moni06 2011 márc. 31. - 12:45:59
(2323/123863)
Köszi az infót, ezek szerint rosszul emlékeztem...de a ruhadísznek még fontos jelentõsége lesz, és kiderül egyáltalán, hogy miért olyan becses Dzsang úrnõnek?
kiskovacska 2011 márc. 31. - 11:08:04
(2322/123863)
Én már teljesen megbékéltem a magyar hangokkal, sõt a Dong Yi-é kifejezetten tetszik mostmár. A két zenész néha valóban egy kicsit sok, de aranyosak, Dzsáng úrnõ valóban sikeresen megutáltatta magát és ez csak fokozódni fog. A báty, csak folyamatosan hozni fogja a formáját.
Dong Yi is változik folyamatosan, ahogy a dolgok komolyodnak körülette. A királyné még a palotán kívüli életével is folyamatosan jelen lesz, hiszen az elõzetesben is láttuk és Dong Yi sem az a típus, hogy hagyná, hogy ártatlanul bûnhõdjön. Cson Szu, valóba elõre fog jutni, ügyessége és egy kis hátszél segítségével, de õ az a szereplõ, aki valóban meg is érdemli azt, hogy elõre jusson. A rendõrfõnök pedig egy nagyon karakteres személy, akire sokan azt mondják, hogy nem zseni, meg lagymatag, de õ egy roppant okos, elõrelátó és taktikus ember. A fõ mottója, hogy elõbb utóbb minden kiderûl, és õ a kivárásra dolgozik. Soha nem tesz le a Penge szövetségének ügyérõl, hiszen még nem járt a végére, csak megvárja a megfelelõ idõpontot, hogy lezárhassa magában.
Valaki mondta, hogy nem fontos, hogy kiderül- e, hogy honnan származik dong Yi, de valóban nem fontos? Ne felejtsétek el, hogy a film fõ mozgatórugója, hogy egy szer minden igazság a felszínre kerül és a tetteit senki nem tagadhatja le.
kiskovacska 2011 márc. 31. - 10:55:56
(2321/123863)
Szerintem senki nem beszél szuperlatívuszokban a filmrõl, de mindenkinek más és más a jobb. Én a kezdetektõl fogva azt mondtam, hogy ez egy teljesen más film, mint a Silla, egy könnyedebb, lenyugtatóbb film. A Silla próbált minden részt külön érdekessé tenni és egyenként fenntartani az érdeklõdést, míg ez összességében lesz egyedülálló. Majd ha jól megfigyelitek lesz három olyan rész, ahol lezárul egy-egy életszakasz és akkor fogják sokan mondani, hogy na most volt érdekes. Ennek a filmnek a végén lesz hatása és nem közben. Én a Pé-vel is így voltam, néztem, mert érdekelt a szereplõk sorsa és a történet, de, amikor az összesnek vége lett, akkor mondtam, hogy hûha, de jó volt. szerintem ez is ilyen. Az egésszel az a baj, hogy túl korán adták a silla után, és nem nyugodtak le a kedélyek, így ennek nincs olyan hatása, mint a Sillának.
kiskovacska 2011 márc. 31. - 10:49:34
(2320/123863)
Igen egy kicsit hiányzik az elejérõl az önfeláldozó anya, de majd itt is lesz önfeláldozó anya és ha egy kicsit jobban megfigyeljük a királynét, õ egy gyermek nélküli anya karaktere.
kiskovacska 2011 márc. 31. - 10:47:35
(2319/123863)
Dong Yi bátyja, nem Dzsáng Úrnõt ismerte, hanem a zenekari hivatal egyik kisengjét, akit Sol Hinak hívnak. Dzsáng úrnõ korábban csak a gyermek Dong Yival találkozott.
moni06 2011 márc. 31. - 09:56:07
(2318/123863)
Nagyon megható volt, amikor a királyné elhagyta a palotát és az udvarhölgy a bocsánatáért esedezett, amiért ezt kell tennie...bevallom õszintén, hogy engem sohasem zavart, ha megtudtam elõre, hogy mi fog történni, mert így még inkább vártam a következõ részt...ez semmit sem vont le a film élvezeti értékébõl, de mindenki más, ezt el kell fogadni!
Ha jól emlékszem, akkor ugye Dongi bátyját ismerte Dzsáng úrnõ, igaz? Talán tõle volt az a ruhadísz is, amit az ágyas olyan nagy becsben tart és amit Dongi is keres...S ha így van, valószínûleg az is kiderül majd,(valahogy)hogy Dongi annak a zenésznek a húga...Lehet, hogy kicsit zavarosan fogalmaztam, bocsi...
7/10
napraforgó 2011 márc. 31. - 06:13:43 7/10
(2317/123863)
Én is a szuperlatívuszokhoz igazítottam a várakozásaimat és annak ez a sorozat nem felel meg.
