Téma: A kocka

monnci 2008 aug. 11. - 13:46:16
(41/161)
Én egyszer végignéztem,és azt vártam hogy legalább a vége szólljon vmirõl. Hát nem így történt. Részben teccik a film, de részben semmirõl sem szól. 87 percig húzzák azt a történetet, hogy 6 ember egy kockában szerencsétlenkedik... És az ember legalább azt várná, hogy a vége értelmes legyen. Szóval a kettõt meg sem néztem.
Ezüstliliom 2008 aug. 10. - 18:51:56
(40/161)
Ha szereted a rejtvényeket, tetszeni fog.:)
8/10
.Cariba. 2008 aug. 10. - 18:47:12 8/10
(39/161)
Látom nagyon sok ember azt írta, hogy jó film, ezért kivettem a tékából:)
Asszem holnap meg is nézem, de ha ennyien szeretitek akkor biztos nem lehet rossz
criminal 2008 jún. 27. - 21:31:04
(38/161)
nem rossz film, nézhetõ. és ami nekem általában tetszik, de itt nem, hogy olyan 'nem vagy benne biztos' vége van. itt kellett volna valami konkrét a végére nekem. de amúgy nálam 7.5/10
hornyak.zsolt@gmail.com 2008 jún. 22. - 22:36:47
(37/161)
szerintem,mára klasszikus lehetne,ha nem csinálnak belõle több részt....
9/10
Attila 72 2008 jún. 22. - 19:25:18 9/10
(36/161)
Remek film! Ugy ahogy van. A gondolat is megborzongtatja az embert. Mindenkinek ajánlom.
buba66 2008 máj. 16. - 06:52:10 Előzmény Silvellie
(35/161)
Megnyugtat, hogy ez a film nem nyugtat meg:)) már csak azért is, mert kedvelem az olyan filmeket, amelyek nem happy and-esek, vagy esetleg éppen egy hatalmas kérdõjellel végzõdnek( klasszikus példa erre a Madarak), neadjisten még (el)gondolkodni is lehet rajtuk utána.
No, szóval, megnézem mindenképpen. Aztán jövök reflektálni:)))
1/10
botta-melinda 2008 máj. 15. - 21:35:46 1/10
(34/161)
Úgy tudom, a szakmabeliek rendszerint nevetnek / bosszankodnak az õket "felhasználó" filmeken. Szerintem a filmrendezõ nyugodtan bevonhatna egy-egy szakmabelit, nehogy idétlenségeket sugalljon.
Egyetemista lány, aki a sokjegyû számokat fejben szorzattá bontja, na tudod, mikor. Ilyet még Neumann János sem tudott. Az Esõember összeszámolta a gyufaszálakat (vagy fogpiszkálók voltak?), azt elhiszem. De hogy az autisták túltesznek Neumannon, azt nem kéne sugallni.
1/10
botta-melinda 2008 máj. 14. - 21:54:34 1/10
(33/161)
Ennek határozottan örülök.
Ne nézd meg újra!
1/10
botta-melinda 2008 máj. 14. - 00:21:18 1/10
(32/161)
M-o-n-d-a-n-i-v-a-l-ó-t-?-?-?
Ha csak azt nem, hogy mielõtt elindulsz, feltétlenül jöjj rá, nem álmodod-e az egészet.

Ami zavart a filmben, hogy így látja a laikus a matematikusokat.
nikoXXX 2008 ápr. 20. - 09:44:03
(31/161)
En nem tudom mit kell belemagyarazni a filmbe,szerintem a legjobb film,egyedi sztory,meg minden ami kell!eleg nekem irodalom oran halgatni hogy az iro a halalrol ir es megis szerelmes,na ez is ojan egy jo film es nem hordoz semmi mondanivalot!es garantalom hogy sokkal jobb mint a sikoly,az pocsek ez nem!
Agent Spender 2008 márc. 24. - 01:02:02
(30/161)
Mókás történet volt.
gyuszo07 2008 márc. 23. - 13:45:05
(29/161)
Lehet, h. furcsán hangzik, de én ezt a filmet a Mátrix trilógiával állítanám párhuzamba. Akinek tetszett Neo-ék produkciója, annak tetszeni fog ez is.
Fõ mondanivalója, miszerint a minket körülvevõ abszurd szituációk úgy keletkeznek, hogy mindenki hozzátesz egy kicsit, anélkül, hogy tisztában volna vele, mit is tesz.
Az egész történést (hogy zajlik és merre tart) kevesen látják, az egyén szintjén pedig az ember teljesen másképp éli meg, többnyire csak a következmények elszenvedõjeként.

