Diferente 2016 márc. 19. - 13:58:57
(39/59)
Te kretén agyament állat! Most sikerült teljesen kihoznod a sodromból!
Baszki, ha a hozzászólásodban elspoilerezed a film végét vagy a csavarjait, akkor a hozzászólásod elõtt használd már azt a kib@szott SPOILER kiírást!
Meg akartam nézni ezt a filmet, erre az elsõ hozzászólás ami a tiéd, egybõl lelövi, hogy mi lesz a film vége! Hát köszönöm szépen! Kurv@ jó, hogy elcseszted az egészet számomra és mások számára is, akik még nem látták!
Remélem, mostantól az összes filmet ugyanígy el fogja számodra rontani valaki!
Az ilyen hozzászólókat ki kellene innen tiltani! Elrontod mások szórakozását, mert képtelen vagy használni az agyad és gondolkodni!
Akárki megnyitja ennek a filmnek az oldalát, annak azonnal elb@szod a lehetõségét, hogy rendesen láthassa a filmet a nagyon okos hozzászólásod miatt!
1/10
mozifigyelo 2016 márc. 19. - 12:27:03 1/10
(38/59)
A film végén a barátja is meghal. Ez a film a halottak szemszögébõl próbálja bemutatni a filmet. Vagy sikerült vagy nem. A rendezõ szerint ilyenek a halottak, ha meghalnak. Így viselkednek. Nem fogadják el a saját halálukat. A közvetítõ szerepet pedig Liam Neeson kapta hozzá,segítségével szólalhattak meg párbeszédben az elhunytak....
1/10
mozifigyelo 2016 márc. 19. - 11:31:52 1/10
(37/59)
Teljesen felesleges megmagyarázni a filmet, hiszem érthetõ. Akit temettek, mindannyian halottak voltak. A temetkezési vállalkozó nem ölt meg senkit, a fõszereplõ nõ sem látta a halott idõs asszonyt élve a koporsóban, a film elején. A rendezõ, hogy mit mondd, az egy dolog. Érdekessé kívánja tenni a filmet. Józan ésszel értsük már meg, annyi az egész, hogy a halált senki nem akarta elfogadni a filmben és ezért volt a nagy szenvedés. A horror részek pedig mind mind a fantázia szüleményei. Ne tévesszen meg minket nézõket az a tény, hogy komolyan nem lehet venni egy ilyen kategóriájú filmet. Kár magyarázatot adni erre a filmre, ki mi volt és mi nem. Mindenki tudja az igazságot....
Csizinszky Attila 2015 nov. 20. - 03:14:49
(36/59)
Spoiler

Lopott ötletek és ésszerûtlen dolgok tömkelege. Leginkább a fûrészbõl loptak. Mellesleg simán meg lehet magyarázni egy élõ embernek, hogy már meghalt. Ez a része rendben van. De ettõl az Istent játszó sorozatgyilkostól nagyon megundorodtam. A film nagy hibája, hogy egyáltalán nem olyan ember a páciens aki megérdemli a halált. Pláne egy ilyet. Ha egy pedofillal játszotta volna el ugyanezt az ürge akkor adok a filmnek hét pontot. Így viszont idegesítõ és beteg. Üljél le, egyes.
8/10
Shiviatar 2014 febr. 10. - 17:08:53 8/10
(35/59)
Ja és még annyi, hogy épp annyi érv szól a lány élõ léte mellett, mint ami ellene.

Ami ellene:
- ha élt, miért nem hallotta srác a telefonban?
- miért nem érezte a saját pulzusát? (miközben felült, mozgott, beszélt, járt....olyan nem létezik hogy valakinek nem ver a szíve, de ilyen cselekedetekre képes. van tetszhalott állapot, de akkor testileg sincs mozgás se semmi.)
- 3 nap alatt semmilyen ürítési szükséglete sem volt?
- ha valaki él, az életösztön olyan erõs, hogy nem lehet csak úgy bemagyarázni hogy halott vagy. Álmodban lehetnek kételyek, hogy ez most álom vagy valóság, de azért a valóságban nem leszenek kételyeid hogy ez most álom vagy tényleg élsz-e....
- amikor kiengedte a lányt az ajtón, valami vízióba csöppent, szellemidézés, kuruzsló öregasszonyok....az mi?
- látta a halott öregasszonyt a lány, aki hajtogatta hogy még nem vagy készen....az megint akkor mi?

Míg a 6. érzék logikai bukfencektõl mentes, itt ellentmondások sorozata van.
Így DVD interjú ide-vagy oda, át kell írni a forgatókönyvet, vagy a film megmarad hipotetikus mûvész víziónak.
8/10
Shiviatar 2014 febr. 10. - 16:46:36 8/10 Előzmény AnswerManitou
(34/59)
Ennél sokkal összetettebb a film....

Pont arról szól, és attól zseniális, hogy a nézõt is teljesen bevonja a kételyek erdejébe. Ahogyan a halott sem tudja mi az igazság, úgy a nézõk sem. Ahogyan a halott sem tudja elfogadni a halálát, úgy a nézõk sem tudják, nem akarják elfogadni a lány halálát.

