7/10
offtopic
dorombka 2012 okt. 10. - 14:49:15 7/10
(3942/5342)
A "dögül" elírás, vagy új szó.Nekem tetszik.Olyan szellemi , erkölcsi döglõdés, finomabban fogalmazva
7/10
dorombka 2012 okt. 10. - 14:46:06 7/10
(3941/5342)
Sajnos itt minden palotabéli hölgy szánalmas életet él.
A rangsorállítás mindenkit érint és el lehet veszíteni, sokszor akárcsak egy betegség által is, vagy csak lányt szült és mehet a "levesbe".
Azért a kis királyné élete sem fenékig tejfel.
Nehéz volt meghozni a döntést, hogy élete párja ( mert azt azért látható, hogy õ többet érez iránta, mint egy érdekkapcsolatot )más nõ ágyába bujkál és ehhez még neki örülni is kell, sõt a háta mögött döntenek errõl.
Úgy volt vele, akkor legalább õ válasszon, és legalább mint ember maradhasson valaki.
Elég rettenetes.
Mindenesetre a kis Hon lány választása nem volt a legmegfelelõbb az anyakirálynõ részérõl.Több embernek okozott vele gondot , fájdalmat , tragédiát és nem nagyon érdekelte, csak a saját pozíciójának erõsítgetése.

Egyszer egy kolléganõmnek kedvességbõl azt mondtam, milyen helyre kis menyecske.Dicséretnek szántam, de teljesen megbántódott.Õfeléjük a menyecske az anyós házában lakik és nincs szava , csak másodrendû családtag.
7/10
dorombka 2012 okt. 10. - 14:27:17 7/10
(3940/5342)
Jelen állapotban mindkettõjüket lehet sajnálni.
Az ágyassággal még nem kap szerelmet, különösen, ha csak úgy beerõszakolják egy nem is általa választott hölgy ágyába.
De valójában a kis királynõ helyzete valóban reménytelenebb, hiszen, ha õt nem szereti a párja, akkor a palota falai börtönként borulnak rá...és õ nem olyan mint a királyi nagyapai özvegy, aki pótcselekvésként (???) kicsit összebirizgálta a történelmet.
Mollly 2012 okt. 10. - 14:18:50 Előzmény dorombka
(3939/5342)
Sajnáljam érte a királyt? Neki még lehetnek más ágyasai, akiket szerethet, de a királynénak bizony nincs kivel megélni a szerelmet, ha a király nem vele akarja. Az anyakirálynõt viszont le tudnám önteni néhány vödör vízzel...
Mollly 2012 okt. 10. - 14:15:34 Előzmény dorombka
(3938/5342)
Igen, hiányzik a nemes és méltó ellenfél, ennek hiányában meg Hong kezd dögülni. Ami a hugicát illeti, királyi hitves lett, de olyan helyzetben, hogy az anyakirálynén kívül senkinek sem kell, a király be sem ment hozzá, inkább egy festõlánnyal volt, a királyné meg rajta tölti ki, hogy nem az lett az ágyas, akit õ akart, és mindenért belerúgott. Amit a királynéval most tesz, az csak visszavágás a megaláztatásért a nõi erények könyvével, amivel az összes udvarhölgy szeme láttára minden reggel mennie kellett a királynéhoz. Szóval szeretjük a királynét, de bizony rendkívül szemét volt szegény Won-binnel, csak azért, mert nem az lett, amit õ akart. Egyáltalán nem csodálkozom Won-binen.
Mollly 2012 okt. 10. - 14:09:34
(3937/5342)
Hong meg akarta mondani, Won-bin volt, aki rákezdett, hogy ne mondják meg, mert nem tudta az anyakirálynõnek megmondani az igazat, és nevetség tárgya lenne, megalázná a királynõ, stb... Hong tiltakozott ez ellen, de nyert a húga. Azért én sajnálom szerencsétlen Won-bint, és nem lennék a helyében. Hongon csodálkozom, hiszen õ tudta, milyen helyzetbe kerül a húga majd, mint királyi hitves, mégis beleegyezett, hogy az udvarba kerüljön. Én biztosan nem hoznám a testvéremet ilyen helyzetbe.
Koczina Judit 2012 okt. 10. - 11:14:02
(3936/5342)
Aha, majd figyelek legközelebb, köszi :)
7/10
offtopic
dorombka 2012 okt. 10. - 10:47:03 7/10
(3935/5342)
A film galéria képei között néha az elsõ az video és az néha a teljes mûsort leadja.
Lehet, hogy itt tévedtem és csak egy reklám, bocs
Koczina Judit 2012 okt. 10. - 10:35:00
(3934/5342)
Szia,
mibõl derül ki, hogy a porton online nézhetõ valami?
7/10
offtopic
dorombka 2012 okt. 10. - 08:54:28 7/10
(3933/5342)
Sajnos nagyon késõn adták és valahol a közepe-vége táján kezdtem el nézni...és nem tudtam ráhangolódni, meg nem is értettem belõle semmit.
Épp egy olyan jelenet volt, amikor egy fiatal fiú/vagy lány kukkol és rajzol egy talán ellenséges csapat hadállásokat.Nem tudom így volt e...de képtelen voltam ráhangolódni.Sajnos nem vettem fel, így ki tudja mikor nézem meg.De tegnap beleolvastam a topikba és a jó többség dicsérte.Viszont elég rétegmûsor lehet a látogatottság okán.
Közben látom, hogy a porton online nézhetõ..majd meglátom...nem nagyon szoktam monitoron semmit sem nézni, ami hosszabb fél óránál.
http://www.port.hu/voros_szikla_chi_bi/pls/fi/films.film_page?i_film_id=103388
7/10
dorombka 2012 okt. 10. - 08:47:07 7/10
(3932/5342)
Történelmi adat, e spoileros lehet.

