szevacica 2015 ápr. 15. - 08:10:51 Előzmény sixpack1989
(182/562)
...és a tisztelt zsûri-mûsorvezetõ uraknak természetesen viselkedni és érthetõen, nem affektálva és szájbarágósan beszélni, továbbá leszokhatnának arról az ijesztgetõs mutogatásról is, a frászt hozzák rám. Ja, és szerintem meg kellett volna várni, amíg "A nagy ízválasztó" mostani szériája lefut, és utána elkezdeni, mert így még nagyobb a kontraszt a stílust és a minõséget illetõen.
rina10 2015 ápr. 14. - 11:10:35
(181/562)
Nagyon szerettem az elsõ szériát, mert a sok éneklõs meg tehetségkutatós mûsor után valami egésszen újjal próbálkoztak, a zsûriben is új arcok voltak. Egyenlõre, egy rész alapján nem rossz az új évad se, de nincsenek egyenlõre olyan érdekes karakterek a versenyzõk között, mint az elsõben voltak.
olahmiki1959 2015 ápr. 14. - 07:25:46
(180/562)
Én is ugyanúgy látom, és azt hiszem, még nagyon sokan.
Szerintem egy jó szakács, vagy konyhafõnök elõször tanulja meg az egyszerûbb ételeket JÓL megcsinálni, legyen otthon a magyar konyhában, és amikor mindezeket már jól tudja, utána kezdje el a rengeteg munkafázist igénylõ, franciás ízlés szerinti, "puccosabb" ételek elkészítését megtanulni.
Ezek a bonyolult, mindenféle külföldi alapanyagokból elkészített kaják amúgy sem az átlag magyar embereknek valók, hanem a gazdag sznoboknak, akik hajlandóak és képesek is kifizetni egy tányér ételért akár súlyos ezreket is.
9/10
idõjós1010 2015 ápr. 13. - 23:55:18 9/10
(179/562)
Természetesen ez is , csak úgy mint a többi, amerikai mintára készült, de talán a versenyzõk tökéletlenségétõl érdekesebb az egész.
7/10
offtopic
mamesz60 2015 ápr. 13. - 21:24:01 7/10
(178/562)
Szerettem ezt a mûsort tavaly is, most is nézni fogom. 40 éve sütök-fõzök magamnak és családomnak, de amit az utóbbi években tapasztalok, az elbizonytalanít: hektárnyi méretû tányérra rakott, senki által nem ismert fûszerekkel, alapanyagokkal, technológiákkal elkészített ÉTELMINTÁK az etalon. A mai resztelt májról kíváncsi lennék, hogy a két fiatal (a séf meg a mûsorvezetõ - utóbbi szerintem életében egy teát sem fõzött még) apja-nagyapja hogyan nyilatkozna, mert amit a séf készített az minden volt, csak nem a klaszikus resztelt máj. (Ezzel nincs is baj, de akkor ne hívja így!!!)
sixpack1989 2015 ápr. 13. - 20:06:17 Előzmény idõjós1010
(177/562)
Az amerikai változatot próbálja lekoppintani a mûsor,de ehhez megkéne tanulni fözni,és nem odaégetni az ételeket.
popeszku 2015 ápr. 13. - 18:25:58 Előzmény pamparam
(176/562)
Adblock plus a megoldás
offtopic
pamparam 2015 ápr. 11. - 16:08:33
(175/562)
mekkora egy trágya oldal lett ez a port.hu. a geci reklámoktól lassan már semmit se látni!!!!!!
9/10
idõjós1010 2015 jan. 25. - 13:48:20 9/10
(174/562)
Úgy néz ki hogy a döntõbe igyekeztek erõs karaktereket is becsempészni, és nem kizárólag a tehetségre figyeltek. Megpróbáltak showt csinálni, érdekesebbé tenni a versenyt. Így viszont komoly tehetségeket eresztettek szélnek.
S.P.O.I.L.E.R

