1/10
Segítõ Béka 2010 dec. 06. - 21:40:10 1/10
(27/47)
látatlanba mondom , szerintem is penn a gyenge pont, az ó szerepét kellett volna lawra bízni
05starsfan 2009 júl. 04. - 16:43:03
(26/47)
Nekem elment, Kate Winslet miatt néztem csak meg.
7/10
Gyuri04 2009 jún. 02. - 14:51:51 7/10
(25/47)
Nem lenne rossz a film,de valahogy csak Penn-t tartom hitelesnek a filmben,csak miatta lett nézhetõ.
Gabriella54 2009 jan. 23. - 23:23:33
(24/47)
A közhelyek nem véletlenül azok, ami - ugyanis mindig van valóság-tartalmuk.
Tegnap újra megnéztem, még mindig lebilincsel, lenyûgöz, székhez szegez (és ehhez nincs szüksége valóságos bilincsekre és szögekre!)
Weed 2009 jan. 06. - 15:00:42
(23/47)
Sziasztok. Látom Dávid nem nyugszik a filmtõl:). Lehet hogy ez közhelyes de szerintem is igaz. Számomra egy kivetni való volt Penn alakításában ami kimerült a kézmozgásában, szerintem túl van játszva....de lehet hogy a mintázott karakter is ilyen volt...akkor meg hiteles....de sajna ezt nem tudjuk míg nem láttunk arról a csávóról valami eredeti felvételt. Kate haja tényleg full ciki :).
8/10
hasimir 2008 okt. 10. - 12:58:07 8/10 Előzmény Gio27
(22/47)
Hello!

A filmet tegnap néztem meg elõször, és csak néhány szót írnék le Sean Penn védelmében (szoke_david úrral szemben) :)

Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy S. Penn színészi játékát én pontosan ebben a filmben szerettem meg.
Sosem tartozott azok a színészek közé, akiket úgy igazán kedvelek, ellentétben a filmben szereplõ másik három személlyel (K. Winslet, A. Hopkins, J. Law) - õk mindig is a kedvenceim közé tartoztak.
Ám ebben e filmben ha volt valaki, aki "kimagaslót" alkotott, még ha ezt csak kis túlzással mondhatjuk is el, az szvsz Sean Penn.
Nekem mondjuk pont a szinkronja volt egy kicsit furcsa, de lehet cask azért, mert a filmek eredeti hangon való megnézéséhez vagyok hozzászokva :)
Mindenesetre nálam a film egy normál 8 pontos.
Gio27 2008 okt. 08. - 12:02:43
(21/47)
Azzal kezdeném, hogy én még nem láttam olyan filmet (pedig volt szerencsém néhány filmjéhez), amelyben Anthony Hopkins rosszul, vagy csak kifogásolhatóan is játszott volna. Nem tudom, lehet, hogy elfogult vagyok vele, de nem hinném, hogy õt bárki is le tudná játszani a filmvászonról vagy adott esetben a színpadról. Határozottan kijelenthetem, hogy ez ebben a filmben sem történt meg, de õt kivéve Sean Penn mindenkit túlszárnyalt. Pedig Jude Law sem zöldfülû, a Kate Winslet-Mark Ruffalo duóról nem is beszélve. Imádtam az alkoholista újságíró (akit kétlem, hogy ilyen szinte rezzenéstelen, "nyugodt" karakterként meggyõzõen alakított Law) narrációit, amely végigkíséri a filmet. Ami például az igazi barátról szól, aki csak a gyerekkori barátod lehet, az valami fantasztikus gondolat volt - legalábbis nekem. Valóban nehéz eldönteni, hogy tulajdonképpen melyik karakter is az "igazi" fõszereplõ ebben a politikai drámában, de számomra Sean Penn játéka sokkal hitelesebb. Néha kissé színpadiasak a mozdulatai és gesztusai a szónoklatok során, de lehet, hogy ezt kívánta a szerep, és az igazi kormányzó is hasonló habitusú volt. Mindent egybevetve egy erõs közepes alkotás (talán kicsit hosszú is), de egyszerûen vétek kihagyni. Érdemes megnézni, mert elgondolkodtató és rendkívûl tanulságos akár a mai politikai életnek is...
Gabriella54 2008 okt. 04. - 01:04:37
(20/47)
Legalább a vélemény legyen szabad :)
Gabriella54 2008 okt. 02. - 19:23:25
(19/47)
Sean Penn szerintem a telefonkönyvet is úgy tudná felolvasni, hogy tátott szájjal hallgatnánk! Egyszerûen remekelt, mint mindig!
fürmender 2008 aug. 30. - 13:21:23
(18/47)
Szerintem a film az erõsen közepes kategóriát ütötte meg. Szerencsére Sean Penn ( KASZÁS Attila kitünõ magyar szinkronjával ! ) elvitte a hátán a gyenge sztorit. A rendezõ, forgatókönyviróként - szerintem - jobb volt, a "Tolmács" c. filmben, nem is szólva S. Penn abban nyujtott, igazi kabinet alakításáról.
beryll 2008 aug. 12. - 15:56:06
(17/47)
Én nem is tudom... Néha elvesztettem a fonalat, de alapjábavéve lekötött.
Tetszett, hogy ennyire jó volt a jelmez + minden "olyan jól" visszavitt a 20.század elsõ felébe.
Emiatt:
10/6
Dudvarek 2008 júl. 22. - 20:47:46
(16/47)
Bocs, utánanézhetnék dolgoknak, mielõtt írok:
Huey Long kormányzó alakja ihlette ezt a karaktert, és ellenségei diktátornak, pártfogói népi hõsnek tartották. A beszédei is ilyenek voltak állítólag.
Nos, ezt a szerepet Sean Penn akkor tényleg ragyogóan eljátszotta.
Dudvarek 2008 júl. 22. - 20:40:26
(15/47)
2 órára ödaszögezett a székhez a film, szerintem nagyon jó. Sean Penn-t nem dicsõíteném, még most sem tudom eldönteni, h mit akart eljátszani, vagy belejátszani a karakterbe. A szónoklatai nekem diktatórikusak. Bár nem ismerem eredetiben ezt a kormányzót, nem éltem még akkor, de nekem antipatikus S.P. játéka alapján. Nem hiszem, h ez lett volna a cél.
A két vérfolyam összecsurgása a végén zseniális.
Élmény volt a film.
Brambilla 2008 júl. 20. - 00:37:48
(14/47)
Nem tetszett a karaktere. Nem tudott eljátszani egy olyan nõt, akibe bárki halálosan szerelmes lehet. De lehet, hogy ez nem az õ hibája, nem volt sok szerepe, hogy bizonyítsa tehetségét.
Brambilla 2008 júl. 17. - 22:16:45 Előzmény efes
(13/47)
Azóta megnéztem még egyszer a filmet és másodszorra sokkal jobban tetszett. Talán azért, mert most már pontosan tudtam, hogy mi lesz a vége és nagyon sok apró félmondat hangzott el a film alatt, aminek nem tulajdonítottam nagy szerepet, mikor elõször néztem, most viszont rájöttem, hogy mennyire fontosak.
De Kate Winslet egyre jobban idegesített.
6/10
efes 2008 júl. 17. - 18:32:18 6/10 Előzmény Rika
(12/47)
Megtörtént esemény alapján készült a film, Stark valóban élt, valószínûleg ilyen figura is volt.
6/10
efes 2008 júl. 17. - 18:29:47 6/10 Előzmény Brambilla
(11/47)
Penn a forgatás alatt nem hiszem, hogy sokat ivott, de az biztos, hogy komoly tapasztalatokkal rendelkezik mind az alkohol, mind az egyéb bódító-serkentõ-lazítószerek szervezetbe juttatását illetõen. A szerepet emlékezetbõl oldotta meg, szvsz kiválóan. Egyetértek Gandolfinivel kapcsolatban. Jude Law is jó volt.

