1/10
C.s.I. 2008 márc. 28. - 21:25:12 1/10
(40/20140)
Ugyanott le van írva a két tudós, aki nem bizonyította, csak hihetõnek tartja ezt az egészet. Az elsõ lézerekkel foglalkozik és távolbalát. Semleges. Tényleg. A második scientológus. Szintén... bár õ legalább fizikus.
Nah jó, most már befejezem a spamet. Ha esetleg valaki mellette is talál bizonyítékot, akkor szóljon.
1/10
C.s.I. 2008 márc. 28. - 21:22:05 1/10
(39/20140)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Uri_Geller#Geller_kudarca_a_The_Tonight_Show-ban

A wikipedia ugyan nem semleges, csakhogy a másik irányba. Az a helyzet, hogy még itt is leírják, hogy párszor már beégett a mágneseivel és a 7. pont is érdekes.
1/10
C.s.I. 2008 márc. 28. - 21:15:22 1/10
(38/20140)
Tökéletes érvelés: Mi hülyék vagyunk. Köszönjük. Ez a bányászos dolog nagyon jó, én azért azt megnézném, hogy milyen cégek ezek, és ki a fõnök. Azért külön pont jár, hogy úgy gondolod, mi semmit sem mondunk, közben te ugyan azt az 1-2 dolgot ismételgeted.
De rendben van, engem meg lehet gyõzni. Állítsuk oda Geller barátunkat a falhoz. Eddig ugye oké? Nos, ezután adjunk neki idõt felkészülni, gondolom ilyesmire szükség van. Eztán kell egy standard katonaember, aki 5 méterrõl célbaveszi egy megfelelõ lõfegyverrel. Vajon a lövés gellert kap, vagy mégis?
És igen, én egy begyöpösödött kõbunkó vagyok, mert nem hiszem el, hogy ebben a fejlett korban az emberek fémet hajlítgatnak az elméjükkel, sõt, én mindezt a pénzre fogom. Egyszer még engem is üldözni fognak...
Deidara 2008 márc. 28. - 21:10:09
(37/20140)
Hali mindenkinek.

Én is elhiszem, hogy történnek ilyen dolgok, (pl Uri Geller képessége) még ha nem is bizonyították. Namondjuk én se mindent, csak amik megbízható forrásból származnak, például tudósok támasztották alá. Nyilván nem véletlenül hívják õket "tudósoknak", valamilyen eredménnyel elérték, és amire azt mondják, hogy igaz, az igaz. Teljesen semleges körülmények között végzett kísérletre hogy mondod azt, hogy csalás történt? Semleges tudósok (akik pedig a tudománynak hisznek, nem a para-dolgoknak, hiszen az eddig megmagyarázhatlan...), és azt mondják, megtörtént. Szóval szerintem a tudományosan bizonyított tény az igaz.
Dantes 2008 márc. 28. - 20:18:01
(36/20140)
A forrás különbözõ könyvek b@zd meg mit gondoltál?
Nem igaz hogy ennyire elvalkult vagy! Tisztára mint valami középkori pap, aki veri az asztalt hogy Föld lapos, és meg se hallagt mást! Hát gratulálok!
1/10
zee944 2008 márc. 28. - 20:06:05 1/10
(35/20140)
Dantes, ennyire naív nem lehetsz.
Te nem vagy tisztában a "tény" fogalmával. Természetesen némiképp szubjektív, hogy mit tekintesz ténynek, de vannak józan, épeszû ember által belátható határok. Pl. azt nem tekintem ténynek, amit újságokban, könyvekben olvasok, max. akkor, ha hétköznapi, logikus dologról van szó. Ha valami parajelenségrõl van szó, legfeljebb akkor hiszem el, ha azt láttam, éreztem, tapasztaltam, és hiszek abban, hogy kizártam a csalás összes lehetõségét. Nem volt még rá példa.

