:16 Előzmény g.lillus
(22/80)
Ugyan ezt akartam mondani.
10/10
Nicole101 2011 szept. 18. - 16:12:24 10/10
(21/80)
Jó kis film... 10/10