Téma: A hullám

Neola 2008 dec. 11. - 21:53:59
(39/199)
ma néztem meg moziban és hihetetlenül pozitív csalódás volt. a sulival kötelezõ volt elmenni és nagyon tetszett.az egész történet,a szereplõk.és teljesen letaglózott,hogy igaz történet alapján készítették.hogy ez az egész megtörtént megtörténhet.nem megdöbbentõ?mikor az elején õk is azt mondták,hogy nem jöhet létre ilyesmi többé.
a tanárt a végén azért vitték el,mert õ a felelõs.a diákok kiskorúak voltak,az õ felügyelete alatt.arról nem is beszélve,hogy rossz pedagógiai módszert választott az oktatásra,amibõl ez az egész kialakult.
Mindenkinek ajánlom!!
10/10
kovacsdn 2008 dec. 06. - 11:50:36 10/10
(38/199)
Ezt a filmet a töritanárom ajánlotta és tegnap megnéztem és nekem nagyon tetszett.Kevés ehhez hasonló jó filmet láttam. Nagyon jó. A szereplõválogatás csak jobbá teszi
lepy 2008 nov. 19. - 19:16:44
(37/199)
Azért nem csak a fasizmusról van itt szó!!!
Minden autokrata diktatúráról. Nevezzük akár kommunista, akár nyilas uralomnak. Persze, hogy a fasizmusra élezték ki, mert Németországot az érintette. De ha Magyarországon forgatnák, inkább Sztálin, Rákosi, vagy akár Kádár személye merülhetne fel Führer helyett.
10/10
Hemoglobin 2008 nov. 09. - 22:23:45 10/10
(36/199)
Nagyon jó volt a film, ma pedig egyhúzásra a könyvet is kiolvastam. A könyv is nagyon jó, bár nem mindenhol egyezik a két alkotás, de a lényeg az ugyanaz, és mindkettõ nagyon elgondolkodtató.
És persze, hogy nagyjából lehet arra következtetni, hogy mi fog történni, hiszen ez nem egy Amerika gyártotta "happy end" jellegû film, hanem egy igaz történet megfilmesítése. És azért is ki lehet számítani, hogy mi fog történni, mert mindannyiunk tisztában volt valamennyire azzal, hogy mit fog megnézni a moziban.
offtopic
hajnaltores 2008 nov. 09. - 13:09:21 Előzmény DrHenrichKiefer
(35/199)
Igen, mr. nagyokos, már a neved is gyanús.
Nem vagy te Náci véletlenül?
fc.kenyér 2008 nov. 09. - 12:14:52
(34/199)
Egy kicsit erõltetettnek éreztem, túl direkt. Még a fõszereplõket sem ismertem meg igazán. Jellemüknek, környezetüknek csak egy bizonyos részét mutatta meg a film, ezért mindig ki lehetett találni, mi lesz a következõ lépésük; sajnos még a végkifejletre is rájöhetett mindenki már az elején. Kicsit "osztálykirándulós" tanmese. Persze fontos mese. ezért mondjuk 7,5 pont.
9/10
vajka 2008 nov. 03. - 19:46:26 9/10 Előzmény tcat
(33/199)
Most mi van, a történelmet nem lehet kritizálni? Vagy egy történelemrõl szóló dokumentumfilmet? Vagy egy játékfilmet, ami felhasználja a történelmet, amirõl jelent esetben szó van?

Szerintem lehet.
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:39:00 Előzmény tcat
(32/199)
http://de.wikipedia.org/wiki/The_Third_Wave

Egészen pontosan itt van leírva, mi is történt valójában.
Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy csak részben történelem.
Ezért lehet kritikákkal illetni a filmet egyes tartalmi elemekkel kapcsolatban.
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:28:35 Előzmény vajka
(31/199)
Azért említsük meg itt Rákosit, Kun Bélát és Sztálint is, ha már az autoriter rendszerekrõl van szó.
Õk sem voltak egy szemmel sem különbek.
DrHenrichKiefer 2008 nov. 02. - 20:16:51 Előzmény tcat
(30/199)
Csak részben történelem.:P
Nem ugyanígy történt.
Ilyen esetekben a részletekben rejlenek fontos dolgok, ezt ne feledd!!!!:)
tcat 2008 nov. 02. - 17:36:10
(29/199)
Emberek, ez a film történelem, nagy kár hogy jöttek tartalmi kritikák :P Ezt a történelem írta és igazából a RAF-ról szól. Csak más nevekkel. Ennyi. J
9/10
vajka 2008 nov. 02. - 15:16:04 9/10
(28/199)
Nem értek egyet, hogy azt üzenné, ne csatlakozz semmilyen csoporthoz. Szerintem annyit mond, hogy sosem engedelmeskedj ész nélkül, kérdés nélkül, és pláne ne akkor, ha ez mások kárára történik.

