7/10
tombenko 2009 szept. 26. - 17:08:50 7/10
(124/224)
Nem rossz film, de a története kicsit nyúlfarknyi. Sajnos így nem tudom túl jóra értékelni.
3/10
Szasza1982 2009 szept. 26. - 08:31:47 3/10
(123/224)
Az egyik legrosszabb film amit láttam...
2/10
mobo 2009 szept. 18. - 21:02:12 2/10
(122/224)
Az ezt követõ film ma a film+ mûsorán a Mélypont. Pedig inkább ennek kellett volna ezt a címet adni : )
4/10
legolas 2009 szept. 18. - 20:51:16 4/10 Előzmény biker01
(121/224)
sajnos egyet kell értenem, de sajnálom is mert ebbõl akár egy jó filmet is lehett volna csinálni...
1/10
biker01 2009 szept. 18. - 18:40:23 1/10
(120/224)
Ez valami nagyon gyenge...nem is tudom kinek ajánlanám!Leginkább senkinek!Burt Reynolds arca annyira merevvé van plasztikázva,hogy már semmilyen érzelmet nem bír kifejezni vele.És figyeltétek ,hogy Statham milyen átéléssel játsza el a fia halála miatt érzett gyászt?Kb. mintha a szomszéd kóbor macskája döglött vola meg,két másodperc alatt lerendezte magában a dolgot.Ok,persze Õ nem egy Jack Nicholson,jóval kisebbek vele szemben az elvárások,de akkor is,ez még önmagához képest is kevés!
1/10
Krájcsek 2009 szept. 18. - 11:09:15 1/10
(119/224)
Ray Liotta mint keres egy ilyenben?
Ennyire kell a lé?
Dros 2009 aug. 19. - 18:56:44 Előzmény Vinyó
(118/224)
Szerintem jobb lett volna ha bele se kezd :D
Seraphin 2009 júl. 29. - 13:19:32
(117/224)
Szerintem az egész stábból Ray Liotta (meg talán Matthew Lillard) vette észre, hogy ez mekkora szar, és komolykodás helyett übergagyi trashre vették a figurát.
Liotta bármelyik megmozdulását érdemes visszanézni és jó hangosan röhögni rajta. Jófej.
1/10
Vinyó 2009 máj. 16. - 10:55:03
(116/224)
Uwe Boll olyat nyilatkozott, még anno, hogy a vágatlan verzió túl hosszúra sikerült, ezért kb. 40 percnyi anyagot kivágtak belõle, a vágatlan pedig majd DVD-n megjelenik. Tud errõl valaki valamit?
Csak mert ahogy néztem a filmet, nekem úgy tûnt, mintha nagyon fontos lényegi elemek kimaradtak volna. Vélemény?
Naphinel 2009 máj. 13. - 15:26:28
(115/224)
Hát ez volt az a film, amelyikrõl kábé tíz perc szenvedés után elkapcsoltam. Az már nem valami túl jó film, amelyiknek az elsõ tíz perc-negyedóráján halálra unja magát az ember.
Néha visszakapcsoltam, hátha jobb, de mindannyiszor csalódás ért.
bt ice dogg j 2009 máj. 12. - 21:12:28
(114/224)
Ez meg igaz mindent Uwe vörös bor cseszett el de nem igazából el sincs cseszve meg ha el is lenne a történettel nincs baj
bt ice dogg j 2009 máj. 12. - 21:10:14
(113/224)
Nem rossz 7 pont mindenkitõl független nekem tetszett voltak olyan részek amik nem igazán de nem volt rossz film nem értem hogy minek mentek moziba a imdb s buzik még a magyar megjelenés elõtt pontozzák én inkább leszedtem és okos voltam nem került annyiba mint a mozijegy
Vadrenalin 2009 máj. 12. - 14:53:19
(112/224)
Persze, divat szidni Uwe Boll-t pedig nekem éppen az a bajom, hogy annyira azért nem volt rossz, hogy ezen lehessen közben röhögni, mint néhány klasszikus Ed Wood mû esetében. Szóval belesimult a kereskedelmi TV-k fantasy kínálatába, sõt, a színészgárda miatt még azok jobbik felébe is sorolnám. Persze aki annak idején mozijegyet váltott rá, annak a dühét megértem, ott azért ez a színvonal édeskevés. Ez azonban nagyobb részt nem is a rendezés, hanem a forgatókönyv hibája (bár a vége felé az a csata csakugyan Uwe Boll sara, éppúgy, mint Ray Liotta sátáninak szánt, de inkább idétlen kacaja)
zee944 2009 máj. 11. - 19:50:13
(111/224)
Belenéztem a végsõ küzdelembe pár perc erejéig. Szégyentelen lopások vannak kosztümös Jackie Chan-filmekbõl, csak sokkal rosszabbul csinálják. Gondolom az egész produkció ilyen lehet.
5/10
rosickyz 2009 máj. 11. - 19:20:44 5/10
(110/224)
Jó volt a díszlet és a jelmezek is... de több pozitívum egyáltalán nincs- a történet nuku. Csak Jason Statham miatt néztem meg, s bár õ is meg a többi színész is mindent megtett, ez a film ígyis csak egy kegyelemötöst érdemel.
1/10
*Abby* 2009 máj. 11. - 19:18:44 1/10
(109/224)
Na ez a film annyira rossz volt hogy már rendesen fájt...
Az elejétõl kezdve lehetett tudni hogy a kisgyerek meg fog halni és hogy Farmer tuti valami fõmufti fia.
Azok a szerzetek meg mi tudom én mi volt a nevük valamiért nagyon emlékeztettek engem a Gyûrûk Ura orkjaira és azok a lósisakos fekete vérû izék amiket Gallian irányított õk a fekete lovasokra emlékeztettek....
Talán véletlen de érdemes elgondolkodni rajta....
Mindenesetre ez a film csak azért kapott 10/1 -et mert Jason Statham volt a fõszereplõ, amúgy a film egy nagy 0
twillight 2009 máj. 11. - 15:58:31 Előzmény Adanadhel
(108/224)
Egyetlen dolog: a csatajeleneteken és sírtam.

