9/10
offtopic
_Freddy_ 2012 dec. 26. - 15:46:05 9/10 Előzmény PotykaPal
(696/1136)
Igen, a 9 pontot is csak nagy jóindulattal tudtam megadni én is, 10-et meg végképp nem ér.
Valóban nem hasonlít, és teljesen más mint az epikus fantasy LOTR filmek, meg ez már inkább bohóckodás volt mintsem komoly film, jó a könyv se egy nagyon komoly történet, néhol kicsit sok volt a poénkodás.
És azt is elfelejtettem írni, hogy a Goblinkirály nevetségesen néz ki, nagyon nem így kell kinéznie, és neki elvileg varázsereje is van, nem egy hatalmas dagadt rusnya szörny. :D
9/10
galmat 2012 dec. 26. - 15:22:59 9/10
(695/1136)
A filmbõl 1 percet se forgattak le, amíg Jackson át nem vette a projektet. Amikor ez volt, még csak elõkészítõ fázisban járt a film készítése, a forgatókönyv és a látványvilágot tervezték. Aztán jött Jackson és csapata, átírta a forgatókönyvet, és még1x átfogja, mert 3 rész lesz. A forgatás 1. napjától Jackson rendezi, és a nagy része a filmnek az õ irányvonala. Igencsak más már ez A Hobbit, a korább, del Toro-s elképzelésnél.
9/10
Túrin 2012 dec. 26. - 14:36:55 9/10 Előzmény Sonic8
(694/1136)
A Húrin gyermekei szépen, finoman összeszerkesztett, egybefésült könyv, nem olyan, mint az Elveszett mesék, nem kelt töredékes hatást, hanem regényszerû. Én nem hagynám ki a helyedben.

Azt a regényt olvasva fáj a szívem, hogy szegény Tolkien még azelõtt elhúnyt, hogy az egész Szilmarilokat ebben a terjedelemben átírta volna. Akkor lenne egy 1000-1200 oldal körüli Szilmarilunk, a GYU-val immár terjedelemben is egy szinten. Hát ez van.
10/10
Semprini 2012 dec. 26. - 11:22:26 10/10
(693/1136)
"a film elején a narrálás, vagy a film képi világa elsõsorban Toro korábbi filmjeit idézi, és nem Jacksonét."
Ezt komolyan gondoltad? Láttad te a Gyûrûk ura elsõ részének elsõ 10 percét? Mert ha igen, akkor tudhatod, hogy elég hasonlóan kezdõdik, mint ez a film, csak itt Bilbó a narrátor, ott meg Galadriel. Ráadásul késõbb még egy hasonló csatajelenetet is láthatunk, szintén a fõgonosz karlevágásával. Ennél egyértelmûbben már tényleg nem hasonlíthatna a film a Trilógiához! Egy rakás szereplõ meg direkt azért lett átmentve onnan, hogy az is az otthonosságérzetünket növelje, a képi világ meg aztán tényleg magáért beszél, hiszen ugyanott forgatták midnkettõt. Koboldok pedig más filmekben is voltak már, nem csak Del Toro-nál, én a Hellboy-jal (ami szintén nagy kedvencem) a világon semmiféle hasonlóságot vagy közös pontot nem látok. Hacsak azt nem hogy mindkettõben szerepelnek fantázialények. de ennyi, az össze többi hasonlóság bizony a Gyûrûk ura trilógiával van - természetesen nem véletlenül, hanem nagyon is szándékosan. :-)
Abonya 2012 dec. 26. - 11:10:23
(692/1136)
Furi, hogy egyetlen kritikában sem jön elõ a téma, és a fórumban sem nagyon látom említve, hogy ez a film azért olyan más, mint a LOTR trilógia, mert mielõtt Peter Jackson átvette, Guillermo del Toro már lehúzott a produkcióval 2 évet. Azaz, már nagyban pörgött a forgatás, mikor a rendezõi posztra megérkezett a "nagy öreg".
Ez érzõdik a filmen, nem dobták ki az anyagot, és nem véletlen, hogy a film elején a narrálás, vagy a film képi világa elsõsorban Toro korábbi filmjeit idézi, és nem Jacksonét. A koboldkirály is ilyen momentum 100%ban. Nézzétek meg a Hellboyt2-t, vagy a korábbi totál beborult Faun labirintusát...
Mivel a két rendezõ koncepciója nem azonos, ez látszik a filmen is: az epic jelenetek, mint a vége, vagy pl. a Misty mountains song -sztem- egyértelmûen Jacksonhoz köthetõek, míg az, hogy az egész film sokkal inkább mese, nem pedig LOTRra hajazó epic fantasy, Toronak köszönhetõ...
Ha még valaki nem látta, erre készülhet.
9/10
PotykaPal 2012 dec. 25. - 23:50:29 9/10
(691/1136)
Ma néztem meg a filmet, leszögezem, nagyon tetszett és a regényt is olvastam, de azért sok ponton nem tetszett. Kicsit talán a mai világ követelménye, hogy legyen benne sok harc ( ha az emlékeim nem csalnak, a könyv nem fektet a harcra ilyen hangsúlyt, meg még sok minden másra sem ). Egy alig 300 oldalas könyvnek még ha hosszúra is nyújtják, bele kéne férnie két 1,5 órás filmbe. Na mindegy összegezve egy nagyon kellemes film lett ez a Hobbit, nekem tetszett, egy 9 pontot ( jóindulattal ) mindenképpen megér.
9/10
_Freddy_ 2012 dec. 25. - 22:54:52 9/10
(690/1136)
Most néztem meg. Imádom a Gyûrûk Ura filmeket, és nagyon sok szép emléket meg élményt adott nekem, de ezt most nem is mesélném el. A trilógiát ha nem láttam 20-szor akkor egyszer sem. xDD

