popeszku 2016 nov. 03. - 19:10:53
(402/562)
Szegény Kriszta.Vagy ez is nézettségishowmûsor lett?
indingo 2016 nov. 03. - 09:32:41
(401/562)
Igen, a korrekt lépés az lett volna, ha Ottiliát hozták volna vissza, de ezek a mûsorok nem a korrektségrõl szólnak.
whitedoor41 2016 nov. 02. - 21:13:04
(400/562)
Juj! És az ajánlóból az jött le, hogy a helyére visszahozott Dávidnak is elgurul a gyógyszere.
(Csak zárójelben jegyzem meg, nem az lett volna a fair ha azt a személyt hozzák vissza, aki legutoljára esett ki, ráadásul pont vele szemben maradt alul vagyis Ottilia?)
joey l 2016 nov. 02. - 19:54:08 Előzmény whitedoor41
(399/562)
Értem! De azért Ramsaytõl fényévre vannak!
whitedoor41 2016 nov. 02. - 18:50:49 Előzmény King Diamond
(398/562)
Egyébiránt nekem sincs semmi bajom Lászlóval, sõt én is õt találom az egyik legszimpatikusabb versenyzõnek a higgadtsága miatt, viszont ahogy írtad Te is, Õ is megkapta a kritikát, azt is mondták neki, hogy a mirigyrõl a hártyát a sütés/fõzés elõtt le kellett volna szedni. Mindennek ellenére Õt találták a legjobbnak, ami elég fura mindazok után, amilyen kritikát kapott.
whitedoor41 2016 nov. 02. - 18:34:39
(397/562)
A nevét kérem. :) Ha úgy állít eléjük Ottilia, hogy itt van az általam elkészített étel a séf által választott húsból (nem nevezi meg mi) akkor máris okés lett volna?
8/10
Papp Sándorné 2016 nov. 02. - 17:27:26 8/10
(396/562)
Nálam Ádám a nyerõ. Ügyes, higgadt, és rendes embernek tûnik. A szakmai tudás mellett én azt is szoktam nézni, hogy örülnék-e neki, ha a fõnököm lenne.
King Diamond 2016 nov. 02. - 16:50:08
(395/562)
Lászlónál mégis mit kellett volna "beazonosítani"?? A grillezett borjúmirigyet, a karamellizált répát, a céklavariációkat, esetleg a répapürét? Nála is elmondták, hogy nem jól készítette el a mirigyet. Ottília viszont készített egy szerinte terrine-t, amirõl szerintem a nézõk min. 80%-a nem tudja, hogy mi az (én sem tudtam eddig, de most utánanéztem). Erre mondta Rozina, hogy ez inkább hasonlít egy patéra, mondjuk nem tudom, hogy miért nem lehet egyszerûen pástétomot mondani, illetve, hogy hogyan kellett volna fûszerezni. Csak elmondta, hogy mi nem volt jó az ételében, mint ahogy ezt Lászlónak is megtette. Egyébként Ottília egyáltalán nem volt szimpatikus nekem a kezdetek óta, mégis, tegnap nem neki kellett volna kiesnie.
King Diamond 2016 nov. 02. - 16:32:16
(394/562)
SPOILER IS LEHET BENNE AZOK SZÁMÁRA, AKIK MÉG NEM LÁTTÁK!!!
Érdekes ez az egész...nyilván, a korábbi évadokban is voltak érthetetlen döntések, és sajnos ez most tovább folytatódik. Már az hihetetlen volt, hogy kiesett Dávid meg Ákos a piros csapatból, helyettük meg továbbment az egyszer már szintén kiesett Kriszti és Tomi. Elõbbi két versenyzõben sokkal több potenciál van, mint utóbbiakban. És ez a tegnapi adásban is bebizonyosodott. Tomi egy idegbeteg barom, tálalni nem tud, ennek ellenére megkóstolnám az ételeit, hogy milyen ízekkel dolgozik. Kriszti egy szép, csinos, dekoratív nõ, de a konyhában csak egy a sok közül, eltörpül például Ádám vagy László mellett. Az éttermes feladatot is a többiek jó munkája miatt (is) nyerték meg, bár ehhez õ, mint konyhafõnök is hozzátett (mondjuk a szép, tiszta tálalásokkal). Ám én sokkal inkább lennék kíváncsi/sokkal szívesebben kóstolnám meg mondjuk a kiesett Dávid vagy Ákos ételeire/ételeit, mint Krisztiére vagy Tomiéra. Abszolút jogtalanul vannak még bent mindketten. Nem is csoda, hogy nem választotta õket sem László, sem Márk. Remélhetõleg azért a végsõ gyõztes az Ádám-László kettõsbõl fog kikerülni, nekik kéne a végsõ döntõt megvívnia. Még akkor is, ha a sárga csapatként nem mûködtek valami jól.
charles58 2016 nov. 02. - 12:42:03
(393/562)
A tegnapi adás láttán én Tomit szórtam volna ki. Amit mûvelt, az kritikán aluli. Nem véletlenül került a "maradék" csapatba.
whitedoor41 2016 nov. 02. - 08:42:34
(392/562)
*Az elõzõ szériában pl. ilyen volt Ilona. 50-es, szemüveges, festett szõke, hosszú loboncos, vagy Ági ~35 vállig érõ szõke. Rájuk még ennyi idõ után is emlékszem, vagy pl. Rozinára az elsõ szériából, aki most fõnökösködik. Az idegbeteg Tomi is egy "jelenség", ha tegnap eleresztették volna nem lett volna, aki a "showt" hozza, flegma, mindent tudó Kriszti, v. a magas lóról (hierarchiáról) hablatyoló Móni eltörpülnek mellette.

