10/10
Kheledlire 2014 ápr. 25. - 11:54:23 10/10
(419/479)
Tegnap Peter Jackson hivatalosan is bejelentette, hogy a 3. rész film cime nem "Oda és Vissza" lesz, hanem "Az öt sereg csatája", mert hogy ez..jobban illik majd rá, hisz eleve már "oda" ért és majd a trilógia kötet nevét kapja majd meg az eredeti cim. Illetve azt is elárulta hogy 25 percel lesz hosszabb a Smaug pusztasága bõvitett változata.
offtopic
Meklód fia 2014 ápr. 23. - 09:47:26
(418/479)
már nagyjából megvannak fejben azok a jelenetek a 2. részbõl, amiket majd kivágok. Arra figyelni fogok, hogy Smaug beszélgetéseit kivágjam, hogy komolyabban vehetõ legyen a film.
Stranger011 2014 ápr. 22. - 22:00:36 Előzmény buncow
(417/479)
Félig off, kicsi spoiler:

Részben egyetértek. Kicsit kiábrándító volt látni ahogy a hatalmas sárkány elmegy a hobbitok fölött és nem tudja kiszagolni õket. Pedig annyira engem nem szoktak zavarni az ilyen típusú logikai bakik, de most azért fájt.
A sárkánnyal más gondom nem volt. Nem zavart a gondolkodási módja sem. Smaug egy sárkány, nem úgy gondolkodik mint egy ember, így ne is keressük benne az emberi logikát.
A Warcraft világa tényleg érdekes, de szerintem elõbb meg kell filmesíteni a Szilmarilokat. Sokkal érdekesebb történeteket mesél el mint a Gyûrûk ura, mert sokkal érdekesebb történések voltak Szauron elõtt. Sõt, az igazi fõgonosz is akkor létezett. Sokan mondják, hogy nehéz megfilmesíteni, de attól még meglehet csinálni. Talán nehéz lenne összefûzni néhol a történeteket, de csak okosan kell kiegészíteni a filmet. Persze csak minõségi módon, komoly átgondolásokkal.
buncow 2014 ápr. 16. - 21:21:50
(416/479)
Jah, valóban elhanyagolják a fantasy-t és tényleg lehet örülni a gyûrûk urás filmeknek, mert az egyetlen említésre méltó filmek ebben a mûfajban az elmúlt 10-20 évben... De kicsit sajnálom is egyben, hogy tolják ezeket a filmeket, mert egyre gyengébb eresztések és ez a sárkányos dolog már tényleg elég olcsó megoldás mind történetre mind kivitelre nézve.. Valószínûleg a hobbit filmek miatt nem mernek elõjönni más nagyobb fantasykkal, mint pl. a Warcraft film, amit már évek óta tologatnak, többek között a Gyûrûk ura filmek miatt, pedig szerintem annak 1000szer összetettebb és gazdagabb története van. Szívem szerint annak örülnék a legjobban, ha Peter Jackson belevágna egy hasonlóan nagy projektbe a Warcraft-tal és ontaná a filmeket, mert tetszik a képi világa nagyon és félek más rendezõk nagyon el fogják kúrni a WC filmet, ráadásul a hobbit után jönne egy kis vérfrissítés, mert már elég unalmasak ezek a szõröstalpú kis gnómok.
buncow 2014 ápr. 16. - 21:09:52
(415/479)
SPOILER AZ EGÉSZ

