Neaira 2012 nov. 01. - 22:25:07 Előzmény Ivy66
(266/326)
Szerintem is terjengõs, sokszor vontatott a könyv. Az is idegesít, h mint egy szappanoperában állandóan újra összegzi a történteket. ha olvasta elõtte az ember, akkor emlékszik és ez nagyon idegesítõ, ha meg nem olvasta.... nos akkor nem tart ott, tehát ilyen verzió nincs.
Mondjuk nekem a dennás kínzás nem tûnt hosszadalmasnak. Így jól érzékeltette a történteket. És azt sem hinném, h az író kifejezetten élvezte volna a kínzást. Szerintem egy jó mûben, ha le van írva mondjuk egy gyilkosság, nem jelenti azt, h a szerzõ élvezi a gyilkolást.
Ami nekem a visszatérõ elem, amit már fura, az a "mellbimbó". Ha ez a szó nem szerepel 100x, 20 féle aspektusban a mûben, akkor 1x sem.

Viszont a könyv klasszisokkal jobb, mint a film. A filmet 15 éves kor fölött lehetetlen nézni. Nagyon gyerekes. Asszem még 12-es karikája volt csak, de ebben nem vagyok biztos, mert én letöltve szenvedtem végig.
Neaira 2012 nov. 01. - 22:11:19 Előzmény Neaira
(265/326)
Na, hát a Szelek Templomát is elolvastam (mst már egyre lassabban megy...) és a férfisovinizmusra még egy példa: Drefan (Richard újdonsült féltesója) hiperszuper gyógyító, míg Nadine (Richard szarvasföldi "szerelme") CSAK egy gyógyfüves.
Ja, s a leszbi pár egyik tagja meghal. Hát mi sem természetesebb.... :(
Ivy66 2012 okt. 25. - 13:29:43
(264/326)
Nagyon megkedveltem ezt a sorozatot, ezért szerettem volna elolvasni a könyveket is. Általában a filmfeldolgozások csalódást szoktak okozni a könyvhöz képest, azonban ebben az esetben kivételesen épp fordítva történt.
Igaz, még csak az Elsõ szabály vége felé tartok, de már kezdenek kétségeim lenni, akarom-e folytatni az olvasást, ha a kötet végére jutok...
Egyszerûen túl terjengõs számomra a könyv - pedig olvastam már pár nagyobb lélegzetû mûvet -, szinte már fárasztó.
Idõnként meglódul a cselekmény, és olyankor szórakoztató és olvasmányos, de aztán mindig jön a "döccenõ", leragad valahol az író. Rájöttem, így kell több kötetes regényfolyamokat létrehozni.
Például Richard kínzatása Denna által számomra is kínszenvedés volt, annyira hosszadalmasan (és nyilvánvaló élvezettel) ír róla a szerzõ. Gondolatban többször is rákiabáltam volna Richardra, hogy "csinálj már valamit, az isten áldjon meg!"
A film élvezhetõbbnek, szórakoztatóbbnak tûnik eddig, a karakterek szerethetõbbnek - még Darken Rahl sem olyan vegytisztán gonosz, mint a regényben, a karakteréhez adtak némi esendõséget, humort, és ez nem vált a sztori kárára. A filmben egyébként is a tragikus eseményeket, szenvedést, halált kicsit kompenzálja a humor. A könyvben csak gyenge próbálkozások vannak ezt becsempészni a történetbe, így pedig gyakran nyomasztó, depis hangulata van.
A filmsorozat elég lazán használta a könyvet, mint alapanyagot, de ebben az esetben nem baj. Kár, hogy csak két évad készült belõle.
gyuszi0525 2012 okt. 25. - 00:41:26 Előzmény Ezüstliliom
(263/326)
nagyon sokáig nem néztem erre, így nem láttam miket írtatok, ill válaszoltak-e.
asszem õ érintette meg a 2. homokórát v az elsõt de már így nem emlékszem teljesen
Neaira 2012 szept. 19. - 20:48:09 Előzmény Ezüstliliom
(262/326)
Köszi szépen, megnézem!
Neaira 2012 szept. 19. - 20:46:24
(261/326)
Észrevettem még valamit, de ennek nincs köze a férfisovinizmushoz, szerintem. Rájöttem, hogy az író nagyon nem ért a gyerekekhez. Legalább is a kislányokhoz, mert eddig gyerek csak lány volt. Mindig rettenetesen szentimentálisak a mondatok, amiket a gyerekek szájába ad. Rachael, amiket mondott... Úh, mint valami mini felnõtt, aki ki meri mondani az érzelmeket, és feltesz butának hangzó (szerintem buta is), ám nagyon õszinte kérdéseket, amikre a csúnya gonosz felnõttek nem tudnak válaszolni. Semmi gyerekes (a jó értelemben) nem volt benne. Csak a szín tiszta bárgyúság. Mindezt úgy mondom, hogy a végére már nem idegesített annyira.
Jó pont, hogy Denna Mord-Sith felrúgta az idegesítõ, rusnya kis Viola hercegnõt. Nem gondoltam volna, nagyon jó fordulat volt.
És hát ami még fura ez a kis Holly, aki évekig éldegél kettecskén a nagyijával, sütiket árul, mint vmi kis gyufaáruslány, de amikor a Prelátus azt mondja, h a nagyi gonosz rögtön neki hisz, mi több elmegy vele, azzal a nõvel, aki megölte a nagymamáját. Hát tiszta vicc.
Neaira 2012 szept. 19. - 20:35:25 Előzmény Ezüstliliom
(260/326)
Egy pár példát megpróbálok összeszedni. (Most olvastam ki a Falka Vérét, úh csak eddig tudom)

