efes 2008 jan. 13. - 16:11:10 Előzmény Brambilla
(18/58)
ez igaz, hogy a népszabinál követték el a legnagyobb magyar sajtóhasalást, legalábbis abba igaz, hogy ez derült ki. az nem indok, hogy az akkori fõszerk. ma a múosz elnõke, hiszen nem õ írta a cikket, õ csupán lemondott, ahogyan ez mûvelt és korrekt körökben szokásos. õt ezért nem szabad bántani, épp ellenkezõleg: az egyetlen korrekt dolgot lépte meg- elvitte a balhét a suttyó beosztott kollégája helyett.

én élnék a gyanúperrel, hogy nemcsak ez a balhé történt meg a magyar sajtóban, csupán erre derült fény, ám a nagyja mind a mai napig rejtve maradt - elég ha csak chrudinák elvtárs hajdanán csepelen felvett "palesztinai" háborús tudósításairól keletkezett városi legendákra gondolunk.

a hazugsággyáros címû film szerintem is kissé lagymatag volt, köszönhetõen nagyrészt a fõszereplõ egysíkú és tenyérbemászó bájolgásának is, melybe a rendezõ nyilván szerelmes volt. másrészt a lineáris történetépítkezés ritmustalansága miatt. hiteltelennek találtam, hogy egy befolyásos lap szerkesztõségében kizárólag hamvasan ifjú, tiszta tekintetû, csetlõ-botló huszonévesek dolgoznak, aki ilyen képet mutat, soha nem járt szerkesztõségben. a felvázolt témája miatt mégis érdekes film, persze csak anak, aki érdeklõdik a " létezik-e felelõsségteljes zsurnalisztika?" témája után.
zee944 2008 jan. 13. - 12:55:47
(17/58)
Jó film, szerintem egyáltalán nem volt unalmas, szép lassan építette fel a rendezõ a feszültséget. És Hayden Christensen nagyon jó volt benne, bár szerintem a Klónok támadásában sem olyan rossz, mint mondják, ahol nem tûnik jónak, az inkább rendezõi, mint színészi gyengeség. A hazugsággyáros legvége pszichológiailag nem volt 100%-ig hiteles, ezzel egyetértek.
dark_angel 2008 jan. 12. - 22:01:50 Előzmény Andey
(16/58)
sztem is ez egy jó film lehetett volna ha nem lett volna ennyire unalmas,de az is lehet hogy csak épp nem vol thozzá hangulatom amikor néztem,nemtudom,de nem valószínû hogy még1x megnézem
kisGabi 2007 jún. 27. - 17:32:07
(15/58)
Szerintem nem volt unalmas. Nagyon lineáris volt a felépítése, de ettõl nem volt unalmas. Szinte hihetetlen, h. amerikai filmhez képest mentes volt a harsány túlzó, pátoszos, csöpögõs, ripacs, zokogós, idegbeteg stb. elemektõl. Jó film.
Andey 2007 jún. 27. - 12:29:39 Előzmény magyar krokodil
(14/58)
Egyetértek! A történet jó, de a kidolgozás valahogy mégis sántít... Én is nagyon vontatottnak, unalomasnak találtam!:s
vakker 2007 máj. 06. - 20:27:31
(13/58)
*
Brambilla 2007 máj. 06. - 20:01:59
(12/58)
Elsõ nagy különbség, hogy Magyarország sokkal kisebb, így nem lehet csak úgy kitalálni cégeket. Másrészt az ellenõrzés nálunk nem olyan magas szintû és a kisebb ferdítések nem csak a bulvársajtóban vannak jelen. De nálunk egyeltalán nem jellemzõ, hogy nagyobb következménye lenne a leírt hazugságoknak, mert általában nam is foglalkoznak velük, ha mégis akkor csak helyreigazítást kell közzé tenni és az ezen felüli esetleges büntetés is általában az újságot és nem az újságírót sújtja, aminek nem túl nagy dolog kipengetni pár százezer forintot, az újságírót a legvégsõ esetben szokták bûntetni. Nálunk egy igazán nagy hazugság volt, a Népszabiban megjelent teljesen fals Teller-levél. A Népszabadság akkori fõszerkesztõje ma a MÚOSZ elnöke...
magyar krokodil 2007 máj. 06. - 19:51:13
(11/58)
úgy értettem azt nem lehet mondani, hogy a történetetre nem lehet azt mondani gagyi, mert mégiscsak megtörtént, nem a egy író szüleménye az alapötlet.
a többi meg ízlések és pofonok kérdése. én unalmasnak találtam. ettõl még hazudhat az összes amerikai újság minden újságírója.
Omachel 2007 máj. 06. - 00:43:29
(10/58)

