bori4 2020 aug. 24. - 12:33:26 Előzmény Riamara
(123343/123863)
Tanárnő kérem én figyeltem! :-)) - igen, az rögtön leesett, hogy a doki nem küldhette át a hullákat, mert iszonyúan meglepődött, amikor meglátta Do Won-t, miután megölte "őt"... de hát azok mégiscsak odakerültek valahogy, valaki által....
Jaj, most látom, hogy rosszul írtam a nevet, igazából Seo Kyung anyjáról akartam kérdezni, hogy hova lett.... Betegségben halt meg? erre nem emlékszem...
A kiállítás képei, fényképezése telitalálat volt. Nekem is feltűnt, mennyire jó!
Van itt még miért körmöt rágni.... nagyon leköt, igazán élvezem a fordítást is, nem bonyolult, cirkalmas, tökéletesen érthető és magyaros mondatok. A történetvezetés is pont elég, nincs agyon misztifikálva, kiváló sorozat.
Riamara 2020 aug. 24. - 12:13:54 Előzmény bori4
(123342/123863)
Annyira jó volt az a fotó kiállítás, ahol elkapta a gyilkost, én is úgy megnézném!
Riamara 2020 aug. 24. - 12:10:50 Előzmény bori4
(123341/123863)
Az indíték azért ennél bonyolultabb. És ha figyeltél, volt egy kis ellentmondás is, ami túlmutat az egyszerű megoldáson.
A doktor úr ugyanis nem értette, hogy jelenhetett meg előtte Seo Do Won, mikor ő már megölte. Vagyis nem tud a vonatról, és a párhuzamos világokról. :)
Szerintem Do Won még gyerekként vesztette el az anyját, akárcsak a lány. Ez is közös volt bennük. A lány anyjáról tudjuk, hogy betegségben halt meg, mikor még kisiskolás volt.
bori4 2020 aug. 24. - 12:03:33 Előzmény Riamara
(123340/123863)
Train 9.
Igazán kiváncsi leszek az inditékra, vagy simán annyi lesz, hogy pszichopata.
Hogy nem derült ki az áldozatok háttérvizsgálata során, hogy mindegyik járt kezelésre?
Gondolkodóba estem, hogy Seo Do Won anyjáról miért kapunk ennyire kevés infót? az ékszereiről többet beszélnek. Azt tudjuk, hogy az apjával mi történt, de pl. az anyja hova lett és mikor???
Riamara 2020 aug. 21. - 16:33:38
(123339/123863)
Train
A 2008 azért fontos dátum, mert mindkét világban megtörtént ugyanaz a gyilkosság. Vagyis hogy a lány apját megölték. Csak onnan kettéágazott az életük, ezért kicsit mások.
Riamara 2020 aug. 21. - 16:30:11 Előzmény bori4
(123338/123863)
Train
Itt ugyanaz a szitu, mint a Kingben, vagyis két párhuzamos világ van, csak most nem fuvolával lehet átmenni a másik világba, hanem vonattal. Szóval a kulcs egy bizonyos számú vonat, adott időben, és esőben.
Ezért van mindenkiből kettő. Egyik az " A" világban, ahonnan a történet indul, a másikat meg elneveztük B világnak. Ide ment át a főhős a vonattal. Vagyis pontosabban a két világbeli főhős most helyet cserélt.
"A" világban már nem használják az állomást, totál lepusztult hely, mint az a templom is, a "B" világban mindkettő működő.
A főhős mind a két világban rendőr. A hősnő az "A" világban ügyész volt (míg meg nem ölték) a "B" világban viszont nyomozó. Az első két részből megismert szereplők mind felbukkannak majd a "B" világban. Csak nem biztos, hogy ugyanúgy élnek és viselkednek.
bori4 2020 aug. 21. - 10:04:43 Előzmény bori4
(123337/123863)
Ez az elhagyatott állomás is Mukyeong? vagy ami itt történik, az mind fikció???
A fogyatékos dagi gyerek meg az anyja lehet talán egy kulcs??? A gyerek mindent látott, az anyja meg sokat tudhat???
bori4 2020 aug. 21. - 09:59:52
(123336/123863)
Train 3 rész után - számítottam rá, hogy amit az első részben látunk, az később totálisan megdől. Na de ez elég gyorsan történt, itt a 3. rész végére újratervezés indul úgy látom.
Még nem teljesen világos, hogy itt is két párhuzamos sík játszik? És van három dátum - 2008, 2015 és napjaink - mindez két "világban"?
Sokkoló volt az ügyésznő "halála", no de aztán ahogy ketten lettek ő is, meg a nyomozó srác.....
Az se világos, hogy az a sokat emlegetett állomás most megszünt, vagy nem? mintha lepukkant vasutállomás lenne, aztán meg mégis jön a vonat és szuper hiper-modern állomás képe... Ugyan ez a templommal... Hol kezdődött a sorozat, azaz amit túlnyomó részt látunk, az a valóság??? - tudom sok a kérdés.. :))
Riamara 2020 aug. 10. - 11:40:50 Előzmény bori4
(123335/123863)
Igen, elég hiteles. Az autizmus eléggé sokszínű, különösen, ha társul hozzá más is. A mértéke is változó. Vannak autisták (asbergeresek) akiknél csak probléma esetén tűnik fel egy kívülállónak, hogy az illető autista. De persze vannak olyanok is, akik önálló életvitelre képtelenek. A többség pedig e kettő között mozog.