Talán tényleg egy aranyos, nézhetõ kis filmecske, de a történet beleférne 12-13 részbe, kár volt 60 részesre nyújtani.
És valóban túl sok a szereplõ, mi külföldiek nehezen különböztetjük meg a sok egyforma ruhás udvarhölgyet és udvaroncot.
És az is igaz, hogy a komikus színészek a mi ízlésünkhöz képest túljátszák a szerepüket (a zeneakadémia elõljárója, meg a hosszú segédje, vagy az egymással rivalizáló Dzsáng mama és a zeneakadémia vezetõjének felesége).
Azért az is kicsit furcsa, hogy Dongi csak úgy bejárkál a királynéhoz, meg a legfõbb ágyashoz is.

Mivel már korábban lejjebb adtam az igényeimet, így nincs bajom a sorozattal - mindenesetre nem tapaszt oda a képernyõhöz, mint a Silla.

Még így is jobb a sok ostoba dél-amerikai szappannál.

Remélem néhány kedves olasz, vagy akár német családsorozatot is fognak adni. (lehetõleg ne a Charlie majmot, mert azt már únom)
10/10
Vászja2 2011 márc. 31. - 03:36:53 10/10 Előzmény napraforgó
(2316/123863)
A nézettségi adatok hiteltelensége közismert, a legcikibb történet, hogy a legnagyobb piackutatónál az RTL Klub azokban a percekben is verte nézettségben az összes csatornát, amikor az ORTT büntetése miatt nem sugározhattak.

Kamu az egész.
vondermonarchia 2011 márc. 31. - 00:16:39
(2315/123863)
A hordszékes jelenet jó volt a mai részben a 2 pletykafészek között :)
vondermonarchia 2011 márc. 31. - 00:15:02
(2314/123863)
Néha az az érzésem, hogy a rendezõvel lehet a gond. Hagyja túljátszani a színészeket. Illetve a színészek lehet nem olyan jók,mint a Shillában vagy a Palotában voltak, ahol pont eltalálták a határvonalat a zseniális játék és a túljátszás mezsgyéjén.
De örülök hogy van ez a sorozat, és remélem lesz legalább félévente egy újabb koreai sorozat az m1 mûsorán.
10/10
taylor88 2011 márc. 31. - 00:09:04 10/10
(2313/123863)
Hát igen a két öreglány nekem se jön be.A zenészeknek egész jó poénjuk szokott lenni de valamikor már nagyon erõltetett a játékuk.De nekem ez a két zenész még mindig poénosabb.A rendörfönök alá tartozó rendõrt - aki mindig énekelni szokott és furcsa járása - az tényleg a topon van.
Jang udvarhölgyet sajnáltam de már egészen sikerült megutáltatnia magát.Fõleg a mai részben.A bátyja nagyon nagy mocsok de épp ezért szeressük õt.Bár azt hittem, hogy azért visszafogottabb lesz ha Dong Yi-vel találkozik.A királynõért én is szurkolók.Meg persze a királyért és Dong Yi-ért is.
Amit hiányolok, hogy nincs igazán szerethetõ anyuka a történetben.(És itt most tényleg ismét vissza kell térnem a Sillához).Mert ott volt Sohwa akiért nagyon lehetett izgulni, de még ott volt Maja királyné is nah meg persze Jushin anya is.Sajnos itt nincsenek ám ilyen önfeláldozó anyák helyettük a sokkal reálisabb õregecskedõ, pletykás, és nem éppen korukat meghazudtoló vénasszonyok vannak.Ezen a téren talán kár, hogy a realitás talaján áll a történet:D
Sebaj...
vondermonarchia 2011 márc. 30. - 23:49:41
(2312/123863)
Nem is biztos hogy megtudja. Végül is lényegtelen már ez az információ a történet menetében, hogyha Csonszu testvér nem alakítja újjá a Penge-szövetséget. Márpedig látván a fõcím képeit,díszes ruhában van Csonszu testvér , így gondolom õ is elõretör az udvari rangok hierarchiájában.
Vajon talál magának egy csinos lányt az udvarban?
vondermonarchia 2011 márc. 30. - 23:16:11
(2311/123863)
A rendõrfõnök karaktere a legeltaláltabb, jobb még Dong Yié-nél is, ráadásul jól játszik a színész, magyarhangja is nagyon jó.
A király nekem azt a formáját hozza eddig mint a Palota ékkövében, szerethetõ figura, de semmi extra.
Csonszu testvér keményedik,ezt örömmel látom, remélem még jobban ki fog emelkedni a karaktere, végül is õ az egyetlen "szabadgyökû férfi" a sorozatban.
Kiskirálynét nagyon megkedveltem, remélem visszatér a sorozatba.
Idegesítõ Jang-mama és a zenedés fõnök asszonykája, nekem nem humorosak.
Jang ágyasnak sikerült igazán megutáltatnia magát.
