Pappaya 2014 dec. 25. - 00:00:31
(117/317)
Talán a bõvített változat egy fokkal jobb lesz...mert ez bizony nem kicsit meg lett vágva. És pont emiatt lehetne inkább "Az öt sereg káosza" a cím...Az eddigi 5 film ismeretébenn én is többet vártam ettõl...
Fontos jelenetek kimaradtak, kapunk helyettük fölösleges dolgokat...
A trailerek is tele vannak olyan jelenetekkel, amik nincsenek a filmben.
Nagyon unom már azt a sok sötét bírkát, akik folyton azért picsognak, hogy "MÉ olyan hosszúú..." meg "Minek ebbõl három rész.." Miattuk lett így elcseszve...(de azért még így is maga mögé utasít nagyon sok filmet...)
Sz Peter 2014 dec. 23. - 21:49:57
(116/317)
Ilyen alapon minden nagyon gáz amiket a tündék csinálnak.

Ja, nem is. Ez egy fantasy. :)
ToklászMongol 2014 dec. 23. - 20:21:07
(115/317)
Ennek ellenére az egy nagyon gáz jelenet volt, kínunkban röhögtünk rajta a moziban...
Sz Peter 2014 dec. 23. - 16:16:00
(114/317)
SPOILER

"Legolas lépcsõnek használja a lezuhanó sziklákat"

És? Õ nem ember. Ha tudott a hó tetején járkálni míg a többiek derékig gázoltak benne, ez miben más?



"miért nem gyõzik már le most Szauront"

Megvan a gyûrû? ;)
The Man Who Laughs 2014 dec. 23. - 15:06:39
(113/317)
Igen véget ért egy korszak, de ez a búcsú akkor sem mérhetõ a Király visszatérhez, ha nagyon szeretnénk. És félreértés ne essék, nem utáltam, én is szeretem Középfölde világát sõt a fantasyt. De, beigazolodtt amit (nem csak én) sejtettem: Nem volt indokolt 3 ilyen hosszú filmre széthúzni. Hiszen bár a Hobbit 3-nak vannak jó jelenetei (Thorin magához térése, Christopher "92 évesen is badasabb mint te bármikor is leszel" Lee vs gyûrû lidércek), de a film nagy része nem több egy CGI csatánál, ami persze látványos és sokszor kreatív (azonban annyira próbál bombasztikus lenni, hogy becsúsznak olyan röhejes dolgok, mint, hogy Legolas lépcsõnek használja a lezuhanó sziklákat), de hosszú távon fárasztó (pl.: folyamatosan feltámadó gonosz). A CGI sem rossz, de az egész látvány orgia akkor sem ér a Helm szurdok nyomába, ahol statiszták voltak az orkok. Igen ott nem voltak ennyien, de jobban érzõdött a súlya.