Ezt a filmet is nagyon vártam már és végre meg tudtam nézni. Ez a 2 és háromnegyed óra nagyon hamar elment. A zenék jók, a történetben azt szerettem, hogy semmi felesleges információ nem volt, csak a lényeget mutatták végig. A könyvet olvasom, és most tartok a Völgyzugolyos résznél. Az elejét jól megoldották, és akik esetleg nem látták a trilógiát azok is megérthetik és jól szórakozhatnak rajta. Nekem egyedül azzal van bajom, hogy egyedül egy epic jelenet volt benne, de az se volt annyira nagyonjó, ez a legvége. :D Nekem az eleje is unalmas volt, és vehették volna egy picivel komolyabbra az egészet. Félreértés ne essék, nekem tetszett a film, de nálam a trilógia egyik részénél se jobb, azért egy esti filmnek tökéletes, talán a 2. rész már pörgõsebb lesz és többminden fog történni benne. :D

Ja és külön megemlíteném, hogy Martin Freeman remekül játssza Bilbo-t egyedül az zavart, hogy 100%-ban úgy viselkedik mint a Sherlock cmû sorozatban, és még a szinkronhangja is ugyanaz, kicsit zavart. De a film remek és biztos megnézem még párszor, várom a 2. részt. :)

10/9
10/10
Saphir 2012 dec. 25. - 22:14:13 10/10
(689/1136)
Ez az a film, amit mindenképpen érdemes moziban megnézni. Mi 3D nélkül, szinkronosan néztük, és egy igazi élmény volt. Fel sem tûnt a film hossza, végig teljesen lekötött, a szinkron is jó volt, és a dalok is tetszettek, Gollamot meg imádtam! Várom a folytatást, és persze kötelezõ vétel lesz, ha megjelenik DVD-n.
10/10
Kheledlire 2012 dec. 25. - 19:30:24 10/10
(688/1136)
Sajnos azt a részt kivágták és jó sok egyéb dolgot amit szivesen megnéztem volna, sõt jobbá tette volna a mozis változatot. Ezek tutira bekerülne a bõvített DVD változatba. Amit hiányoltam és volt a trailerben. Gandalf Dol Guldurba megy, Bilbo tevékenykedik a Megyében (sajnáltam, hogy nem sokat mutattak a Megyébõl), Bilbo Völgyzugolyba megnézi a ketté tõrt kardot. Anno amikor megnéztem a bõvített Gyûrûk Urát, hát elállt a szavam. Pont olyan részeket vágtak ki a mozis változatból, ami szerintem még sikeresebbé tették volna. Volt 1-2 fura dolog, de látványos volt nagyon és több mindent megmagyarázott. Inkább olyan részeket kéne kivágni ami valóban kihagyható, de mindegy is. Remek film szerintem, többször megkell nézni ezt is, hogy minden részletre felfigyelj.
8/10
blake11 2012 dec. 25. - 14:31:48 8/10
(687/1136)
Nem igazán értem a felháborodást és a sopánkodást, még az IMDB-n is 8,5-ön áll jelenleg.
Nagy Gyûrûk Ura rajongó vagyok így óriásit kellett volna hibázni Jacksonéknak, hogy ne tetszen. Ettõl függetlenül nagyon jónak tartom és izgalmasnak. A sztorit egyértelmûen a törpök viszik a házukon. Mint máshol, legyen az játék avagy film a törpök mindig a legizgalmasabb háttérsztorival rendelkezõ lények voltak/lesznek. Ezt pedig véleményem szerint megspékelve a 3D-vel érdemes volt meglovagolni. Én egyszer sem néztem az órámra film közben, pedig nem moziban néztem(elkerülvén ezáltal a mozi hatást).
A színészek jól alakítanak, sõt több, mint jól.A helyszínek lenyûgözõek. Enyhe negatívum, hogy néhol elõfordulnak felesleges párbeszédek. Azonban történet mesélés terén is 5-ös. Sok minden kimaradt azért még így is, de lévén, hogy film elfogadható.

SPOILER SPOILER!!
Példának okán amikor láthatjuk a Moriáért folyó harc képsorait, majdnem a gatyámba csináltam annyira jó volt pedig nem tartott sokáig.Plusz elõfutár a film az Angmari boszorkánynak is..

