6/10
napraforgó 2012 júl. 23. - 18:04:20 6/10
(1102/5342)
Igen, már én is unalmasnak találom, hogy hosszú részeken keresztül minden csak ismétlõdik. Folyik az ármánykodás, egyik a másik után, a király is újra-meg újra gyõtri a koronaherceget, õ meg csak vergõdik tehetetlenül, és semmit nem halad a történet.

Egyáltalán, leleplezõdnek valaha az ármánykodók? Vagy legalább meg lehet fékezni õket?
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 23. - 17:56:40 1/10
(1101/5342)
Ez film de van igazság a dologba.
Egy filmbe hallottam hogy olykor a legnagyobb ellenségünk saját magunk.
Pont emiatt.
Átmész egy deszkán, de ha száz emelet magasságba lenne akkor is megtennéd?
Ebbe az volt a lényeg hogy a saját félelmünk saját magunk szabjuk mindennek a gátját.
A katonák pont amiatt nem cselekedtek idõbe mert ez is emberfüggõ s ha bizonytalan nem biztos a dolgába akkor ez is a bizonyítéka annak hogy a legnagyobb ellenség ilyen helyzetekbe saját magunk.
További szép délutánt!
Tegu 2012 júl. 23. - 17:56:27
(1100/5342)
Ahhoz persze nem volt esze, hogy felfogja, éppen a hamisitást gyakorolta a másik festõ.
Ahogy Deszunak sem, hogy talán más titkos levelet olvasott el.
Szerencsére ott az irnok, akinek vág az esze. /és nem visszafogottan hatalomra vágyik/

TEtszett a korrupciós kisérleténél folytatott párbeszéde a dagi szakállassal.
Nem szószerint, amikor kérését tulzásnak tartotta a dagi, s közölte, hogy ne akarjon futni aki csak járni tanul, azt válaszolta, hogy õ már régen tud futni, de már szállni akar.
Legalább bevallja:))
Tegu 2012 júl. 23. - 17:52:02
(1099/5342)
Örülök, hogy Yi San kezdi összeszedni magát, legalább is a végén már voltak jelek, már éppen ideje lenne, kezdtem unni ezt a tömény önsajnálatot és tehetetlenkedést
Tegu 2012 júl. 23. - 17:50:39
(1098/5342)
Igen, ezek eléggé eltulzott reakciók.
6/10
napraforgó 2012 júl. 23. - 17:43:02 6/10
(1097/5342)
Licson festõ túlzásba viszi a marháskodást. Egy egyszerû "Uram" megszólítástól úgy megijedt, hogy mindent kiejtett a kezébõl, mindent felborított, és fölugrott az asztalra.
Aztán ott a két palotaõr is - felfedezik a puskaport, látják is a közeledõ tüzet, mire elkezdenek pofákat vágni, stb. és felrobbannak. Ha valamelyik a csizmájával eltaposta volna a tüzet, mielõtt a nagy kupachoz ér, még most is élnének. Ennyire nem lehet hülye egy katona sem!
rea1 2012 júl. 23. - 15:24:55 Előzmény döncimama
(1096/5342)
Csatlakozom,sõt egyre helyesebb ahogy halad a sorozat.
rea1 2012 júl. 23. - 15:14:55 Előzmény Tegu
(1095/5342)
Ezen én is mosolyogtam egy sort. :)))
rea1 2012 júl. 23. - 15:13:16
(1094/5342)
Itt királyi papa nem sok okot ad arra,hogy gödröcskéi legyenek. :DD Régi kínai kungfu filmekben voltak ilyen szigorú tanítómesterek,ott sem sok gödröcske volt a tanulók arcán. :D
rea1 2012 júl. 23. - 15:08:33 Előzmény Ljerk
(1093/5342)
Jaj igen,de jó,hogy visszahívta õt a király! Nekem rokonszenves volt,a királynak is mondott valami olyat,amit nem nagyon kellett volna. :D Szerintem õ San párti,vagy csak túl naiv vagyok?
rea1 2012 júl. 23. - 15:06:28 Előzmény Ljerk
(1092/5342)
"- Desu tanítója is érdekes figura, kétleném ha nem lenne a szerepnek folytatása
- a koronaherceg néhány testõrének megváltozása"
Teljesen egyetértek,mind a tanítóra,mind a testõrség tagjaira nagyon kíváncsi vagyok. És az is tetszett,hogy elkezdett nagyszájúskodni az egyik testõr,a másik meg mintha tudna valamit,olyan képpel nézett a hercegre. :)
A tanító is jó volt benne,de én amúgy azt hittem Dae-soo tanítója az ugyanaz, mint az az írnok,aki védelmébe vette a herceget,mikor a két elégedetlenkedõ testõr õt szapulta. Innom kell kávét ma a rész elõtt! :)
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 23. - 14:06:15 1/10
(1091/5342)
NAGY HÍREM VAN!

