9/10
schenker 2014 ápr. 21. - 19:22:33 9/10
(90/230)
Arra vártam, hogy talán ezúttal nem marad ki a negyedik évad elsõ része, a Trópusi láz (Tropenfieber), ám tévedtem. Így nem volt mire várnom és egy kicsit elõreszaladtam a sorozat nézésével. A Fehér vasárnapot megnézve azonban erõs hiányérzetem támadt, ezért nyomoztam egy kicsit. Akit érdekel, pár mondatban elmesélem, milyen fontos dolgok történtek a kimaradó részben, melyek ismerete nem árt a sorozat egészének megértéséhez.

Bár nem hiszem, hogy

***SPOILER***

lenne, de azért figyelmeztetek arra, hogy tartalom ismertetés következik.

Tehát Traudl születésnapja van, és éppen ekkor látogatja meg gyerekkori barátnõje, Christl, aki évek óta nõvérként dolgozik Etiópiában Karlheinz Böhm oldalán. (Az osztrákok nagy színésze saját magát alakítja, és ez egyben "reklám" is az 1981-ben általa alapított Menschen für Menschen szervezetnek, melynek még a számlaszámát is láthatjuk a vége-fõcímen).
A hegyi doktor és családja nagy születésnapi vacsorát tervez, de a készülõdés kellõs közepén meghozzák a legújabb orvosi berendezéseket, így Angerer fogadója lesz a helyszín. Itt azonban egy kismalac fellök egy hõsugárzót, amitõl nagy tûz keletkezik. A doktor és Sabina elsõsegélyben részesítik az eszméletlen Christl-t, akirõl késõbb kiderül, hogy nem is a füstmérgezés miatt omlott össze, hanem trópusi betegség tört ki rajta. Így aztán nem is tud visszamenni Afrikába.
Traudl felajánlja, hogy elmegy helyette. Nehéz szívvel közli ezt a doktorral, ám megkönnyebbül, amikor megértést tapasztal. (Boldogan megölelik egymást, amibõl támad egy kis félreértés, mert Franzi meglátja.)
Közben Sabina édesanyja telefonál Olaszországból, hogy nagyon beteg és szüksége lenne a lányára, mert egyedül van. Így õ is elutazik, Thomas legnagyobb bánatára.
A film végén Traudl-t búcsúztatják és megérkezik Konrád úr is, aki nélkülözhetetlen dolgokat ajándékoz neki: egy trópusi parafakalapot és némi elixírt.

Tehát ebbõl a részbõl tudhattuk volna meg, hogy hová tûnt Traudl, honnan került elõ egy új fõszereplõ és hová lett Sabina (bár ez azért kiderül a következõ epizódból).
Csak gratulálni tudok annak, aki ilyen szépen kevergeti a részeket. Lehet hogy ez a rész is elõkerül majd azért valamikor a vége felé?

Akit érdekel (pláne ha tud németül is) megnézheti a YouTube-on (nem tudom, fog-e látszani a link, de megpróbálom):
https://www.youtube.com/watch?v=Ai-x8jTSxM4
9/10
schenker 2014 ápr. 11. - 15:16:46 9/10 Előzmény napraforgó
(89/230)
Valóban nagyon jó a szinkron. Éppen azon gondolkodtam, hogy eléggé fárasztó lehet ezt a hangot "hozni".
napraforgó 2014 ápr. 08. - 08:06:49 Előzmény schenker
(88/230)
Teljesen igazad van, nem jó, hogy így összekeverik az egyes részek sorrendjét.
Ez olyan, mint mikor valaki felnyúl a polcra és leemel egy lemezt, ami épp jön. És ha téved, és nem a sorrendben jövõt emeli le, hát annyi...

Szóval csak úgy nagyvonalakban tartják a sorrendet, egyébként meg olyan össze-vissza vetítik.
Még az a szerencse, hogy minden zagyválás ellenére azért valamelyest rendben megy és élvezhetõ a sorozat.