Semmiben lógó indák a kezdet. Aztán ott van, hogy miért egy nyavajás erdõben szállok szembe az ellennel, ha nekem vannak íjászaim, nekik meg tudom hogy nincs? Vagy miért vezénylek rohamot lándzsásokanak? Lándzsával legfeljebb lépésben szabad menni!
Tényleg volt olyan, hogy Farmer lerántgatott a lováról egy orkot, levágta a fejét, de mikor felállt ott volt mögötte UGYANAZ a lovas ork.
Aztán rögtön az elsõ orknál félig kilógott a maszk alól az ember.
Szégyen, csak azt mondhatom elõállni ezzel a bárgyúsággal.

Igazán nem szapulnám annyira a csatákat sem, ha nem tudnám (Gamers 2-bõl), hogy minimális lelkesedéssel és filmes tapasztalattal össze lehetett volna hozni legalább tisztességesen a filmet.

A számítógépes játékot amibõl készítették meg szerintem annyian nem ismerik (én pl. sose hallottam róla), de a film megtekintése után kedvem sincs hozzá hogy akárcsak megtudjam melyik játék! Pl. a Bloodrain tisztességesen volt megcsinálva, szintén számítógépes játék, szintén Uwe Boll film, szintén Kritana Locken, de az TISZTESSÉGES film - de a Király Nevében csak a színészek miatt jobb a M.A.G.U.S. filmtõl (az AD&D-tõl meg azért, mert mégsincsenek benne néger fehér-elfek).
AvatáR Gil Maerth 2009 máj. 11. - 10:25:42
(107/224)
Mottó: "Én csak egy egyszerû paraszt vagyok"
(Farmer mondja a király halálos ágyánál)

"Egy királynak mindenhez értenie kell" (Gyaloggalopp)
:))))))))))))

Pozitívumok:
- Gyûrûk Ura feeling
- a jelmeztervezõ kapjon aranyérmet!
- Ray Liotta, Jason Statham, Burt Reynolds, meg John Rhys Davies jót alakít.

