10/10
RockerMartin 2014 nov. 17. - 20:46:46 10/10
(439/479)
Nekem személy szerint milliószor jobban tetszett, mint a Gyûrûk Ura bármelyik része. Mondjuk azok nem is tetszettek... Így kicsit rossz elõérzettel kezdtem el nézni ezt is, de olyan pozitívat csalódtam, mint még soha. Elképesztõ egy film, mind a történet, mind a látványvilág sokkal jobb, szebb, érdekesebb. Ráadásul a szereplõk is sokkal jobban kedvelhetõek, én a Gyûrûk urában Frodót kifejezetten utáltam, viszont ebben a filmben egy olyan karakter sincs, akire rossz szájízzel emlékeznék vissza. 10/10
Sz Peter 2014 okt. 27. - 10:35:38
(438/479)
"A sárkány orra elõtt nyugodtan mászkálnak"

Ezt te hol láttad? :)
7/10
Helka 2014 okt. 26. - 19:58:32 7/10
(437/479)
Megvettem a filmet és végre meg tudtam nézni. Igen-igen vegyes érzelmekkel néztem, mert a film kivitelezése, a technika, a látvány hibátlan, node a tartalom?! Ha már három részre tervezték A hobbit-ot, akkor illett volna a könyv szerint is izgalmas, feszítõ epizódokat megfilmesíteni. Ehhez képest igencsak összecsapott volt a Bakacsinerdõn át vivõ út, rövid és kifejezetten unalmas. Tauriel és a külön epizód kitalálása annyira logikátlan, se füle, se farka, mindközönségesen pocsékolja az idõt, emiatt marad kidolgozatlan jópár részlet (pl. a Tóvárosban), ugyanakkor a rétestészta módra nyújtott különféle csatározások megjelenítése (orkok-tündék-törpök) kifejezetten idegesítõ. Legalábbis nekem. Nemigen fordult elõ még, hogy egy jó filmet idõnként otthagytam, hadd folyjék nélkülem, mert túl hosszúnak, emiatt hiteltelennek, azaz értelmetlennek találtam az öldöklés ennyire hosszú látványát. No és ami a hegy mélyében folyt a sárkánnyal, hát az minden eddigi bakit felülmúlt, vagyis helyesebben mindent alulmúlt. Annyira logikátlan, hogy lehetetlen mindet felsorolni. Ismétlem, nem a látvány, a megjelenítés, mert az pazar, ezt nagyon élveztem. Bár megjegyzem, mégis kijózanodtam, amikor azzal szembesültem, hogy itt nem óriások palotájáról, hanem törpök váráról, csarnokairól, tárnáiról van szó. Elsõsorban a munkahelyük, munkaeszközeik méretei (a csillék, kohók, öntödék stb.) tûntek eléggé elnagyoltnak a törpökhöz képest. Persze a hajsza izgalma és a cselekmény gyorsasága volt hivatva feledtetni e meglátásokat, csakhogy ez a rész szerintem kifejezetten rosszul sült el, mondhatnám azt is, hogy visszájára fordult. Amikor ezt a részt olvastam, végig feszített volt a cselekmény, hiszen egy tûzokádó, ráadásul nagyon ravasz és pusztító sárkányt mégsem lehet csak úgy büntetlenül megközelíteni! Tolkien igencsak tökéletes képet rajzolt, itt pedig? A sárkány orra elõtt nyugodtan mászkálnak, teljességgel érthetetlen, miért ábrázolják ennyire primitívnek, logikátlannak! Ez nem egy buta hegyi troll! Itt is kiderült, hogy csupán a kitalált helyzet második rétestészta hosszúságú része ismét azt az idõt csökkenti, amit a valódi történet részletes és érthetõ kidolgozására lehetett volna fordítani. Sajnos ezért torzul a Tolkien által remekül és izgalmasan megírt mese történetének aránya: a látványosság kedvéért feláldozták a részletesebb cselekményt. Állítólag a harmadik rész méginkább eltér a regénytõl. Nagy kár.
Nagy-nagy kár. Pedig milyen jól indult a Gyûrûk Ura elsõ része! De aztán lassan-lassan felülkerekedett a látványosság iránti vágy, amely a történet zsugorodásához és megváltoztatásához vezetett, s ezek egyre jobban csökkentették a film igazi értékét. Dehát a film is olyan, amilyen az ember: van egy nagyszerû, igaz és hibátlan terv, s az ember nekikezd a megvalósításának. Meg is lehetne csinálni tökéletesen és szépen, ha a rendezõnek vagy a forgatókönyvírónak, vagy a producernek vagy akárkinek idõközben eszébe nem jutna valami "remek" ötlet, ami pillanatnyilag szupernek tûnik, de nincs köze a valósághoz. No ezt aztán nem akarják kihagyni, ám mivel a történetbe nem illik, hát megváltoztatják a történetet, s ezt kénytelenek addig folytatni, amíg visszatalálnak az eredeti szálhoz. És ezzel sokszor el is veszítették a szépen kidolgozott mesét s kapunk egy összetoldott-foltozott, néha a felismerhetetlenségig megváltozott történetet, amelyben nem tudjuk, miért is szerepelnek benne ismerõs nevek, akiknek alig van közük az igazi meséhez.
Úgy látszik, manapság ismeretlen fogalom a tisztelet, az alázat s marad a pénz, a minél több pénz utáni törtetés. Rosszkedvû lettem a film után. Szegény Tolkien foroghat a sírjában.
Sz Peter 2014 okt. 23. - 09:50:25
(436/479)
Kijött van a bõvített verzió!
Sz Peter 2014 szept. 21. - 10:28:40
(435/479)
Végre.
9/10
Andrew8 2014 szept. 21. - 09:50:05 9/10
(434/479)
https://www.yahoo.com/movies/epic-the-hobbit-the-desolation-of-smaug-97756535372.html?src=rss

