Téma: A hazafi

greghouse 2011 márc. 15. - 20:29:19
(164/224)
Ne haragudj, de annyira demagóg és unalmas az ilyen frázis válasz amit írtál ("ha ennyire nem tetszik minek nézed"), hogy talán magyarázni sem kell. Ez egy fórum. Komolyan gondolod, hogy egyáltalán lenne értelme, ha csupa dicsérõ szavakat lehetne olvasni???? Talán menj vissza a Kádár rendszerbe vagy még korábbra, és tapsolj mindennek.
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 15. - 20:12:23
(163/224)
C'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui

"Azzá válsz, amit épp teszel"

Hogy ne várj hiába a feliratra.
greghouse 2011 márc. 15. - 19:26:39
(162/224)
Nyilván szolgáltató függõ a dolog, de akkor is igaz: ha ilyen nagy cég, mint a Sony uralja az AXN-t, akkor vajon miért nem tud különbséget tenni nyelvek közt? Nálam sincsenek feliratok, viszont FELIRAT NÉLKÜLI román és cseh beszéd van. Megjegyzem, a Litkai Gergely újzseni által igazgatott Comedy Centralban is megy valami idióta francia kész átverés stílusú ("n'importanteque.." vagy ilyesmi, nem tudok franciául), aminek elején és végén CSAK francia felirat van. Litkai úrnak üzenem, hogy nem mindenkinek Trianonban volt a gyerekszobája.
Olyan nagy fáradtság, akár a feliratot, akár a nyelvet magyarra fordítani????
offtopic
pozsizsuzsi 2011 márc. 15. - 19:21:39
(161/224)
Nem tudom, ki a szolgáltatód, de nálam nincsenek román feliratok. Semmin de semmin.
offtopic
kotorgamer 2011 márc. 15. - 18:47:19
(160/224)
Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy mi a fenéért nem lehet (mûholdas adásban) beállítani azt az apróságot, hogy ne kelljen nekünk mindent, azaz MINDENT román felirattal nézni, ráadásul olyan kani nagy betûkkel, hogy a képernyõ majd' felét elfoglalja? Amennyiben nem tudnák, ezt külön felirat sávra lehet tenni, ami kapcsolható. Az Önök megoldása viszont majdhogynem élvezhetetlenné teszi a filmeket.
greghouse 2011 márc. 15. - 18:34:36
(159/224)
csak azt tudnám, kedves AXN-es válaszoló (összesen két jó mûsorotok van ami nem retro ismétlés, a House új részei, és még valami, a többi ezer éves tucatprodukció),

szóval csak azt tudnám, kedves "hivatalos figyelõ" hölgy, hogy ha ennyire baromi népszerûek vagytok (szerinted) Magyarországon is, mi a bánatért nem képes az AXN a reklámjait magyarra fordítani? Kötelezõ nekem csehül, meg románul értenem? mert sok reklám és elõzetese ezen a nyelven szól.

Ez az AXN-t minõsíti, mert "a sok okos ember" számára Csehország, Szlovákia, Magyarország, Románia, mind ugyanaz.

Talán csak nem még a Monarchiás térkép alapján szórják a mûsort a nagyokosok?
greghouse 2011 márc. 15. - 18:25:58
(158/224)
Hölgyeim és uraim, villámgyorsan kaptam (nyilván az AXN hivatásos figyelõjétõl, név cím maradjon nálam), az alábbi "helyreigazítást", miszerint én hülye vagyok, az értelme annyi, hogy külföldi a cég, de Romániából lövik fel a mûholdra.
Szó és betû szerint, az alábbiakban oktatott ki engem a hivatásos válaszoló:


"Szia!
Az AXN nem román.

Az AXN-rõl

Az AXN általános szórakoztató, akció és kalandcsatorna Latin-Amerikától Európán és a Közel-Keleten át egészen Ázsiáig a világ 50 országában látható. A csatorna nagysikerû sorozatok, valamint elsõrangú valóságshow-k mellett a Sony Pictures és egyéb hollywoodi stúdiók sikerfilmjeit is mûsorra tûzi, és a kalandra, izgalomra vágyó 18-34 éves korosztály egyik kedvenc csatornája. Az AXN a Sony Pictures Television több mint 50 nemzetközi televíziós hálózatának egyike. A Sony Pictures Television tulajdonosa a Sony Pictures Entertainment.

