Riamara 2021 júl. 27. - 18:32:54
(123763/123863)
Beyond Evil 11.
Sajnáltam a parancsnokot nagyon. Szegény mindent elkövetett, hogy a körülötte lévők hülyeségeit helyrehozza. Ezért is nem hittem, hogy ő adta volna a zsinórt a boltosnak. Mert miért is tette volna? Még ha tán sejtette is, hogy mi történhetett annak idején, azért neki nem volt motivációja arra, hogy elhallgattassa a sorozatgyilkost.
Másrészt, mikor a halál okáról meglett az eredmény Dong Sik húgánál. Azonnal rájöttem, mi volt az ábra. Szóval nyilván ő is rájött.
Bizony-bizony őzrendőr jobban járt volna, ha inkább azonnal kiderül az igazság. Akkor nem kellett volna évtizedeken át szenvednie. Hisz végül is csak baleset volt. De anyucinak, a gengszter segítségével, sikerült gyilkosságot kreálnia belőle. Szóval jól tönkre tette a fiát.
Riamara 2021 júl. 23. - 18:45:45
(123762/123863)

Beyond Evil 9. rész
Hoppácska. A boltos nyilván tudhatta, ki ölte meg Dong Sik húgát. Ezért kellett elhallgattatni. Vajon tényleg a rendőrparancsnok volt? Vagy ez csak Joo-Won újabb melléfogása? Vajon a fenyegetést is ő küldte a lánynak? Mert hogy a videót ő dobta be a köztudatba, az szinte biztos. Jól eltanulta a hülyeséget Dong Siktől.
Ami az újabb halottakat illeti, azok szerintem a maffia áldozatai. Akik szembe mentek az építési vállakozóval.
Riamara 2021 júl. 23. - 13:02:42 Előzmény bori4
(123761/123863)
A hajcsattot én sem értettem. Hacsak nem kettő volt belőle, amiből az egyiket a gyilkos megtartotta magának.
Riamara 2021 júl. 23. - 13:00:47 Előzmény bori4
(123760/123863)
Mintha azt mondták volna, hogy kőműves volt, mielőtt boltos lett volna. És különböző építkezési munkálatokkal fedezte a hullák elrejtését. Gondolom a bevándorlókat meg különböző építkezési területeken ásta el.
Az tény, hogy Donk Sik most rettenetes öngólt lőtt azzal, hogy nem értesítette azonnal a rendőrséget, amikor megtalálta az ujjakat. És a bűntudat most élete végéig mardosni fogja, mint ahogy az is, hogy a húgát miatta ölték meg. Mert ha aznap este nem hívja ki a házból, akkor nem botlik bele a sorozatgyilkosba, és nem hal meg. Habár szerintem is igazat mondott a boltos, és nem ő tette el láb alól.
Viszont így felmerül a kérdés, hogy akkor viszont ki? Vajon személyes oka volt, vagy csak el akarták hallgattatni? De kinek lehetett érdeke, hogy ne tudódjon ki a gyilkosság?
Így a többi gyanúsan viselkedő személy újra reflektor fénybe kerül. A gengszter, a polgármesternő, a fia... és néhány rendőr is. Én Joo-Won apját sem zárnám ki a listából, és Dong Sik főnöke is túl ügybuzgó, ha a nyomok eltüntetéséről van szó.
bori4 2021 júl. 23. - 09:14:16 Előzmény Riamara
(123759/123863)
A 7. részben a gyilkos ott hagyta a pulton direkt Yo Jae Yi anyjának a hajcsatját. Most a 8. végén mintha a felásott tetem mellett ott lett volna... ez hogy lehet?
Nem tudom, de nekem most kezd olyan földöntúlivá válni a sztory, hogy 20 évig ennyi mindent tudott művelni és titkolni ez a boltos.... meg házak udvarába rejtette a hullákat, hát ez senki nem veszi észre?
Dong Sik a magánnyomozásával erősen hozzájárult az események eszkalálódásához, azzal hogy csak figyelte a gyilkost.
Nekem nem elképzelhetetlen, hogy igazat üzent a boltos és valóban nem ő ölte meg Dong Sik hugát. Jae Yi anyja volt rosszkor, rossz helyen nem?
Riamara 2021 júl. 22. - 19:28:52
(123758/123863)
Beyond Evil 8. rész
Igazam lett. Csak részben tudják lezárni az ügyet. Mondjuk éreztem én, hogy Dong Sik húga kilógott az áldozatok listájából.
