9/10
BlackyDan 2009 nov. 07. - 21:29:56 9/10
(26/126)
Tényleg Johnny Depp egyik legjobb filmje... elgondolkodtatja az embert, és ez az a film amit többször is meg lehet nézni. Persze egy-két hiba van benne, de ettõl eltekintek :)
9/10
toshiba321 2009 aug. 25. - 13:30:38 9/10
(25/126)
nekem tetszett bár a vége olyan mintha levágtak volna belõle kicsit befejezetlen. A könyvtár és könyvek az viszont nagyon tetszett.
kistalpi 2009 júl. 28. - 20:42:40 Előzmény Drakulina
(24/126)
Nem tudom miért ennyire nehezen érhetõ ez a film...
Én kis koromban láttam és egybõl értettem.
De hát mindenkinek más a felfogása.
A filmrõl szólva:
Johnny Depp egyik legjobb filmje.
Csupán színészi játékával is fen tudja tartani a feszültségét.
(és igen is jót tett neki , hogy meghízott!!!)
De mondjuk van egy kis fenntartásom :
Egy 17 századi könyvet nem kapunk csak úgy a kezünkbe és kezdünk el lapozgatni. :)
A forgatókönyv Arturo Pérez-Reverte A Dumas-klub címû regényének feldolgozása alapján készült.
10/10
Drakulina 2009 júl. 23. - 10:52:12 10/10
(23/126)
ömmm eszetlen kérdés... valami könyv féle nincs ebbõl, vagy hasonló?...
10/10
Drakulina 2009 júl. 23. - 10:45:41 10/10
(22/126)
Nekem nagyon tetszett a film, igaz háromszor meg kellett néznem hogy megértsem, de nagyon megfogott...
egyik kedvenc filmem...
johnnyfan 2009 jún. 29. - 11:51:16 Előzmény operalight
(21/126)
Am télleg az az igazi Depp rajongó akinek tetszik az olyan film mint az Ed Wood...a Félelem és reszketés Las Vegasban, az Arizóniai álmodozók:D...ezek az igazán jó filmek....nem azért kell szeretni Johnny-t mert õ Jack Sparrow...
A kilencedik kapu hajnal 3kor kissé nehézkes volt számomra:)...de nagyjából értettem fura film...de kibírható!!:D:D
8/10
ZoleeL 2009 jan. 04. - 16:56:59 8/10
(20/126)
Nékem tetszett az uccsó pár percig. De ahogy olvasom, nem vagyok vele egyedül. A film közepe táján titkok könyvtára feelingje volt. Ez ihlette talán.
4/10
efes 2008 aug. 27. - 14:04:38 4/10
(19/126)
Engem sem elégít ki ez a bibliás-misztikus értelmezés, még akkor sem, ha történetesen "paszentosnak" tûnik is. Szerintem hiba volt Polanskinak ilyen dzsékategóriás témába fognia, sokkal jobb lett volna a film, ha megmarad a követhetõ szektás-boszorkányos vonalon, és hagyja a Sátánt a könyv lapjain. A könyvnyomozó (és Depp), valamint a nyomozás remek motívum pedig, kár értük...
Miki1900 2008 júl. 22. - 16:55:10
(18/126)
nekem tetszett.
10/10
skizo 2008 ápr. 28. - 04:16:09 10/10
(17/126)
megpróbálok válaszolni

Spoiler!

1. A könyvkereskedõt Telferék ölték meg. Miután Depp kefélt a nõvel és pénzért se adta oda a könyvet folyamodtak erõszakhoz. Ebbõl is látszik, hogy nem elvhû sátánisták voltak. :)
2. a válasz fentebb
3. Igen, õ a 9. kapu õrzõje volt. A Bibliában szerepel továbbá egy személy, akit a Babiloni szajha néven emlegetnek. Õ a Sátán szövetségese és megjelenése kísértetiesen hasonlít a könyvben lévõ képhez.
www.museum.ru/museum/primitiv/catalog/GL_0003i.jpg
4. Fiatal, kezdõ recepciós volt, elbájolta a boszorkány, stb. Meg lehet magyarázni.
5., 6. Nem kellett a filmbe rendõr.