Pl Atti-t visszahozni a játékba egyáltalán nem volt indokolt. Utóbb ugyan meg tudta mutatni mit is tud, viszont egészen addig egyik kudarca követte a másikat. Attila, és Tamás közül pedig én egyértelmûen Tamást hoztam volna ki gyõztesen. Egyenletesebb szintet hozott. A két Attila viszont két olyan nagyon kirívó egyéniség, akiket úgy érzem kötelezõ szinten tartottak meg. Atti szétszórt, kapkod, és gyakran, nagyon gyakran szúr el ételeket. Cserébe viszont hoz egy "infantilis" figurát, ami vonzza a figyelmet. Én mindig kíváncsi voltam rá mit alkot. Ugyanígy voltam a másik Attilával is, aki bár tényleg nagyon tehetséges, de képes szélsõséges hibákra is, és van benne valami nagyon ritka, és számomra nagyon szimpatikus egészen mély alázat a fõzés iránt, ami egy komoly pluszt ad a mûsorhoz. Nem úgy mint Péter, aki egy teljesen feledhetõ, jelentéktelen, csendes tehetség a konyhában. Andrástól sajnáltam nagyon hogy megváltak. Õ is egy egyéniség volt, és mellette nem kis tehetség. Az elsõ hét legkomolyabb versenyzõje.
9/10
idõjós1010 2015 jan. 11. - 08:15:40 9/10
(173/562)
Tetszik ez a mûsor. Úgy KB az elsõ 7 rész van eddig a hátam mögött, viszont van egy olyan érzésem, mintha lényegében egy x-faktorra hasonlítana az egész. Lelkes, és tehetséges, de azért mégiscsak amatõr versenyzõkbõl próbálnak a végén séfet avatni. (Vagy tévedek, és nem errõl van szó ?) Szerintem ez a mûsor arra jó, hogy tehetségüket be tudják mutatni a versenyzõk, és még talán tanulnak is a mûsor végére valamit, de mester szakács nem így lesz belõlük. Képzés nélkül ez a konyhafõnök cím, remekül fog ugyan mutatni a falon otthon, de másra nem jó. Pedig én úgy emlékszem, mintha a pénzjutalom mellé állást is ajánlanának nekik.
Tamás Gömöry 2014 okt. 07. - 14:04:54
(172/562)
***SPOILER***a film végén meghal ***SPOILER VÉGE***
Tamás Gömöry 2014 okt. 07. - 14:03:14
(171/562)
***SPOILER*** kálmán nyert
***SPOILER VÉGE***
Tamás Gömöry 2014 okt. 07. - 14:01:14
(170/562)
***SPOILER*** kálmán nyert***SPOILER VÉGE***
9/10
gopocher 2014 okt. 07. - 11:47:46 9/10
(169/562)
jó ez mûsor jó hogy folytoják,remélem annyi évada lesz,mint a Master Chefnek...Hajrá!
asdfg86 2014 okt. 05. - 11:22:57 Előzmény Johnny14
(168/562)
A lényeg itt az volt, hogy Rozina szakmája gasztronómus, étterem üzletvezetõ és a Nõk Lapja fõzõs rovatának SÉFje. Szóval nem amatõr!Sõt!!! És még azt mondták nekik: "amatõrként kezdtétek" Ahhaa
fo.ma 2014 okt. 05. - 09:17:39
(167/562)
Éljen, éljen!!!! Kálmán gyõzött és bár nem vagyok kárörvendõ, nagyon tetszett, ahogy Rozinante arcára ráfagyott a már jó elõre begyakorolt örömujjongás!!! :D
Gipsz__Jakab 2014 okt. 05. - 07:42:35
(166/562)
Végre hogy vége van egy újabb értelmetlen mûsornak, remélem nem lesz folytatása.
8/10
Suziy 2014 okt. 04. - 19:43:44 8/10
(165/562)
"Akkor azt áruld el,"
Milyen stílus ez?
8/10
Suziy 2014 okt. 04. - 19:00:13 8/10
(164/562)
Csak, azért, a férfiak a legjobbak.
olahmiki1959 2014 okt. 04. - 17:55:14
(163/562)
Gyõzött az igazság, Kálmán nyert.
A két versenyzõ között mentalitásban, hozzáállásban, komolyságban hatalmas különbség volt, - végig az egész verseny folyamán - Rozina ételbe lógó haja, a váratlan dühkitörései, másokat okoló attitûdje, beképzeltsége, az indulatain uralkodni nem tudás mind-mind ide vezetett. (Lásd az eredményhirdetést, amikor nem tudta, és nem is akarta leplezni a csalódottságát, és teátrálisan dúlt-fúlt magában, pedig egy igazi profinak rezzenéstelen arccal kellett volna tudomásul vennie az eredményt).