Elég magas filozófiai mondanivalója van.
A démon személytelen, csak ideológiáját sugározza ki, ehhez személyekre van szüksége. A személy csak saját szemszögébõl képes látni, gondolkodni és mindig kész a baj.
Dehát az emberiség története is errõl szól...
Silvellie 2008 jan. 02. - 22:17:50
(28/161)
A hozzászólásoddal tökéletesen egyetértek. Ezt a filmet nemcsak látni, de érezni is kell.
No-ná, hogy átvitt értelemben kell inkább értelmezni.Ugy értem természetesen: hogy a mai világunki tele van pánikkal, szorongással(depressioval)agorophobiával, stb.Ez a film, ugyan nem nyugtat meg kifejezetten, de tükröt tart elém, és mindenki arcába ragyog, hogy vigyázzon, egészségesen féljen, és próbáljon saját börtönébõl kikászmálódni, és ha akar sikerülni is fok.NO senkit nem akarok ám bántani, akinek nem inge ne vegye magára, no nem?
Szerintem érdemes megnézni, de lehet, hogy kevesen vagyunk, akik ezt igy látják, de az én véleményem akkor is az amit fentebb leirtam!Silvellie
10/10
SandroVM 2008 jan. 02. - 22:01:25 10/10
(27/161)
Nyílvánvalóan nem volt jó ötlet az evést a filmmel keverni, én sosem szeretem. Egyébként az is lehet, hogy gyenge idegzetû vagy, amennyiben azt mondod, hogy "aki szereti az ilyet". Ez nem a látványról szól - legalábbis az elsõ rész egyáltalán nem a látványról szól.
Egyébként is ha undorító a film, akkor mi van? Hatást kell elérni a filmnek, nem pedig csak azért van, hogy a szemünkkel nézzük.
Ez a film fantáziálás a menekülésrõl szól - mondotta egyébként a rendezõ is.
Van mondanivalója, ami miatt érdemes nézni, nem csak a durva dolgokat kell nézni. Szerintem ha csak a menekülésre gondolunk, meg hogy hogy viselkedik, hogy kombinál az ember, akkor már kezdjük kapizsgálni a filmet. A szavaknak értéke van ebben a filmben, jó lenne ezeket nem csak hallani, de megérteni is.

U.I.: Ebéd/vacsora után jól esik a film...
10/10
Danner 2008 jan. 02. - 20:36:48 10/10
(26/161)
Nekem az egész trilógia nagyon tetszett, az egyik kedvencem.
A harmadik részt sajna nem nagyon akarják leadni, azt máshogy kellett beszereznem.
Siliana 2008 jan. 02. - 18:16:42
(25/161)
Alacsony költségvetésû, na:)
.Beru. 2008 jan. 02. - 18:12:23
(24/161)
Ez a film undorító.* Szóval szerintem evvel lehet leírni a látvány és az élményvilágát. :D De aki szereti az ilyet az nézze, ez csak az én véleményem volt.

*Fõleg mivel sikerült pont ebéd közben megnéznem. Ez nyilván az én hibám, de pörköltnokedlivel nélkül is undort kelt bennem ez a film.
zszoltan 2007 dec. 25. - 19:24:51
(23/161)
OFFTOPIC
Tulajdonképpen nem baj. Csak a legtöbb ember - én is - a Karácsonnyal a békét és a nyugalmat azonosítja. A 'Kocka' pedig pont az ellentéte, tudtommal. Számomra ezért furcsa. (Merthogy a legtöbb adón ilyenkor még a reklámok felvezetõi is igyekeznek idomulni a karácsonyi hangulathoz. És ez film nagyon kilóg ebbõl a 'stílusosságból'. De biztos van más film is, ami szintén. Én csak ennek az ajánlójára lettem figyelmes.)
pite40 2007 dec. 25. - 18:33:10
(22/161)
Hát hogy hiper vagy sem nem tudom talán az egyel próbálkoztam,de nem az én világom.
Amúgy meg Kiskarácsony Nagykarácsony
Bedagadt a térd kalácsom
Bedagadt mert bevertem
Részeg voltam elestem
Beboroztam besz*rtam
Még haza felé ballagtam
Le kell most már feküdnöm
Majd a cuccos gatyám elküldöm
Karácsony van örüljél
Józanul le ne feküdjél!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek Pite