1. A legerõsebb mágikus lények mind férfiak. Darken Rahl, Richard Rahl/Cypher, Jagang. Õk még a legerõsebb nõket, a Sötétség Nõvéreit is le tudják gyõzni.
2. Az összes próféta férfi Nathan, Warren. Még a Prelátusnál is erõsebbek lennének Rada' Han nélkül.
3. A varázslók is férfiak, Zedd is erõsebb, mint Aidi. (vagy hogy kell írni)
4. Zedd mondta még a legelején, hogy a férfiak nem lehetnek boszorkányok, õk boszorkánymesterek. A nõk a boszorkányok, akik felett állnak a boszorkánymesterek.
5. Az egyetlen kisstílû férfi a könyvben azt hittem a Faka Vérének vezetõje lesz, és h majd a Tehetséggel bíró nõvére felülkerekedik rajta, erre kiderül, h a fiúnak is volt Tehetsége.

6. És hát akkor a nõk. Még talán Vernát szeretem a legjobban, mert benne találtam meg a legtöbb önállóságot.
7. A Mord-Sithek tetszenek, de õk meg annyira alá vannak rendelve Richardnak. Tudom, a kötelék, meg ez sokkal jobb nekik, mint volt, de akkor is. Az egyetlen (néha) cinikusan viselkedõ karakter Cara. De õ meg mindig azzal viccelõdik, h Richardnak biztosan bejön (mármint õ, Cara.)
8. A két leszbi jó ötlet lenne, tök örülök, hogy behozta ezt a szálat az író, de egyelõre elég szentimentálisan, csöpögõsen írt róluk. Meg ahogy Richard is fogadta a hírt... Tátotta a száját, ilyenrõl még csak nem is hallott, de azért persze azonnal elfogadta.
9. Kahlan meg nem tudja elõhozni a Con Dart csak Richardért..., hát ez is fura egy kicsit. Remélem, hogy majd egyszer sikerül neki máshogy is.
10. Ahogy Richard beszélt a Mord-Sithekkel, az is furcsa. Egyszer a nagy-nagy barátainak nevezi, másszor meg úgy beszél velük, mintha az alattvalói lennének. Egyik sem baj, csak akkor döntsön, hogy mit akar. Ha barátok, akkor beszéljenek meg mindent, magyarázza el a dolgokat, ne utasítgasson, meg parancsolgasson. Vagy tegye, de akkor ne legyenek jóban. Ne akarja megmenteni õket baj esetén.

