KeEeX 2008 márc. 29. - 12:10:39
(60/20140)
Ezt úgy általnosságba mondtam, nem olvastam végig minden kommentet, csak az elsõ 20at, nagyából.
MGeorge 2008 márc. 29. - 12:08:40
(59/20140)
ugyebár a föld nem gömbölyû, hanem geoid alakja van :D Északon és Délen kicsit rávágtak... ugy veszem észre itt sok a tagadas, a nem felismeres. én még kezdõ vagyok ilyen téren, mivel elsõ éves fizikushallgató vagyok, ugyhogy meg van mit tanulnom. De egy biztos az ENERGIA. minden energiabol van. hogy ezt lehet e iranyitani mar megint egy masik kerdes. Itt felhoznam, hogy mint fizikus, csinálom a Reiki-t (utana lehet olvasni h ez mi: google a baratod :D) és ez tényleg mûködik. sokan azert nem hisznek/ünk az ilyenekben, mert nem tapasztaltuk meg szemelyesen. Fizikálisan mindenki tud kanalathajlitani... meg valami: vajon h képes a tudomány fejlõdni, ha a tudósok nem hisznek vmiben?? eleinte hülyére vesszük õket, mert baromsag amit mondanak, aztan vhogy mégis bizonyitjak h marpedig az a vmi létezik, és csak idõ kérdése h mikor nyer fizikai "testet". namost ha ide eljutottunk az IDÕ bizony az is csalóka lehet... (elnézést h néha ékezet nélkül irok, de neha kenyelmesebb anelkul)
1/10
C.s.I. 2008 márc. 29. - 12:04:59 1/10
(58/20140)
Hát én tényleg megnézem, ha épp lesz idõm, de ezt már leírtam.
KeEeX 2008 márc. 29. - 12:03:15
(57/20140)
Höh, engem érdekel a mûsor...Mondjatok hülyének, hiszékenynek, meg mindennek, de fogadjunk, hogy akik a legjobban fikázták most Gellert, azok is fogják nézni a mûsort?Ha másnem, nem fogják bevallani...:P
Amúgy azokat szoktuk így "szidni", akikbe vagy szerelmesek vagyunk, vagy irigykedünk rá...:)
Ferrer 2008 márc. 29. - 12:03:07
(56/20140)
Uri Gella egy csaló. Aki nem hiszi, keressen csak rá a youtube-on a nevére ^^
1/10
C.s.I. 2008 márc. 29. - 11:43:12 1/10
(55/20140)
Óvatosan megjegyzem, hogy a föld nem gömbölyû. Ha kvantum szintig pontosak akarunk lenni, ugye.
1/10
C.s.I. 2008 márc. 29. - 11:41:56 1/10
(54/20140)
"Aki nem gondolkodik azzal nem lehet beszéni"
Ez tény, de én azért megpróbálom.
Aztán ugye, fizika. Miért is folyik ez kvantum szinten? Az való igaz, hogy megdõl néhány szabály. Valószínûleg nem is húzta szét az ujjait, hogy kinézzen közöttük. Kvantum szinten rendezte át õket.
Az a helyzet, hogy tudtommal csak a Skeptic's Society, illetve az a két díszpinty foglalkozott vele.
"Vagy, lehet hogy itt fórumozók okosabbak mint ezek a fizikusok, nem is tudom." - Ezt most komolyan nem értem.
A pénz témáról annyit, hogy soha nem elég. Ez igaz a csórókra, de a gazdagokra is.
Aztán az utolsó bekezdésedre:
Igen, mi csak irigykedünk. Of course. Azt tudtommal senki sem mondta, hogy a tudományban nincs több titok (bár még mindig nem értem, hogy a tudománynak mi köze hozzá) Onnan tudjuk, hogy csaló, hogy bebizonyították.
És természetesen velünk nincs értelme vitatkozni, ezért inkább érvekkel meg sem próbálsz cáfolni, egyszerûen hülyék vagyunk.
Stella 2008 márc. 29. - 11:09:52
(53/20140)
A pro 7, minden héten élõben adta Geller "Unglaublich" mûsorát, az végetért, a magyarokat is hülyíteni kell. Bár van itt elég agyament, aki hülyeségével nem a kanalat, viszont a teret jól tudja görbíteni.
Dantes 2008 márc. 29. - 10:34:03
(52/20140)
Igaz, sõt a Nap és világegyetem forog a Föld körül, a Föld pedig lapos mozdulatlan korong.
Én hiszek azoknak akik szerint gömybölyû, bizonyítsák be!
Persze úgy se lehet be bizonyítani, mivel lapos és ez tény!
Csak ki kell nézni az ablakon! Tán görbe a föld? Nem!
Meg ha gömbölyû lenne akik alul élnének le esnének róla!

