bori4 2018 máj. 26. - 18:45:00 Előzmény bori4
(118963/123863)
.
bori4 2018 máj. 26. - 18:42:46 Előzmény bori4
(118962/123863)
Ez nagyon jó volt - a srácok érzik, hogy be kell dobniuk magukat Ji Ahn-nál, mert veszélyben a főnök... :))))
bori4 2018 máj. 26. - 18:40:57 Előzmény bori4
(118961/123863)
Okosabb, mint az ügyvédnő esküszöm....
bori4 2018 máj. 26. - 18:36:13
(118960/123863)
Nézem a 9-10. rész képeit, néhány :
Miért foglalkoztatja őket ennyire a külvilág véleménye? - még él a mama, de már azon aggódik, hogy mivel ők most senkik, nem lesz elég ember a temetésen....
Neki volt az alsógatyás beszólása is, ugye? :)))
werzsi9 2018 máj. 26. - 18:36:01
(118959/123863)
Kívülről olyanok, mint egy nagy harmóniában élő pár.
werzsi9 2018 máj. 26. - 18:33:45 Előzmény bori4
(118958/123863)
A 11. részben újabb tényeket tudunk meg, főleg a házasságról, de a házaspárról is. De még mindig sok mozaikkocka hiányzik. Úgy vettem ki, hogy a jelenlegi helyzetért mindketten hibásak. De nem gyűlölik egymást.


Dong-Hoon most 45 éves, a felesége 42. A fiúkat többször említik, de vele kapcsolatos magyarázatot még nem kapunk.

A vállalati izgalmak oka az, hogy az öreg és beteg fő elnöknek nincs törvényes örököse, és az utódja az lesz, aki elnyeri az tetszését.
bori4 2018 máj. 26. - 18:23:53 Előzmény werzsi9
(118957/123863)
Én egy percig sem gondoltam, hogy "másképp" gondol a lányra....
Az elejétől fogva emberbarátként segített neki, hálás is vagyok a forgatókönyvnek, hogy nem csúszott el a dolog valamiféle beleszerelmesedésbe....
Ahogy fokozatosan megtudja, milyen borzalmas élete volt és van ennek a lánynak, úgy lesz határozottabb szerintem, pedig volna miért pálcát törnie felette - nagyon elgondolkodtató a kapcsolatuk, meg ahogy érzik egymást különösebben sok beszéd nélkül. Na vele szavak nélkül is egy hullámhosszon van... :)
Lee Sung Kyun minden testrészével játszik, fa arccal, de a fej tartásából én látom a lelkét :))))

IU karaktere: egy elhagyott gyermek vadóc, bűnözéstől sem visszariadó lélek, aki gyors észjárású, bátor, de nem tud különbséget tenni , mert nem volt aki megtanítsa .... őt is kihasználják, ő is kegyetlenül kihasznál másokat, hogy élhessen....
Úgy érzem - nem először - hogy náluk a gyámhatóság, vagy gyámügy nem igen működik... Talán mert a család belső élete (is) férfialapú, az mondja meg mi lehet egy családdal.... Nagy veszélyben vannak a gyerekek, ahol gazember az apa, vagy nincs is.... Ez bizony súlyos társadalompolitikai hiányosság lehet, ami a történelmükre vezet vissza...

Na, hagyok másoknak is mondanivalót...

Boil, edimir - örülünk nektek! :))
bori4 2018 máj. 26. - 18:11:15 Előzmény werzsi9
(118956/123863)
10-ig néztem én is, ma két részt tervezek haladni... :)

Dong-Hoon nekem még nem állt össze teljesen, mint ahogy a házasságuk története sem. A kisfiút, akiről azt írtad, hogy Amerikában van a nagyszülőknél, de erről szerintem nem volt szó.... vagy átsiklottam rajta. Miért van ott? Miért nem a szülei nevelik, hiszen jómódban élnek. Ha egyetemista korukban született, ahogy írtad korábban, akkor viszont még nem olyan idősek, amire - nem tudom miért- gondoltam. Én 40-esre tippeltem Dong Hoon-t, de a gyerek 10 körül lehet ....
Nem tudom miért hidegült el ez a két ember egymástól, erre még kevés támpontot kaptunk.....