Csak rosszkor volt rossz helyen.
Bár, ahogy én láttam Jae-Yi mamája sem volt az a tipikus félvilági hölgy. Nála is elég mondvacsinált volt a gyilkos indoka.
A két nyomozó viszont kezd egymáshoz csiszolódni. :D
Riamara 2021 júl. 22. - 17:13:57 Előzmény bori4
(123757/123863)
Úgy gondolom, hogy részeredmény. De nézzük meg a 8. részt és kiderül!
A telefont Dong Sik a büfé melletti kis utcára kitett komódba dugta. Úgyhogy nincs benne semmi meglepő, amiért a lány rátalált.
Azért nyomoz mindenki a saját szakállára, mert nem biztos benne, hogy amit kiderít, az milyen hatással lehet a többiekre. De főleg azért, hogy fedezzék azokat, akiket meg akarnak védeni.
A Szöuli ügyet pedig mutatták. Amikor Dong Sik fiatal társa, egy önálló akciója során, meghalt. Gondolom akkor is kiakadt, és nekimehetett a főnökségnek. Ezért fokozhatták le.
bori4 2021 júl. 22. - 09:08:42
(123756/123863)
Beyond 7.
Elvileg utolértelek, tegnap maratont tartottam belőle.
Most úgy tűnik, hogy az eddig történtekre választ kaptunk nagyjából, de ez biztos megint csak látszat, vagy részeredmény....
Nem pontosan értettem, hogy találta meg Yae-Ji a telefont, amit Dong Sik eldugott. Mindenki magánnyomoz, valahogy el próbálom hinni. Meglepő módon Soulban is dolgozott Dong Sik meg a főnöke, valamit elszúrhattak ott.
bori4 2021 júl. 20. - 17:39:43 Előzmény Riamara
(123755/123863)
Ja, hogy az ügyész a fogadott fia??? ez még nekem új, azt hittem csupán egy gyenge képességű talpnyaló csicska.
A jelenlegi rendőrfőnökkel kétszer is találkozom esténként, mivel ő a Six flayingban ugye Lee Seong-Gye tábornok, majd Csoszon első királya.... Érdekes látni, hogy mennyire eltérő stílusban, világban játszódó sorozatban is milyen jól megállja a helyét.
bori4 2021 júl. 20. - 17:33:00 Előzmény Riamara
(123754/123863)
Mint egy keresztapa :) belőle mindent kinézek, még sorozatgyilkosságok megrendelőjét is. Tényleg jók a karakterválasztások.
bori4 2021 júl. 20. - 17:31:00 Előzmény Riamara
(123753/123863)
Ezek az extra dolgok, valójában olyan extra szabálytalanságok, lazaságok - tényleg olyan kisvárosi naésaztánhátasztán módjára. És hát igen, fejtől bűzlik a hal...
A hölgy megjelent t itt éppen a 3. részben, de tanácsosnőnek van fordítva, pedig én is azt hittem, hogy a polgármesternő... nem tudom az ő közigazgatásukban mit takar ez a funkció, vagy fordítási hiba esetleg...
Az egész város flugos ezek szerint???? :-DDDDD
Riamara 2021 júl. 20. - 17:22:31
(123752/123863)
És persze ne feledkezzünk el a rendőrprefektusról sem, Joo- Won papájáról. Aki az első gyilkosságok idején Manyang rendőrfőnöke volt. Na meg az ő fogadott fiáról Kwon Hyeok ügyészről, aki roppant féltékeny Wonra. Ezért ott fúrja, ahol csak lehet.
Riamara 2021 júl. 20. - 17:12:01
(123751/123863)
Vagy itt van Oh Ji-Hwa nyomozónő, akinek az ex-férje egy építési vállalkozó (ne szépítsük, ő egy gengszter, aki építkezésben utazik) Szintén a gyilkosságok eltusolásában érdekelt, mivel egy modern városrészt akar felépíttetni a régi, ósdi Manyang helyén.
A nyomozónőnek pedig van egy öccse, az őrsön. Ő cuki rendőr. Oh Ji-Hoon, aki titkon a boltos lányába szerelmes.
