Szajci 2012 szept. 11. - 20:09:47
(2802/5342)
sziasztok! ma anyám azt mondja Dzsong titkárra, hogy folyik az orra! Mondom tényleg. Kicsit elcseszték a sminket szerintem, mert nem szabadna így csillognia.

Egyébként õ meg a fõfelügyelõ a kedvenc szereplõim. Nélkülük elég szürke lenne a sorozat szerintem
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 11. - 17:13:39 1/10
(2801/5342)
Én úgy szoktam hogy rákattintok az elõzményre s úgy nagyjából rájöhetek hogy mire is kaptam választ.

További szép napot
moxika 2012 szept. 11. - 16:43:30 Előzmény Szajci
(2800/5342)
köszi nézem
Szajci 2012 szept. 11. - 15:08:17
(2799/5342)
http://doramafan.wordpress.com/ itt próbálkozz szerintem :D
Ezüstliliom 2012 szept. 11. - 11:17:34
(2798/5342)
Ezt írtad: "Tudod, ezt embere válogatja." Gondoltam, csak tudod, mire írtad ezt, mert én nem tudom.
moxika 2012 szept. 11. - 10:39:08
(2797/5342)
A youtube-on vannak aranyos jelenetek amolyan forgatási bakik. Például ez: http://www.youtube.com/watch?v=Y8b7swLvOGM&playnext=1&list=PL8A9E4D82943DE82A&feature=results_main
Igaz több filmbõl van összeállítva, de a drága Hercegünk is benne van többször. :-)
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 11. - 10:11:40 1/10
(2796/5342)
Egy kis párttöri:
A Goryeo – Joseon váltás után számtalan filozófus nem akarta elismerni az új dinasztia uralkodásának jogosságát. A király külön kérése ellenére sem vállaltak szerepet a három legfontosabb állami hivatalban (Ellenõrzési, Vizsgáló, Speciális Tanácsadó) így azokban a régi rend begyepesedett hivatalnokai maradtak. A haladó szellemû filozófusok õket Hungu (elsáncolt) – nak, saját neokonfuciánus iskoláikat pedig Sarim – nak nevezték. Ezek ellentétébõl és harcából jött létre az elsõ két párt.
Miközben számtalan Sarim filozófus (köztük a Dae JangGeum sorozatban sokat emlegetett Jo Gwang-Jo) esett áldozatául az irodalmi és poltikai tisztogatásoknak, filozófiai iskoláik egyre esõdtek. A Hunguk politikai befolyása egyre hanyatlott, ami végül a Sarim-ok politikai túlsúlyához vezetett. A Hunguk leváltása után azonban a Sarim kettészakadt egy Dong-in (Keleti) és egy Seo-in (Nyugati) pártra. A filozófiai és poltitikai irányvonalak további fejlõdésével a Dong-in kettévált, egy keményvonalas Buk-in (Északi) és egy mérsékeltebb Nam-in (Déli) pártra. Ezek a párt elnevezések a pártvezetõk lakhelyének elhelyezkedését tükrözik.
A Seo-in nem területi, hanem filozófiai irányvonal alapján vált ketté egy Noron (Öreg Tan) és egy Soron (Fiatal Tan) pártra.
Sukjong halála után a Soron frakció Jang Heebin fiát, a Noron frankció DongYi fiát (a késõbbi Yongjo királyt) akarta trónra juttatni. Ismét vádaskodások és vérzivataros idõk következtek, aminek utolsó állomását Sado koronaherceg halála jelentette. Ennek ellenére Yongjo uralkodása alatt az élet nyugodt és stabil volt Koreában. Sado halálával a Noron tett szert politikai hatalomra, ám ez az esemény mégis megosztotta a Noron frakciót. Két részre oszlottak a királynét támogató Byeokpa szárnyra és Sado herceg özvegyét támogató Sipa szárnyra.
moxika 2012 szept. 11. - 10:11:27
(2795/5342)
Sziasztok, Sikerült megszereznem egy extra videót a forgatásról, (kb. 1 óra) de sajna nincs hozzá felirat, ha valaki tud az ügyben segíteni, akkor meg tudnánk osztani a fan-okkal. Mondjuk így is aranyos, ahogy viccelõdnek a forgatáson, meg ahogy felolvasást tartanak a felvételek elõtt, meg ahogy a fülükön van a fülmelegítõ, mert sokszor nagyon hidegben forgattak. Még azok is nagyon bájosak akik negatív figurát játszanak. Szóval jó lenne tudni ki készítette az epizód feliratokat, hátha Õ segítségünkre lenne. Írjatok ha tudtok valamit! :-)
1/10
Fõnix császárnõ 2012 szept. 11. - 08:04:09 1/10 Előzmény taylor88
(2794/5342)
Valószínû hogy nincs, habár meg lehetne tõlük kérdezni, de mivel vannak filmek Hõs stb ahol be is mondják a nevét annak aki az eredetivel összevetette.