A film is jó volt, gyakorlatilag hibátlannak mondanám, mégis untam egy picit. Túl közhelyes volt Stark valódi figurája talán? Túl egyszerû pasi volt, és csupán addig volt érdekes, míg hatalomra került? Amint megválasztották, valahogy ott volt bennem a vég biztos tudata. Attól kezdve viszont érdektelenné is vált a film.
Rika 2008 jún. 24. - 18:21:13
(10/47)
Egyszerûen imádom Anthony Hopkinst, Jude Lawt is szeretem az A.i. miatt, viszont valami rettenetes ellenszenvet érzek a politikai témájú filmek iránt.
Hogy ezt hogy fogom összehozni...
Amúgy mennyi igaz a történetbõl?
Brambilla 2008 jún. 16. - 14:13:36
(9/47)
Nem tudom, hogy Penn mennyit ihatott a forgatás alatt.
Ha józanul próbálta meg eljátszani a részeges politikust akkor túljátszotta, ha iszogatott, hogy jobban menjen, akkor meg túl részegre itta magát.
Nem rossz amúgy a film, csak nem erre számítottam. Túl nagy a kontraszt a rendes, becsületes ember és a mocskos politikus között, és csak váltogat a film, de nem mutattja be teljesen azt az utat, ahogy a fõszereplõ karaktere eljutott idáig.
Nekem a legjobban Gandolfini alakítása tetszett. Minden színésznek megvannak a csak rá jellemzõ mozdulatai, mimikája, ez valakinél már idegesítõ is. De Gandolfini a Maffiózókból megszokott stílusát úgy tudja átvinni minden szerepére, hogy teljesen hiteles marad.
Jó, itt nem kellett túl messzire menni Tony Soprano karakterétõl, de ott van például az Erõd, ahol az ezredest is tökéletesen játsza.
Gabriella54 2008 jún. 15. - 21:26:10
(8/47)
Totálisan egyetértek Veled, Sean Penn az egyik legnagyobb színész, akit valaha a hátán hordott a föld! Szenzációsat alakított itt is - és ne felejtsük el a szinkront, ami ismét remekül sikerült! Kaszás Attila hátborzongatóan jól hangolja - bocs, már csak hsngolta :( - S.P-t!