Azt azért megállapítottam, hogy Dong Hoon sajnos elég zárkózott, uram bocsá' unalmas férj, férfi.... Van ilyen, akik nem gondolnak arra, hogy a párjukkal hogyan is kell a mézeshetek után bánni, törődni, kellemes partnernek, férjnek, apának lenni.... Mert ilyen az alaptermészete, jóságos, kedves, intelligens - fejben! Nem tudja kimutatni, azt gondolják az ilyen férfiak, hogy elég ha ők belül mindent éreznek és passz.... Hát bizony nem elég.... Az eredeti családjával többet foglalkozik, törődik, mint a sajátjával.... Mintha nem tudna elszakadni. De ezt máshol is láttuk, még mindig az anya, apa életszükségletei, óhajai alapján élnek, ahhoz igazodnak 40 évesen, több évi házasság után is, amit az "öregek" szeretnének. Lehet, hogy a felesége ezt másképp gondolja már.... De miért nem beszélik meg??? Egyáltalán nem beszélnek egymással - szóval itt még várok valami "tájékoztatást".... És mi van Dong Hoon apjával?

Az irodában normálisabban viselkedik, mint otthon - valóban. Pont, mint a Misaeng főnöke...
Az elnökség kérdése sem teljesen világos nekem - a kempingezni szerető beteg elnök ha meghal, mint a vagyonát az örökösei öröklik, nem? (Ha ez a cég az övé egyáltalán....) De úgy kapálóznak a lehetséges munkatársak, mintha ez másképp is lehetne.... De ezt nem értem, ez a munkahelyi szavazással eldőlhet????

werzsi9 2018 máj. 26. - 12:03:48
(118955/123863)
Park Dong-Hoon, 10 rész után.

A karakter eléggé különleges, az átlagtól eltérő. Végtelenül jó ember, szinte egy szent. Nem tudom, hogy diák korában miért vette feleségül Yoon Hee-t. Úgy emlékszem, hogy Yoon Hee már akkor Do Joon-Youngot szerette egyetemista korukban. Amikor Dong Hoon rájön, hogy a felesége megcsalja, ahelyett, hogy szemrehányást tenne, igyekszik azt eltitkolni a felesége előtt , sőt, a vetélytársát is arra kéri, hogy titkolja el a nő előtt, hogy ő tud róla, és valami más ürüggyel szakítson. Azért, hogy a feleségének ne legyen lelkiismeret furdalása vele szemben. Egy átlagférfi hasonló esetben nem kímélte volna így a hűtlen nej lelkivilágát. A szakítást is valószínűleg azért követelte, mert eleve rossz embernek tartotta az igazgatót. Önzetlenül gondoskodott a feleségéről. Nem tudom, hogy a régi szerelméből mennyi él még benne, és hogy a felesége hűtlenségén miért tud így felülemelkedni.

Érdekes a fiatal lányhoz való viszonya. Azt látjuk ugyan, hogy érdekli a lány, de még nem tudjuk biztosan az érdeklődésének természetét. A 10. rész után hajlok arra, hogy nem nőnek látja a lányt, hanem, olyanak, aki gyerekkorától sokat szenvedett , egyedfül van minden segítség nélkül a világban, és sok rossz veszi körül most is. Átgondolva a helyzetet óvatosan igyekszik segíteni neki bizonyos mértékig lelkileg is, fizikailag is, de nem tolakodóan.

Az irodai beosztottjaival is jó a viszonya. Nem hatalmaskodik, nem ordibál rájuk, barátilag és megértéssel bánik velük és ezért szinte tűzbe mennének érte.
A különös karakter megformázása Lee Sun Kyun nagy érdeme. A koreaiaknál megszokott arcjáték szinte hiányzik nála, és inkább apró gesztusokkal, mozdulatokkal fejezi ki a hős érzelmeit, hangulatát. Néha nehéz megtudni, hogy mi is játszódik le a hősünk lelkében, de éppen ez a lényeg. Ez a férfi minden érzését magában tartja, mindig mindent megfontol, megfigyel.

