8/10
cardas 2014 dec. 18. - 23:09:48 8/10
(77/317)
Hát, a film maga nagyon jó volt, hangulatilag meg mindenben. Viszont az elején, a fõcím elõtti részt betettem volna a Szmaug pusztasága végére, úgy sokkal kiegyensúlyozottabb lett volna. A Gandalfos jelenetek eltalálták, az északi sereg és denevértoborzók meg többi ellenfél erõltetettnek tûnt. A gigászi csatajelenet szerintem valahogy akadozott, nem volt meg a teljessége. Az eleje nagyon hangulatos volt, és a vége is, de a köztes rész néhol erõsen sntított, az az ügyész vagy kicsoda meg rémesen idegesítõ volt, egyetlen humorforrás, ami elvesztette a tréfás hatását már a film felénél. Túl sarkított karakter volt, és sokat öltek bele az idõbõl.
Ez a film ilyen egyszer nézõs látványorgia a második felétõl. Az elsõ fele sokkal érdekesebb volt.

SPOILER
A halálok nagyon jók voltak, súlyt adtak a CGI harcnak, Beorn meg röhejesen keveset szerepelt, a sasok pedig a "Megjöttek a sasok!" szólítással tipikus LotR 3 utalás volt. Beorn biztos vagyok benne hogy a bõvítettben több szerepet kap, mást meg én nem igazán bõvítenék.
SPOILER VÉGE

8/10 az egész, a csata meg 6,5/10
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 18. - 22:57:26
(76/317)
De az csak a bõvített változatban van benne. Sokan csak a moziverziót látták. :)
borkasztik 2014 dec. 18. - 22:19:16
(75/317)
HA nem tetszik nem kell ilyet kommentálni pláne úgy hogy még nem is láttad.
Lillith Morgan 2014 dec. 18. - 22:18:03
(74/317)
Van is Aragornnak egy párbeszéde Éowynnal, amibõl kiderül, hogy már a csaj nagyapját is ismerte és ott szörnyülködik Éowyn, hogy nem lehet olyan idõs, pedig mégis.
borkasztik 2014 dec. 18. - 22:12:33
(73/317)
mm Én csak annyit mondok erre a filmre sajnálom hogy vége lett :/
Ilyen közönséggel és olyan légkörrel ahogyan mi néztük elképesztõ volt. Senki se vette komolyan a filmet egyszerûen élveztük a kalandokat.
Imádtam minden részét egy percre se éreztem hogy laposodna. Olvastam könyvben is észrevettem a változtatásokat is de egyszerûen nem érdekelt mert olyan hangulata volt amit mostanában ritkán kaptam egy filmtõl :D és alapvetõen minden benne is volt a könyvbõl.

A könyveket és az egész filmet imádom.
Ilyenkor sajnálkozok kár hogy nem ilyen rendezõ kapta a HArry Potter megfilmesítéseket is. A vége is pont jól passzol a Gyûrûk Urához megyek is megnézem :D
9/10
tübb 2014 dec. 18. - 21:47:49 9/10
(72/317)
Aragorn a Gyûrûk Ura címû filmben 87 éves, hiszen dunadán, és a dunadánok sokáig élnek.
5/10
Senki Házi 2014 dec. 18. - 20:58:37 5/10
(71/317)
Szerintem nagyon félresikerült ez a rész, és sajnálatos, hogy végül így sikerült lezárni a tolkien mûvekbõl készített filmeket.

Nem is értem, hogy a LoTR után, hogy lehetett ezt összerakni.

Tényleg elkeserítõ, de ez maximum egy átlagos cgi tucatfilm, így kap egy ötöst tõlem.