7. Nem figyeltem :)
8. Balkan a kapun keresztül a Pokolba akart menni, nem volt a világ ura. Ezért nem érdekelte hogy a fejére benzint önt.
9. Pedig ez szerves része a történetnek...
10. Rohadt nagy baki, ettõl felejthetõ a film. Aha
11. Egy értelmezés: a csaj a kapu õre és Depp a film végén szabaddá válik. Azt tudjuk, hogy a kapu a pokolba vezet, de azt nem hogy melyik oldalán játszódik a film! A kapu túloldaláról áradó fénybõl arra lehet következtetni, hogy a film végig a Pokolban játszódott...
5/10
bozan 2008 ápr. 08. - 00:22:38 5/10 Előzmény Bugie
(16/126)
Szerintem is elég felejthetõ volt. Az áldott jó szívem miatt adtam rá 5 pontot, de igazából nem ér ennyit sem. A magyar szinkron sem jó, de az sem tud már sokat rontani rajta.

***SPOILER***
Amiket én nem értek:
1. Miért ölték meg a könyvkereskedõt? (Mint késõbb kiderül Boris Balkan a sorozatgyilkos, de neki nem állt érdekében, így csak Telfer és barátja lehetett, viszont õk nem kifejezetten gyilkoltak késõbb)
Könyvkereskedõ miért nem mondta meg, hogy hova tette a könyvet, ha már az élete volt a tét?
2. Liana Telfer amikor elõször találkozik Deppel és ott van a könyv, miért nem veszi el azonnal és esetleg öli meg Deppet, evvel jót tenne mind magnak, mind a nézõknek,
helyette késõbb inkább kefél egyet Deppel és végig üldözi fél Európán.
3. Ki volt a Zöld szemû lány, honnan jött és miért? Valami homályos utalás van a 9. metszeten, hogy esetleg õ lehet valami õrzõ féleség …
4. A „legaranyosabb” az volt, amikor Liana Telfer Depp feleségének kiadva felmegy Depp szobájába, átkutatja és elviszi a könyvet. Az emberben felmerül a kérdés, ha ez a szálloda Depp törzshelye volt, (vannak erre utaló jelek, mivel a másik portás régi ügyfélként üdvözli és Depp is így kezeli), hogy hogy nem tudják, hogy Deppnek nincs felesége. De tegyük fel, hogy nem tudják, a minimum egy ilyen szállodában, hogy vagy elkérik a „feleség” útlevelet, vagy valamit, amivel azonosítja magát, különben bárki felmehetne.
5. Hullanak az emberek, de egy rendõrt sem látunk, érdekes
6. Ellopnak egy tûzpiros Dodge Vipert, (Franciaországban sem rohangál sok belõle az utcákon) de senki nem állítja meg õket, (ráadásul autópályán mennek ugyan kérem)
7. Kis boszi repdesõs efektje, félig felhúzott jobb láb és karokat szét, kis helyeken óvatosan , szerintem ez is vicces volt.
8. Boris Balkan, amikor „rájön” hogy parancsolhat a sátánnak, mivel õ a „világ ura”, fejére locsol egy kanna benzint, tipikus.
9. Szeretkezés a lángoló vár elõtt, hát nem az évszázad szex jelenete. Aztán Depp már az autóban megkérdezi: „és ennyi volt?” én is pont ezt kérdeztem, de nem …
10. Az utolsó metszet: amikor a polc tetején van tök por, amikor leesik és Depp felveszi tiszta, hogyan? És micsoda szerencse, hogy pont ott õrizgettek egy ilyen ritka könyvbõl egy lapot (tipikus ez is)
11. Utolsó jelenet nekem is homály és a hozzászólás magyarázata után is az maradt.
Depp végig hangoztatja, hogy nem hisz a könyvben (és a sátánbanb), akkor miért érdekli a végén. Ha nem egy sátánista beállítottságú, akkor mit érdekli, hogy hogyan parancsolhat a sátánnak.

Röviden egy katyvasz volt, gyenge színészi teljesítménnyel, de nagy részüket legalább eltették lábalól.
