9/10
borkasztik 2014 márc. 26. - 21:22:09 9/10 Előzmény Meklód fia
(399/479)
Csak hogy közbe azt nem figyelted mikor azt mondta, mást is megemlített hogy "fontosak neked a falubeliek, remek ... stb" Szóval azt akarta hogy szenvedjen ahogy látja meghalnak az ártatlan emberek :) Teljesen el van vakulva saját erejétõl, azt hiszi legyõzhetetlen és elég lesz majd utána megölnie õt miután végzett a falubeliekkel. Mellesleg a könyvben is a városra támad.
Sz Peter 2014 márc. 26. - 18:34:02
(398/479)
SPOILER

Te mit néztél?
Nem Bilbót üldözi hanem Thorin-t. :)
Meklód fia 2014 márc. 26. - 08:25:36
(397/479)
***SPOILER***
A végén a sárkány közli Bilbóval hogy elmegy lerombolni a várost, ahelyett hogy megölné, mert vagy 10 méterre volt tõle és Bilbó kiszolgáltatott helyzetben volt. Na ezért üldözte a sárkány félóráig, hogy életben hagyja? :D
Meklód fia 2014 márc. 26. - 08:22:08
(396/479)
na igen, *SPOILER* ez így szintén kiszámíthatóvá tette, hogy úgyis azzal a nyíllal ölik meg a sárkányt részben.
Semmi pozitívumot nem tudnék mondani errõl a filmrõl, talán annyi, hogy a sárkányt jól megcsinálták, mert szerintem valami hasonlóan nézhettek ki igazából is.
Meklód fia 2014 márc. 26. - 08:20:59
(395/479)
jó, de ott közben több szálon fut a történet. Entek háborúja vagy Aragornéké és még Gollem is ott van, ja meg egy csomó mindenki meghal a fõszereplõk közül is. Én nem hasonlítanám a 2 filmet össze :)
9/10
borkasztik 2014 márc. 25. - 22:26:22 9/10
(394/479)
Bocsi javítás* CSak simán vissza kell szerezni xd
PLusz ha meg a sárkányos dolgot elintézték volna annyival hogy kirepül, akkor meg abba kötöttetek volna bele, hogy ezért utaztak annyit, hogy ennyitõl kikergessék a sárkányt?
9/10
borkasztik 2014 márc. 25. - 22:19:03 9/10 Előzmény Meklód fia
(393/479)
A Gyûrûk Ura is ilyen volt. Ott is pl a Két toronyban a csatában hogy aprította Legolas Gimli és Aragorn az orkokat, és mégse lett semmi bajuk. Vagy A Gyûrû Szövetségének a tagjai közül csak Boromir hal meg mindenki más életben marad a végén. A Király visszatérben is Leglolas egymaga leterít egy óriás elefánton lévõ kisebb légiót, plusz még az elefántot is bocsi ott Olifántnak hívják stb stb. Ugyan olyan fanatsy mese, egy író tollából.

A Hobbitban az eredeti történet persze az hogy meg kell vissza kell szerezni a Törpök királyságát, méghozzá eléggé kalandos módon, plusz rátalálnak a gyûrûre GOllamra és minden egyéb olyan szereplõkre akik késõbb fontosak is lesznek és ezekbõl növi ki magát a további esemény.
Még ha pl Legolas nem is volt a könyvben, de akkor se tévedtek tényszerûen, mert a Gyûrûk-urában tényleg olvashatunk arról, hogy ahonnan õ származik az tényleg az az erdõmélyi király fia akinél anno Bilbóék találkoztak,csak épen az élvezhetõség kedvéért és hogy tényleg nyomatékosítsák az elõzményfilm erõsségét, beleszövik a karakterét.
Itt tényleg csak annyi hogy egy vékony könyvbõl csináltak 3 részt, és emiatt lassabb hangvételûbbé vált, de én ezt nem bánom mert ritkán láttam már ilyen részletes filmet. Persze nem kell hogy mindekinek tetszen, de szerintem ez is ugyan olyan jól sikerült mint a Gyûrûk Ura, csak lassabb hangvételû és kicsit mesésebb, de az irodalmi alap is ilyen.
-csengõzoli-- 2014 márc. 25. - 21:18:23
(392/479)
Nyilván lesz,mert így nincs befejezve.
MIkor?
Holnap rácsörgök a producerre,de szerintem jövõre.
Én azt nem értem,hogy SPOILER!! miért kell elõre elárulni,hogy van még a városban egyetlen fekete nyíl amivel a sárkányokra lõttek?
Így "nyíl"vánvaló,hogy törpjeink nem fogják megölni a sárkányt,mert annak a nyílkilövõnek még el kell sülnie. :D
zozoka79 2014 márc. 25. - 21:11:12
(391/479)
elég uncsi volt a film,többet vártam.árulja már el valaki,miért van félbehagyva,lesz 3adik része is? ha igen,mikor?!
Naphinel 2014 márc. 25. - 20:12:40
(390/479)
Nos, a könyv mese, a film pedig... az elsõ okés volt, de ez...

