abisztriczky 2016 okt. 01. - 10:41:58
(362/562)
Ninja Józsi (valaki hívta így korábban,tetszett) séf másnak is hiányzik.
Egyébként tudja valaki, hogy mért cserélték le Zé-n kívül a másik két mûsorvezetõt?
whitedoor41 2016 szept. 30. - 19:32:32
(361/562)
Rozinka élvezi ha máson köszörülheti a nyelvét. Hogyan választhatták be a séfek közé? Még csak a saját szériáját sem nyerte meg! Bernáth József nagyon hiányzik, az új séf / fõnök egy katasztrófa.
1/10
southwind 2016 szept. 30. - 15:31:22 1/10
(360/562)
ez a mûsor akkor lenne jó, ha tanulhatnánk belõle...de ez hogyan baszogassuk a zöldfülûeket c. verzió nézhetetlen...pld a street kichent kedvelem, mert kapok egy ötletet, vagy egy jó receptet, de ez semmit nem ad hozzám
olahmiki1959 2016 szept. 30. - 09:20:43
(359/562)
Nem, szerintem a stadionnak van saját bejáratú Ronaldinhoja...
olahmiki1959 2016 szept. 30. - 02:17:09
(358/562)
"Végül is nem azért jár étterembe a magyar ember, hogy mákos tésztát, palacsintát, tökfõzeléket fasirozottal vagy esetleg gulyást egyen."
Ez igaz, bár a magyar gasztronómia több ezer! étellel bír - csak nézd meg, hány szakácskönyv van, amiben magyar ételeket a legkülönbözõbb módon lehet elkészíteni - a mákos tészta meg a tökfõzelék (szerintem) a legolcsóbb kifõzdék étlapján szerepel.
Nem tudom, miért tudsz csak szélsõségekben gondolkodni... Nálad csak Wellington bélszín, és krumplifõzelék létezik? A köztük lévõrengeteg egyéb étel nincs?

Egy mellékes megjegyzés:
Több ismerõsünk elmondta, hogy a családjukkal kíváncsiságból elmentek egy ilyen, magasan kvalifikált, "Michelin csillagos" étterembe, érdekes volt, a legtöbb kaja finom volt ugyan, de az adagok óvodás gyermekek számára - talán - elegek lettek volna.
A számla kifizetésekor egy kisebb vagyont - sok tízezer forintot - hagytak ott, és hazafelé, bizony bementek egy "hagyományos" étterembe, hogy végre jóllakjanak.

Az ilyen éttermek a magyar ember számára egzotikumnak jók ugyan - egyszer ki lehet próbálni õket -, de ha valaki szeretne "egy jót enni", akkor messzirõl elkerüli õket.

A séfek beszédkultúrája valóban kritikán aluli.
majdnem 2016 szept. 29. - 21:12:57
(357/562)
Örülök, ezzel semmi baj! Én sem a szakértelmüket vitattam (sõt!!)! Kérlek, ne reflektálj azon hozzászólásomra, amit nem értesz, mert saját magad kergeted csak!
Továbbá a legnagyobb tisztelettel, alázattal és empátiával írtam hozzászólásomat, mely -ismétlem- nem a szaktudásukat firtatta! Sajnos, az a problémakör, amit megfogalmaztam, a csatorna alul iskolázottságát, 'nemtörödõm' és önalázó mivoltát jeleníti meg.
Ámbár hasonlóan kedvelem, ahogy Te is, mégis ez a mûsor (akár lehetne kiváló, színvonalas is, de) sajnos minõséget romboló, teljesen triviális, alapvetõ fontosságú eleme lerombolja az egész esztétikumát. (A technikai részekrõl nem is beszélve... ezek a vágások néhol hagynak maguk után panasz szót a laikus szemûeknek is...)
majdnem 2016 szept. 29. - 20:36:54
(356/562)
Aki meg nem érti mit olvas, az ne szóljon rá a másikra!
2/10
whh 2016 szept. 29. - 20:33:23 2/10
(355/562)
Ez az évad katasztrófa. Az új séf - elhiszem, hogy csak úgy hullanak rá a mislen csillagok - de nem képernyõre való!! A szerencsétlen nem tud beszélni: pösze és elharap szótagokat. Biztosan nem a múlt héten választották ki, nem lehetett volna párszor elküldeni beszédtanárhoz, mielõtt képernyõre engedték? (mitsütszkisszûcs? sóshústsütszkisszûcs?)