Bugie 2007 okt. 11. - 16:37:26 Előzmény *Bátorszív*
(15/126)
Aham...asszem értem...:)
Köszi!
*Bátorszív* 2007 okt. 10. - 00:45:25
(14/126)
() *Spoiler*!
Hmm. Ez kedves kis kérdés. :) 'Homályos...' Persze, hogy homályos, mert a rendezõnek nagyon helyesen, éppen az volt a szándéka, hogy diffúzan ködössé tegye a zárójelenetet.
Voltaképpen egy allegóriáról van szó. A fõhõs, a Nap szórt ellenfényében metaforikusan az 'Örökkévalóság Kapujá'n lép át...,
~-
Bugie 2007 okt. 09. - 22:24:37 Előzmény Zajac
(13/126)
Sziasztok!
Nekem is nagyon tetszett a film, csak éppen a film utolsó két perce homályos... (amikor belép a várnak a kapuján..miért?)El tudná ezt nekem magyarázni valaki?
Nagyon köszönném....
6/10
Zajac 2007 szept. 23. - 20:20:38 6/10 Előzmény verdeleth
(12/126)
Egyetértek a hozzászólásoddal.
Nekem is tetszett a film.
verdeleth 2007 jún. 05. - 00:04:12
(11/126)
ahogy átolvastam itt a hozzászólásokat rájöttem hogy miért nem tetszett sokaknak Mert nem tipikus Polanski Tõle mély filmeket várunk ez meg nem az De ha félretesszük elõitéleteinket akkor megérthetjük, hogy ez egy jó film Abszolút nem vontatott, izgalmas is Egy film nagyban függ a témaválasztástól, és egy ilyen témához nem ilett volna filozófiai mélység Ez nem lélektani dráma Ha pedig a mûfajt nézzük észrevehetjük hogy tökéletesen illeszkedik bele, szerintem a jobbak közül való Egy rendezõ nem azért jó mert mindigy ugyanolyan tipusú filmeket csinál, nem ugyanolyan témákkal és mélységekkel alkot Lásd: Kubrick ha már itt tartunk a film vége eléggé hasonlit a Tágra zárt szemekre. Sztem Depp nem sokat ad a filmhez elég szürke, ezt a szerepet elég sok szinész eljátszhatta volna egyedül is Sokan basztatják a karib tenger miatt de a szinész munkás azt vállal ami jól fizet Hülye lett volna kihagyni Ettõl még jó szinész. Az már csak hab a tortán hogy a rendezés profi, csodálatos képi világgal Aki még nem látta próbáljon meg ne Polanski felõl közeliteni, és akkor szerintem nem csalódik Nekem tetszett, remek film
Vikke 2007 máj. 03. - 15:01:23
(10/126)
Egyetértek, szomorú, hogy egyes emberek egy-egy színészt egy munkája alapján azonosítanak. Viszont ez a film nem annyira hatalmas, hogy isteníteni kéne.
operalight 2007 máj. 03. - 03:25:15
(9/126)
Veletek mivan?
Ilyennek kell lennie egy amerikai-európai kooprodukciónak.Kifogásolhatatlan.Ha semmi köze nem lenne Johnnyboyhoz és vm noname színész játszotta volna ez a film akkor is jó!Így még jobb.Szinte havonta megnézem és mindig más.Sosem mutatja ugyanazt az arcát.Alig lehet megunni, feltéve,ha nem mindennap nézi az ember.Szégyeljétek magatokat, hogy már csak Mr. Depp miatt menntek moziba.Tessék végig ülni az Ed Wood-ot vagy az Arizoniai Álmodozókat.Azok igazi Depp filmek. Akinek az nem jön, az maradjon Jack Sparrow-nál és zabálja a popcornt mikulásig. Bár a Viszkis szerepében még várhatjuk egy darabig.
Bov 2007 máj. 02. - 19:28:54
(8/126)
Johnny Deppnek vannak jobb filmjei is... a történet nem lenne rossz, de mégis olyan felejthetõ az egész :S
MARIKA33 2007 ápr. 19. - 06:44:49
(7/126)
semmi baj nem tudhattad...