Téma: A köd

7/10
r0t0 2011 ápr. 25. - 19:06:12 7/10
(145/245)
Bár King-et szinte lehetetlen jól filmre adoptálni, ez azért viszonylag tisztességes próbálkozás volt.
Nekem a befejezéssel van bajom. Visszautalnék az eredeti mûre: az teljes bizonytalanságban hagyja az olvasót, csak sejteni lehet a tragikus véget.
A film azonban nem. Valószínûleg az átlag popkornagyú amerikai mozibajáróra lett méretezve ez a befejezés. Annyira... "hazafias..." Nem akarok spoilerkedni, ezért nem írok róla semmit, de az utolsó néhány másodperc valahogy nagyon nincs rendben.
Azért az a zene a végén az brutál. Sokkal nagyobbat üt tõle a film. És végre, a zene segítségével az utolsó néhány percben végre tényleg átjön az a világvége hangulat, amit egészen addig a film egyszerûen meg se próbált volna megteremteni, mert leragadt egy ócska horrorfilm színvonalán.
Itt említeném még meg a magyar fordítást... ÁÁÁÁ. Emberek, aki ezt a bükkfa-fordítást képes volt kiadni a kezében és aki képes volt ezt engedélyezni, na ezek ketten sürgõsen húzzanak el rizst kapálni Vietnámba!
Sh1mmy 2011 ápr. 11. - 13:21:32
(144/245)
Azért volt benne ennyi vallás, mert sok ember ha fél, a vallásba menekül, tudják hogy nincs esélyük, tudják hogy megfognak halni, nem tudják mik ezek a lények, egyszerûen egyszerû válaszokat keresnek... és ha jól emlékszem azt a választ találták ki hogy bûnös volt az ember ezért küldi rájuk azokat a lényeket, és erre mondta a nõ hogy ezért vezekelni kell, és áldozatot kell hozni....

Egy vidéki városban itt is ez menne ilyen helyzetnél. Ez a film nem feltétlen a szörnyekre, meg az ellenük való küzdésre lett kihegyezve, hanem arra hogy hogy eltud fajulni az ember ha ilyen megtörténne.
9/10
Terakal 2011 márc. 03. - 23:01:23 9/10
(143/245)
Neeeee!
Annyira jó volt a film,annyira jól sikerült visszaadnia azt a hangulatot,amit King novellájának olvasása közben is éreztem!!
Miért kellett ilyennek lennie a végének?MIÉRT!!!?
sajt1 2010 dec. 08. - 13:58:35 Előzmény Tibet
(142/245)
A dimenziókapu nem földönkívülit jelent, hanem dimenziók közötti, párhuzamos dimenziók közötti átjárót.
twillight 2010 nov. 22. - 12:05:46
(141/245)
Adhatnának a különbözõ feldolgozásoknak legalább egy kicsivel eltérõ címet, nem?
3/10
pmv34 2010 nov. 22. - 10:57:34 3/10 Előzmény tv123
(140/245)
Nos, biztos sokan nem értenek egyet velem, de szerintem nagyon gyenge film, sokszor nem tudtam, sírjak, vagy nevessek-e rajta... elmondom néhány problémámat:

SPOILER



1. érdekes volt amikor a szomszédék csak úgy elindulnak az áruházból, és még véletlenül se akarják elhinni, hogy veszélyes odakint. Tudom, hogy sok a korlátolt ember, na de ennyire? Miután egy embert felzabáltak (de minimum eltûnt), véres inggel esik be valaki az áruházba, és sikolyok hallatszanak odakintrõl? Ráadásul szól a sziréna? Addig rendben, hogy elmennek, de számítson már némi veszélyre és ne tagadja le kapásból az egészet...


2. Vegyük pl. a ház nagyságú szörnyet, amelyik felkapta a katonát... ha ilyenek bóklásznak arrafelé, akkor nagyon hatásos védelem lehetett az áruház üvegfala... a lény meg se próbálta áttörni...

3. A kedvencem: elindulnak, de elfogy a benzin, mire fájdalmas sóhaj: "legalább megpróbáltuk".
Könyörgöm, minden tele autókkal, benzinkúttal, és nem jut eszükbe tankolni? Persze, hogy veszélyes, de azért több esélyük lett volna...