Mi is mindenféle kapaszkodót keresünk, lehellet a tükrön, mindig akkor jön valaki amikor be van gyógyszerezve. A mi lett volna ha megböki az ollóval a temetkezési vállakozót....de nem tette.
Hogy lehet hogy összetörte a dolgokat....végül is a szellemek csinálhatnak ilyet. Hathatnak az élõk világára....
stb. stb.

Kicsit megmutatja, átérezteti velünk a film hogy milyen is lehet kételyek között ingadozni, nem elfogadni....
Ez az egyik része amirõl szól a film. A másik az élni meg tartalmasan élni kérdés feszegetése, bár ez elég gyengére sikeredett.
Medve177 2013 nov. 01. - 21:51:30
(33/59)
Á hagyjuk :D Csak hasonlít, de nem õ az. De azért vártam, hogy kiderüljön mondjuk, hogy Õ valami evilágon ragadt félkész halott. :)
Medve177 2013 nov. 01. - 21:45:09
(32/59)
SPOILER! illetve egy kérdés: Amikor a halottak fényképeit mutatják, van közöttük egy gyermek, aki igencsak hasonlít a halottlátó kisfiúra. Csak én látom így? SPOILER VÉGE!
jaroslav 2013 márc. 01. - 21:39:52 Előzmény 04tomi
(31/59)
Köszi, hogy nem kell izgulni a film végéig, hogy vajon mi lesz a végkifejlet!!!!!!!!
9/10
cruelgod 2013 febr. 28. - 21:34:33 9/10 Előzmény Deniss
(30/59)
mint minden hasonlo müfaju elvont elgondolkodtato müvész thrillernek ennek is megvan a saját rajongo tábora aki ezt a müfajt érti és szereti,azoknak a 10enéveseknek akiknél a transzformensz a top1 azoknak nem ajánlom.Liam télleg hozta a formáját,a világ egyik legkiválobb szinésze..és amig a kora beli társai egyre csak kiöregednek és kiégnek,addig õ csak egyre jobb lesz.Õszzességében a film kiválo.én imádtam.
Deniss 2013 febr. 02. - 19:14:48
(29/59)
Azt elfelejtettem hogy egy erõs 8-ast adok a filmre
mert apró hibák vannak>
Deniss 2013 febr. 02. - 19:13:38
(28/59)
Ez a film egy remekmû ! Kise elvont de talán ettõl ilyen jó :)
Akinek tetszett a halott varos és a zsákutca annak tetszeni fog !
Horrornak nem mondanám inkább thrillernek.
04tomi 2013 jan. 26. - 15:39:02
(27/59)
Hát én Christina miatt néztem meg, a vége nem tetszett azt reméltem megmenekül a koporsós pedig lebukik.
9/10
EliPoison 2012 nov. 13. - 00:01:02 9/10
(26/59)
Szerintem elég sötét hangulatú. Többször nézhetõ kategória. Liam hátborzongató volta filmben. Egyébként az a gáz, hogy a film után már többször eszembe jutott, mikor temetésen voltam, hogy benézzek a koporsóba xD
6/10
lucikam 2012 aug. 11. - 10:20:30 6/10
(25/59)
Nem tetszett a film. Én is csak a színészek miatt kezdtem bele, hogy ilyen színészekkel, talán nem kapok gy szart, mint ahogyan itt már sokan írták. De a többségnek lett igaza, ez a film egy raklap xar. Sorry.
pillangókisasszony 2012 aug. 04. - 04:19:54 Előzmény AnswerManitou
(24/59)
Így van!Én is így gondolom :)
pillangókisasszony 2012 aug. 04. - 04:19:03 Előzmény 950617
(23/59)
SPOILER
Igen,szerintem is furcsa volt.Am ha szándékosan õ vadássza le a saját életüket élni nem merõ embereket,azt hogyan teszi?!

Nem vagyok nagy hepiend párti de nagyon szurkoltam hogy lebukjon a pasi,szegény csajszi meg megmeneküljön.:(((
Milyen kis szadIstát csinált már a kölökbõl.
SPOILER
6/10
offtopic
950617 2012 júl. 22. - 20:59:18 6/10
(22/59)
Ah, hogy máshogy, mint a tükörnél? Na nemtum, rég láttam.:)
6/10
950617 2012 júl. 22. - 20:58:14 6/10 Előzmény tonijani
(21/59)
SPOILER!!!!!!!!

A lányt kisminkelte úgy, hogy halottnak nézzen ki.
A végére meg nem emlékszem, ugye a pasi balesetet szenved. De szerintem azt már valamelyikük (a pasi?) csak halucinálta, hogy elért oda a temetõbe.

VÉGE
tonijani 2012 júl. 22. - 17:05:55 Előzmény 950617
(20/59)
A film közben felmerülõ kérdésekre a végén sincs válasz, ez inkább idegesítõ, mint talányos.
spoiler:
Ha a csaj tényleg élt még, akkor a tükörben hogy láthatta magát halottnak, pontosabban másként nézett ki a tükörben mint a tükör elõtt....
Vagy: a csávó elért a temetõig és kiásta a csajt, vagy azt csak "álmodta" és el sem ért odáig?
így max 1-szer nézhetõ 6/10