Riamara 2021 júl. 20. - 16:57:17 Előzmény bori4
(123750/123863)
Csakhogy Dong Sik nem egy átlagos nyomozó. :)) Mikor megindul nála a vezérhangya, extra dolgokra képes. Mondjuk ez nagyjából az egész őrsre igaz. Vagy akár az egész városkára. Mindenki ismer mindenkit. Mindenki figyeli egymást, ha kell, falaznak egymásnak.

Vegyük például a polgármesternőt. Nem tudom, hogy felbukkan-e már az első 3 részig. De fontos személy. Ő folyamatosan próbálj eltusolni a gyilkosságokat, nem túl sok sikerrel. Na az ő fia az őzes rendőr, az irattárból. Na az a pasas például full skizofrén. Olyannyira, hogy pár évet egy elmegyógyintézetben töltött. Meggyőződése, hogy megölt valakit. Ő úgy emlegeti mindig, hogy őzet. Amúgy viszont tök jó fej. Ő Dong Sik gyerekkori barátja.
Riamara 2021 júl. 20. - 16:42:46 Előzmény bori4
(123749/123863)
Az igazságot rétegenként rakják fel, mindig egy kicsivel többet tudhatunk meg belőle. (például a motivációról még semmit)
Szóval Won már évek óta nyomozott a sorozatgyilkos után, mikor felmerült benne a csali gondolata. Aztán meg még inkább megszállottja lett a bűnténynek. Szent meggyőződése (a 7. rész végéig) hogy Dong Sik a gyilkos, csak bizonyítékok hiányában elengedték. Ezért kérte magát Manyangba. Úgy gondolta, majd ő lefüleli. :)
bori4 2021 júl. 20. - 16:29:41 Előzmény Riamara
(123748/123863)
Na ez az ujj ide-oda szállitás azért horror, nagyon nem is képzelhető el, hiszen egy rendőr ilyesmit hogy csinálhatna??? A bűnjel utaztatása már tényleg, na ..... nem minden napi írói fordulat. Magyarul a közértes visszakapta a küldemnyét? Na de mi baja volt a kislánnyal???
bori4 2021 júl. 20. - 16:23:45 Előzmény Riamara
(123747/123863)
Még valami a csali nővel kapcsolatban: őt találták meg a nádasban, de akkor az nem mostanában történhetett, hiszen csontvázat találtak, nem????
bori4 2021 júl. 20. - 16:21:39 Előzmény Riamara
(123746/123863)
Nyugtass meg, hogy itt a 3. részig ez nem derült még ki, mármint hogy Dong Sik megtudta, hogy mivel foglalkozott eddig Won és miben sáros...
Akkor az, hogy idejött a városba pusztán véletlen, mert tényleg ugymond el akart bújni, vagy tudatos, azaz tisztában van a városban zajlott eseményekkel és azért szállt rá Dong Sikra??? Nem racionális ugyanis, hogy miért olyan ellenszenvesek rögtön egymásnak, ha most találkoztak csak...
Riamara 2021 júl. 20. - 13:59:14 Előzmény bori4
(123745/123863)
Dong Sik olyan galád. :D Direkt pucoválta ki a pincét, hogy megszívassa Jon Woont. :)) Tudta, hogy a fiatal nyomozó egyből ráharap. És mivel úgysem fognak találni semmit, hülyét csinál majd magából.
(Itt hozzátenném, hogy akkor azt gondoltam, hogy az ujjakat a gyilkos megint elvitte Dong Sikhez, aki viszont sietve továbbpasszolta a bolt elé. Mert abban teljesen biztos voltam, hogy ő tette oda. Voltaképpen ez volt az a jelenet, amikor bebizonyosodott számomra, hogy jó volt a szimatom, a tettessel kapcsolatban. Hiszen a galád miért oda tette volna, ha nem ő is rá gyanakszik? )
Riamara 2021 júl. 20. - 13:51:04 Előzmény bori4
(123744/123863)
Az eltűnt nők Jon Woon listáján bevándorlók voltak. Ezek után a gyilkosságok után nyomozott. Méghozzá úgy, hogy csalit használt, akit aztán megöltek. Ezt takargatják, ő meg az apja. (De persze Dong Sik már megtudta, így amikor csak lehet, az orra alá dörgöli) A csali nőt találták meg a nádasban. Jon Woon azonnal felismerte a gyűrűjéről. A telefonja is előkerült, amit a sráctól kapott baj esetére, és ami simán összeköti őt a fiatal nyomozóval. Így apuka újfent kénytelen közbelépni.