A nyertes ebben a szériában szerintem Dávid, Márk és Ádám közül kerülhet ki.
whitedoor41 2016 nov. 02. - 08:33:29
(391/562)
A tegnap látottak után én már nem vagyok semmiben se biztos. ;)
Te is Tomit nevezted meg leggyengébbnek, én is Õt vélem annak, az ironikus pedig az, hogy ez már kb. 1-2 hete tudatosul(hatot)t bennünk. Emellett arra a következtetésre jutottam, hogy a nagyon jókat nem szórják ki, de az átlagos, ámbár unalmasnak (=hétköznapinak) titulált egyénektõl egytõl-egyig megszabadulnak, hogy a gyengébb, de "feltûnõbb" jelenségek bent maradhassanak "szórakoztatni" a végéig.
whitedoor41 2016 nov. 02. - 08:27:45
(390/562)
A tegnapi adásról: Ottilia készített valamit, amit kifogásolatlanul tálalt, rosszul nevezett meg, Rozina ezzel azonnal szembesítette, sõt azt is a tudtára hozta, hogy amit csinált annak mi a neve és miért nem jó. A kifogása az volt, hogy a hús íze túl intenzíven érzõdik, és hiányolta az ERÕTELJES fûszerezést.
Ottilia válasza erre az volt, hogy mivel a húsok voltak fõszerepben szerette volna, hogy érzõdjön az íze, ezért csinálta olyanra amilyenre, és ezért nem rakott rá 5-10 féle különbözõ fûszert, helyette szaftosan készítette el, úgy hogy a hús íze domináljon.

Ezzel szemben Tomi konyhafõnökként úgy elbaltázta az éttermes feladatot, ahogy csak lehetett. Mindenkit leordított, de a többiek mégis türelmesen viszonyultak hozzá, pedig az esetek döntõ részében azért nem engedte tovább a séf a tányérokat mert Õ volt az aki hibázott a katasztrofális tálalásával. A párbaj feladatnál kis híján felgyújtotta a stúdiót, ugyanazt a "bakit" már kb. századjára csinálta meg, - nemes egyszerûséggel rádobálta a tányérra az ételt. A séf századjára is elmondta neki, hogy ez a tálalás nem középdöntõbe való, de mindennek ellenére mégis õt vitték tovább.

Ottiliát olyan mondvacsinált indokkal szórták ki, hogy a technikai tudása nem megfelelõ, bár nagyon jól hozza a házias ízeket, a tenger gyümölcsei, halak terén még van mit tanulnia. Itt fogtam a fejemet! Ez mégis hogyan kapcsolódott a kiejtéséhez? A párbajfeladata nem a tenger gyümölcseirõl szólt! Emellett még meg is dicsérték a házias ízek elhozataláért - nem pont azért, ahogy a csirkét (párbajfeladatát) elkészítette?!

László, akit a legjobbnak választottak sem nevezte meg azt amit csinált. Gusztustalan volt a sok kihegyezett, felfelé állított zöldség és közte a mártás, amit Rozina hegyecskéknek, dombocskáknak és pataknak v. folyónak írt le, - nekem teljesen más jutott róla az eszembe. Na szóval kérem, ha László kivisz valamit, amit nem nevez meg akkor a tisztelt zsûri Rozinkával az élen mért nem próbálja meg beazonosítani az ételt, utalni rá hogy azt a valamit, amit eléjük raktak azt pontosan hogyan hívják és milyen fûszerezéssel kell elkészíteni? Mért van az, hogy amit az egyikkel szemben elvárnak azt a másiktól nem követelik meg?