Hát ilyenek jutnak most eszembe. Lehet, hogy ez csak belemagyarázás.
Ezüstliliom 2012 szept. 15. - 22:42:08 Előzmény Neaira
(259/326)
Furcsa. Én nagyon érzékeny vagyok a hímsovinizmusra, mégsem éreztem ezt a regényt annak. Csak azért érzed így, mert a fõszereplõ a vezetõje a többieknek, és történetesen férfi?
Ezüstliliom 2012 szept. 15. - 22:40:23 Előzmény Neaira
(258/326)
Én innen vettem õket: http://excaliburkonyvek.hu/Excalibur_Konyvek/fantasy.html . Megbízhatóak, nyugodtan fizess csekken, és küldik a könyveket!
Neaira 2012 szept. 12. - 21:30:38
(257/326)
Sziasztok!
Akik olvasták a könyvet: Honnan vettétek/szereztétek meg a könyvet? Mert én eddig csak a Silverland könyvesboltban találtam meg, minden máshol csak elõjegyezni tudtam, persze nem sok sikerrel. Viszont sajnos a Silverland nagyon drágán árulja. Kb. 3000Ft egy könyv, s mivel nagyon kedvesen 3 felé vágtak egy könyvet, a kötet, olyan 8-9 között szokott lenni. De látom amúgy, hogy minden máshol, ha lenne knyv, kb. 1500-1600 körül lenne. :( Szóval honnan vegyem meg olcsóbban??????
agarik 2012 aug. 29. - 13:25:26
(256/326)
Az elsõ könyv végén óriási baki: az oldal tetején Agaden még völgy, a lap alján már mocsár.
agarik 2012 aug. 28. - 20:52:01
(255/326)
a pénz éppen meglenne most már, de a stábot nem tudják összehozni.
10/10
szentatyam 2012 aug. 28. - 18:41:48 10/10 Előzmény szentatyam
(254/326)
Ezt ti hogyan értelmezitek? :)

Craig Horner @Craig_Horner
Seeker should've gone 6 seasons! The demand from fans warrants a supply. But money talks in Hollywood. You all deserve more!

by twitter
agarik 2012 aug. 28. - 17:31:35
(253/326)
Nem az a bajom hogy egydimenziósak a karik, hanem hogy csak és kizárólag azt/azokat a szempontokat veszik figyelembe amik a történetet elõrébb viszik. így a döntéseikben nem érzem hogy igazán döntések lennének.

No, de megyek, szerintem még ma be tudom fejezni az elsõ könyvet.
Neaira 2012 aug. 28. - 11:25:34 Előzmény agarik
(252/326)
Na, ezzel a hímsovinisztával én is egyetértek. Pedig vannak erõteljes nõi szereplõk (Kahlan, Denna) de õk is mind vagy beleszeretnek Richardba vagy legyõzetnek általa. Akartam már ezt írni én is, csak nem tudom jól alátámasztani az állításom, de végig ezt éreztem. Tök örülök, h másnak is feltûnt ez.
A szereplõk gondolkodása is egysíkú tényleg, de errõl már vitáztunk, van akinek ez pont tetszik. Úh ez embere válogatja, hogy jó-e. Nekem nem tetszik, szerintem lehetnének kicsit "emberibbek". Ugye hát a jó-rossz. van olyan aki jó, van olyan aki rossz, és van olyan aki áttér. De olyan nincs, aki középút, vagy ez egyik felé jobban hajlik, de nem makulátlan, vagy nem velejéig romlott.
agarik 2012 aug. 27. - 22:15:27
(251/326)
Na, sikerült némi idõt találni olvasni.

A szereplõk gondolkodása is idegesítõen egysíkú, és képtelen megoldásokkal áll elõ az író csak azért hogy megpróbálja borzolni a kedélyeket.

