Téma: A királynõ

kessy6 2007 márc. 18. - 22:55:46 Előzmény n-kitti
(108/248)
Ennel jobban nem is tudtad volna megfogalmazni,amit gondolok.....
A rendezo valoban a kiralyno mellett allt,de ha masik oldalrol nezzuk valakinek azt is kell:)
En is Diana parti voltam a filmig (most is),de egy kicsit elgondolkodtatott,hogy lehet nem minden ugy volt,ahogy azt beallitottak.........
Ettol meg Diana nem kevesebb,sot.......mostmar tudjuk,hogy o is ember volt.....,viszont a kiralyno is kapott emberi erzeseket......es ami engem lenyugozott,hogy ezt Helen Mirren ugy mutatta meg,hogy "nem ciki a kiralynonek".....
bocsi a hulye megfogalmazasert,de jobban nem jott:)
Elethu,hiheto,megmutatja mindket reszrol a jot is a rosszat is,burkoltan (vagy nem annyira) elmondja a velemyenyet,es megis Rad bizza,hogy Te mit gondolsz......
9/10
n-kitti 2007 márc. 18. - 12:14:34 9/10
(107/248)
Nem értek egyet, de hagyjuk. Nem akarok túlságosan belemenni. Szerintem jó lett, (már csak Helen Mirren csodálatos alakítása miatt is) mert ha csak felületesen nézzük, nem áll egyik oldalra sem. Kis hiba (vagy nem) hogy ha kicsit jobban belegondolunk, vagy a film apróbb részleteibõl vonunk le következtetéseket, meglátjuk, hogy bizony a film kitalálója Erzsébet királynõ mellett áll. Én Diana párti vagyok, mégsem zavart ez a filmben, sõt, jó néha más megvilágításban is látni a dolgokat. Mint mondtam, erõsen Diana mellett állok, de azt azért nem hiszem, hogy hibátlan volt, és szerintem jó, hogy a film megmutatja a másik oldalt is. Dianát mindenki ismerte a médán keresztül, a királynõ sokkal rejtelmesebb téma volt mindig, tehát jó filmalapul szolgált.
hdori 2007 márc. 18. - 06:57:41
(106/248)
Aki még esetleg nem látta a filmet, annak jó!
A színészi alakításokon kívül más erénye szegénynek nincs. Sikeresen marketingelt Tony Blair propaganda-film. Mint mozifilm nem nagyon értékelhetõ sajnos.
kessy6 2007 márc. 13. - 22:33:42
(105/248)
Megneztem........hogy mennyire igaz nem tudom......
hogy beleszolt-e az udvar.....nem hiszem......
hogy jo vagy rossz a film........mindenki maga dontse el,de nekem tetszett.........
viszont,amit biztosan tudok,hogy Helen Mirren megerdemelte azt a "Kis szobrot"!!!!
Bar engem mar az Elizabeth I.-ben is lenyugozott,ahogy az egyik legkemenyebb,es legnagyobb uralkodo mogott megmutatta, a not,az embert............es ez a film ezt az erzest csak erositette!!!!
Gratulalok neki!!!
9/10
n-kitti 2007 márc. 10. - 13:14:52 9/10
(104/248)
Egyet nem értek: Miért van 12-es karika az Királynõn? Semmi olyan nincs benne ami miatt ki kellene rakni. Szerintetek? A film biztos megjkelenik április 24-én dvd-n?
cola_dennis 2007 márc. 08. - 11:25:58
(103/248)
Kedves Hesztia!Igenis van affinitásom, ugyanis éltem angliában, és érdekel a királyi család, és történetük...egyszerûen a film sz*r.
kessy6 2007 márc. 02. - 02:42:10
(102/248)
Sziasztok!
Oszinten,se a filmet nem lattam(meg),sem az Oscart.
De azt tudom,hogy szeptemberben mutattak be a filmet Angliaban,itt nem kavart ekkora port,mint ezen a forumon,ami nem azert van,hogy tehetseges muveszeket kritizaljunk,hanem elmondjuk a velemenyuket a filmrol.....
Egy nagyon kedves baratom megalapozott kritikaja:
(az ocsarolast mindenki tartsa meg maganak)