Mostanig én így láttam. Ki lehet egészíteni sok mindennel, vagy más véleménnyel is.
boil54 2018 máj. 26. - 09:27:25 Előzmény bori4
(118954/123863)
Szép napot szomszédok! Már itt jártok??? Köszi, hogy szóltál Bori! Remélem edimir is idetalál.
Imádom minden kockáját a sorozatnak, nem tudok elszakadni tőle hiába lett vége, hiába tárgyaltuk ki a facebookon, még kell, hogy foglalkozzak vele, olvassak róla, hallgassam a dalait.
Itt egy kapcsolati ábra:
bori4 2018 máj. 26. - 08:32:54
(118953/123863)
Megvan magyarul a fődal - így még mellbevágóbb a hatása - köszönet érte! :)

https://www.youtube.com/watch?v=7oJfAafJzpo
bori4 2018 máj. 25. - 20:01:35
(118952/123863)
Megvolt a 9. rész..
Mit csinál ez az asszony???? Ennyire utálja a férjét?
Összeszorult torokkal, gyomorral, de megnézem most a 10. részt is....
werzsi9 2018 máj. 25. - 12:34:36 Előzmény bori4
(118951/123863)
Köszi, hogy szóltál!
bori4 2018 máj. 25. - 10:50:11
(118950/123863)
Werzsike, csak szólok, a fordító folyamatosan javítja a feliratot... 12-ig lecserélte javítottra a fájlokat.
Érezte, hogy sok értelmetlenség maradt bent az első, gyors munkában....

Ment e-mail is neked.
bori4 2018 máj. 25. - 10:00:56 Előzmény werzsi9
(118949/123863)
Tegnap sikerült két részt megnéznem, hogy utolérjelek. Így most a 9. rész jön, próbálok majd kettőt nézni.De nyugodtan haladj a saját ütemedben, ahogy neked jó .. :)))
Régen viselt meg ilyen élvezetesen egy sorozat engem.....
bori4 2018 máj. 25. - 09:51:33
(118948/123863)
Hoztam Lililinek (is) , ez a legfrissebb amit találok róla - ez is még 2017-es felvétel...

https://www.youtube.com/watch?v=QT8nxKFYzrM&list=RDQT8nxKFYzrM&t=8

Pár napja nem működnek a fórumon a linkek, de talán megéri bemásolni... :)))
werzsi9 2018 máj. 25. - 09:50:23 Előzmény bori4
(118947/123863)
".... a közös múltba mennyi borzalom van még elrejtve???? "
Hát nagyon sok. :-( Egy része kiderül a 9. részben. A srácot még én sem tudom pontosan, de az uzsorásról tudunk meg elég lényeges dolgokat.
Én tegnap nem néztem tovább, mert láttam, hogy túlságosan előre haladtam. Te még nem értél oda.
bori4 2018 máj. 25. - 09:37:42
(118946/123863)
Még mindig nem tudom, ki ez a srác, aki a lánnyal összedolgozik... és hol ül, amikor a szemét uzsorás zsaroló kérdőre vonja??? Internetes terem, vagy az uzsorásoknak dolgozik ott mindenki???? Vagy csak éppen ott bérlik ők is a termet???? De hogy a lány, a legényke és az uzsorás korábbról ismerik egymást - ez biztos ..... a közös múltba mennyi borzalom van még elrejtve????
bori4 2018 máj. 25. - 09:24:07 Előzmény werzsi9
(118945/123863)
Hát ez még az ő értékrendjük szerint is kis pimasz beszólásnak tűnt nekem - mivel tisztában volt a megcsalás tényével, amolyan lekezelő "helyretevésnek" is elment... :)))
Kép - nagyon jól játszik ő is...borsózik az ember háta ahogy beszél, meg néz....
werzsi9 2018 máj. 24. - 19:01:35 Előzmény bori4
(118944/123863)
iEgy 20 éves lánynak egy 40 év fölötti nő mi más lehet?