Az SPT-rõl

A Sony Pictures Television a televíziós üzletág egyik vezetõ tartalomszolgáltatója. Minden mûfajban készít, illetve terjeszt mûsorokat, minden platformon. Az SPT rendelkezik az üzletág egyik legnagyobb filmtárával, és élen jár a nemzetközi televíziós mûsorgyártásban is. Az SPT szerte a világon rendelkezik irodákkal, ide sorolható: Argentína, Ausztrália, Brazília, Kanada, Franciaország, Németország, Hongkong, Magyarország, India, Olaszország, Japán, Korea, Mexikó, Hollandia, Kína, Oroszország, Szingapúr, Spanyolország, Venezuela és Nagy-Britannia. Az SPT nemzetközi televíziós hálózatának tulajdonosa a Sony Pictures Entertainment"


No comment.
gh
greghouse 2011 márc. 15. - 18:17:30
(157/224)
Õk azt a mondást ismerik (ókori római szintén):
"A pénznek nincs szaga."
DartagnanX 2011 márc. 15. - 18:07:58
(156/224)
Néhány éve leadta már az RTL Klub A Hazafit. Sajnos azért 12-es a karika, mert rommá vágták az egészet. Én az elsõ harcjelenet után kikapcsoltam, teljesen élvezhetetlenné tették.
offtopic
kotorgamer 2011 márc. 15. - 18:05:59
(155/224)
Õk valószínûleg nem ismerik azt a mondást: Ha Rómában élsz, élj római szokások szerint.
greghouse 2011 márc. 15. - 17:59:07
(154/224)
Oké, jó film. Bár szerintem, ha már Amerika, a késõn kezdõdõ (talán nem véletlenül) "Utolsó mohikán" Daniel Day-Lewisszal sokkal jobb. Ha a Hazafi 12-es lett, az Utolsó Mohikán minimum 16-os, talán ezért van késõn.
De talán másért. Mert azért ott is egy nép szabadsága a tét.
offtopic
kotorgamer 2011 márc. 15. - 17:58:51
(153/224)
Hát ja, egyik ingyenesen fogható kereskedelmi csatornánk sem foglalkozik ilyen világi dolgokkal, mint március 15.

Majd a hírekben megemlítik 2 mondatban, és nekik ezzel le is van tudva a dolog.. -,-
Sousuke 2011 márc. 15. - 17:47:20
(152/224)
Amerikai függetlenség az kellett Március 15 -re... grat.
10/10
DrAnthony 2011 márc. 15. - 17:45:19 10/10
(151/224)
Jó film. Mint film 10 pontos, ez kétségtelen.
De:
1.: Valóban, mit keres ez a film a mi nemzeti ünnepünkön???
2.: Valszeg (a 12-es besorolás) miatt erõsen megvágva adja majd az RTL, ami bizony nagyban rontja a film élvezeti értékét.

Ez van...
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 15. - 17:35:46
(150/224)
egyébként, lehet vetítenének õk is filmeket, ha nem csak 30-40-50 éves filmjeink lennének a témában.
greghouse 2011 márc. 15. - 17:29:34
(149/224)
Annyit még azért hozzátennék, hogy aki ilyenkor este vagy a Valóvillatrágyát vagy a Negyvenmilliós bukást nézi, annak sok sikert a nyolc általános befejezéséhez esti iskolán.
greghouse 2011 márc. 15. - 17:26:05
(148/224)
Na látod, ezért kell a közszolgálati tévét nézni. Ma nagyon színvonalas volt a Pilvax beli beszélgetés, illusztráció (Nekem már Novodomszky Éva is az volt, de ez más téma..), és rengeteg 48-as témájú film és mûsor megy a ksz. tévéken.
A ker. tévékrõl meg tudomásul kell venni, hogy mind külföldi tulajdon, és onnét mondják meg "Mi nekünk a jó". Sem a Retekkkulb sem a 2pupTV nem érdekelt magyar vonatkozású ünneplésban. (Az AXN meg román...)
Pisti1990 2011 márc. 15. - 17:25:53
(147/224)
Egyetértek. Jó film, de basszus, ez az amerikai függetlenségi naphoz illik, nem a mi ünnepünkhöz. Azért ez is minõsíti az RTL-t.
offtopic
miénkittatér 2011 márc. 15. - 17:25:35
(146/224)
A rettenthetetlent sem hagynám ki:)
greghouse 2011 márc. 15. - 17:19:46
(145/224)
Lehet, hogy egyedül maradok, de szerintem nem ez a legjobb Gibson film. Számomra megelõzi a Passió és az Összeesküvés elmélet is, meg az összes Halálos Fegyver.