És ugyanakkor igen, nehéz meghúzni a határvonalat, mert pl. a színjátszó csoportban helyretette a dolgokat, tehát valamennyi hatalomra, irányításra igenis szükség van.

SPOILER
Nekem hihetõ volt, hogy 5 nap alatt megtörtént, mert annyira el tudja söpörni az embereket a lelkesedés! És külön tetszett, ahogy a tanár maga is beleesett a játék csapdájába, hogy neki sem játék volt többé. Ami nekem furcsa volt, hogy az élettársa/felesége mennyire nem próbálta ezt vele megbeszélni, hanem csak rácsapta az ajtót. Pedig elõtte úgy tûntek, mint akik mindent megbeszélnek.

A másik ami nem tetszett, a fiatal pár együtt tartása, mert nekik viszont nem volt jó kapcsolatuk, a lány tényleg nagyon elnyomta a fiú álmait, és csak a sajátjára koncentrált.
SPOILER VÉGE

Összességében nagyon jó film, bár attól én is tartottam, hogy német, nagyon tetszett a történelmi hivatkozás, és ahogy mutatták, hogy mennyire elege van a gyerekeknek abból, hogy még nekik is a nácik bûneit kellene hordozni... Ugyanakkor kicsit sajnálom is, hogy német, mert így az összes többi nemzet legyinthet, hogy ez náluk nem fordulhat elõ, csak Németországban....

Ezzel együtt lejátszatnám az iskolákban is, amikor Hitlerrõl, Horthyról és társaikról tanulnak vagy annak okán akár bármelyik autoriter rendszernél.
1/10
Daywith 2008 nov. 02. - 14:31:49 1/10
(27/199)
A vizilabdás fiukrol annyit, h szivesen megnezém õket játszani a Csányi Sanyi, Fenyõ ivan féle csapat ellen :D

(a film gyenge, olvass vissza)
cherry darling 2008 nov. 01. - 14:08:17
(26/199)
Zseniális film, mkinek kötelezõ megnézni :)
Ericcrawford 2008 okt. 31. - 12:48:50 Előzmény Hemoglobin
(25/199)
Nekem a Legyek ura jutott errõl a filmrõl eszembe. Egyébként nagyon tetszett.
10/10
Hemoglobin 2008 okt. 28. - 19:03:37 10/10
(24/199)
Jó film! Múlt héten láttam, de azóta is foglalkoztatja a gondolataimat. Most a könyv jön. Keményebb filmre számítottam, de semmiképp nem mondható annak, inkább a mondanivalója az. Sokan összehasonlítják a Kísérlet címû filmmel, nekem eszembe sem jutott volna. Jók a szereposztások és az alakítások is.
Persze aki egy könnyed, "rózsaszín", nevetgélõs filmre vágyik éppen, az ne nézze meg. Akkor ér igazán valamit, ha hangulatod is van hozzá.
1/10
Daywith 2008 okt. 25. - 18:07:28 1/10
(23/199)
borzalmas, a jegy árát inkabb a mekiben a gyerek falu puttonyba dobtam volna
10/10
Rezorcin 2008 okt. 15. - 21:31:21 10/10
(22/199)
Nagyon jó, fantasztikus!
10/10
ciccus92 2008 okt. 14. - 16:50:31
(21/199)
Ja és már olvastam valakitõl,hogy olyan mint A kísérlet.

Hát valamennyire van hozzá köze,de nemigen.

Na az a film olyan,hogy soha többé..
ciccus92 2008 okt. 14. - 16:41:56
(20/199)
Jó film!

Úgy mentem el rá,hogy húúú..olyan szürke az egéz film,meg nyomasztó,a témája is,ráadásul igaz történet alapján,meg úgy éreztem,hogy most nincs szükségem egy ilyen agresszív filmre.Mindezt az elõzetes,és egy kis utánaolvasás alapján gondoltam.

Durva az egész film a témáját tekintve,de egyáltalán nem olyan durva ,mint hittem.
Nagyon jó volt.

Jók benne a színészek,fõleg az Emil és a detektívekbõl már ismert "Vámpírpofa",aki ebben a filmben Rainer Wenger volt.
Az tetszett ,hogy tényleg jól játszottak benne,és nem a szépségük alapján voltak összeválogatva.

Sokan alapból elítélik a német filmeket,de lehet hogy ennek a filmnek a megnézése,megváltoztatná ezt elõítéletet bennük.