Szóval, én is tudok szkeptikus lenniXD
Dantes 2008 márc. 29. - 10:30:36 Előzmény gepard999
(51/20140)
Értelemes dolora válaszolok XD. De nem fogok tovább vitatkozni azokkal akik szerint csaló. Minek végezzek szél malom harcot? Aki nem gondolkodik azzal nem lehet beszélni.

Egyébként nem olyan megmagyarázhatatlan amit csinál. Végeztek kutatásokat ,hogy amkor az ilyen emberek használják képeségüket , furcsa képet mutat az EEG-görbe, vagyis valami történik, csak még nem tudni hogy mi.
Ezen felül ugye a fizika. Nos a fizika sok szabálya látsdzik meg dõlni, a ,,kvantum" tudományokban elért eredmények miatt, nem értek hozzá és most szó szerint idézni nem tudom, de ez is össze fügésben van a témával, meg Gellerhez hasonlóak képeségeivel.

Szóval, lassan de biztosan a tudósok végre magyarázatot keresnek rá ahelyett, hogy csípõbõl le csalózzák.
Mellesleg Nobel-díjas fizikusok is foglalkoznak témával...kedves kétkedõk gondoljátok hogy Nobel-díjas fizikusok olyan hülyék hogy nem létezp dolgokat kutatnak?
Vagy, lehet hogy itt fórumozók okosabbak mint ezek a fizikusok, nem is tudom.

Mellesleg, vissza térve a mûsorra, Geller maga nyilatkozta, nem pénzért csinálja. Így is elég gazdag már.

Amúgy meg, a sok kétkedõltõl kérdem, ne, lehet hogy csak irigykedtek?
Ja, és honnan tudjátok hogy ti mindent tudtok, minden meg van fejtve, és a tudományban nincs több titok?
Szóval honnan tudjátok hogy csaló? Talán ti kétkedõk mindenttudók vagytok?
Ezek csak költõi kérdések, nem kell rá válaszolni, mert vitatkozok szkeptikusokkal, mert nincs értelme.
1/10
zee944 2008 márc. 29. - 10:10:04 1/10 Előzmény C.s.I.
(50/20140)
C.s.I., jókat röhögök néhány szófordulatodon. Nehéz elhinni, ami az adatlapodon szerepel.

Utánanéztem ennek az Uri Gellernek a neten. Most már teljesen meg vagyok róla gyõzõdve, hogy csaló. A Youtube-on is jópár videó fent van, ahol nyilvánvalóan lelepzik a módszereit. Azt a sok infót meg, amit olvastam róla, képtelenség visszaidézni. Mindenesetre a wikipediás linket én is javaslom elolvasni róla, ha az 1/5-e igaz annak, ami ott szerepel, már akkor rég kamu az egész.