A bõvített változathoz került elõ egy 1,5 perces trailer!
7/10
idõjós1010 2014 aug. 08. - 10:41:39 7/10
(433/479)
Sajnos túl rég láttam már a Váratlan utazást, így konkrét példákat nem tudnék említeni, a Samug pusztaságával szemben, de nekem az a film annak ellenére is nagyon tetszett, hogy egyébként a Gyûrûk urát nem szeretem.
9/10
borkasztik 2014 aug. 08. - 10:03:56 9/10 Előzmény idõjós1010
(432/479)
Azért ha olvastad a könyvet tudhattad volna hogy mik jönnek történésben. Ha meg nem olvastad akkor is fura mivel ez a rész mozgalmasabb volt mint az elsõ. Ne értsd félre az elsõ is jó volt az is tetszett. De ugye mivel az elsõben indult az egész történet és még nem nagyon bonyolódtak sok kalandba persze hogy viccesebb ám késõbb komolyodik a történet és a kaland szóval egyértelmû hogy kevesebb lesz már a poén benne a szereplõk is komolyodnak ezt hívják karakterfejlõdésnek, Ugye mégis hülyén vette volna ki ha harc közbe tréfálkoznak. Mellesleg ebbe is volt viccelõdés bõven ha ez hiányzott :)
10/10
Spooner 2014 júl. 31. - 21:16:15 10/10
(431/479)
Jó lett ez a rész is!
7/10
idõjós1010 2014 júl. 28. - 18:58:43 7/10
(430/479)
Az elsõ rész szintjét szerintem messze nem üti meg. Ott volt humor is bõven, és kerekebb volt az egész. Ezt most valahogy untam. Nem tudta megtartani az érdeklõdésem.
Sz Peter 2014 júl. 26. - 16:49:39
(429/479)
És még a "Smaug pusztasága" vágatlan verzió ki sem jött!
9/10
borkasztik 2014 júl. 26. - 12:26:40 9/10
(428/479)
nekem is hasonló érzéseim vannak. Könyvben a Hobbitot jobban szerettem igazi kaland regény. A Gyûrûk Urát is de azt több hónap alatt olvastam ki mert egyszerûen nagyon vontatott.
A filmben mind a kettõ szeretem egyaránt. A gyûrûk Urát a komolysága miatt, ez meg olyan igazi mesés fantasy történet tel kincsekkel, sárkánnyal kalanddal és ugye mint tudjuk az elõzménye a Gyûrûk Urának. Szóval én levagyok nyûgözve a Hobbit filmektõl is :) Végre egy rendezõ aki nem csak összecsapja a filmeket, mint lásd Harry Potter :)
HAjrá várom a 3. részt :)
Sz Peter 2014 jún. 15. - 08:16:11 Előzmény Greg86
(427/479)
Még szerencse, hogy "átírják", különben kaptunk volna egy 40 perces rövidfilmet a három rész helyett. ;)
9/10
Andrew8 2014 jún. 14. - 23:31:18 9/10
(426/479)
Legolas nincs megemlítve, de logikus hogy ott kell legyen, hisz õ a király fia Bakacsin erdõben.
9/10
Andrew8 2014 jún. 14. - 23:30:49 9/10
(425/479)
Szerintem meg benne volt Sauron a függelékekben kiderül hogy a Nekromanta Sauron Király visszatér könyv végén. S a Gandalf keresései és utazásai és a Dol Golduri eset is benne van. Meg a kiszabadítása Gandalfnak. Említve van.
7/10
Greg86 2014 máj. 20. - 22:25:33 7/10
(424/479)
SPOILER,