Tehát, mitõl tény az, hogy bányász cégek fizetnek ki? Te voltál az egyik bányászcég vezetõje és fizettél neki? Nem hiszem. Ott voltál, amikor fizettek neki? Ezt sem hiszem. Szerintem csak olvastad valahol, vagy mesélték, esetleg tévében láttad. A "tudósok vizsgálták" ugyanez a kategória. Az érvelésed ugyanezen okból nagyon gyenge lábakon áll. Most én azt mondom neked, hogy Jézust látták tegnap 300-an a Szabadság-hídon. Elhiszed? Nem hiszed? Dehát 300-an látták! HÁROMSZÁZAN! Meghazudtolsz háromszáz embert?! Remélem, világos az analógia.

Sosem bizonyították be, hogy csaló? Ezt honnan tudod? Ja, hogy a menedzsere nem reklámozza a lebuktató riportokat, meg olyan helyekre nyomja a Gellert, ahol ténynek hisznek neki, vagy éppen kõkemény szerzõdés biztosítja, hogy ne érje meg nekik piszkálni? Hja. Azért nézd meg a Youtube-ot, tuti felnyomtak oda pár olyan videót, aminek Geller nem örül annyira.

Mindezt úgy mondom, hogy nem zárom ki annak lehetõségét, hogy léteznek parafenomének, akik mai fejjel megmagyarázhatatlannak tûnõ dolgokra képesek. De ez bizonygatásod, kardoskodásod Geller mellett elég megalapozatlannak tûnik.
tangobarne 2008 márc. 28. - 19:40:56
(34/20140)
Megnyugtatlak lesz még ennél gyengébb is a kínálat. Én külföldön élek, így szinte mindent korábban van alkalmam nézni, mint ahogy az otthon megjelenik. Nehezen találok olyan csatornát, ahol a program nem az, hogy 5-6 személy hangosan veszekszik azon, hogy az ép aktuális valóságsó szereplõ mit, miért csinálnak, vagy hírességek mikor-kivel-hol és miért teszik, amit tesznek. Képzeld, milyen izgalmas azt nézni napokon át, hogy a spanyol király lánya válik, ezért elköltözött, helyszini kapcsolás a gyerekek iskolájától és a lakás elõl, ahova költöztek. Persze az érintett nem nyilatkozik, viszont helyette...
Na és az idétlen kvizmûsorokból is lesz még több, ahol a feledatok gyanúsan könnyûek, és a mûsorvezetõk azt kiabálják: Nem értem, miért nem hívnak, annyira egyszerû, még egy perc és zárjuk a vonalakat és elvész ez az 50.000 Ft. Persze mindeközben hiába próbálod hívni õket, csak az automata közli, hogy bocs, de nem vagy szerencsés...
Szóval lesz még lehetõség fanyalogni, épp ezért legalább elõre ne tegyük, különösen akkor nem, amikor a mûsort egy Uri Geller fémjelez. Várjuk meg a szombat estét! Üdv!
Dantes 2008 márc. 28. - 19:21:01
(33/20140)
Az aggyal. A kutatások szerint az EEG hullámok at ilyen embereknék furcsán megváltoznak.
Nos?
Amúgy küldtem privátot, olvasd el.
Dantes 2008 márc. 28. - 17:42:17
(32/20140)
Hát ez igaz is. De szerintem ennek a mûsornak elvileg van értelme.
A témával komoly kutatók is foglalkoznak, szóval ha errõl lenne mûsor az nem baj, ha teszem azt, úgy mutogatnák mint a tíz évvel ezelõt Deltában...de ehelyett egy ,,valóságsó" szerû sz@r lesz belõle.
Persze lehet hogy tévedek, én nem tudok jósolni.
Dantes 2008 márc. 28. - 17:18:02
(31/20140)
Köszönöm a tartalmas hozzá szólást. Ismét okosabb lettem.
Dantes 2008 márc. 28. - 17:17:35
(30/20140)
Aha, mert szerinted egy kanálhajlítóval fel lehet lépni? netán majd Cd-t ad ki, amin kanalat hajlít miközben Karamell énekel, és VV Ágica táncol hozzá?