Konklúzióként levonható, hogy teljesen mindegy ki mit és hogyan csinál a zsûri bármit bele tud magyarázni csakhogy egy gyengébb játékost juttassanak tovább. Tomi "karakterére" feltehetõen szükségük volt, annyira kirobbanó formában van, hogy csak hüledezik a nézõ a látottakon, hallottakon vele kapcsolatban.
whitedoor41 2016 okt. 31. - 20:34:36
(389/562)
1-2 héttel le vagy maradva. Azt még arra írtam amikor Ádám, László és Tomi jutottak tovább, akkor az a bizonyos kettõ esett ki akiket megneveztem.
charles58 2016 okt. 30. - 12:16:39 Előzmény whitedoor41
(388/562)
Bármennyire hihetetlen, de erre a feladatra kaptak pontot.
Amikor Kriszti volt a fõnök, a kék csapat ellen a ráklábakra nem kaptak pontot. A zöldek ellen a fagylaltos feladatba volt õ a konyhafõnök, akkor az elõmelegített tányér miatt nem kaptak pontot. Az elsõ dolga volt a tányérokat elõmelegíteni, tehát nem pillanatnyi figyelmetlenség volt. A megszerzett 3 pontból egyet szereztek az õ vezetésével. A leggyengébb /sárga/ csapat leggyengébb embere /Tomi/ ellen nyertek egy pontot, de csak azért, mert ha nem nyernek pontot, biztosan utolsók lettek volna.
whitedoor41 2016 okt. 29. - 17:18:54
(387/562)
sajnos hiányzik az eredményhirdetés, de szerintem nem kaptak pontot erre a feladatra:
http://rtl.hu/rtlklub/akonyhafonok/david-nem-hallgatott-senkire-vegigvitte-az-elkepzeleset
whitedoor41 2016 okt. 29. - 17:12:07
(386/562)
A zsûri is egy az egyben ugyanazokat az ellenérveket hozta fel, ha pontot kaptak az is csak annak tudható be, hogy a másik csapat még nagyobb hibát vétett. Az elõmelegített tányér pillanatnyi figyelmetlenség volt, ami az utolsó pár percben jelentkezett, ergo nem olyan valami amit 60-90 percen át rosszul csinált.
charles58 2016 okt. 29. - 16:07:03
(385/562)
Mondta, hogy a töltött paprika nem lesz jó. Megszerezték vele a pontot.
Mondta, hogy a turmixolt hal nem lesz jó. Megszerezték vele a pontot.
Mondták neki, hogy ne tegye a fagyit elõmelegített tányérra. Rátette. Nem szereztek vele pontot.
Fölöslegesen pattog.
whitedoor41 2016 okt. 29. - 09:34:34
(384/562)
A szõke tudálékos csaj a zsûriben Rozina. Az elsõ évadban õt tartották befutónak, mert nagyon erõs volt a hátszele a szülei révén, viszont csak 3. lett. Kezdetben engem is idegesített, egy jó szó sok, annyit nem tudott mondani, viszont sokat fejlõdött, mostanra nagyon belejött. Dicsér is, és tényleg jók a meglátásai. Amennyire nem csíptem az elején annyira megszerettem mostanra. Zé viszont tényleg eltüntetne már. Unalmasak a gesztusai, kiszámítható mikor melyik csapat kapja a pontot mert mindig az ellenkezõre néz és rogyaszt egyet mikor a kezével legyint.
A séfet kezdem megszokni bár a beszédhibája még mindig zavar. Amikor külsõ helyszínen vannak, más oldalát is mutatja, nem csak azt a nyájas, lagymatagot amit tõle a stúdióban megszokhattunk.
A 3 tányér azért kell mert szerintem a másik két zsûritag is megkóstolja, de csak az egyik mond véleményt. Ha nem kóstolnák meg akkor nem lenne értelme annak, hogy a feladatok közt elvonulnak hátra megvitatni, h. melyik csapat teljesített jobban. Ha nem kóstolja meg mindhárom zsûritag mind a két ételt akkor nem is tudnak reálisan dönteni csak abból amit a másik zsûritagtól hallottak. Legalábbis én így gondolom.

Összességében szerintem jó hogy az öreget Rozinára cserélték, a régi séf hiányzik, az újat megszoktam, Zé-t meg lecserélhetnék.
whitedoor41 2016 okt. 29. - 09:30:04
(383/562)
Ehh pedig pont az a problémája a piros csapatnak, hogy a csajszit semmibe veszik.
Jogosan pattog mert az esetek 90%-ában igaza van, nagyon jók a meglátásai, de a társai nem hallgatnak rá.

Mondta, hogy a crumble-t, hogyan kell csinálni, hogy amit csinálnak az nem az, de le se tojták.
Mondta, hogy lekvár lett a vajon pirított hagyma + gránátalma turmixa, de rá se hederítettek.
Mondta, hogy a töltött paprika újragondolva nem lesz úgy megfelelõ ha csak normál töltött paprikát csinálnak.
Mondta, hogy a halpogácsához ne turmixolják bele a szálkákat, de rá se rántottak.
Mondta, hogy a tányérra nem lehet csak úgy összehányni mindent, a középdöntõben már minden számít, de mégse törõdtek vele.

Ha figyelembe veszik a "pattogásait", akkor akár 5 ponttal többet is szerezhettek volna.