A filmben szereplő bátyus a középmezőnyben, vagy talán afölött van. Nehéz megítélni, mivel először az anyja, aztán az öccse óvta túl. Szerintem tudna ő ettől sokkal önállóbb is lenni. A furcsaságai viszont tipikusak. :)
bori4 2020 aug. 10. - 09:59:59 Előzmény Riamara
(123334/123863)
Úgy látom hét végén már vége is lesz - akkor egyben letöltöm és elkezdem.

Közben azért követtem hétről-hétre az It's okay-t, annak ellenére, hogy én nem vagyok annyira oda érte.. Azt sajnálom, hogy ilyen tesze-tosza férfiakat ábrázolnak mostanság a sorozatokban. Az erős nők tarolnak. Értem én, hogy Koreában nagy hiátus van a nők megbecsülése terén, de a másik nemet sem kéne egyuttal leírni, akaratlan bábukat gyártani tucatjával.
Már szerettem volna Mara megkérdezni tőled, hogy az autista testvér ábrázolása hitelesnek mondható?
Riamara 2020 aug. 09. - 20:16:15 Előzmény bori4
(123333/123863)
Kár, hogy nem nézed a Vonatot, mert ez is elég furmányos, akárcsak a King. Jó lenne átbeszélni, mert itt a 9. résznél erősen feldobták a labdát, és kissé összezavarodtam.
Riamara 2020 aug. 07. - 22:20:12 Előzmény bori4
(123332/123863)
Biztos van több csavar is Junki történetében, de egyértelműen pszichopata. Ez már biztos. A gyilkosságot meg hát úgy tűnt, ő követte el. De ez még nem biztos, lévén sötét esőkabát volt rajta, és az arca nem látszódott.
bori4 2020 aug. 07. - 19:53:08 Előzmény Riamara
(123331/123863)
Olyan, mint a Princes mann csak egy volt! :) Ott összejött a jó forgatókönyv, rendezés és a színészek. Ez a mostani PSH már közel sem a régi, nagyon zavar, hogy végletesen merev az arca a botoxtol, erőltetett fiatalítás. Ugyanakkor nagyon akarnak hasonlítani a PM-re, tele van klisével is. Hát lehet, hogy egyszer még tovább nézem.
Junki sorozatával kapcsolatban: lennie kell ott valami csavarnak. Valójában már láttad a karkterét ölni, vagy csak beszélnek róla? :)
bori4 2020 aug. 07. - 19:48:59 Előzmény Riamara
(123330/123863)
Ezzel már szemezgetek, összevárom. Látom alig van nézettsége kint ... vajon miért?
Riamara 2020 aug. 07. - 18:40:19
(123329/123863)
Viszont a Train tényleg jó. Izgalmas és gondolkodtató. (Bár a gyilkos személyére viszonylag hamar rájöttem.) És az alakítások is szuperek.
Riamara 2020 aug. 07. - 18:37:26 Előzmény bori4
(123328/123863)
Szerintem nem rossz a King maker. Persze nem olyan erős, mint a Princess Man. De ennek talán az az oka, hogy a karakterek nem fehérek és feketék, hanem szürkék. Ezért aztán nem mindig tudok azonosulni a döntéseikkel. Így hol az egyik, hol a másik bosszant fel. :)
Junki sorozatának első részét megnéztem, és rögtön láttam, hogy ez nem az én történetem. Hiába játszik remekül, én ki nem állhatom azokat a filmeket, amelynek a "főhőse" sorozatgyilkos. Nekem még a bosszúállókkal is folyton problémáim vannak, hát még egy olyan gyilkossal, aki az ölés kedvéért öl.
Ebből egyetlen kivétel létezett a Hello Monstre.
Na Junki sorozata viszont nem ilyen.
bori4 2020 aug. 07. - 18:17:15
(123327/123863)
Mara, nézed még a King maker-t PSH-val? - én a 7.-nél lemaradtam kissé csalódottan.... Milyen?
És Junki sorozatát? :))
bori4 2020 júl. 13. - 08:15:45 Előzmény Riamara
(123326/123863)
Nekem kissé "üres" volt, nem elég szerintem a szépsége... :) A fő esemény a hajvágás volt, azaz szabadulás a póráztól. Ennél többet várok általában is, de ettől a sorozattól is. Jóformán nem történik semmi, az alapszitut járjuk körbe - néminemű információ csöpögtetéssel.... Még mindig mesterkéltnek látom, európai izlésvilágú, elhagyatott villa, vagy kastély, vagy mi akar lenni, betonerős csaj, aki álmában megijed az anyjától.... Egy fiú, aki nem tudja eldönteni, hogy szerette-e őt az anyja, vagy áldozat volt - viszont pszichiátriai vonalon dolgozik, felnőtt férfi már, szóval még mindig mesterkéltnek érzem az egészet....
Riamara 2020 júl. 12. - 22:30:55
(123325/123863)
Az OK 7. része igazán szép volt.
Megjegyzés: Nekem jobban tetszett a csaj frizurája, amikor ő vágta le olyan tépettre.
Riamara 2020 júl. 12. - 19:53:08 Előzmény Riamara
(123324/123863)
Mi tagadás roppant izgalmas. Viszont mindig kiakaszt, amikor éjnek évadján keresnek bizonyítékokat, tök sötét és kietlen helyszíneken. Pláne, ha épp holttestet keresnek. Ennek milyen gyakorlati értelme van? Sem a bűnjelek, sem a holttestek nem szaladnak el, viszont nappal ne adj isten, még látnának is. Nem beszélve, hogy nappal nem teszik tönkre a helyszínelőknek a tetthelyet.