Elvileg még 2 rész lesz, következõ nyilvánvaló jó lesz tudatában levén a az alaptörténetnek.A 3.-ra kíváncsi leszek.
További rejtett puskapor még az elõzmények elõzményei, magyarán az egész Középfölde és környéke múltja(szilmarilok,Morgoth,Szauron..)
A filmet érdemes megnézni, és nem figyelni a divat fikázásokra.
10/10
Noncika 2012 dec. 25. - 13:57:19 10/10
(686/1136)
Nekem nagyon tetszett! A gyûrûk ura az egyik kedvenc filmem, így gondoltam, hogy ez is bejön majd. Persze a történet gyerekesebb, egyszerûbb. Elrepült az a majdnem 3 óra, amíg néztem, pedig általában a hosszabb filmeknél már fészkelõdöm, nézem az órám, de ezt a filmet még sokkal tovább is tudtam volna nézni, egyszerûen elvarázsolt.
Amúgy lehet, hogy csak rosszul emlékszem, de mintha nem lett volna benne a filmben az a jelent, amikor Gandalf azon a sötét, romos helyen mászkál, ami az elõzetesben látható. Tényleg nem volt benne, vagy csak nekem esett ki?
10/10
Sonic8 2012 dec. 25. - 11:55:35 10/10
(685/1136)
Pontosan!
A könyv elsõ egyharmada pont ugyanilyen volt amilyen a filmben.Még annyi minden lesz.. Pl: Egy nagy csata a végén , akkor amikor Samug támad Tóvárosra, az erdõben menekülés a pókoktól, erdei tündék (itt már lesz Orlando Bloom :D). Szóval ja, ezt mondhatjuk olyan Gyûrû Szövetsége félének. :)
10/10
Kheledlire 2012 dec. 24. - 23:31:57 10/10 Előzmény csenerezi
(684/1136)
Ez afféle csak egy bevezetõ volt. Gyûrû Szövetségének is úgy volt vége, hogy néztek a távolba a sötétségbe Mordor fele, aztán mentek tovább. Itt is így lett vége, hogy látták a céljukat a Magányos hegyet, sõt még plusszba megjelent Smaug is aki ébredezik. A 2. és a 3. rész teli lesz izgalmakkal és olyan lényekkel/helyszínekkel és történésekkel ami még nemvolt. Sokkal darkosabb lesz, epikusabb, izgalmasabb. Érdemes lesz megnézni mindeképp.
10/10
Sonic8 2012 dec. 24. - 22:07:49 10/10 Előzmény csenerezi
(683/1136)
Ti sem olvastátok a könyvet..
Ha olvastátok volna nem ezen a véleményen lennétek.Ami igaz , hogy csomó jelenetet úgy készített el , hogy a könyvet összekombinálta az õ elképzelésével (pl: Azog still live!!!, amikor tudjuk , hogy õ meghalt a Móriai csatánál).
7/10
csenerezi 2012 dec. 24. - 16:10:45 7/10
(682/1136)
Egyetértek. Sajnos sajnos egyetértek. Unalmas és gyenge volt. Ahogy véget ért.......... majdnem nem bírtam felkelni a székrõl. Hogy mi van? Vége? Ezzel? Miért is üljek be a következõ részre majd?
5/10
offtopic
Meklód fia 2012 dec. 24. - 16:06:57 5/10
(681/1136)
Ez a film csak az emberek pénzbehúzására volt jó. Ez egy gyûrûk ura rebootnak is megfelel.
AKG87 2012 dec. 24. - 14:24:23
(680/1136)
Unalmas, hosszú. A látvány nagyon jól sikerült, talán ez az egyetlen, ami megmenti a filmet.
Rengeteg üresjárat, lassú, vontatott jelenetek, amik teljesen hiábavalók, mert valahogy nincs mit elmesélniük. A csatajelenetek ellenére végig azt éreztem, hogy nemcsak hogy nem történik semmi, de nem is fog. Ráadásul mivel trilógia, így értékelhetõ befejezést sem kapunk,csak 1-2 önmagában nem túl érdekfeszítõ nyitva maradt kérdést.
10/10
Sonic8 2012 dec. 24. - 13:43:39 10/10
(679/1136)
Nem baj... Ha megnézem még egyszer akkor se HFR-ben fogom ;) meg az amúgy sincs feliratosan :( és engem nem lehet szinkronosra berángatni az egyszer biztos ;)
luigipietro 2012 dec. 24. - 13:30:49
(678/1136)
Lumpen! Õszintén! Hány éve voltál utoljára moziban? 10???
Már egy jó ideje ez van! Nekem sem feltétlenül tetszik, de már megszoktam.
9/10
galmat 2012 dec. 24. - 13:10:06 9/10
(677/1136)
A TV-d fogja a normál jelet, és elkezd középakolni általa kreált képkockákat, amitõl nagyon fura mozgásokat kapsz látványban.
Ezzel szemben, A Hobbitnál valóságosan rögzítésre került 48 képkocka egy másodpercben, tehát nem a TV interpolálgat, hogy folyamatosabb legyen a kép.
Láttam IMAX-ben, láttam HFR-ben, mindkettõ nagyon tetszett. A HFR meg nem olyan, mint az otthoni sokszáz Hz-es tv által mutatott kép, mert az csak kamu 48, 60, 100, stb fps.