Másrészt.. elvileg itt hobbiszakácsok fõznek.. Ha technikailag is nehéz/érdekes ételt fõznek, miért nem hagyják, hogy végignézzék a fõzést? Hátha tanulnának egy-két mislencsillagos trükköt.
A Rozinka lány meg egy vicc. Kizárólag azokat a mondatokat képes visszaböfögni, amiket anno neki mondtak bírálatként. Amit õ szakmailag hozzá tud tenni az némi szem meregetés.
Hol a tavalyi zsûri? Ezerszer jobbak voltak, mint ezek.
Max. (nagyon max!!) 2 csillag
majdnem 2016 szept. 29. - 20:20:44
(354/562)
Akkor Te csak tekergesd!
majdnem 2016 szept. 29. - 19:36:11
(353/562)
Tiszteletem és empátiám a hozzáértõknek, a nevezett Séfeknek, de a jóIsten áldja meg már a magyar nyelvet, miért nem tanulnak meg beszélni ezek a nagytudású, szakmájukban csillagos szakemberek!? Remek lehetõségek vannak már a modern orvostudomány területén, ahol akár felnõtteket is megtudnak tanítani legalább annyira beszélni, hogy érthetõ legyen, amit mond!!!! Szinte szenvedés az a koncentráció amivel -nem csak jómagam-, igyekszünk megérteni, hogy a mûsorvezetõ és a mellette álló séf mit is mond! No attack, de ez a médiában szereplõ minden egyes emberre értelmezhetõnek és szigorúan megkövetelhetõnek kellene lenni! Tökjó, hogy ilyen szakértelmek vannak országunkban, de ha ki áll a plénum elé, akkor ahhoz ha nem is ugyanolyan, de fele annyi szakértelem kell a beszédjében, fõleg, ha tanít, okít!
squashmacska 2016 szept. 29. - 19:15:42
(352/562)
Annyira ellenszenves ez a nõi zsûri p*csa, olyan arcokat vág...
olahmiki1959 2016 szept. 29. - 09:30:10
(351/562)
Régebbi adásoknál már írtam, ma is ugyanaz a véleményem.
Agyrém az a szisztéma, amikor NAGYON NEHEZEN ELKÉSZÍTHETÕ, bonyolult ételeket a versenyzõknek LÁTATLANBAN kell elkészíteniük a séf után, aki a tv nézõk elõtt a tudásával villog.
Szerintem a szerdai kaja elkészítése még a két másik zsûritagnak is nagyon nagy feladatot jelentett volna.

Arról már nem is beszélek, hogy a mûsorban tálalt ételek 95 százaléka a magyar emberek számára elérhetetlen, elkészíthetetlen, megfizethetetlen, és gyakorlatilag ehetetlen!!!
Ezek a két harapásnyi adagok, a magyar ízléstõl teljesen idegen ízvilág, a francia konyha indokolatlan preferálása mind-mind azzal jár, hogy a mûsor csak az érdekesség miatt nézhetõ, egyébként pedig egyetlen használható fõzési ötlet - amit egy átlagos család is hasznosítani tudna egy ebéd elkészítésénél - nincs benne.
1/10
Klond 2016 szept. 28. - 19:37:28 1/10
(350/562)
Most az RTL-nek sikerült egy több évadon keresztül sikeres mûsort elrontani, -kár érte.
Nem az a baj, hogy új zsûri tagok jöttek a mûsorba, hanem az hogy nincsenek benne olyanok akik érdekessé, színessé tesznek egy mûsort.
Emiatt sajnos unalmas, unalmas emberekkel egy unalmas mûsor, -kár érte.