Amit írok úgy írok, hogy nem tudom mi volt a regényben és mi nem, mindenesetre ez a beszélõ nagypofájú sárkány elég gagyi húzás volt a történet pedig tele volt logikátlan részekkel... kiszagolja méterre pontosan hol van a hobbit, de amikor heten-nyolcan mászkálnak alatta azt alig veszi észre... végig üldözi õket, meg akarja ölni a törpöket meg a hobbitot is, de azért a végén mikor már minden szarral megdobálták a sárkányt, meg aranyat öntöttek a seggébe is és meglátja a hobbitot, akkor nem megöli, hanem durcásan elreppen, mondván, hogy nyenyenyenye most bosszút állok mindenkin rábaszol, a hobbitot meg futni hagyja... Az egész ráadásul kicsit össze lett csapva ami a CGI-t illeti, a korábbiakhoz képest, kevesebb volt a maszkmester dolga is.. Az egész történet nekem elég kiábrándító volt, fõleg, hogy másodpercre pontosan megmondtam sokszor, hogy mi fog történni, milyen "váratlan" fordulat következik... Voltak szép képek, de ez valahogy nem volt az igazi, fõleg a befejezés, ahogy repül a beképzelt sárkány és motyogja a kamerának, hogy én vagyok a király, én vagyok a fasza gyerek, én vagyok a sötétség meg a minden tököm... Egy beképzelt motyogós, szónokoló sárkányról szólt az egész történet, ami kiábrándító volt, jobban jártak volna ha úgy csinálják meg, hogy nem beszél a sárkány... Kicsit WoW Cataclysma jutott eszembe az egészrõl, a worgenek városa, a tüzes óriássárkány ami elpusztít mindent, stb.
10/10
ssppaann 2014 ápr. 13. - 10:59:04 10/10 Előzmény jani-wan
(414/479)
Az orkok vezetõje már találkozott Thorinnal, az elsõ részben volt, ha jól emlékszem levágta a karját. Lehet hogy csak a bosszú miatt :D egyébként nekem nagyon tetszett, szerintem sokkal jobb lett, mint a Váratlan utazás. Izgalmas volt, érdekes, egy percet sem unatkoztam. :) nagyon jó volt!
jani-wan 2014 ápr. 10. - 15:08:12
(413/479)
Jó film, lekötött 2 és fél órára, érdemes megnézni, de nem az a film amit többször is megnéznék.
A Gyûrûk ura jobb volt, sokkal kidolgozottabb, de ez sem rossz.
Ami kifejezett nem tetszett
***SPOILER***
a pókos rész, igaz már a LOTR-ben sem tetszett a banyapók
Legolas mint Ninja, kicsit öregebben és kicsit elhízottabban
a túl sokat beszélõ sárkány
és nekem nem jött le, szóval ha tudja valaki akkor mondja már el, hogy miért is üldözik az Orkok a Dwarf-okat tûzön-vízen keresztül?
9/10
borkasztik 2014 ápr. 08. - 20:33:37 9/10 Előzmény GaborT28
(412/479)
"de ezt már csak annak tudják eladni, aki nem ismeri a Tolkien által létrehozott világot."
Tévedsz nagyon sok olyan van aki olvasta a könyvet és mégis tetszik neki :)Mellesleg ez a Hobbit és nem a Gyûrûk Ura, más a történet, pontosabban annak az elõzménye, :) de ezt már sokan leírták lent is :D

Nem lehet számon kérni ezen a Gyûrûk Ura összetettségét.
5/10
GaborT28 2014 ápr. 05. - 13:40:10 5/10
(411/479)
A Gyûrûk ura után borzasztó nagy csalódás mindkét Hobbit-film. Látványos, csilli-villi, csudaszép meg minden; de ezt már csak annak tudják eladni, aki nem ismeri a Tolkien által létrehozott világot. 10/4
robicsek2 2014 ápr. 03. - 13:35:50
(410/479)
Meg kell mondjam ez már jobban tetszett mint az elsõ rész, az elsõ részt nyugodtan ki lehetett volna hagyni, vagy lerövidíteni, és innen fojtani. Remélem a 3. részt se szúrják el.
9/10
borkasztik 2014 ápr. 03. - 08:47:06 9/10 Előzmény bulletproof90
(409/479)
Én is olvastam a könyvet, és szerintem egyáltalán nem lett rossz, sõt eléggé könyv hû volt itt ott kibõvítette változatoktól eltekintve. Jó az egyértelmû hogy azért bontották 3 részre ezt a kis könyvet hogy anyagilag is meg 3 szorozzák a pénzüket, de mit mondtam ritkán láttam ilyen részletes mesélést. Nem volt ez rossz a Harry POtter könyv adaptációval összevetve ez igazi gyöngyszem. Na ott még elhinném , ha azt mondanád csak húzzák a részeket és fontosabb történéseken meg átsiklanának. De itt ere szerintem ez nem igaz, mert még bizonyos akció jelenteket, vagy pl a sárkánnyal történõ beszélgetést is sokkal részletesebben ábrázolták mint ahogy a könyvben volt.
6/10
bulletproof90 2014 ápr. 01. - 13:15:55 6/10
(408/479)
Hát ez nagyon gyenge volt. Gondoltam, hogy 60-70%-ban átírják a történetet, de azt nem gondoltam, hogy ennyire silány lesz az összkép. A Gyûrûk Urában legalább minden változtatás összhangban volt Tolkien világával. Itt meg telepakolták minden klisés blõdséggel a történetet. A könyvben releváns mozzanatok itt teljesen semmitmondóak, nincs jelentéstartalmuk. Tisztán látszik, hogy a Tolkien által írt mozzanatokat csak nagy hanyagsággal gyorsan lezavarják, az újonnan beleköltött baromságokat meg hosszan nyújtják.
***SPOILER***
Meg mi az isten ez a törp-elf interracial? .. Egyáltalán kinek jut ilyen az eszébe?? Jó ég.. A sárba dobják, megtapossák és kinevetik Tolkien univerzumát. Mi lesz még? Smaug beleszeret Sauronba? Az egy dolog, hogy totál eltértek a klasszikus törp ábrázolástól (pl Gimli a LOTR filmekben a klasszikus törp), de miért kell erõltetni a kultúrájuk totális megváltoztatását?
***SPOILER VÉGE***
Az elsõ Hobbit rész kifejezetten tetszett, ez hatalmas csalódás. Összedobott, méltatlan, öncélú. Fura, hogy ekkora sikere van.. 6/10
7/10
Sadenal 2014 márc. 30. - 17:54:35 7/10
(407/479)
Jobban tetszett az elõzõ résznél, bár azért ebbe is kezdenek belenyúlni (bár ami a kliséket illeti)...sajnos. Ezt a romantikus szálat nem értettem és nem kellett volna oda, ha ragaszkodunk a a könyvhöz, de hát mit lehet tenni? :O :)