***SPOILER***
Azért az a ledõlt torony, ami megtartja magát keresztben, meg amikor a lehulló köveken ugrál fel legolas...
A végén elküldi az apja legolast, hogy kutassa fel a kószát, a vándort (aragornt).
Ezzel csak annyi a probléma, hogy bilbo 50 évesen indul el az útra és a lotr a 111. születésnapjával kezdõdik.
Tehát ott már Aragorn egy kósza (nem csak valami kisfiúcska), és eltelik 61 év. Minimum 75-80 éves a LoTR-ban?
***SPOILER VÉGE***
offtopic
Balu64 2014 dec. 18. - 13:07:16
(70/317)
Mária, Istennek szent anyja!
Mennyi rész van még ebbõl a baromságból?...
Hányadik decemberi premier ez már?...
cellasto 2014 dec. 17. - 23:17:14
(69/317)
apám,nem semmi szereposztása van ennek a filmnek!
kár,hogy nem fogott meg ez a téma,a gyûrûk ura trilógia egyáltalán nem kötött le
lehet,pár év mulva majd nekiugrok :)
fyfy63 2014 dec. 17. - 23:14:25 Előzmény Vad
(68/317)
Engem nagyon zavart ez a HRF vagy mi, mert olyan mintha fel lenne pörgetve a kép, gyorsan mozog, szédülés fejfájás :(
Vad 2014 dec. 14. - 22:01:51
(67/317)
Üdv!

Aki HFR 3D-ben látta, az majd irja meg, hogy mit gondol róla, köszi. 11 éves gyerekekkel mennénk, ezért érdekelne néhány vélemény.
10/10
offtopic
hankuk 2014 dec. 14. - 07:26:18 10/10
(66/317)
Én Bécsben láttam adventolás alkalmával és nagyon tetszett. Ha vannak kérdések, akkor azokra szívesen válaszolok.
8/10
Alekto 2014 dec. 13. - 23:16:54 8/10
(65/317)
Most jöttünk meg a vetítésrõl, az érzelmek még kavarognak, de elöljáróban annyit, összességében jó film volt, habár egy kicsit többet vártam a történettõl (bár ismertem, de ugye Peter Jackson új karakterekkel gazdagította). Ettõl függetlenül mindenkinek ajánlom, mert izgalmas, szép, megható, és látványos film.


SPOILER!! SPOILER!!


Sajnáltam, hogy a törpök eltörpültek a szereplõk között, noha ez az egész az õ küldetésükrõl (is) szólt. A túl sok karakter eddig nem volt probléma, de itt a legkisebb szereplõ is több szerepet kapott, mint õk. (Például Tóváros urának szolgálója, Alfrid idegesítõen sokat ügyetlenkedett, egy idõ után kifejezetten dühített. Meg lehet magyarázni, hogy gyerekeknek is készült a film, de ezzel szemben a törpök kivégzése nem gyerekeknek való.) Jó pont, hogy amennyire nem voltam oda Kili és Tauriel kapcsolatáért, a végére mégis megkedveltették ezt az ötletet. Bár Tauriel és Legolas szerintem szintén sokat szerepeltek (noha nem voltak az eredeti történet részesei), míg Bilbo, a címszereplõ kevesebbet. Kár, hogy a szerelemi szál miatt Kili eléggé elterelte a figyelmet a többiekrõl, és a bátyja bosszantóan másodhegedûs lett/maradt. Fili jelenetei elenyészõek, a halála nem túl megrázó, amit sajnáltam, mert jobban rá lehetett volna gyúrni a testvéri kötelékre, a szerelmi helyett.
Thorinnál remekül végigkövethettük, ahogy elhatalmasodik rajta a sárkány-kór, aztán lassan magához tér, és az elsõ rész igazi Thorinjává válik, aki hõsi halált hal. Richard Armitage nagyszerûen játszott. A másik király, Thranduil jól indított, érdekes volt (érdekesebb, mint Legolas), szuperül harcolt, aztán õt is bepakolták a sarokba, hogy a végén megvallja a fiának, hogy az anyja szerette õt (felesleges volt beletenni ezt az anya halála dolgot), többet vártam.
A háború izgalmas, aztán fokozták, hogy érkezik egy nagyobb, ellenséges légió, lesz ne mulass!... De ez a légió alig érkezett meg, a figyelmünket máris elterelték errõl, a sasokról, Beornról, csak vége az egésznek Thorin halálával (ami megjegyzem szép volt Bilbóval). Ennek ellenére megérdemli a nyolcast, mert a látvány fantasztikus (Legolas lépcsõzését leszámítva), mindegyik színész kiválóan alakított, igazán érzelmes, és izgalmas volt, még úgy is, hogy olvastam a könyvet. Thorin és Bilbo közös jelenetei érdekesek, jók lettek. Õkk ketten és Thranduil remek karakterfejlõdésen mentek át.
A lezárás szintén jó lett, igaz, volt egy kis hiányérzetem. Az összekötés, az utalások a gyûrûk urára tetszettek, a vége pedig nem is vég, hanem a kezdete egy új kalandnak.