Rendkívül ritka jelenség, hogy olyan nagyjátékfilmet forgatnak, amelynek a szereplõi – többségében – még élnek. A királynõ (The Queen) ilyen film, hiszen fõszereplõje II. Erzsébet, Anglia királynõje, illetve Tony Blair, a brit munkáspárt miniszterelnöke. A szakmai körökben leginkább „kritikai elismeréssel" illetett alkotás óriási közönségsikert aratott, pedig forgatókönyve fõként interjúkra, kutatásokra, megjelent irodalomra, beszélgetésekre támaszkodik, és egy pillanatra sem hagyja magát szenzációhajhász irányba eltéríteni. Egészen új perspektíva tárul a nézõ szeme elé. Szó sincs gyilkosságról, sem pedig államérdekrõl. Egy elrejtett, eddig ismeretlen, titokzatos új világ nyílik meg, a brit királyi család magánélete és a politikával folytatott párbeszéde kap fõszerepet ebben a filmben. A 97 perc végig vonzza és igényli a feszített figyelmet, egy pillanatra sem hagyja a nézõt elkalandozni, pedig idõrõl-idõre eredeti híradós bejátszások szakítják meg a film amúgy egységes képi világát.

A metaforák gyönyörûek, közérthetõek és mindennek a mesebeli skót táj ad otthont. A királynõ minden Anglia-kedvelõnek kötelezõ, míg érdeklõdõknek ajánlott igényes, profi szakmai alkotás.

Helen Mirrenrol annyit,hogy nem veletlen kap valaki ennyi dijat.......az udvar pedig ossze akarja hozni a Kiralynot es a szinesznot,aki megszemelyesitette........ha jobban belegondol az ember.....nem lehet konnyu........
Na mindegy............
Egyebkent en csak felannyira szeretnek tehetseges lenni,mint ezek a muveszek........:)
Jo ejt mindenkinek!
10/10
Manda 2007 márc. 01. - 21:25:19 10/10
(101/248)
Helen Mirren, a nõ, aki magára szavazgat az Oscar-on. Szép.
10/10
Manda 2007 márc. 01. - 21:20:16 10/10
(100/248)
Össze-vissza beszélsz, de mindegy. egyszer azt írod, h nem látszott meglepettnek, aztán meg azt, hogy túljátszotta a meglepettet... Mégiscsak igaza van annak, aki lelép innen, mert a beképzelt, mindent kiforgató kukacoskodásból elege lesz az embernek 1 idõ után. Olyan r***dtul nem érdekel a véleményed, hogy ne is értem, eddig mit pattogtam. Az meg, hogy te itt-ott kamerák elõtt állsz, állatian irigylésre méltó, csak minket valószínûleg nem érdekel, mint ahogy nyilván az se érdekelne senkit, ha én is elkezdenék itt a színpadi tapasztalataimról, meg saját magam visszanézésérõl írogatni.
Meryl Streep meg tökéletes, úgyhogy egyáltalán nem félek negatív kritikáktól.
10/10
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:27:53 10/10
(99/248)
Elnézést kérek az összes fórumozótól, mert a vitának én voltam az egyik fõ generálója. Sajnos nem arról vagyok híres, hogy könnyen elismerem a másik igazát, úgyhogy ezúton is bocsánat, hogy személyeskedõ megjegyzéseket kellett olvasnotok. Néhányunknak eltérõ a véleménye, amit soha nem is fogunk közös nevezõre hozni..részemrõl befejezve a vita, mert teljesen felesleges.:)
10/10
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:07:45 10/10
(98/248)
Hónapokkal ezelõtt már mindenki azt mondta nyerni fog..23 díjat zsebelt be az alakításáért. Valószínûleg nem számított rá, hogy megnyeri... Szerinted ájulást kellett volna színlelnie, és sírógörcsben kitörnie? Azt lett volna csak a megjátszott örömködés.
10/10
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:04:58 10/10
(97/248)
Nekem arról van foalmam, hogy nem tudod, miket beszélsz.:)
10/10
Hesztia 2007 febr. 28. - 22:04:04 10/10
(96/248)
Na, már megint messzemenõ következtetéseket próbálsz levonni egy mondatból. Kérlek nehogy azt hidd, hogy ismersz.
10/10
Manda 2007 febr. 27. - 20:04:02 10/10
(95/248)
Na meg Tony Blair sem volt ám jóságosnak beállítva... ááááááááááááááááááááááá........ a csupa-szív édes kis mininszterelnököcske.
10/10
Manda 2007 febr. 27. - 20:00:23 10/10
(94/248)
ja, és arra még egyáltalán nem gondoltál, hogy nem engedte volna a forgatást, meg 1általán a film létrejöttét a Királynõ, ha totál negatívnak állítják be? A színészek magángondolatait nem ismerjük, és nem is fontos. A lényeg az, hogy remekmûvet hoztak létre, ami megérdemelt egy Oscart. Ha nem is maga a film, de a fõszerepjõje.
10/10
Manda 2007 febr. 27. - 19:54:40 10/10
(93/248)
Na, akkor vegyük sorba.
Hesztia, Neked csak annyit, hogy xxxxxxxxx :-))))