Továbbá annyira hímsovinisztának néz ki az egész iromány, hogy az már tetõfok.
Ezüstliliom 2012 aug. 24. - 23:39:56 Előzmény Neaira
(250/326)
Azt hiszem, az még A Könnyek Kövében van, tehát nem lövök le poént Neked (már évekkel ezelõtt olvastam, így bocs, ha tévednék!), hogy megakadályozza, hogy Darken Rahl felhasználja a maga javára Orden Szelencéinek hatalmát, viszont ezzel felszakítja a fátylat. Zeddet ettõl a gutaütés kerülgette, és emiatt (is) folytatódnak aztán a kalandjaik. De igen, a további könyvekben is lesznek még olyan kényszerhelyzetek, ahol talán lett volna jobb megoldás is, csak az adott helyzetben, az adott információkkal nem tudott jó döntést hozni, vagy az egyik problémát rosszul megoldva magukra zúdítanak más gondokat. Kahlan is tesz ilyesmiket. Illetve lesznek még olyan szereplõk is, akik nem született gonoszok, csak megtévesztik õket, vagy a gyerekkorukban történtek torzítják el a személyiségüket, netán kényszerítik õket, hogy rosszat tegyenek. Szóval szerintem nem csak fehér és fekete minden és mindenki.

Én pont azért szeretem Richard alakját, hogy ilyen, amilyennek leírtad. Ne is legyen cinikus! Annyi könyv szól a valódi világ megkeseredett, gyanakvó, eltorzult személyeirõl. Egyszer már jó ilyesmikrõl is olvasni. Ez egy mese. Kit bánt, ha a fõszereplõ jobb egy átlagembernél? (Ha azért nem is hibátlan.)

Amit meg Richard és Kahlan kapcsolatáról írtok (Agarik és Te)... Aki ilyesmikrõl szeretne olvasni, amiben úgy gondolkodnak a fõszereplõk, hogy "dugjuk meg gyorsan, úgysem leszünk együtt sokáig", az olvasson olyan könyveket! Ezt meg hagyja meg nekünk, "széplelkûeknek"! Talán nem baj, ha a sokmillióból egy könyv nem olyan. Egyszóval amiket Ti hibául rótok fel a könyvnek, én pont azért szeretem.:)
agarik 2012 aug. 24. - 22:27:20
(249/326)
Heh, az elsõ könyvben egyáltalán szóba kerül az Õrzõ, lol?

Egy dologért biztos el lehet ismerni a faszit: tudja hogyan nyújtsa a terjedelmet xD
Neaira 2012 aug. 24. - 22:02:00 Előzmény agarik
(248/326)
Jó, igen, már túltettem magam rajta. Csak szerintem "abban a korban" :) egy férfinek és egy nõnek nem ilyen lenne a kapcsolata. Meg arra gondoltam igazából, hogy Richard túl tiszta lelkû. Legalább gondolta volna azt, hogy "Ó, ezt a nõt mindenképpen meg kéne dönteni, de hát nem akarok ajtóstul rohanni a házba. De ha teszem itt a szépet hátha beadja a derekát..." Aztán persze szépen, annak rendje és módja szerint beleszeret és akkor már minden mehet úgy, ahogy most van.
Meg a másik, hogy szerintem ezt a barát dolgot õ komolyan gondolta. És hát akkor alig ismerte még. Kahlan lehetett volna akár az Õrzõ bérence, vagy akárki. Nem tudhatta annyiból!!!
Na a lényeg, hogy fõleg az elején kevés cinizmus volt Richardban, ez zavart. De mostanában már van egy két cinikus megnyilvánulása, tehát úgy látom, fejlõdik.
Neaira 2012 aug. 24. - 21:55:33
(247/326)
"Azzal is vitatkoznék, hogy minden egysíkúan jó vagy rossz. Darken Rahlról azt írja, az õ szemszögébõl nézve a tettei nem gonoszak,"

Igen, az igaz, hogy mindennek két oldala van, ezt írja is. De Darken Rahl, azért lássuk be, gonosz. Én úgy értettem, hogy az ÉN szemszögembõl nézve mindenki egyértelmûen jó-rossz. (Kivéve Denna, de õt már felmentette az író, mivel õt is kínozták, és kb agymosott. Mégis úgymond átállt Richard oldalára, amikor átvette az Õrzõ jelét.)

"Richard pedig vét a történet alatt elég hibát, hoz pár rossz döntést, ami bajba is keveri õket rendesen."

Hát én most fejeztem be a 2. könyvet, így jön a Falka Vére. Eddig miben döntött rosszul Richard? Milyen bajt hozott a fejükre? Pont, hogy mindig bejönnek a megérzései, nem? Ha olyanra gondoltál, ami ez után a kötet után jön, akkor ne mond el! :)