A konstans Gyûrûk Ura kötések is néhol feleslegesek, mert ezek miatt inkonzisztens a film (pl.: Aragonra tett utalás, amikor ez idõben 10 éves illetve nem tiszta, hogy miért nem gyõzik már le most Szauront, ha ekorra veszély: Szarumán már most gonosz lenne, de akkor miért a jók oldalán harcol?). Nyilván a színészek jók (Freeman, McKellen, Armitage - nekik van rendes szerepük, a többiek csak ott vannak). A mellékszálakon is nagyon érzõdik, hogy csak idõ kitöltésnek vannak mert például a kapzsi nyomorult (kigyónyelv 2.0) szála, a tünde-törp szerelem, Bard gyermekei érdemben semmit nem raknak hozzá a cselekményhez és érdektelen (az elsõnek meg a végkimenetelét sem tudjuk meg). Azonban megint hangsúlyozom nem utálom a filmet, mert a világ, a zene és a szereplõk által a hangulat is meg van és tényleg vannak szórakoztató részei. De túl sok a CGI (pedig én vagyok az utolsó aki ebbe beleköt, de ég és a föld a különbség a Gy.U valós helyszínei és ember-ember párbajai és e között, még a nem CGI részek is szét vannak effektelve) és kevés az emberi tényezõ. Beütött a Lucas effektus, míg Jackson az elsõ három filmben csak arra használta a számítógépet amire muszáj volt, most már - kis túlzással - ahhoz igazítja a filmet, hogy milyen effekteteket tud csinálni. Most ez hülye felvetés lesz: De, ha ez nem egy többszöri Oscar díjas, sokaknak meghatározó sorozat vélhetõen utolsó darabja lenne, hanem csak egy random fantasy, sokkal jobban lehúznák az emberek. Persze semmi baj sincs az érzelmi kötödéssel, de attól még ez a film sok helyen inkább hasonlít egy videojáték átvezetõjére mint a Gy.U trilógiára. Persze majd biztos tartok egy Középfölde maratont és ezt is újra nézem (hiszen ellenben a SW prequelekkel ez nem idegesítõ, csak nem túl emlékezetes). És én is szeretném jobban szeretni ezt a filmet (a 2.-kat minden változtatása ellenére tudtam is, bár már az is hosszú volt és sokkal jobb lenne rendes lezárással), de nem lehet nem látni a különbséget a Gy.U trilógiához képest. Ha a Két Torony minimum 9/10 akkor a Smaug max 7/10, ez pedig 5/10. Szívesen néznék még filmeket Tolkien világából, de ideje lenne egy friss nézõpontnak, Jacksonnak meg legközelebb nem szabad ennyi pénzt adni, mert akkor talán visszatér a kreativitása.
borkasztik 2014 dec. 23. - 11:56:53
(112/317)
Egyet értek a pontozásoddal :)
Nálam is ez a helyzet, de azért jó hogy hasonló néhol a gyûrûk Urához mikor annak az elõzménye :D
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 23. - 08:31:39
(111/317)
Proenzi 3. Nálam bevált.
1/10
VagoDurbints 2014 dec. 23. - 01:52:22 1/10
(110/317)
nem szabályosan csinálom, de megcsinálom. és az is használ. csak mondjuk nem tesz jót az izületeimnek.
7/10
Zsu2013 2014 dec. 22. - 21:58:41 7/10
(109/317)
Nem volt annyira emlékezetes ez a rész, mint a trilógia elsõ része: a hangulata komorabb és az én ízlésemhez kevesebb csatajelenettel, több meseszövéssel és érdekesebb jellemábrázolásokkal jobban passzolt volna. Ugyanakkor alapvetõen élvezhetõ, látványos, egyszer nézõs mozifilm. Nálam 7/10
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 22. - 21:10:42
(108/317)
Akkor sem értem miért csinál valaki 10 nem rendeset.
Mert ha már nem bírja, nyilván az utolsót nem tudja befejezni. De az csak egy! :)
9/10
Újvállalkozó 2014 dec. 22. - 21:03:29 9/10
(107/317)
Hobbit 1: 9/10
Hobbit 2: 8/10
Hobbit 3: 9/10