Érdekes látni, hogy Maxl kisfiúból épp most vált kamasszá.

A kedvencem Konrád úr, de fõként JÓZSA IMRE szinkronjának köszönhetõen, mert az isteni! Imádom! Annyira jó ez az idegesítõ, hipochonder figura, de Józsa mûvész úr szinkronja nélkül talán nem is lehetne ennyire élvezhetõ, szeretereméltó emberke.
9/10
schenker 2014 ápr. 06. - 13:52:51 9/10
(87/230)
A második évad epizódjait valamiért úgy összekeverték, mint zsugás a kártyát. De a legdurvább húzás az, hogy a magyar keresztségben az (egyébként nem rossz) "A bánya titka" címet kapó "Unter Tag" c. epizód, mely az elsõ évad 10. része, a második sorozat évadzárója, azaz 20. része lett.
Ez egy jó példa arra, amit már írtam is, hogy bár egyenként is élvezhetõek és érthetõek a részek, ám a kerettörténet szempontjából nem árt a folyamatosság. Már ha a Duna tévé illetékesei is így gondolnák.
Mert mi is történt? Miután Thomas és Sabina már rég összeházasodtak, elég fura volt váratlanul azt látni, hogy többen azt gondolják, talán vissza sem tér az asszony Olaszországból. Egyáltalán mikor és miért utazott el?
Nos, az elsõ évad 9. része, a "Veronai közjáték" szólt arról, hogy felbukkant Lino, Sabina régi udvarlója és a nõnek döntenie kellett. Ha jól emlékszem, akkor még csak egy távirat született. Aztán az akkor következõ (11.) részben, "Az élet értelmé"-ben már hipp-hopp megint Tirolban volt és már költözködött is a doktor házába.
Aztán még történt egy és más az esküvõig (16 rész), majd a házasságkötés után is lement 8 rész és máris kiderült, mi is történt akkor, hogyan tért "haza" Sabina.
10/10
szalapala 2014 ápr. 05. - 13:00:05 10/10
(86/230)
"Akkor ez mi a kutya füle?"
Amit említesz, a link alapján az a 2008-ban indult A hegyi doktor újra rendel" címû sorozat, amit a port.hun itt találsz meg:
http://www.port.hu/a_hegyi_doktor_-_ujra_rendel_der_bergdoktor/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=112646&i_city_id=-1&i_county_id=-1&i_topic_id=2

Az elõbb már leírtam, mi a különbség a két Hegyi doktor sorozat között.
De mivel most láttam, hogy kommenteltél már oda is, ezért nem igazán értem, mi a kérdésed..
malvinkicska 2014 ápr. 03. - 07:53:31
(85/230)
Szalapala köszönöm szépen a tájékoztatást.
10/10
szalapala 2014 ápr. 03. - 07:45:39 10/10 Előzmény malvinkicska
(84/230)
Elõzetesen nem árt tudni, hogy két "A hegyi doktor" címû sorozatot ismernek, bár a második pontos címe: "A hegyi doktor újra rendel".
Az elsõ, eredeti Hegyi doktor 1992-tõl 1998-ig készült - az utolsó évad még 1998-ban felvett befejezõ pár részének vetítése csak 2005-ben történt Ausztriában is. Ez 6 évadból állt.
Ez az eredeti "A hegyi doktor" megy most a Dunán. Ennek tartunk most a 3. évad elejénél.

A másik hegyi doktort 2008-ban kezdték forgatni "A hegyi doktor újra rendel " címmel, de ez mostanában csak a Hegyi doktor néven közismert, ezért sokan keverik az eredetivel. Ez más helyszínen, teljesen más fõszereplõgárdával és családdal fut, semmi történeti és személyi összefüggése nincs az eredetivel, leszámítva a hasonló témát.(Egy rendszeres szereplõ színész van a két sorozatban, Hermann Giefer, aki ez eredetiben Luist alakította, a másodikban Franzot, de õ mindkettõben csak mellékszereplõ.)