Sauron nincs benne a Hobbitban, sem Legolas. A filmeket sajnos nagyon átírják, és valószínû ez alól a harmadik rész sem lesz kivétel.
7/10
Greg86 2014 máj. 20. - 21:59:28 7/10
(423/479)
SPOILER,

Sauron nincs benne a Hobbitban, sem Legolas. A filmeket sajnos nagyon átírják, és valószínû ez alól a harmadik rész sem lesz kivétel.
buncow 2014 máj. 18. - 04:09:45
(422/479)
spoiler,

Mint írtam, nem olvastam a könyvet, Sauron se sokat beszélt, pont attól volt félelmetes az egész.. Mikor egy fõgonosz sokat beszél az kiábrándító, könyv ide vagy oda. Ráadásul ahogy mondtam, kiábrándító logikai bukfencek voltak az egész történetben és sokszor szájbarágósan kiszámítható volt a film. Az, hogy a sárkány fél órán át próbálja megperzselni a törpök és a hobbit seggét, de nem jön össze, majd miután ott a lehetõség a végén, mikor már jól felidegesítették, akkor nem öli meg a hobbitot csak elrepül durcásan azt motyogva, hogy õ a király.. Szerintem egy sokat pofázó, hisztis picsa sárkány nem nagy illik be fõgonosznak. Hidd el, meglehetett volna oldani a végét a sárkány magyarázása nélkül is, mivel ez egy fantasy, csak használni kellett volna a fantáziát. A gyûrûk ura csatajeleneteiben sincsenek túl tartalmas párbeszédek. Remélem a következõ rész nem lesz ilyen kiábrándítóan unalmas és egyszerû.
9/10
Andrew8 2014 ápr. 26. - 21:28:48 9/10
(421/479)
No az jó! Az elsõ rész 13 percébõl kb 4-5 perc volt igazán jó csak. Most elvileg sok új erdõs rész lesz, meg elõkerül Dain akit láthatóan kivágtak az elõzetesekbõl és a sima mozis filmbõl, de mondták hogy bõvítettben találkozik Gandalffal DOol Goldur-nál.
7/10
JetiRulez 2014 ápr. 25. - 22:41:05 7/10
(420/479)
Ez a film már nem kötött le annyira, mint az elsõ rész. Persze ez is jó volt.