Érdekes adalék, hogy Geller eredetileg bûvész volt. Plusz, hogy 2007 végén egyszer úgy nyilatkozott, hogy mégsincsenek paranormális képességei. Már ha igaz a két állítás, de én a többi írást figyelembe véve elhiszem.
1/10
DVDmaniac 2008 márc. 29. - 01:28:30 1/10
(49/20140)
Sajnos itthon az ilyenre harap a nép most.. és ezt tudják ott fent is.. mármint a tv csatornák vezetõségére gondolok :).. amíg ez a mentalitás nem változik addig tele leszünk ilyen mûsorokkal, fõzõ show-kal, szappanoperákkal, kétes minõségû teleregényekkel, stb. (címeket direkt nem mondok, mindenki tudja mikrõl van szó).. most ez itthon a divat.. ennyi..
Fõmûsoridõben meg évek óta szinte lehetetlen normális mûsort találni..ritkák a valódi filmperemierek, és azokból is csak azt látjuk amik még dvd-n is megbuktak és fillérekért meg lehet kapni a jogdíjukat, bár néha van pár kivétel is, de az ritka mint a fehér holló.. én inkább olvasok vagy dvd-zek, stb. minthogy tv-t nézzek.. Az olvasás még ad kis kultúrát is legalább:D.. Ha tv-t nézek is inkább nézem a természetfilmeket, tudományos doku filmeket, stb. ahogy a többi ismerõsöm is..
1/10
C.s.I. 2008 márc. 29. - 01:12:13 1/10
(48/20140)
Felõlem a rózsaszín malacok eljövetelében is hihetnek, csak ne fõmûsoridõben, és lehetõleg... hogy mondjam. Legalább próbálják meg eltitkolni, hogy csalnak. Persze nem azt mondom, hogy nincsenek olyan dolgok, melyeket a tudomány még nem képes megmagyarázni, csak azt, hogy ez az ember csal. Ez akkor is tény marad, ha négymillióan akarják azt hinni, hogy nem. Mellesleg szerintem Uri Geller tesztelhetné a halál utáni életet is, ha már így felvetetted.
1/10
C.s.I. 2008 márc. 29. - 01:07:29 1/10
(47/20140)
Azért van egy kis különbség. A lapos Földet azért hitték, mert senki nem merte körbehajózni, mert hátha leesik, szóval nem volt bizonyíték. Jelen esetben viszont ott a felvétel, amin látni lehet, hogy pl. meghajlítja ugyan a kanalat, de nem az elméjével. Különben már én is várom.
csancsy 2008 márc. 29. - 00:25:33
(46/20140)
Erre csak annyit mondok, hogy vannak olyan dolgok, amiket nem lehet megmagyarázni, hiába a nagy tudomány. És ha valaki ebben hisz, akkor ebben. Olyan dolog, hogy mondják, hogy van isten, és ebben hisznek, valaki abban hisz, hogy vannak emberek, akik rendkívüli dolgot tud csinálni(amire normál ember nem képes). Sztem ezt mindenki döntse el saját maga, nem lehet mindent tudománnyal bizonyítani, vannak különös, megmagyarázhatatlan dolgok. Például senki nem tudja bizonyítani, hogy halál után mi van, csak aki meghalt, de õ nem támad fel újra. senki nem tudja mi van a halál után, mégis vannak feltételezések, és különbözõ módokban hisznek. itt is ugyanaz, valaki elhiszi ezt, valaki nem, ezért nem kell piszkálni egymást, sem a mûsort fikázni. én még nem mondok semmit, majd meglátom, ha megnéztem, csak utána véleményezek, de hiszek a rendkívüli dolgokban, stb...
10/10
peca1000 2008 márc. 28. - 23:54:56 10/10
(45/20140)
Én pl kést tudok hajlítani! Ha veszek egy üveg lekvárt, és nem jön le a teteje a vákuum miatt, akkor a teteje alá nyúlok vele, és próbálom megemelni. Már hány kést tönkretettem, mire rájöttem, hogy csavarhúzóval egyszerûbb, és az nem hajlik el. :)
Ugye milyen okos vagyok? :)
Cougar 2008 márc. 28. - 23:18:10
(44/20140)
"Én is elhiszem, hogy történnek ilyen dolgok, (pl Uri Geller képessége) még ha nem is bizonyították. Namondjuk én se mindent, csak amik megbízható forrásból származnak, például tudósok támasztották alá"

Nagyon okos vagy, azt se tudod értelmezni, amit Te magad írsz le.

Azt mondod, hogy elhiszed ezeket, még ha nem is bizonyítottak. A következõ mondatodban meg azt mondod, hogy csak amik megbízható forrásból származnak, amit tudósok támasztottak alá :DDDDDDD
Neked is csak születni volt nehéz...