chief Brody; ne félts Te engem, állandóan mindenivel mindenrõl vitatkozom :-)) Látom a szitut, és úgy érzem, nem hagyhatom szó nélkül. Meryl fórumról keveredtem ide - milyen jó, hogy Róla életemben nem olvastam még rosszat -, de nyitva tartom a szemem, és ha rábukkanok 1-3 tehetséges színészre, kiállok mellettük.
Iszonyatos, hogy itt egyesek a Diana vs. II. Erzsébet konfliktusról írogatnak - amirõl persze lehet írogatni, mert ez a témája a filmnek -, de ne szerencsétlen Helen Mirren (illik kiírni a nevét) kapcsán tegyük. "Jobb lett volna, ha nem tesz semmit"---> ez már röhejes. Na, nem is, mert eddig is az volt. Sztem keményen égeted magad. Azt meg, h valaki nem kap azonnal sírógörcsöt a színpadon, annak titulálni, hogy már ELÕRE TUDTA (hmm...valószínû már a jövõ évi díjkiosztó nyerteseit is tudja ez a mindent tudó hölgy), szintén elég vicces.
Áááááá, nem alakított ám nagyot ebben a filmben, fikázzuk csak ahol érjük, nevezzük csalónak, használhatatlan harmadrangú színésznõnek, karrieristának, vagy aminek akarjuk, attól még õ nem lesz kevesebb. /Arra azért úgy kiváncsi lennék, h honnan ismered ennyire jól a természetét és a munkához való hozzáállását../
No, mindegy, aik pattognak, úgysem fogják soha elismerni, hogy mennyire nincs igazuk, úgyhogy kár õket ezzel cseszegetni. Mindenki azt gondol, amit akar, égessen otthon öltöztetõ-Mirren-eket, csináljon egy oldalt, ahol fikázhatják kórusban, de ennek itt ilyen szinten már nincs helye. Ez az én véleményem.
9/10
real_madrid 2007 febr. 27. - 19:08:21 9/10
(92/248)
igen, ez igaz, és nem tudom ki emlékszik arra, hogy amikor kiment átvenni az Oscart azt mondta, hogy "a táskáját is alig tudta megtartani a kezében." De minek kellett kivinnie a táskát??? :DD hagyta volna ott a széknél. az élet apró problémái :D Amúgy még nem láttam a filmet, de biztos jó lehet, vajon mikor lesz az HBO-n?
9/10
n-kitti 2007 febr. 27. - 17:57:06 9/10
(91/248)
Emberek, nem veszitek észre, hogy itt már régen nem a filmrõl van szó? A fórum címe elvileg "A királynõ" címû film, nem pedig politika és mocskolódás. Természetesen meg kell hallgatni a negatív véleményeket is, hiszen ez is a filmhez tartozik, de nem ártana ezt kicsit szolídabban tenni. Akármennyit vitatkoztok, úgysem lesz senknek igaza, mert van aki Diana mellett áll, van aki Erzsébet mellett. Ugyanígy van aki Helen Mirren mellett van, van aki nem. De minek mocskolódni? Szerintem tartsuk tisztába a többiek véleményét.
10/10
Hesztia 2007 febr. 26. - 18:41:22 10/10
(90/248)
Egészen pontosan április 24-én jelenteti meg a Budapest Film, és 2990 Ft-ba fog kerülni.
10/10
Hesztia 2007 febr. 26. - 18:40:38 10/10
(89/248)
Én sem tettem le száz százalékosan egyikük mellett sem a voksomat, ezért nem is értem, hogy miért ez a nagy támadás..na mindegy.:)