Az utolsó, döntõ napi ételekrõl.
Kálmán ételsora nagyságrendekkel jobb, színvonalasabb, gazdagabb, és profibb volt, mint Rozináé!
Mind ízeiben, mind külalakjában, mind tálalásában, mintha nem is két döntõs vetélkedett volna.
Rozina borzalmas céklalevese - az életben nem kóstolnám meg, ezt idehozni egy döntõbe, te jó ég! - a fõételének a szétesõ, ötletszerûen összedobált alkatrészei, és az abszolút jelentéktelen desszertje - komolyan gondolta a csaj, hogy ezzel meg tudja nyerni a versenyt?
Kálmán ezzel szemben minden egyes fogásában egy olyan, teljesen profi ételsort szolgált fel, amely bármelyik drága étteremben megállta volna a helyét, kezdve a kitûnõ elõételtõl a fõételig, amely már küllemében is lélegzetelállító volt, ötletességében, gazdagságában, esztétikájában, nem beszélve a gyönyörûen sikerült desszertrõl, amelyet össze sem lehetett hasonlítani Rozináéval.

Kálmán már ránézésre is - az egész verseny folyamán - egy abszolút nyugodt, szakmailag megbízható, komoly ember benyomását keltette, teljesen jól kézben tudta tartani az alárendelt segítõit, míg Rozina nagyon hullámzó teljesítményt nyújtott, és ami a legfontosabb, emberi gyengeségeit, hisztijeit, elégedetlenségeit nem tudta levetkõzni, nem tudta a fõzésnek alárendelni, azonkívül idõnként látható rosszindulattal viszonyult a többiekhez, ha tehette, szándékosan kiszúrt velük, - persze, ez egy verseny volt, megtehette, - mégis, a nézõk körében jogosan vívta ki az ellenszenvet maga ellen.
Az isten óvjon mindenkit attól, hogy egy ilyen nõ legyen a fõnöke!

A zsûri jól döntött, - bár a verseny folyamán végig érezhetõ, sõt, tettenérhetõ volt, hogy ahol csak lehet, segítik Rozinát, aki Wossala György és Kánya Kata lányaként, meg profi szakácsként hatalmas elõnnyel indult a többiekkel szemben, és akirõl mi is azt hittük, hogy ilyen háttérrel biztosan meg fogja nyerni a versenyt, - azt hiszem, a saját szakmai renoméjuk miatt sem tehették meg, hogy a gyengébbik versenyzõt hozzák ki végül gyõztesnek.
Mert az már országos botrány lett volna - nem mintha mostanában bárkit is érdekelne az esetleges botrány, lásd Danics Dóra gyõzelmét a legutóbbi X Faktorban...:)

Kálmán teljesen megérdemelten nyerte meg a Konyhafõnök-öt, gratulálok neki, Rozina pedig elgondolkozhat azon, hogy nagyképûség, beképzeltség, mindenen és mindenkin átgázoló nyomulás helyett esetleg lenne még mit tanulnia, hogy egyszer majd valóban jó szakács, és másokat jól irányítani tudó, másokkal együtt dolgozni képes konyhafõnök legyen.:D