ÁT FOG KERÜLNI A 17.40ES SÁVBA!
rulikowski 2012 júl. 23. - 13:57:31
(1090/5342)
Sziasztok !
Ma tetem egy felfedezést és úgy örülök neki , hogy muszáj megosztani mindenkivel , van olyan oldal ahol lehet online feliratos koreai sorozatokat nézni és nem kell letölteni .

http://www.viki.com/

A használata aki még nem ismeri>>>>>>>


Beírod a keresõbe, a sorozat címét , aztán alatta ki adja, arra rámész, aztán megjelennek ilyen képek a BOF-ból és mellette egy ismertetõ angol nyelven. Ez alatt egy szürke sávban van 4 kis négyzet vagy mi. :D Az elsõ négyzetbe az van írva, hogy "Main a másodikba, az, hogy "?Videos"(a kérdõ jel helyén a sorozat részeinek száma van) Rákattintasz a "?Videos"-ra és akkor kiadja a részeket. Megkeresed azt a részt amit nézni akarsz, mindegyik videó úgy van beállítva, hogy angol nyelven kezdi el feliratozni a videókat. A videó jobb alsó sarkába van 2 kis kocka. Az egyikbe az van írva, hogy"KO". Ezzel nem kell foglalkoznod. A "KO" kocka alatt van még egy amibe az van írva, hogy "EN". Rámész arra amelyikre az van írva, hogy "EN". Ekkor kiad egy csomó nyelvet. Megkeresed a magyart és rákkatintasz. Ha ezután sem kezdi el magyarul feliratozni a videót, akkor újra menj rá, hogy "EN". Az elsõ sorba az lesz kiírva, hogy Magyar 100%, mellette pedig van még valami. Ha mellé az van kiírva, hogy "Turn Off" akkor feliratozni fogja magyarul, ha az van kiírva, hogy "Turn On", akkor kattints rá, és azt fogja kiírni, hogy "Turn Off" és akkor már nézheted is.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 23. - 13:55:20 1/10
(1089/5342)
Most tudtam meg hogy az alábbi sorozat is ehhez a sorozathoz kapcsolódik;

http://wiki.d-addicts.com/Warrior_Baek_Dong_Soo
taylor88 2012 júl. 23. - 12:48:41
(1088/5342)
Sõt. A mai kutatások szerint nincs egyértelmû bizonyíték arra, hogy Taigetoszról dobták volna le a csecsemõket. Egyébként is, a csecsemõk szeretetet és törõdést igényelnek csakúgy, mint a felnõttek.
taylor88 2012 júl. 23. - 12:39:04
(1087/5342)
Nem felejtettem el.
taylor88 2012 júl. 23. - 12:31:37
(1086/5342)
Yi San felesége. ;)
Tegu 2012 júl. 23. - 09:19:12
(1085/5342)
Na de kiderül mindjárt, hogy krumplival hamisitották a pecsétet /tudjuk is, arra várunk, hogy elhalványodjon a pecsétnyom/, a szöveget pedig az egyik festõ, akit most el is küldtek gyorsan, de elõtte a nagy pakolászásban leejtett valamit, amit Szongjon buta festõtámogatója megtalált.
Közben beinditottak egy másik támadást egy lázitó levéllel, amely a királyt pocskondiázza és Sado megöletését kritizálja.
6/10
napraforgó 2012 júl. 23. - 09:14:22 6/10
(1084/5342)
Nem tudom, hogy mi lesz a pecsétügy megoldása, de ha a herceg csak úgy elõl hagyta a teknõs-pecsétet heverészni, ahogy itt láttuk (a süti mellett), akkpor nem is kellett krumpli a hamisított parancs lepecsételéséhez, elég volt besurranni a lakosztályába és lepecsételni az igazival. Ha a személyi emberei között volt áruló, ez nem is lehetett olyan nagy gond. Ilyen testõrség, ilyen õrizet mellett... ahol csaknem meg is ölték - egy gyors mozdulat az elõl lévõ pecséttel - és még rá se jönnek.
1/10
Fõnix császárnõ 2012 júl. 23. - 07:58:58 1/10
(1083/5342)
Még izgulhatsz,ez tény hogy szinte mind a fõhõs haláláig követi az eseményeket,még La Pola is sortûz áldozata lett,stb.
Azok ami a fõhõs tragikus halálával érnek végett jobban megfognak de szerintem mindenki így van vele.
Már kimbin is említette hogy nem szerencsés választás volt hisz ugyan az a cselekményszál mint a KHTbe csak egy másik korba.
De ha másik rendezõtõl másik gyártótól vennének pl.Chuno na ott meghalnak harcba nem ágyba párnák közt de a rabszolgák felszabadultak, szerintem mindegyik ilyen alkotásba meg van ami kell.
Még ha egy lére is megy mivel a rendezõ stb. ugyanaz attól függetlenül több a semminél.
Most arra vagyok kíváncsi hogy jövõre melyiket adják.
Ugyan arra is kíváncsi vagyok hogy vajon más csatorna is fog adni, adott már az animax a hálózat mai témájú távol keleti sorozatot de pl. fõcsatornák még nem adtak pedig kellet volna.
További szép napot és jó filmnézést és jó egészséget kívánok!