A keveredés jellemzõ a port.hu képeire is, mert ennek a sorozatnak a képei között legalább 3 van, ami a másik sorozatból való.
malvinkicska 2014 márc. 30. - 15:05:25
(83/230)
Azt szeretném kérdezni, hogy új részekkel kezdõdött a sorozat mivel a neten 6 évad fen van, ez most a 7-ik évad lenne vagy hogy is van, én elkezdtem nézni a2-ik évadnál járok nagyon tetszik a barátnõm ajánlotta, de nem csalódtam. A helyek ahol játszódik egyszerûen mesés.
9/10
schenker 2014 márc. 30. - 10:30:37 9/10 Előzmény szalapala
(82/230)
No azért csak megérkezett az elsõ évad 10. része (Unter Tag) is! Kíváncsi voltam, mi lehet "A bánya titka", mert ilyenre nem emlékeztem és nem is találtam a német eredetiben ilyen címet. A második és harmadik évad közé beékelték. De jobb késõn, mint soha. Így már ez is megvan.
Szerencsére nekem is van videómagnóm és DVD-m is, így most is csak az eddig hiányzó részekre kell vadásznom. Ám sokaknak nincs. Azokkal eléggé kiszúrnak, fõleg, amikor elkezdenek egy sorozatot normális idõben, aztán váltanak.
napraforgó 2014 márc. 26. - 18:27:10
(81/230)
Minden normális sorozatot éjszaka, vagy hajnalban adnak, csak a sok szemetet lehetne/kéne nézni normális idõben. De pechjük van, mert nem nézem. Szerencsére van DVD-m, így azt nézek, amit akarok.
gyorgye 2014 márc. 26. - 18:22:10
(80/230)
Amióta este 9 re tette a kezdést, és minden vackot elébe tesznek,azóta nem nézem.
9/10
schenker 2014 márc. 21. - 14:39:38 9/10 Előzmény tramonto
(79/230)
Valóban élvezhetõek az epizódok önállóan is, de természetesen sokkal jobb folyamatában nézni. Ha egy-egy részt kihagy valaki, akkor is követhetõ (legfeljebb lassanként jön rá, hogy pl. már megvolt a címszereplõ esküvõje). Szóval azért csak jobb, ha az ember tisztában van az állandó szereplõk fokozatosan kibomló tulajdonságaival, egymás közötti viszonylataival.
Ha valaki pl. tudja, hogy a hegyi doktor apósa volt az állatorvos, és a sorozat kezdetén milyen volt a viszonyuk, egészen más fényben látja azt, hogy vállalja az esküvõn a tanú szerepét.
napraforgó 2014 márc. 20. - 04:56:44
(78/230)
Van egy kerettörténet - a doktor és családja, apósa, aki állatorvos és Franczi a postamesternõ - és az epizódok különálló történetként is élvezhetõk. Minden epizód egy-egy eset, bemutatják a személyt, a betegségét és általában jó véget ér a dolog, meggyógyul a beteg, és még a magánéleti problémáira is megoldást találnak.
Közben szép tájak, kedves emberek, néha mulatságos dolgok (pl. hogy tör be a rendõr a saját irodájába, mit eszel ki Franczi, hogy ne zárják be a falu postahivatalát, stb.)
tramonto 2014 márc. 19. - 22:01:31 Előzmény szalapala
(77/230)
Most néztem elõször. Ez összefüggõ sorozat, vagy epizód jellegû, tehát bármikor nézhetõ, hogy érthetõ legyen?
10/10
szalapala 2014 márc. 16. - 19:07:20 10/10 Előzmény schenker
(76/230)
Úgy tûnik, hogy eme kedves sorozat már a magyarországi vetítések elejétõl valami végzetszerû "magyar betegség"-ben szenved a kontinuitást illetõen.