SPOILER vége

Különben erõssége, hogy élvezhetõ úgy is, ha az ember nem ismeri a könyvet/könyveket, úgy pedig még inkább, ha igen, mert tisztában lehetünk egy-két szereplõ további sorsával. Az biztos, hogy hamarosan újra beülök rá.:)
9/10
Andrew8 2014 dec. 06. - 15:29:08 9/10 Előzmény Sz Peter
(64/317)
Persze csak szóltam elõre. :) Nekem is itt figyelnek a polcon. :)
Sz Peter 2014 dec. 06. - 01:20:13
(63/317)
Minden résznek van bõvített változata. Ennek miért ne lenne? ;)
9/10
Andrew8 2014 dec. 05. - 20:13:49 9/10
(62/317)
Állítólag lesz egy kb 30 perccel hosszabb bõvített változata a 3. résznek is! Sokat kivágtak belõle láthatóan az elsõ kritikák alapján. A stúdió most vágásra itélte Peter Jacksont, a rendezõt! :D A moziverzió szempontjából.
Pikacsu 2014 nov. 29. - 17:06:36 Előzmény Andrew8
(61/317)
Azt is beleteszik. Nekem az tûnik a legjobb megoldásnak. :) Aki szerint meg hosszú, nem nézi meg, és mártírrá avatja magát, vagy megnézi és hõssé. Esetleg csinálnak egy külön részt, a kihagyott jelenetekre.
borkasztik 2014 nov. 29. - 16:46:32 Előzmény Jonny
(60/317)
Ugyan már, ha tényleg ennyire nagy rajongója vagy és olvastad is a könyvet miért mondod hogy felszínes mikor épp az hogy az alaptörténeti szálat még jócskán ki is bõvítették. Az tény hogy azt a kis regényt azért vágták több részre hogy több pénzt is hozzanak ez így van de e mellett szerintem egy gyönyörû és részletgazdag meseadaptációt kaptunk. Sok olyan történés van benne, ami tényleg nem volt benne a könyvben de ténylegesen se tévedtek. Pl. Kicsi Spoiler lehet

Legolas megjelenése. Ugye a könyvben nincs benne, de valóban annak a erdei királytündének a fogságában voltak akinek a fia tényleg Legolas. Vagy az orkok üldözése se volt ilyen nyílt a könyvben csak a végén tudtuk meg hogy üldözik õket az csata elõtt( de tényleg követték õket). Szóval itt a filmben nem tették nagyon hibás bele az orkok hajszáját csak kalandosabbá tették. Ha belegondolsz a Gyûrûk Ura trilógiában is jócskán voltak elferdítések ami nem is úgy volt a könyvben stb.Még is imádjuk, mert kiemelkedõ alkotás lett.
Te hogy képzelted volna el akkor ennek a megfilmesítését? :O

Ez a könyv adaptáció se rosszabb, számomra Peter J. bebizonyította hogy tényleg õ készítette a Gyûrûk Urát is. csak itt a vékony könyvet bõvítette ki egyrészt hogy össze kösse a Gyûrûk Urával is meg persze a pénz miatt is de itt szerintem megérte.
9/10
Andrew8 2014 nov. 16. - 13:41:15 9/10 Előzmény Jonny
(59/317)
Bõvebben esetleg meg tudnád mondani hogy lehetett volna jobban adaptálni, úgy hogy ne vágjanak ki belõle lényeges részeket Jonny? :)
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 10. - 10:30:42
(58/317)
"Nem értem a mondatodat."

Na pont ez a baj. :)