Hisztini 2016 szept. 28. - 08:48:51
(349/562)
A legnagyobb baj szerintem, hogy nincs a zsûritagok között olyan, aki "vinni tudná a show-t". Kínos csendek, és kínos nyekergések, amitõl a nézõ is kínosan érzi magát. Hiába, be kellene látni, hogy mi nem amerikaiak vagyunk. Ettõl még meg lehetne csinálni egy ilyen mûsort, csak valahogy magyarosabbra, jó kis vidéki környezetben pl., és más dramaturgiával.
charles58 2016 szept. 27. - 12:11:17
(348/562)
Az elõzõ szériák gyõztesi közül senki nem ért rá, hogy pont ezt a Rozinát választották zsûritagnak? Vagy e mögött is apuka pénze áll? Vásárolt neki egy éttermet, így étterem tulajdonos lett. Bevásárolta a zsûribe, így zsûritag lett.De tehetséget és észt nem adnak apuka pénzéért!
9/10
idõjós1010 2016 jan. 14. - 20:14:13 9/10
(347/562)
spoiler
Ja, és még valami: Fenemód nagy szigorral tányérostul haintva az ételt a kukába, porig Szapulta a séf valit, majd finom mosollyal az arcán, elköszönt tõle. Senki nem mosolygott , csak a séf. Mindenki komoran nézett maga elé. A játékosok, egyenesen meg voltak rendülve. Séfünk meg kárörvendõen vigyorog. Nem tudom másképp felfogni a mosolyát, mert abszolút nem illett oda.
9/10
idõjós1010 2016 jan. 14. - 20:10:25 9/10
(346/562)
2015-10-22 elsõ forduló.
Kiesett Vali. Soha senki nem esett még ki az elsõ fordulóban, hát most ebben az adásban valószínûleg ketten fognak. Tizennegyedikén nem küldték haza Mis Szõkeséget, pedig megérdemelte volna. Most helyette hazaküldték idõ elõtt Valit, aki azért még a szabályoknak megfelelõen javíthatott volna a második fordulóban. Tulajdonképpen jogos volt amúgy, de mivel ez nem elõírt eleme a mûsornak, így nyugodtan kihagyhatták volna, ha már egyszer rendszert borítottak az elõzõ csapatnál. Persze ezt a harmadik évadot nagyon meg kellett nyomni, hisz megígérték, hogy még izgalmasabb lesz mint az elõzõ kettõ. Nem szeretem az ilyen direkt dolgokat. Hatásvadász, és inkorrekt. Még akkor is ha valahol megérdemelte a játékos.
9/10
idõjós1010 2016 jan. 05. - 13:58:43 9/10
(345/562)
Adás: 2015-10-14 Második forduló
Nem esett ki senki ezen a napon, mert úgy gondolták, hogy bár Niki, aki azon túl, hogy Makrancos Katának lett nevezve Pier által, majd másnap biztosan jobban teljesít. Abszolút nem kapott pozitív értékelést. Sõt ! Pier még azt is hozzátette, hogyha ez az étel egy étterembe menne így ki az asztalhoz, garantált balhé lenne a vége. Szõke, bögyös, többszörös szépségkirálynõ. Elég érdekes karakter ahhoz, hogy marketing szempontból ne dobják ki túl hamar. Ez viszont kivételezés, és már nem a tudásról szól. Szomorú !
9/10
idõjós1010 2016 jan. 03. - 23:00:01 9/10
(344/562)
Adás.: 2015-10-13 Második forduló
Gomba volt a kötelezõ elem, amit fel kellett használniuk, egészen jó ételekkel is jöttek ki szerintem, mégis az a döntés született, ami egészen eddig emlékeim szerint csak egyetlen egyszer, mégpedig az, hogy elõnyt senki sem kap. Ezt csak azért említem, és azért van vele különösképp problémám, mivel pl Kolos ételét Zé értékelte, mégpedig 100% -ra "ponozva" azt. Szó szerint azt mondta neki, hogy ez egy tökéletes étel volt. Ehhez képest még õ sem kap elõnyt. Az ázsiai csajszi egyetlen hibája az volt, hogy a gomba íze nem érzõdött igazán, de õ sem kapott elõnyt. Mindenki munkája egyöntetûen minõsíthetetlennek lett nyilvánítva. Én pedig nagyon meg vagyok lepve. Ez így nem volt fair a versenyzõkkel szemben.
Sawyer26 2015 nov. 09. - 21:54:29
(343/562)
Adjatok már a kopasznak is enni!