4/10
Segítõ Béka 2011 febr. 01. - 20:07:01 4/10
(18/318)
azt hittem jó lesz,

az elsõ fele még nézhetõ, de aztán nagyon unalmas lesz. ilyen dadogás nincs. dadog a film is, kicsit szenvedés.
nem jó film, túl sok a sallang, nincs szimfónia .
Gabi'91 2011 febr. 01. - 18:39:04
(17/318)
Végre sikerült idõt szakítanom a filmre a hétvégén és... ledöbbentem. A cím alapján nem számítottam erre. Hihetetlenül intelligens, egyszerû és mégis olyan lenyûgözõ, hogy le sem tudom írni. Számomra végig érdekes volt, sehol nem untam. Tetszett, ahogy mindkét férfi küzdött valamiért - talán maguk sem tudták miért, a feleségeik pedig próbálták õket a helyes irányba terelni. A film alatt sokszor ez járt a fejemben: Úristen, nem fogja tudni kimondani, nem fog tudni egyáltalán megszólalni. Mindamellett, hogy megrendítõ volt a herceg küzdelme a szavakkal, volt, hogy elmosolyodtam egy-egy remekül megírt párbeszéden, ilyen volt Mrs. Logue és a királynõ találkozása is. :)
Nem igazán volt fogalmam arról, hogy mirõl fog szólni, vagy, hogy miért éppen a "A király beszéde" címet kapta, még csak a történelmi kor sem volt meg, hogy mikor játszódik. Miután megnéztem, az elsõ az volt, hogy megnézzem milyen ajánlást dob ki az imdb a filmnél. Tetszett a hangulata, és az, hogy milyen emberien ábrázolták a királyt.
Eddig az Oscar jelöltek közül a Social Networkre tettem volna a voksom, de most elbizonytalanodtam. Az viszont szerintem majdhogynem evidens, hogy Colin Firthnek, Helena Bonham Carternek és Geoffry Rushnak kellene kapni azokat a szobrokat! Három ilyen alakítás egy filmben, szinte nem is létezik.
Szinte biztos, hogy újra fogom majd nézni valamikor. Zseniális a színészektõl a hangulaton át egészen a kamerabeállításokig!
10/10
macska273 2011 jan. 31. - 21:23:52 10/10 Előzmény IIIdOMINOIII
(16/318)
Emberek, szerintem ez egy remek film, nagyon szuggesztív, az elsõ perctõl az utolsóig lebilincselõ. Nem is értem, hogy lehet azt mondani, hogy sok benne az üresjárat...

Az tény, hogy nem egy csihi-puhi, szexjelenetekkel tarkított õrült rohamtempóban száguldó történet, aki az ilyent szereti annak tényleg unalmas és semmitmondó. Ez a film egy modern köntösbe bújtatott klasszikus királydráma, némi pygmalionos beütéssel, az ennek megfelelõ tempóval és feszültséggel. Ennek a megértéséhez viszont némi érettség és megfelelõ olvasottság kell. A történet feszültségét - az evidensen túl - az adja, ami nincs feltétlenül kimondva, de amit az, akinek "füle van a halláshoz, illetve szeme a látáshoz" illetve aki érti a töréneti hátteret, pontosan ért. A történet szerintem egészen sokrétegû:

Például elmeséli, hogy hogyan jelenik meg a huszadik században a tömegtájékoztatás és ez hogyan hat az egyes emberekre, illetve egész népekre, vagy hogyan változatatja meg a hatalom szerkezetét...

Vagy, például, elmeséli azt, hogy hogyan kell a világháború küszöbén, szépen, angolos eleganciával királyt buktatni, felajánlva neki az egyedül tisztességes menekülési útvonalat: azt, hogy azért mond le a trónról, mert szerelmes egy elvált asszonyba - és nem azért, mert megbízhatatlan, lusta, kicsapongó, náciszimpatizáns, akivel a saját kormánya egyszerûen nem mer nekivágni a háborúnak.

Vagy a történetet úgy is fel lehet fogni, mint egy furcsa Pygmalion adaptációt, ahol Eliza Doolitle angol hercegnõ, Higgins professzor meg egy ágrólszakadt bukott színész... A filmben például van egy olyan jelenet, ami szinte elképesztõen hajaz a My fair lady egyik jelenetére, ahol Elizának golyókkal a szájában kell a szép beszédet gyakorolnia és véletlenül lenyel közülük egyet. Az egyetlen különbség az, hogy itt a király - aki a jelenetben még csak herceg - egyszerûen kiköpi a golyókat és felháborodva elrohan, otthagyva a professzorokat...

De, ha csak a felszínen maradunk, akkor is egészen elképesztõen jól érzékelteti a film annak az embernek a horrorját, akinek dadogós létére ki kell állnia a fél világ elé és nyilvánosan beszédet mondani. Ilyen nyomás alatt még talán az is dadogni kezd, aki normál esetben még véletlenül sem dadog.

Az elemzést nem folytatom, remélem, aki érti, hogy mirõl beszélek, az mindenképpen megnézi a filmet és biztos, hogy élvezni fogja, akinek meg az ilyen történet nem fekszik, az meg legfeljebb nem nézi meg.

Ja, és mindezt a ma elérhetõ lehetõ legjobb angol színészgárdával...
7/10
IIIdOMINOIII 2011 jan. 30. - 23:37:17 7/10
(15/318)
Nézük...kezdem a negatívumokkal:

- Túl hosszú: Másfél óra untig elég lett volna mivel a 2 órás játékidõ alatt sok volt az üresjárat, és bizony nem egyszermegtörtént hogy az órára néztem.

- Tulajdonképen nem történik semmi

És most a pozítivumok:

- Eszméletlen jó színész gárda, Firth-nek és Helenának is kijárna egy-egy oscar.Nagyon hitelesen alakítottak.