4. A végén feladták. Félig érthetõ, de azért kicsit-nagyon korán és egyszerûen. Ugyanis a lények nem valami legyõzhetetlen démonok voltak, adott esetben egy kihegyezett fadarabbal is ki lehetett nyírni a kisebbeket... még ha el is özönlötték volna a Földet, akkor is lehetett volna keresni valami jól védhetõ részt, és onnan kijárni vadászni. A kardfogú tigris is erõsebb volt az embernél (az elefánt is), de mégis az ember nyert. Túl könnyen feladták.
mdzsonsz 2010 nov. 21. - 13:57:49
(139/245)
Szerintem ez a film egy sarkított özönvíz-történet. Csak itt a filmbeli "modern Noé", - talán azért is mert nem hitt eléggé -, (spoiler) türelmetlen volt, feladta a harcot.
Az sem lehet véletlen, hogy a film napjaink templomaiban, egy bevásárlóközpontban játszódik...
Persze lehet, hogy csak én látom ilyen bonyolultan...
tv123 2010 okt. 31. - 11:53:21
(138/245)
*spoiler*



A vége nem tetszett. Reméltem nem az lesz, hogy a köd határa elõtt 10 méterrel halnak meg vagy egyéb kiszámítható "döbbenetet" keltõ módon. Erre a katonaság megérkezése elõtt pár perccel lol. Az is érdekes, hogy a köd 1perc alatt eltûnt. Illetve nem tetszett hogy a másik dimenzióból jövõ állatok túlságosan földiek voltak(pók,polip,rovar).
9/10
rocksámán 2010 okt. 31. - 02:25:09 9/10
(137/245)
fél szemmel elment a film de az utolsó negyed óra fõbe kólintott!nem tudom mire számítottam,gondolom másra,a döbbenettõl még fél óráig mozdulni se tudtam!kellett ez nekem éjjel 2 órakor?
Berguson 2010 okt. 31. - 01:56:18
(136/245)
Édes istenem,ez mekkora xar film volt. Fõleg a vége...
Értelmetlen,idióta...áááá...
8/10
The Man Who Laughs 2010 okt. 24. - 17:21:52 8/10
(135/245)
Frank Darabont filmje az utóbbi évek legjobb Stephen King adaptációja (az 1408 mellett). Igaz sokkal inkább a társadalom kritikára és a drámára van kihegyezve mint, sem a horrora. Véleményem szerint többnyire hitelesen mutatja be az emberi viselkedést, ilyen katasztrófa helyzetben. Persze azért kapunk rendesen feszültségben bõvelkedõ jeleneteket, amik igazán jól sikerültek. A színészi játék, ha nem is kiemelkedõ, de abszolút korrekt nem lehet rá panaszunk. Sajnos nem tökéletes a film, van néhány apró hiba amit megemlítenék. A legszembetûnõbb a gyengécske cg(nem vagyok efekt buzi, de 2007-ben ennél jobbat is lehetett volna készíteni - nyilván a költségvetés lehet a ludas -, és sajnos enyhén vissza vesz a félelem faktorból, de nem vészesen, azért élvezhetõ határon belül marad). A másik a film vallási vonulata. Ezzel csupán annyi volt a bajom, hogy az egyértelmûen elvakult fanatikus (semmi bajom a vallással vagy a hívõkkel, de ez a nõ elmebeteg, erõszakos és egoista) Mrs Carmody (Marcia Gay Harden - a film legjobb alakítása, ilyen ellenszenvet filmes karakter Mrs. Fletcher óta nem váltott ki belõlem)a végén, szinte mártír halált hal. Illetve, hogy a film alatt igazából senki sem próbálja felvenni vele a komolyan vitát és hatni az emberekre, a fõhõsök inkább egymás között sugdolóznak.

Ezek ellenére is izgalmas, érdekes film. A lezárás pedig zseniálisan depresszív és drámai.

7,5/10
twillight 2010 aug. 22. - 13:21:20 Előzmény Tibet
(134/245)
Na ezért olvasok én inkább Lovecraftet :P
10/10
cukrosbácsi 2010 aug. 22. - 13:06:49 10/10
(133/245)
Ez kész ez a film... Engem nagyon lekötött izgalmas és s vége... az nem semmi lesúlytott rendesen. A stáblista közepén tértem magamhoz.
Nahát nekem bejött nagyon 10/10 .
offtopic
Beelax 2010 aug. 09. - 01:58:45 Előzmény catroot
(132/245)
Habááááár nem dohányzom... de adott helyzetben célszerûnek tûnt volna.
Inkább a cigi füstölögjön, mint a fejem. :P
Beelax 2010 aug. 09. - 01:56:17 Előzmény Tibet
(131/245)
1000/1000 is csak 1

A film jó volt, a színészek jól játszották az EMBER szerepet.
A lényektõl picit Silent Hilles a hangulata (1.játék - de rossz is volt az)
Kellettek bele, ez a lényeg! Van már épp elég hörgõs horror.
A vége nagyon rossz!

