Téma: A Hídember

Dorkateo 2007 szept. 29. - 19:12:36
(6/186)
Szerintem egy kicsit rendet rak(hat)ott a fejekben ez a film.
Széchenyit már nem csak a 'legnagyobb magyar'-ként, egy szoborként vagy utcaként képzelhetik el a gyerekek (felnõttek), hanem hús-vér érzõ emberként, aki szeretett, szenvedett, harcolt és mellesleg a fontos dolgokról nem csak beszélt. Csak úgy egyszerûen megtette.
Zseniális, mennyire tudta, mit kell tennie. Bár én tudnám ilyen jól, mi a dolgom.
Én meg Szamócával vagyok elfogult. Nagyon illik hozzá a szerep, kicsit különc, kicsit fanatikus.
sipka 2007 szept. 28. - 20:37:38
(5/186)
Ezt a filmet egy iskolai mozilátogatás keretében sikerült megnéznem. Amúgy nyilvánvaló, hogy csak ilyen, vagy ehhez hasonló a történelem órákhoz valamiképpen segítséget adó, a szellemi agykapacitásomat valamilyen szinten megnövelõ alkotásra rángatnak el a tanárok, nem pedig egy akcióval telített, káromkodásokkal teli, szórakoztató "movie"-ra. Mondjuk annyira nem volt rossz.. CSAK UNALMAS VOLT!!! (De ez az én véleményem, hisz lehet hogy valakinek meg túlságosan is "pörgõs" filmként maradt meg az emlékezetében :) Nem tudom, de nekem olyan lassúnak tünt az alkotás, mintha 4 órás lett volna. De nem csak ez volt az egyetlen zavaró tényezõ... Hanem az, hogy magaságomat tekintve én már "hegyi levegõt" szívok.... S ezért (hogy a mögöttem ülõ embernek nevezett "állatok" is lássanak valamit), úgy összekellett görnyednem, mintha csak az "Ébredések" címû filmbõl léptem volna ki, mint "Robert de Niro" az öntudatlan, tetszhalott szerepében. S így kellet végig ülnöm majdnem 2 és fél órát!!!!! Mit ne mondjak, a lábamat a film végére már meg sem tudtam mozdítani... Sõt úgy leizzadtam, mintha kínvallatáson lettem volna. Amikor haza érkeztem, meg is kérdezték a szüleim hogy: "Veled meg mi történt?"
Erre én: "Különbözõ zavaró tényezõk mellett MÜVELÕDTEM." :) Hát lehet, hogy osztály kísérett nélkül jobban bírtam volna eme alkotást.....
perry 2007 szept. 28. - 19:20:12 Előzmény L!ttleP!nkie
(4/186)
Szerintem sem , bár én elfogult vagyok Bereményivel. :)
L!ttleP!nkie 2006 okt. 10. - 16:23:18
(3/186)
Szerintem nagyon nagy film, az Uránia moziban láttam, a közönség a végén állva tapsolt...azért ez jelent valamit...sosem tapasztaltam ilyet...
amatõõr 2006 aug. 04. - 11:17:35
(2/186)
Szerintem sem.
7/10
Newcastle United 2006 aug. 04. - 10:44:43 7/10
(1/186)
Annyira nem rossz film.