Egyrészt: attól még le lehet húzni egy filmet, hogy megtörtént esetet dolgoz fel. Remélem, azt most nem kell fejtegetne, hogy miért...

Másrészt: ez egy remek film. Elsõ rendezésnek eleve kitûnõ, sõt pazar, de a színészek is jók és a hangulat is nagyon eredeti. Szerintem egyáltalán nem unalmas és nem értek egyet azokkal a véleményekkel sem, amelyek hiteltelennek tartják, azzal a felkiáltással, hogy Stephen Glass nyakába varrják azt, amit valójában a New Republic, sõt, túlzó vélemények szerint az amerikai újságíró társadalom krémje érdemelne.

Jó film, újságíróknak meg kihagyhatatlan alapmû:

10/ 6.5-7
Brambilla 2007 máj. 05. - 23:34:13
(9/58)
Ha minden jól megy egyszer még én is újságíró leszek és valamennyit már tapasztaltam a magyar sajtó rendszerébõl. Nem tudom ez a film mennyire festi le valósan az amerikai újságírói viszonyokat, de a magyarhoz nem igazán hasonlít. Azért egésu jó kis film volt.
Attrax 2007 máj. 05. - 22:01:34
(8/58)
Ezek a pancser tv1-esek fentfelejtették az Aranyág feliratot!!!
Lúzer Lamerek!
Danny Wilde 2007 máj. 05. - 16:37:32
(7/58)
Én nem találtam uncsinak, de tudod miért?Mert az ártatlan pofájú, mindenkit átverõ,sunyi, hazug kis pszihopatát kb percenként úgy megcipõztem volna...:-))))))
magyar krokodil 2007 máj. 04. - 15:44:39
(6/58)
a történetet nem lehet lehúzni, mert megtörtént esetet dolgoz fel, így értelmetlen lenne azt mondani, hogy gyenge. meg nem is az. annyira.
viszont a film merõ unalom. én elkezdtem nézni, de nem köti le az embert. vontatott és olyan fura a hangulata. nem tudom, talán én vagyok a finnyás.
Hayden Christensen-nek meg valahogy jobban állt a jedi-jelmez, fénykard és darth vader tekintet mint a szemüveg, világoskék ing meg kisfiús arc.
beetyke 2006 jún. 19. - 17:49:27
(5/58)
OKé megnézem, és kössz as egítséget!!
Newcastle United 2006 jún. 12. - 10:50:09
(4/58)
Próbáld meg egy videotékában, én is onnan kölcsönöztem ki.
beetyke 2006 jún. 11. - 18:59:05 Előzmény Newcastle United
(3/58)
Oké mindenképpen megnézem!!
de nem tudom honnan lehet megszerezni....:(
Newcastle United 2006 jún. 04. - 13:33:56
(2/58)
Nézd meg, tényleg jó film, de nem Hayden Christensen miatt.:)
beetyke 2006 jún. 03. - 18:21:44
(1/58)
Még nem láttam a filmet, de szerintem nagyon jó lehet!!Terveim között szerepel h a közeljövõbe megnézem mert a kedvenc színészem Hayden Christensen!!