Melyik szereplõ volt szerintetek a maine-i író? (csak a King mûvek ismeretében)
catroot 2010 júl. 20. - 23:52:34
(130/245)
SPOILER!
Sokan látom fent akadnak azon, hogy minek lettek öngyilkosok a végén. Hát abban a helyzetben sokan nem tudom, hogy mit csináltak volna? Kiszálltak volna a kocsiból rágyújtani, vagy mi?

Volt a filmben egy fontos mondat a fõszereplõtõl, amikor az emberi reakciókat tárgyalták ki, sajnos nem emlékszem pontosan.

-Az emberek alapvetõen jók. Rendesek. Jó ég David, civilizált társadalomban vagyunk.

-Persze. Amíg a gépek mûködnek és tudod tárcsázni a rendõrséget. De ha ezeket elveszed és belököd az embereket a sötétbe, beléjük fagyasztod a sz.rt, akkor nincs több szabály. És megtudod, milyen primitívek tudnak lenni.
9/10
Tibet 2010 júl. 10. - 07:41:53 9/10
(129/245)
SPOILER
Adott esetben valóban nem, de itt muszáj volt, mivel a szereplõk szemtõl szembe találkoztak ezekkel a lényekkel, és ne feledjük, hogy ennek az összeütközésnek volt eredménye a tûz és a sérülések, és hogy át kellett menni a patikába, ahol megtudták, hogy a katonák keze van a dologban, és nem mellékesen néhány szereplõ meg is halt... ezeket a részeket pedig nem biztos, hogy jó lett volna kihagyni. Ha nincs a könyv, akkor valóban adtam volna egy fekete pontot Darabont úrnak, így viszont egy egész korrekt alkotás.
9/10
Tibet 2010 júl. 09. - 20:50:42 9/10
(128/245)
Igen, igen, meg hát mivel egy novellát vittek filmre erre nem is volt lehetõség, hiszen írásban még King sem(bármekkora géniusz is) képes leírni a bujkáló "semmit".
9/10
Tibet 2010 júl. 09. - 17:36:48 9/10
(127/245)
Végre sikerült idõt szakítanom, és megnézni a filmet... megérte, sõt.

Kis SPOILER elõfordulhat:

Talán akkor lett volna még zseniálisabb, ha a ködben egyszerûen(akár sikolyok kíséretével is) eltûnnek az emberek, de nem látjuk az "elkövetõt". Szerintem ezek a szörnyek, bogarak, madarak nem igazán kellettek, kicsit levettek a film értékébõl. Ha én lettem volna Darabont helyében(most vonatkoztassunk el, hogy SK könyvébõl készült a film) inkább megpróbáltam volna ábrázolni a lassan-lassan eluralkodó tébolyt, egy olyan klausztrofób hangulatot teremteni, ami teljesen megõrjíti az embereket. Néhányan megpróbálnak kijutni, de szörnyû sikolyok kíséretében elnyeli õket a köd. Ezután ugye fellép a szektás hölgyemény, és maga köré gyûjti az emberek egy jó részét, akik ugye majd szembe kerülnek a David vezette csapattal. A katonák tudnak valamit, de nem sokat, szerintem ez a két világ közti átjáró, vagy mi a szösz elég bárgyú, elég annyi, hogy valami földönkívüliekkel kapcsolatos dolog(ez azért kell az érthetõség kedvéért), több nem kell. Így sokkal misztikusabb lehetett volna az egész. Aztán a kijutás úgy jó, ahogy van, kivéve persze, hogy kaszabolnak az óriáspókok, elég lett volna, ha csak innen-onnan elõgurul egy levágott testrész,- nem feltétlen érdekes, hogy mi vágja le :)-, hörgõ hangok hallatszanak a ködbõl, stb... . A legvége viszont egészen egyszerûen lenyûgözõ, a zene is pazar választás, tényleg megdöbbentõ, és hatásos befejezés.

Ezt a saját kis ötletet csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy felesleges volt bajlódni ezekkel a földön kívüli madarakkal, enélkül sokkal jobb lehetett volna, pedig így sem volt rossz. Ha nem erõltették volna ezt, és kicsit jobb színészeket szereznek, oltári nagy film lett volna, és 1000/1000 pontot adtam volna rá, így csak 9/10 :)
krisz1299 2010 jún. 23. - 20:48:33
(126/245)
Kene én speciál 4. néztem meg.Tényleg durva a vége még 4. megnézésre is kiráz a hideg.Ez a film nagyon jó és megmutatja hogy van remény.Hiszen a szupermárketbõl megmenekültek , míg akik elmentek meghaltak.Hidegrázó film, pláne a vége és azt is megmutatja mienek az emberek.Primitívek.
Ajánlom mindenkinek a filmet!!
Forgatókönyv 10/10
Stephen King --/