Itt ilyen nem hangzott el, viszont én is véletlen kérdeztem rá s a levelükbõl kihangzott hogy nem.
6/10
napraforgó 2012 szept. 11. - 05:34:44 6/10
(2793/5342)
lemaradt az e betû - eunuch
6/10
napraforgó 2012 szept. 11. - 04:48:50 6/10
(2792/5342)
A kamarás unuch valóban fordulhatott volna a koronaherceghez, akkor talán kitudódott volna a király szellemi hanyatlása, de talán nem. És az is lehet, hogy a kamarás személy szerint jobban szimpatizált a királynéval, mint a koronaherceggel. Néha csak ilyan apróságokon múlnak a dolgok.
6/10
napraforgó 2012 szept. 11. - 04:45:08 6/10 Előzmény napraforgó
(2791/5342)
Még egy magyar kifejezés az eszembe jutott: helytartó. A jelentése ugyanaz, aki a király helyett, nevében kormányoz. Csak mi nem szeretjük, a rosszemlékû Haynau miatt.
Tegu 2012 szept. 11. - 00:19:50
(2790/5342)
TAlálgatok: szerintem a király igy marad, mert a királyné most már az orvosával elintézi, hogy rosszabbodjon az állapota, csak pont annyira, hogy többé már ne emlékezzen arra, kitiltotta õt. Mit tehetnek ellene, semmit, a királyné testvére szépen visszakapja a rangját, a Noron frakció meg visszasompolyog a királynéhez.
Nem láttam, igy nem spoiler, csak feltételezem.
10/10
ceia 2012 szept. 10. - 22:54:36 10/10
(2789/5342)
Szerintem nem. Ha a király akarná, számûzhetné a palotából, vagy akár már ki is végeztethette volna.. A kamarás viselkedése nekem sem stimmel. Mindenképpen a királyt kéne szolgálnia, vagy ha õ beteg, éppen a koronahercegnek kéne szólnia róla.. Annál is inkább, mivel a királyné "nincs" és ezt õ tudja. Egyszerûen jelentenie kellett volna a hercegnek. Attól még nem derülne ki az udvarnál, és nem törne ki zavargás.
Mindegy, jó ez így, legalább izgalmas. Majd csak megtudja a herceg, mi a helyzet. Az viszont nem értem, hogy most Kim Gwi-joo mit csinálhatna a palotában. Hiszen a király nem fog így maradni, és vagy õ, vagy a herceg úgyis megtudja, hogy a nagyúr visszajött.
Koczina Judit 2012 szept. 10. - 22:26:30
(2788/5342)
Engem is zavar, de nincs valami könnyû helyzetben a kamarás. A királyné legalább épeszû, még ha aljas is, a király viszont kezd veszélyes lenni. Egy elhülyült királynak hogy lehet engedelmeskedni? Tulajdonképpen most mindenbõl baja lehet az eunuch-nak, akár a király utasításait, akár a királyné utasításait követi. Szerencsétlen nem ismerte fel, hogy a koronaherceggel járna a legjobban.
(A herceg is lehetne kicsit erõszakosabb, hiába gyanús neki minden, ha senki nem beszél, nem tudhatja meg, mi történt valójában. Neki is kellenének besúgó, informálódó emberek, nem is értem, hogy pont neki miért nincsenek.)
Koczina Judit 2012 szept. 10. - 22:21:11
(2787/5342)
77 részes.
catygory 2012 szept. 10. - 22:06:28
(2786/5342)
légyszi mondja meg valaki, hogy összesen hány részes a sorozat. Ugye nem annyi, amennyi ki van írva a vetítik részben? Keresgéltem, de nem nagyon találtam még a wikipedia-n se
Tegu 2012 szept. 10. - 21:25:24
(2785/5342)
pontosan tudja, hisz jelen volt mindenhol, hogy miért lett kitiltva a királyné, akit most - beteg vagy nem beteg a király - felkeres, aki parancsolgat neki, saját orvosát hivja a királyhoz, holott ott a királyi orvos, szóval ez az ember valószinüleg a Noron frakció jóvoltából került oda, s most hálás, ahelyett, hogy a király parancsát betartotta volna.
Szajci 2012 szept. 10. - 21:20:15
(2784/5342)
úgy, hogy látja a király beteg, egy beteg király veszélybe sodorhatja az egész országot. Ráadásul a királyné beparáztatta, hogyha elmondja másnak ezt az infót, akkor újabb zavargás fog kitörni. A fõeunuch jót akar, csak rossz emberben bízik meg.
Tegu 2012 szept. 10. - 20:45:22
(2783/5342)
Ujfent zavar az, amit már régebben is emlitettem, ha a király megparancsolja, hogy a királynét senki nem látogathatja és nem jöhet ki a palotarészébõl, akkor a fõeunuch miért rohangál a királynéhez, s már a koronaherceg is ott van a palotában, neki meg ráadásul hazudik is.
Hogy meri?