10/10
HARCOS TIBI 2016 nov. 07. - 16:54:00 10/10 Előzmény Csumbi
(374/394)
Ja, a mormotás film az Idétlen idõkig. De a Forráskódra inkább emlékeztet. Akinek az tetszett, ez is biztos tetszeni fog. Kiváló film.
7/10
Csumbi 2016 szept. 12. - 12:51:25 7/10
(373/394)
A napokban megnéztem A holnap határát az RTL-en. Anno moziban megakartam nézni, de vhogy kimaradt, úgyhogy örültem, hogy játsszák a TV-ben. A kritika nem nagyon spoileres, szóval az is nyugodtan elolvashatja, aki még nem látta a filmet! Az eleje kicsit döcögõsen indult, és volt egy-két jelenet is, ami sztem nem illett a filmbe, de ez az elsõ 10-20 perc után szerencsére megváltozott, és beindult a film. Kicsit a film sztorija a Mormota nap-os filmre emlékeztetett (nem tudom annak a filmnek a pontos címét), de mégis eredeti tudott maradni, hisz ezt Sci-fi környezetben még nem láthattuk. Kifejezetten tetszettek az idegenek kinézete (végre nem azok a sablonos ûrlények voltak, mint amit sok filmben látni). Az a fura, hogy nekem Tom Cruise karaktere nem nagyon tetszett, ellenben Emily Blunt nagyot alakított. Szívesen megnézném ugyanezt a filmet, csak úgy, hogy a szerepek fel vannak cserélve. Összességében tetszett a film, bár a CGI lehetett volna jobb. 10/7.
Dolphus Lundgrennus 2016 szept. 11. - 18:31:06
(372/394)
Jó és elgondolkodtató film, punktum:) Ráadásul még izgalmas is...
10/10
pp13 2016 júl. 16. - 23:20:02 10/10
(371/394)
10/10
illuminator 2016 jún. 30. - 13:18:46
(370/394)
a film tetszett, csak nekem is az a problémám, hogy az amerikai hadsereg médiaarcát, akit mi is éppen tv-beli szereplése közben ismerünk meg a film elején, senki meg nem ismeri az angliai támaszponton. ezt nagyon zavaró anomáliának tartom, mert abszolút kihatással van a karakter megítélésére a kiképzõtiszt, a katonák és persze Rita Vrataski részérõl is.

emellett még az is zavaró, hogy egy ilyen médiaficsúrt, - aki egyébként remekül végzi a dolgát - vajon milyen megfontolásból "dob oda" amerikai felettese egy brit tiszt parancsnoksága alá, abba a tudatban, hogy a harcra teljességgel alkalmatlan, kiképzésben sem részesült gyakorlatilag civil alkalmazottat másnap bevetik a csata sûrûjében. és még csak meg sem kapja ezt a parancsot eredeti felettesétõl, és az egész olyan, mintha ezt a szerencsétlent tudatosan el akarnák tenni láb alól...?
10/10
xmad 2016 máj. 30. - 14:06:39 10/10
(369/394)
nagyon jó film volt. egy percig se unalmas. sci-fi rajongóknak kötelezõ
MrAndersen 2016 ápr. 03. - 03:05:10 Előzmény Kodaxin
(368/394)
Kodaxin te nagyon okosnak érzed magad... Igazság szerint idegesítõ az okoskodásod.
- Pszichológiailag rendben volt a film?: Szerintem csak ki lett vágva, mint hogy a Dallasban sem mentek soha wc-re
- Rendben van az idõparadoxon a filmben?: Köztelességtudat! Látszott a szemében, hogy meg akarja csinálni
- Mennyire eredeti ötlet ez a fajta idõutazás, illetve memória visszaküldés?: Te végeztél ilyen irányú kutatásokat, vagy valami szakzseni a vagy a témában, mert inkább csak filmbuzi
- Magasságprobléma a szereplõk között.: Ez egy film!
- Mennyi esély volt arra, hogy egy médiag*cit ([c] by Született gyilkosok) senki sem ismer fel a táborban?: Sok, mert nem szerepelt a tv-ben!
- A fentiekbõl kifolyólag mennyi esély lett volna arra, hogy ebben a formában odakerüljön hõsünk?: Ez amerika, a lehetõségek hazája.
- Megoldható az, hogy a katonatársak NE kérdezzenek rá, hogy mikor, honnan, miért dezertált?: Pont az érdekli õket

***moderálva***
9/10
KulifaiGy 2016 márc. 12. - 23:56:13 9/10
(367/394)
Közben olvastam JulesFules változatát a végére. Így már érthetõbb.
9/10
KulifaiGy 2016 márc. 12. - 23:43:48 9/10
(366/394)
Sok negatív hozzászólást olvasok.
Tény, hogy láttam jobb filmet is. Meg el tudnám képzelni jobban is.
De van sok, sok ami rosszabb. És azt a pluszt, amit a film tartalmaz, azt egész jól mutatja be.

SPOILER
Én ha megtudnám, hogy lettem ilyen, rögtön azon dolgoznék, hogy elkapjunk egy alfát, és megcsapoljunk, majd mindenkinek adjunk a vérébõl. És így lenne egy egész hadsereg az Omega ellen.