Akkora hatással már nem volt rám, mint annó a Gyûrûk ura elsõ része, de még így is egy élvezhetõ, látványos, igényes fantasyt kaptunk. Bár történetben néhol eléggé hasonlít a Gyûrûk urára, ezt sem szabad kihagyni, már csak azért sem, mert egyszerûen nincs más film ebben a zsánerben.
1/10
VagoDurbints 2014 dec. 22. - 20:24:17 1/10
(106/317)
értékelhetetlen, de haszno$! - ha érted mire célzok!
8/10
beo71 2014 dec. 22. - 20:24:03 8/10
(105/317)
Nem éreztem túl jól magam a moziban.
Szinte kívülrõl láttam magamat és elkezdtem szégyellni, hogy lelkes fantasy kedvelõ vagyok.Ennyire ciki szeretni A gyûrûk urát ? Vajon ott is így átvertek ? Belefeledkeztem Középfölde világába és észre sem vettem a rengeteg ostobaságot ? Nem tudom, de amikor Legolas elfut a zuhanás elöl az már rajzfilmes paródia ízû fájdalom. Mindenki fikázza a vezetõjét ! Értitek, Középföldén, a királyságok korában ! A törpök a törpök királyát, az emberek a varázslót, a legnagyobb pedig amikor Legolas leoltja a tünde királyt, aki szem lesütve sunnyog !!! Ez mi ez ?
Lehet, hogy csak én kezdek megöregedni, talán velem van a baj, nem volt hangulatom, de az imádott látvány mellett borzasztóan zavart ez az egész sztori. A velem egykorú barátaim nem néznek fantasy és képregény-szuperhõsös filmet, a realizmusban hisznek, neki egy jó krimi mindent felül ír.Mindig mosolyognak rajtam, amikor gyermeki hevülettel rajongok ezekért a sokszor gyerekes-meseszerû nem létezõ világokért, hagyják, hogy ki dumáljam magam, majd utána kezdünk beszélgetni a komoly drámákról....és most az õ szemükkel láttam, ez az egész annyira olcsó és szemfényvesztõ, hogy hiába a látvány, egy ilyen film nem érhet fel egy Szemtõl szemben vagy akár egy A dolgok állása filmhez.
Egyébként a film helyenként élvezhetõ és egyáltalán nem ilyen rossz, amint leírom, csak én csalódtam nagyot. Vagy naiv vagyok és mindig csodát várok.A gyerekeim nagyon élvezték és nem értik mi a bajom, igazából én sem tudom.8/10, most nincs szinkronban az osztályzatom a véleményemmel, azért egész élvezhetõ a film, 8 pontig is érhet, a többi 2 pedig egy öregedõ, zsörtölõdõ fanatikus nyavalygása.
Nézhetõ, nézzétek és szeressétek, nekem nem sikerült.
9/10
Andrew8 2014 dec. 22. - 20:11:21 9/10
(104/317)
Azért lehet, hogy mégis, hisz itthon 130 ezres nyitóhétvégét csinált ez az idei csúcs eddig!
Meklód fia 2014 dec. 22. - 19:20:20
(103/317)
az elsõ két részben annyira nem volt semmi, persze a hihetetlen túlzásokon kívül, hogy elég lett volna megnézni csak ezt.
Gyengén kezdett a mozikban, nem csoda. már kiábrándult minden értelmes gyûrûk ura fan középföldébõl.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 22. - 16:52:37 Előzmény VagoDurbints
(102/317)
Vagyis megcsinálsz 10 értékelhetetlen fekvõtámaszt? Azt minek? :)
Mester23 2014 dec. 22. - 16:26:45 Előzmény VagoDurbints
(101/317)
Szellemes hasonlat és sajnos egyet kell értenem veled
9/10
Andrew8 2014 dec. 21. - 22:35:42 9/10
(100/317)
Sok helyen linkelték ezt a kis 4,5 perces ismertetõt a Gyûrûk Ura mitológiájáról fõleg a Szilmarilokról, nagyon röviden összefoglalták tehát. Érdemes meglesni.
https://www.youtube.com/watch?v=YxgsxaFWWHQ
8/10
_Freddy_ 2014 dec. 21. - 20:38:28 8/10
(99/317)
Nagy Tolkien-Gyûrûk Ura-Középfölde fan vagyok, és igaz, hogy vártam már egy ideje ezt a filmet, de alulmúlta az elvárásaim, sajnos összetettségben egy nagy nulla volt, az elõzõ két rész sokkal jobban össze volt rakva mint ez a harmadik. Sajnos nem éreztem, hogy egy monumentális trilógia lezárását látnám. Pl nem tetszett, hogy a sárkány-ra csak ennyi idõt szántak, és semmi epikus mondat vagy akármi...jó értem én, hogy az 5 sereg csatájáról szólt a film, de ennyi erõvel már a 2. rész végén is elintézhették volna. Nem például az sem, hogy sok felesleges jelenetet pakoltak a filmbe, aminek a játékideét talán ésszerûbb lett volna hasznos és odaillõ jelenetekbe fordítani, volt 1-2 felesleges karakter. A látvány megvolt, a csata néha túl katyvasz volt és nem lehetett figyelni épp hogy stratégiáznak..sajnos a karakterek halála közül 1 volt ami nagyon "nevetséges"-re sikerült, de volt erõs drámai töltet is. A Hobbit trilógia méltóbb lezárást is érdemelhetett volna de attól még tetszett. Tauriel jól mutatott a filmben azt meg kell hagyni, de a karaktere nem hittem, hogy azért kell, hogy Legolast ilyen úton indítsa el. Én jobb filmet vártam, az elsõ kettõ jobbra sikerült, csata ide vagy oda. :) Újra búcsút kell venni Középföldétõl, és elérték azt, hogy sajnáljam a dolgot.

10/7,5
9/10
Andrew8 2014 dec. 21. - 10:01:50 9/10
(98/317)
https://www.youtube.com/watch?v=QZwAcrSFihQ
Hobbit - Az öt sereg csatája bemutató videóm, (A Nõ kritikájával együtt plusz 3D kritika a bevezetõben)

Vannak hibái a filmnek, de a +30 perces bõvített változat ezek egy részét megoldhatja.