Bár lehet...XD
Dantes 2008 márc. 28. - 17:15:41
(29/20140)
Ki mondta hohy át lát a fémen?XD Ilyet senki sem mondott. Meg érzi, nem át lát a fémen. A fémen nem átlátni.
bree-gee 2008 márc. 28. - 16:18:49
(28/20140)
Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy miért úgy hírdetik a mûsort, hogy "ki lesz U.G. UTÓDA"?Minek az neki?:D
bree-gee 2008 márc. 28. - 16:16:44
(27/20140)
Nemrég olvastam tõled:
"Én nem fogadok el semmit, nem érhet baj"
Úgy látom tényleg betartod.:)
Annyira elképzelghetetlen, hogy annyi emberbõl, amennyi a Földön él, vannak olyanok, akik elütnek az átlagtól?
bree-gee 2008 márc. 28. - 16:13:18
(26/20140)
Kíváncsivá tettél.Kicsit utánaolvasok.Nemsok mindent tudok a pasiról.
Dantes 2008 márc. 28. - 16:08:45
(25/20140)
Ez a magyarázatod rá? Tipikus szkeptikus duma.

Magyarázd meg, nem azt kértem hogy további kérdéseket tegyél fel.

Mellesleg Jézusban hiszek, de nem istenben és nem a vallásban.
De hiszem, hogy létezett egy ember aki vallási vezetõ volt magát prófétának mondta. Ennyi és nem több, de hagyjuk ne off-oljunk.
Dantes 2008 márc. 28. - 16:06:35
(24/20140)
Na, ez a helyes dolog, ezzel egyet értek. Én sem hiszek el mindent, sõt az ilyen emberek nagyrésze csaló.

Én azokban hiszek akik sokszor bizonyították igazukat, viszont azt hogy csalnának nem lehet rájuk bizonyítani.
Dantes 2008 márc. 28. - 16:05:14
(23/20140)
Hagyjuk. Élesben? Usa, több miló ember nézte élõben? Tudósok labarokban?

Valamint azt sem magyaráztad meg, hogy miért fizetnek akkor neki a bányásztársaságok ha nem tud semmit! Nem igaz basszus, de akkor mi a f*szért fizetnek neki? Már elnézést a káromkodásért, de most nem gondoljkodsz, csak vádaskodsz!
Azt pedig nagyon utálom.
Amúgy meg olvasd el amit az elõbb írtam a magyar egyetemistáknál végzett kísérletrõl.

De Geller-en kívül még volt sok, olyan ember akiket tudósok hivatalosan laborokban vizsgáltak, és az derült ki hogy van valamiféle ismeretlen képeségük.

Össze írhatnék egy listát, hozhatnék több tucat nvet, esetet, tényt, de minek?

Ha úgy sem hiszem benne, és kapásból ki jelented ilyen úgy sincs akkor minek?

Figyelj, aki nem hisz abban hogy a Föld gömbölyú annak bizonygathatom hogy téved, de ha nem hajlandó az okosz szóra halagtni akkor minek?

Szóval, nem kötelezõ nézni, mellesleg lehet mondom lehet hogy a mûsor nem lesz jó, sõt lehet hogy tényleg szemfényvesztõk lesznek benne! Lehetséges, majd meglátjuk, de nem kell mindent kapásból tagadni, és azt mondani ilyen nem létezik!
bree-gee 2008 márc. 28. - 16:04:00
(22/20140)
Hm.Nem is tudom.Én nem utasítom el kapásból, hogy léteznek különleges képességû emberek.Csak honnan tudjuk, hogy ki az, és ki nem?:)
Dantes 2008 márc. 28. - 15:59:11
(21/20140)
Úgy látom egyedül maradtam. Nem baj.
Ha talán százezredszer is le írom hogy nem abból él hogy kanalakat hajlítgat...áh mindegy, hiába írom le. Biztosan nem magyarul írok, azért nem érti senki.

Mellesleg, ez nem mostani történet, de végeztek a magyar egyetemisták körében ilyen kísérleteket, amiben egy víz felszínén lebegõ, kis fém lapokat kellet meg mozgatni.
Az eredmény,megdöbbentõ volt, a vártnál jóval több embernek sikerült.

De bizonyára erre is van egy jó magyarázat.