Fivére játéka még mindig nagyon tetszik nekem, igazi gonosz figura, jól játszik a színész, bár a sakál-kacaját túlzásba viszi, nem tudom a rendezõ miért engedte ezt ennyire lejátszani.
10/10
taylor88 2011 márc. 30. - 23:02:14 10/10
(2310/123863)
Hát én is remélem, hogy a rosszak csak megkapják a jutalmukat.Fõleg most ezek az eunochok.
Elõbbi hozzászólásodra reagálva egy-két szereplõnek tényleg nem jó a hangja.De valamelyiket nagyon eltalálták.Csunszu hangja szerintem még határeset de az anyakirályné hangjával nem voltam megbékélve.A király hangja meg Dong Yi is szokatlan elõször számomra de már megszoktam. De a rendõrfelügyelõ hangja egyszerûen kiváló.A karakterét is nagyon bírom.Nem egy zseni az ember de nagyon jóindulatú és egyenes.
vondermonarchia 2011 márc. 30. - 22:33:23
(2309/123863)
Megnyugodtam :)
Élvezzük ezt a kellemes sorozatot, én nagyon örülnék ha itt minden rossz és minden jó ember elnyerné megérdemelt jutalmát.
Kell ilyen sorozat is.
10/10
taylor88 2011 márc. 30. - 22:29:47 10/10
(2308/123863)
Megnyugtatlak.Nem törtem össze magam azon, hogy majd csókolózni is fognak a királlyal.Jó ,hogy össze fognak jönni a királlyal.De azt kár volt odaírni, hogy kb. mikor.És ebben a tekintetben megértheted az én nézõpontomat is. Ugyanis nem midegy az ,hogy mikor fog ez a jelenet bekövetkezni. Ha annyit írt volna, hogy már alig várja, hogy csók csattanjon el a király és Dong Yi között de így, hogy leírta mikor ez nem feltétlenül volt jó.De ha mellesleg ha úgy tûnt, hogy túlreagáltam a dolgot akkor mindenkitõl bocsánatot kérek.Szerintem ennyiben megegyezhetünk.:D
Ui.: Amúgy meg majdnem ez az elsõ sorozat amit elejétõl fogva nézek a Róma után.Sillából csak az utolsó öt részt láttam.Nagyon ritkán nézek sorozatot mert dolgozok és nincsen sok szabadidõm.
vondermonarchia 2011 márc. 30. - 22:14:11
(2307/123863)
Gondolom ez nem az elsõ sorozat az életedben, így csak nem törsz össze illetve veszít el izgalmaiból is az a tény , hogy a szemmel láthatóan egymást kedvelõ Dong Yi és a király között pár rész múlva elcsattan egy csók. Ráadásul ahogy olvasom a történeti háttereket is már sokszor megírták itt.
Ha Dong Yi ágyas vagy mi lesz és gyereke is lesz a királytól ( lehet ezt rosszul olvastam) , akkor egy csók megírása csak nem lövi le a poént :))
vondermonarchia 2011 márc. 30. - 22:09:58
(2306/123863)
Nem mondom , hogy rossz sorozat, hanem ahhoz képest nagy csalódás ahogy be lett harangozva azok által akik már látták.
Szuperlativuszokban beszéltek róla.
A Palota ékköve jobb volt mint ez , a szereplõk sokkal kidolgozottabbak voltak, a forgatókönyv pedig összeszedettebb.
Egy jó sorozatban rendkívül fontos a mellékszereplõk, fõleg a komikusok alakítása, valljuk itt ez sem az igazi.
A Palota ékkövéven JG szülei hatalmasat alakítottak, ebben a sorozatban a két fõ komikus mellékszereplõ a zenedések humora eléggé gyengécske.
Tegu 2011 márc. 30. - 22:01:43 Előzmény vondermonarchia
(2305/123863)
Én is megnézem azért, a PÉ-nél már jobb, nem tehetek róla, engem irritált a fõszereplõnõ nagy nagy jósága és szerintem elég szegényes játéka /rémült büntudatos és lelkes mosolygós naiv/
ott JHJ is elég gyengécske volt, ebben a sorozatban nagyságrendekkel jobb.
A bátyus hangja engem nem zavar, a király szinkronja annál inkább, az elejétõl fogva kimondottan zavart, de már megszoktam, kivéve a heherészését.
10/10
taylor88 2011 márc. 30. - 21:56:15 10/10 Előzmény vondermonarchia
(2304/123863)
Hát igen te is biztos örültél volna annak ha mondjuk a Sillában elõre megírják, hogy összejönnek e a Bidammal vagy sem.Én nem róttam meg érte de tudod nem kell elárulni mi mikor fog következni.Lehet, hogy neked unalmas az egész de nekem nem.És azt is tiszteletben kell tartani aki esetleg nem tud még a késõbbi tartalmakról mert nem nézte meg interneten.