Negatívumok:
- a térbeliséggel komoly gondok vannak:
1. Melyik erdõben küzdenek a közepén?
mert egy erdõben veszettül sok lehet ám egy királyságban.
ráadásul olybá tûnik mindenki tökéletes helyismerettel van megáldva (lásd: Máguslány kilovaglása az erdõbe)
KIVÉVE A NÉZÕT.
azért a gyûrûk uránál tudtuk mi hol merre van...

2. Amikor "Farmer és barátai" kompánia megy kiszabadítani akkor miért nem mondják merre mennek?
Csak úgy bele a vakvilágba?
helyes ez? :)

3,az elején... Egy ellenséges mágus ténykedik a fõerõdben... senkinek nem szúr szemet?
Duke jól elrejthette :DDDDDDDDD

4, a szereplõk közt telepatikus kapcsolat van, hogy mindig tudják hol a másik?
Példa: Merrick megleli Far,mert miután az levágta magát a fáról, meg ellenfelét is levágta :)

5, Honnan tud így bánni a fegyverrel Farmer?

6, Merrick a gonosz fõerõdjénél:
-Ott egy szellõzõ, azon bejuthattok

vajon honnan tudta? utalás nincs rá.
És ha tudta: miért nem ment oda õ maga, megölni Gelion-t (Ray Liotta)?

7, "Hit-kérdés"
elején: az Istent említik.
végén: az isteneket.
akkor most politeisták vagy monoteisták?

Nagyjából ennyi. Ha még eszembe jut MÉG valami ideírom :)

Ítélet: 10-bõl 4-es a film.
Adanadhel 2009 máj. 11. - 08:48:03
(106/224)
Nem tudom, mit sírtok, nem volt ez olyan rossz. Ez egy számítógépes játék adaptációja. Aki azzal játszott, annak visszadja a filinget. Nem kell a Gyûrûk urához hasonlítani, mert köze sincs hozzá. Azért nem orkoknak hívják a kurgokat, mert a játékban is így hívták õket.
Nekem bejött. A csatajelenetek jól ki voltak dolgozva. Használtak statisztát is rendesen. Sokkal jobb, volt, mint némely gagyi TV film, ahol egy több tízezres seregeket 4 emberrel ábrázolnak. A karakterek el voltak találva, nekem a jelmezek is visszaadták a játékot. Ha csinálnának filmet a DS2-bõl, simán megnézném.
twillight 2009 máj. 10. - 23:19:52
(105/224)
Na speciel nekem az effektekkel nem volt semmi bajom - mármint a CGI-vel. A liánokon lengedezést ehte a Pókember-képregénybõl nyúlták, ugyanis a liánok a végsõ csatánál a fátlan domboldal fölött eredtek, ami azért khm.
Az orkokat minek kelett átnevezni? Több képet elloptak a Gyûrûk Urából és máshonnan, majdnem sírtam hogy még Gimli is itt van (ugyanaz a színész).
A történetben csúnya bakugrások akadnak, de a legdurvább, hogy Uwe bolond módjára vagdosott a celluloidon. Egy olyan operatõr sem ártott volna, aki nem lóbálja a kamerát.
A jelmezekbõl meg a "Gamers 2 - The Dorkness Rising" címû félamatõr cucc is jobbakat vonultatott fel!

Ellenben a színészekre senkinek nem lehet egy rossz szava sem. Õk azok, akik mindent megtettek a film sikeréért. De Uwe Boll egyszerûen szar.

Viszont TV-ben egyszer elment, 100-szor inkább ez, mint a másikon az a másfél órás buzivicc.

Nálam 4/10.