7/10
Meklód fia 2014 márc. 27. - 12:09:34
(406/479)
úgy döntöttem hogy csak azután értékelek pontokban, miután megnéztem az általam készített vágott verziót
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 27. - 08:44:33 10/10 Előzmény Meklód fia
(405/479)
A Hobbit-nak teljesen más a story-ja, egy gyerekmese az egész, ellentétben a Gyûrûk urá-val.
Az meg, hogy 3x3 órát csinálnak belõle, részben a minnél több pénz bezsebelése a cél. Másik meg az, hogy a 300 valahány oldalas könyvben is annyi tartalom van, hogy azt 1 filmbe nem lehet belesûríteni, mert csak azt éreznénk, hogy sietnek valahova, ez így jó ahogy van.
Meklód fia 2014 márc. 27. - 08:25:35
(404/479)
kezdtek meggyõzni, hogy jó ez a film
arra gondoltam hogy a 2. és a 3. részbõl majd összevágok magamnak otthon egy 2,5 órás filmet, hogy a sok unalmas jelenetet kivágom, és úgy még egy jó filmet is összehozhatok a 2 részbõl
8/10
Rahar 2014 márc. 26. - 23:58:41 8/10 Előzmény Meklód fia
(403/479)
Szerintem A babó címû könyv lényege nem az, hogy visszaveszik a törpék ami régen az övék volt, illetve az örökségük, hanem hogy Bilbó megtalálja és megszerzi az Egy gyûrût, másodsorban pedig, hogy Szauron egy erõs szövetségesét likvidálják.
10/10
Kheledlire 2014 márc. 26. - 23:09:20 10/10
(402/479)
A 3. film idén decemberben lesz.

SPOILER!

Ebben a részben, nem mindenki fogja túlélni az ütközeteket, igy ellent mond annak, hogy mindent túlélnek.
Drámai lesz már a kezdetektõl fogva, még több csata lesz (bár ebbe se volt kevés), és talán még epikusabb lesz remek zenei aláfestésben.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 26. - 21:46:22 10/10
(401/479)
Na meg Bilbóval csak elszórakozott, és azért sem ölte meg mert annyira apró volt számára és jelentéktelen, hogy most mi örömet jelentett volna szerencsétlen életében,de attól még tudta mit akar. A falut elpusztítani is csak azért ment, hogy megmutassa a törpöknek az õ bosszúját, mert túlságosan is feldühítették, másik meg az amit te is írtál, a lelki terror, így most ezzel a teherrel kell mindnyájuknak élnie, hogy az õ hibájukból pusztult el az a sok ember.
9/10
borkasztik 2014 márc. 26. - 21:28:38 9/10 Előzmény Meklód fia
(400/479)
AZ igaz hogy itt kevesebb volt a mellékszál, de itt is megtalálható más szál is,ugye a Gyûrû megtalálása és annak erejének kipróbálása stb és nem akarom lelõni a poént de itt se végzõdik a történet áldozatok nélkül és nem éppen a mellékszereplõk :)