-Gyönyörõ képi világ : imádtam a "doki" irodáját: kanpé fal, üveg mennyezet- nagyon hangulatos helység

10/7
8/10
tünõ 2011 jan. 30. - 17:50:57 8/10
(14/318)
Nem egy zseniális alkotás, idén nem is volt egyetlen hibátlan, monumentális film se. De szép, megható, olyan tipikus brit tévéfilm-stílusú. Színészi alakítások zseniálisak, ezért mindenképp érdemes megnézni.Oscar-díj Firth-nek jogos lenne... 10/8
R.Pitty 2011 jan. 30. - 13:15:24
(13/318)
Szerintem hatalmas és maradandó alkotás,minden egyes jelölést megérdemel! A film végi rádióbeszéd csodálatos jelenet. Nekem nagyon bejött,és minden egyes percét élveztem!
9/10
Catharin 2011 jan. 30. - 12:41:34 9/10
(12/318)
Nagyon nagy reményekkel vártam ezt a filmet.
Megnéztem és hát végig ffenttartotta az érdekõdésem,mégis nm volt rám nagy hatással. Ez egy egyszerû film. Egy jó film. Amire azt mnodom nézdd meg mert jó.De semmi több...nm láttam sok mondani valót benne..taán h megéri küzdeni..semmi nagy szám.akkor már inkább az eredet v a 127óra:)
6/10
gusztavka 2011 jan. 30. - 09:48:14 6/10
(11/318)
Lehet, hogy bennem van a hiba, de ez egy gyenge és unalmas film, még akkor is, ha Oscar-jelölt.
wim 2011 jan. 26. - 20:48:48
(10/318)
Itt próbáld meg:
http://www.opensubtitles.org/hu/subtitles/4066349/the-king-s-speech-hu#discussion.
Bár, mintha már több helyen is találkoztam volna vele, nem egy ritkaság.
wim 2011 jan. 26. - 20:48:11
(9/318)
Itt próbáld meg:
http://www.opensubtitles.org/hu/subtitles/4066349/the-king-s-speech-hu#discussion.
Bár, mintha már több helyen is találkoztam volna vele, nem egy ritkaság.
9/10
oimuka 2011 jan. 26. - 16:47:06 9/10 Előzmény vehement
(8/318)
Ha valaki tud hozza magyar feliratot,igazan belinkelhetne ,neztem par helyen,de nam talaltam.
10/10
vehement 2011 jan. 25. - 14:27:47 10/10
(7/318)
Én angolul néztem, középfokú nyelvtudással simán meglehet vele birkózni, még egy nyelvleckének is tökéletes. Artikuláltan, tagoltan, szépen beszélnek benne, és még nagyobb feelinget is ad. A film isteni, semmibe sem tudok belekötni és ez elég ritka. Ajánlom mindenkinek akit érdekel a téma, kiváló alkotás.

"Bertie (Colin Firth) sosem volt a szavak embere, mivel beszédhibája mindig is erõsen hátráltatta. Azonban apja, V. György halála után, VI. Györgyként királlyá koronázzák, és mint uralkodónak kötelessége idõnként nyilvános beszédet adni, és szólni Anglia népéhez. Különösen fontos ez most, a 30-as évek második felében, amikor már érzõdik a háború elõszele. Feleségével, Erzsébettel (Helena Bonham Carter) mindenféle gyógymódot kipróbálnak, hogy legyõzzék a beszédhibát, de mind hiába. Azonban akad egy ember, aki szenttül hiszi, hogy helyre tudja hozni a király beszélõkéjét. Lionel Logue (Geoffrey Rush) a különös módszereirõl ismert ausztrál logopédus veszi kezelésbe az újdonsült uralkodót."
BoKK 2011 jan. 21. - 19:14:59
(6/318)
Van hozzá felirat vagy angolul néztétek? Mert nagyon várom.
10/10
swell 2011 jan. 17. - 15:40:25 10/10
(5/318)
Megerdemeltem 10/10, fantasztikusan jo volt a film!
Charles Foster Kane 2011 jan. 11. - 11:43:58 Előzmény annapanna
(4/318)
Ahh. Megnéztem végre a filmet. Zseniális! Képtelen vagyok bármit is felhozni ellene. Minden a helyén van. SZórakoztató, drámai, tartalmas. Üt. A prof meg elõre is az év karaktere.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 jan. 10. - 11:39:59 Előzmény annapanna
(3/318)
Hát én egy londoni moziban dolgozom, és viszonyításképpen annyit mondanék, hogy a Harry Potter óta nem volt ennyire telt a mozi. Minden vetítés teltházas, az emberek teljesen be vannak csavarodva.

Persze itt az is hozzájárul, hogy egy csomó ember még élt, amikor ezek az események történtek. Az angolok meg eleve buknak az ilyen történelmi cuccokra.
Zöldmáli 2011 jan. 08. - 21:44:27 Előzmény annapanna
(2/318)
Elképesztõ, mennyi díjat kapott már, és ismerõseim, akik látták már Amerikában a filmet, õk is azt mondták, hogy Colin Firth és a film megérdemli az Oscart!

Egy adalék a filmhez: itt, a képen újra együtt látható Colin Firth és Jennifer Ehle.:) Akik szeretik a Büszkeség és balítéletben õket, azoknak érdekes lesz itt most újra közös jelenetben látni Mr. Darcy-t és Mrs. Elizaberth Bennetet.:)))

Itt még van egy csomó kép és egyéb infók a filmrõl:

http://www.colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/king.html
annapanna 2010 dec. 28. - 16:22:53
(1/318)
Nagyon sikeres filmnek ígérkezik, várom már hogy Magyaroszágra jöjjön! :)