Már régebben is kavar volt a dupla részek körül, és vannak részek, amelyek már pár éve is és most is kimaradtak - pl. most se adták le az elsõ sorozat 10. részét - Unter Tag.

Hogy ennek mi lehet az oka?
Ki tudja ??
9/10
schenker 2014 márc. 08. - 14:46:45 9/10 Előzmény napraforgó
(75/230)
Bizonyára nem egy átlagos 16 éves volt. :) Van olyan. Egyébként a német leírás szerin is: "Edi, der 16-jährige Patensohn des Bergdoktors..."
Nekem is tetszik Konrád úr és szintén a Franzi-Pankraz párosra voksolnék.
Most látom, hogy sikerült új idõpontot találniuk a változatosság kedvéért...
Úgy tûnik, hogy a valódi Egy karácsonyi történet Tirolból c. dupla epizód kimarad. A Hazatérés c. rész után következett eredetileg, ám most ezután A csapda jön, vagyis még a Jóbarát is kimarad. Persze most csak 20-ig látom a mûsort, úgyhogy késõbb még leadhatják. (Jobb késõn, mint soha, ugye.)
napraforgó 2014 márc. 05. - 05:25:44
(74/230)
Tüneményes volt a tegnapi részben, ahogy Franzi mesterkedik, hogy a postahivatal fennmaradhasson. És az is, ahogy a lakosság egyemberként melléállt és segítette ebben.
A keresztfiú életkorát az epizód nem közölte - bár még valamiféle iskolába járt, ahol megbukott - a port.hu 16 évesnek mondta. Hát 16 évenek kissé túlfejlett volt. Az én tapasztalaton szerint a 16 éves kamaszfiúk nyiszlettek, épp növés elõtt, vagy alatt, de semmiképp nem olyan izmosak, mint ez a srác a filmen (talán néhány sportoló, de nem a hétköznapi fiúk).
A bulizás, állandó kocsmázás, italozás, nõügyek is kissé idõsebbet feltételeznek - szerintem.
(adja isten, hogy ne tévedjek és a mai 16 évesek ne ilyenek legyenek.)
9/10
schenker 2014 márc. 01. - 17:30:33 9/10 Előzmény napraforgó
(73/230)
Errõl a kavarodásról nem (csak) a port.hu tehet, hiszen minden általam megnézett internetes mûsorújságban az Egy karácsonyi történet van írva, de még a Duna honlapján és az rtv részletesben is. Egy valaki egyszer hülyeséget írt, amit aztán mindenki átvett. Egyébként ez a Cukros kenyér eredetileg egyetlen epizód volt, csak nekünk vágták ketté. Ugyanúgy, ahogy majd a valódi Karácsonyi történetet is (eredetileg a második évad 9. része). Azt ráadásul úgy, hogy egy temetõi jelenet közepén vágták el, oda pedig beillesztették a film végének utolsó jelenetét, amikor a templomban énekli a nép a Csendes éjt, amire ráúsznak a feliratok.
napraforgó 2014 febr. 28. - 16:05:22
(72/230)
Nekem a sorozatban a hipochonder Konrád úr tetszik legjobban, aki minden szúnyogcsípéssel orvoshoz megy. nem is lehet elzavarni, csak ha egy másik beteg esetleg fertõzõ, mert akkor menekül, nehogy elkapja.

Franzi is jó, úgy zsörtölõdik Pankrátzcal, mintha régi házasok lennének.
napraforgó 2014 febr. 28. - 15:33:59
(71/230)
Az anya nem tudott a férje üzelmeirõl, egyszerûen csak azt hitte, hogy keményen fogja a kislányt, nem kényezteti úgy, mint az édesapja.
Épeszû ember nem gondol a mérgezésre. Meg aztán a férj elég meggyõzõen játszotta az aggódó apát. Még a kórházban sem gyanakodtak.
A pasi meg nyilván azért vette el a nõt, mert a gyerek után tõle is megszabadult volna (fõleg, ha nem tudta volna megfelelõen befolyásolni, irányítani).