És ezeket a szuper valóságos átveréseket hogy támasztották alá a tudósok? Azt mondta Sergej, hogy ez így van, mert láttam???? Ugyan ezt mondják a TV nézõk is, hogy ez így van, mert láttam...

Gondolkozzatok már! Ha lenne valamilyen különleges képessége, akkor azt mûszerekkel megtudnák mérni, de lóf@szt se mérnek a mûszerek, tehát nincs semmi. Ez a bizonyíték, hogy nem mérnek semmit!!!!!!
1/10
C.s.I. 2008 márc. 28. - 22:07:29 1/10
(43/20140)
Lefordítom nektek, kedves szinténõsemberek, aki nem hisz neki az hülye és elnyomja. Szégyenlem magam. Az elõbb linkelt videóban mellesleg a Skeptic's Society egyik tagja bizonyítja az igazát a többi elõtt. Ennek a társaságnak annyi a lényege, hogy ami tény és van rá bizonyíték (és nem az anyagenergiatranszcendenssomamamagésatermészetfelettiizé) akkor azt elfogadják. ha nincs, akkor nem. Tudtommal õk nem igazán befolyásolhatók, nem véletlenül lettek tagok. Most már csak azért is megnézem ezt a lélekemelõ mûsort, ha meggörbül a hátam akkor is.
gepard999 2008 márc. 28. - 21:53:46
(42/20140)
Dantes, ha még elnézel erre fele, azt mondom nyugodj meg, mindketten tudjuk, hogy igazad van.
Annyi dolog hangzott el amire most nem lehet egyszerre válaszolni. Komoly érv volt a fizika. A kanálhajlítás egyáltalán nem ütközik a fizikával. Csak a fizika jelenlegi értelmezése hiányos.
Geller azt állítja, hogy mindenki képes kanalat hajlítani.
Ez igaz, de mivel õ maga se tudja, hogy hogyan csinálja ezért a magyarázatai alapján tényleg nem megy. Úgy nekem se ment. Felesleges lenne csalnia a hajlításnál ha egyszer meglehet csinálni. Értek a kanálhajlításhoz-természetesen energiával-és nem nagy szám. Persze mókás, néha szórakozok vele, de itthon megakartak ölni érte mert fogy a készlet.
Fizika: azt már bebizonyították, hogy az anyag sûrített enrgia, mert ha a lehetõ legjobban lebontjuk akkor ez kiderül.
A magasabb rezgés mindig hat az alacsonyabbra-ezt is tudjuk. Pusztán annyit kell elfogadni, hogy a tudat egy magas rezgésû energia. Tudni kell irányítani.
Geller beégéseirõl: a zárkózott elmék a következõt nem fogják érteni de a többieknek leírom: ezeknek az energiáknak vannak szabályaik. Most arra "mutatványra" gondolok amikor kikéne találni, hogy melyik fémedényben van valami. Ott van körülötte, sok szkeptikus ember. Ugyan úgy energiákat bocsátanak ki mint Geller csak ellentétes rezgésûeket. Geller figyel, próbál érzékelni, de a másik ember energiái kioltják az õvéit. Ennek a technikának ez az átka. (De pl. a kanálhajlítás teljesen más azt nem befolyásolja az a tény, hogy hány szkeptikus van ott.) A szkeptikus a tudtán kívûl és akaratlanul teszi ezt, pusztán azzal, hogy nem hisz benne.
1/10
C.s.I. 2008 márc. 28. - 21:41:13 1/10
(41/20140)
Szintén onna, videó.
http://www.youtube.com/watch?v=zBEbfiaZTfc&feature=related
A többit gondolom nem nehéz megtalálni, bár én még csak az elsõt láttam. Azért ezt nehéz cáfolni. De nem baj, majd holnap megtalálják a KIVÁLASZTOTTAT, aki Uri barátunk utódja lesz. Persze nem megyedül. Miért van olyan érzésem, hogy a kiválasztottnak lesz egy kis akcentusa, ésvagy nagyon fog csillogni a szeme a sok pénz gondolatától, amit ezért kap?