Amit nem értek. Ha a srác visszakerül mikor az Omegát megölik, akkor az Omega miért nem kerül vissza, hisz õ is meghal. illetve oké, hogy meghalt az Omega, de a bomba nem elõtte való nap reggel robbant. Akkor hogy ébredhetett arra a hírre, hogy felrobbant a bomba?
6/10
eIemes 2016 jan. 25. - 13:35:56 6/10
(365/394)
nem-nem, a film készült a könyv alapján. csak a támadók neve a régebbi japán -> angol fordításokban "gitai", a filmmel egyidõben újra elkészült (vagy javított?) angol fordításban "mimic."

a könyv filozofikusabb és sok helyütt kerekebb (az amerikai filmekbõl gyakran lólábként kilógó szamárságok nélkül), cserébe van benne japán baromság, szerencsére csak egy.
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 25. - 13:00:36 10/10
(364/394)
egyébként tényleg :))
bill murray is meg tudta váltaztatni a dolgokat,akárhányszor felébredt :))
10/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 25. - 12:58:12 10/10
(363/394)
a könyv a filmbõl íródott?
ha nem,akkor megjelent magyarul is esetleg?
6/10
eIemes 2016 jan. 25. - 12:36:35 6/10
(362/394)
helyesen: Punxsutawney

a google néha már ijesztõen jó.
6/10
eIemes 2016 jan. 25. - 12:35:02 6/10
(361/394)
Érdekesen tömör vélemény :)
Én is elégedetlen voltam pár dologgal, de az ötlet újdonságnak tekinthetõ elemei és a kidolgozás sok részlete nagyon el van találva.
Tekintsük punxatowney-mormota remake-nek.

Persze, ceterum censeo, a könyv azért jobb volt
(azt az angol fordítást olvastam, ami kb a filmmel együtt került piacra)
mesz.zsu 2016 jan. 25. - 12:20:29
(360/394)
Ritka rossz film! Mégha fizetnének sem nézném meg újra!
9/10
mmili 2015 jan. 02. - 03:08:46 9/10
(359/394)
Kevés film van, aminek bizonyos jeleneteit többször is megnézem, ez közéjük tartozik. Remek pörgõs akciófilm.
8/10
tuvics13 2015 nov. 23. - 13:54:06 8/10
(358/394)
Nem akarom túl spilázni. Szerintem egész vállalható lett az alkotás. Nyilván vannak benne érdekes és magyarázatra szoruló dolgok, de ezeket csak a film után vettem elé a fejembõl. Szóval egy pergõ, akció dús, látványos és fogyasztható terméket kaptunk. Ami a hátrányokat illeti: a sötét lencsét túl sokszor használták és ez azért rontja az értékét és az ufókat is megcsinálhatták volna jobban!

Ettõl független bátran ajánlom mindenkinek, mert tényleg jó film!
10/8
julesfules 2015 okt. 22. - 17:20:16 Előzmény Kodaxin
(357/394)
Nekem sokadik nézés után is nagyon tetszett a film.
A végével kapcsolatban arra nem gondoltatok, hogy

----SPOILER----
Az Omega nem csak akkor tudja visszaküldeni az információt a múltba amikor egy Alfa meghal, hanem attól függetlenül bármikor. Az Alfa halála csak egy automatikus inditás az információ küldésére.
Ráadásul az Omega, mivel az Alfa fölött áll, gondolom minden olyan képességgel rendelkezik mint egy Alfa, meg még néhány plusszal ami miatt Õ az Omega.

Így érthetõvé válik a film vége. Cage-re az Omega vére folyik rá, (én úgy láttam, hogy alulról õleli át, az Alfa pedig fölötte volt) és hamarabb hal meg mint az Omega. Az Omega pedig haláltusájában visszaküldi saját magának az információt a történtekrõl kb 30 órával korábbra. Az Alfa itt nem érdekes hogy meghal-e vagy nem.
Így Cage és az Omega is megkapják az infót 30 órával a párizsi események elõtt. Cage ekkor érkezik meg a helikopterrel, amin felébred, az Omega pedig elmenekül. (Ez az az energia kiáramlás amit bemondanak a hírekben.) Mivel az Omega elment, így az itt maradt Mimicek és Alfák irányítás nélkül maradtak és a katonák harc nélkül gyõznek.

----SPOILER----

Ez hogy tetszik? :-)
barna pólós 2015 okt. 10. - 10:33:30
(356/394)
Nagyon jó film. 10/10
Attas 2015 aug. 22. - 11:21:05
(355/394)
Soha nem készült még olyan film, ami mindenkinek tetszene! Nekem az egyik kedvencem lett a film.. Én engedem, had sodorjon magával a látvány, a sztori. Nem kattog az agyam, hogy ez lehetséges e.. hogy lehet ez... Akkor nagyon sok filmet nem élveznék. Akkor meg csak elpazarolt idõ az életbõl egy film megnézése. Ha oda jutok, hogy egy film nem tetszik vagy idegesít akkor nem nézem meg... kikapcsolom a felénél... Oké.. moziban ez nem játszik.
Szóval szerintem egy remek film volt!!! 9/10
Swing Karácsony Gájer Bálinttal
Swing Karácsony Gájer Bálinttal

Gájer Bálint először ad koncertet a MÜPÁ-ban december 7-én.

Jegyvásárlás