SPOILER!
1. Mi a szöszért kell bele Legolas (jó, Thranduil fia, hellyel-közzel beletehetõ - amúgy halál ellenszenves karakter, pedig a GYU-ban normális volt), meg Taúriel?
2. Kili és a csaj románcától szabályosan rosszul voltam. Okés, hogy a törpöt játszó srác helyes, de könyörgök...
3. A végén lévõ fél óráig rohangászunk a sárkány elõl - csak, hogy kitöltsék a mûsoridõt - pedig szánalom és unalmas.

A pókos rész tetszett - még jó, hogy nem moziban néztem, a barátom így is el akarta kapcsolni a reakcióm láttán -, a színészek játéka szintúgy, csak ezek a hálivúdi megoldások ne lettek volna.
Sz Peter 2014 márc. 25. - 19:16:00 Előzmény Meklód fia
(389/479)
Ilyen logikával "A gyûrûk ura"-nak sincs valami nagy sztorija: három részen keresztül mennek, mennek, mennek, aztán potty (gyûrû bedobva, gonosz kipipálva) vége.
Egy cseppet sem kiszámítható az egész. ;)
Meklód fia 2014 márc. 25. - 08:17:54
(388/479)
igen, van benne minden, csak úgy nem lehet élvezni, ha ennyire kiszámítható és tudod hogy a törpök úgyis levernek mindenkit.
Igaz, hogy nem húzták sokat a szerelmi szálat, de ebbõl is látszik hogy a regénybõl nincs 3 filmre való anyag, ha még külön dolgokat kell, hogy kitaláljanak hozzá.
Meklód fia 2014 márc. 25. - 08:16:13
(387/479)
a Gyûrûk Ura tetszett és amúgy is szeretem a fantasy-ket, de ennél 1 percig nem éreztem azt hogy valamiért izgulnom kéne.
Már egy idõ után lefárasztott hogy a leglehetetlenebb helyzeteket is megússzák sérülés nélkül, ezzel komolytalanná vált az egész. Kb. 10 éveseknek való.

Amúgy sincs nagy sztorija. Annyiról szól az egész hogy visszaakarják venni amit a sárkány elvett tõlük. És ezt elhúzzák 3X 3 órára. Hihetetlen....
9/10
borkasztik 2014 márc. 24. - 21:49:38 9/10
(386/479)
*megmeneküljön
Spoiler
és ne aggódj a további részben már nem mindenki ússza meg sértetlenül.
9/10
borkasztik 2014 márc. 24. - 21:47:15 9/10
(385/479)
Igen beszélget a sárkánnyal mert talán így próbálta húzni az idõt hogy megneküljön!? xdxd
9/10
borkasztik 2014 márc. 24. - 21:44:27 9/10
(384/479)
EZ NEM A GYÛRÛK URA ez a HOBBIT!!!!!!!!!!!! Annak az elõzménye... :D és mellesleg egészen könyv hû. VAlószínûleg Tolkin se véletlen így építette fel a könyveiben.
9/10
borkasztik 2014 márc. 24. - 19:47:56 9/10
(383/479)
Ne nézz fantasy meséket ilyen egyszerû.
A szerelmes szálat kb 10 percbe össze lehetne foglalni a több mint 2 és fél órás filmben és csak annyit írsz hogy rossz volt, de hogy miért azt nem. Most nem elfért benne?, nem is volt nyálas.
Szerintem ez egy ízig vérig Fantasy mesefilm volt. Minden van benne Sárkány kincseskamra, varászlat, kaland óriáspókok, orkok, hajsza, gyönyörû táj, rejtélyek stb. Akiben még mindig tud élni a gyerek énje és szereti az ilyeneket ez igazi csemege volt.
Ne nézz ilyeneket ennyi :)
offtopic
Sz Peter 2014 márc. 24. - 19:34:42
(382/479)
Neked egyáltalán nem való a fantasy. Keress valami más mûfajt. ;)
Meklód fia 2014 márc. 24. - 18:48:32
(381/479)
gyerekeknek való tömény unalom az egész.
Van az a határ amit már egy Fantasy sem bír el. Még egy ilyen fantasy filmben is hihetetlen, hogy ezek a nyomi kis törpök minden szent szart túlélnek.
És a törp-tünde románc, ami még a könyvben sincs, az rohadtul nem hiányzott bele!
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 24. - 10:56:08 10/10 Előzmény antdomi
(380/479)
Esélyes, hogy a legjobb rész lesz a 3., fõleg így, hogy már az elején megkezdõdik a pusztítás, legalábbis sztem.
Na meg az 5 sereg csatáját nem szabad elrontani. :D