Találtam egy koreai oldalt H. titkárról.
Sajnos a hangullal a Google nincs valami jóban, így nem sokat tudtam kibogarászni belõle:

http://ko.wikipedia.org/wiki/%ED%99%8D%EA%B5%AD%EC%98%81

Vagyis:
홍국영 (洪國榮)
élt 1748-1781
ellentmondásos tevékenysége nagy magaslatokba emelte, majd kétes üzelmei miatt nagyot bukott...nem egészen értettem, de vagy leváltották, vagy lemondott ha jól értem 1777-ben,
valószínûleg a húga dolgai erõsen belejátszottak ebbe aki fiatalon-a pletykák szerint mérgezés miatt halt meg hírtelenül.
A huga Bin hong 元嫔洪氏 valóban a király "háreméhez" tartozott
élt 1776-1779
http://ko.wikipedia.org/wiki/%EC%9B%90%EB%B9%88_%ED%99%8D%EC%94%A8
7/10
offtopic
dorombka 2012 okt. 10. - 08:12:51 7/10
(3931/5342)
Október 9.-én volt a hangul nap,
amelyet a hangul kihirdetésének több-százéves évfordulója alkalmából tartanak mint nemzeti ünnepet.


http://en.wikipedia.org/wiki/Hunmin_Jeongeum
http://en.wikipedia.org/wiki/Hangul_Day
1/10
Fõnix császárnõ 2012 okt. 10. - 07:35:12 1/10
(3930/5342)
S pont most október 4én 21.20kor volt a viasat3on.
8/10
vondermonarchie 2012 okt. 10. - 01:44:52 8/10 Előzmény dorombka
(3929/5342)
Ha egyszer lesz hozzá hangulatod nézd meg a Vörös sziklát. Igazán érdemes. Gyönyörû kivitelezés, jó színészi játékok, bár nagyon hosszú film, de nagyon is nézhetõ ( 2x láttam már ).
10/10
ceia 2012 okt. 10. - 01:36:08 10/10
(3928/5342)
Ha a király rájön mit tett Hong, ezért nem bocsát meg neki. Ez nem csak felségárulás, (az már az elhallgatás illetve hazudozás volt) de a színjátékkal csúfot ûztek a királyi családból. Most már nem csak hibázott, hanem súlyos bûnt követett el. Ha miatta a királynõt is meghurcolják ártatlanul, az már újabb bûn.. Hová lett a derék Hong úr? Nem kell sajnálni, minek tért rossz útra! Ha mindjárt az elején szólnak, nem lett volna semmi baj. De hatalomvágyból egyre lejjebb süllyed. Most leginkább Daesuban és Song Yeonban bizakodom, mindketten tudnak egyet s mást a körülményekrõl. Én a királynõt sajnálnám, ha megvádolnák. Hoppá, jut eszembe: lehet hogy Hong részegen kifecsegi Daesunak a dolgot?
Jeongsun máris ármánykodik, amint visszaköltözött. Sõt, egyre szemtelenebb. Már kezd úgy viselkedni, mintha mi sem történt volna. A király óvatos vele, de a viselkedésébõl, beszédébõl (meg mert ismeri) tudnia kéne, hogy máris valami rosszban sántikál.
Azért volt valami humoros is ebben a részben: Amikor az öreg festõnél pózolt Tak és Yi Cheon, szó szerint a térdemet csapkodtam a nevetéstõl :D És Cho-bi is vicces volt, amikor azt mondta, rosszat fog álmodni Won-bintõl. Song Yeon ebben a részben fõleg tanácsatalan arcokat vágott, sokmindent nem csinált :P
7/10
dorombka 2012 okt. 09. - 22:35:29 7/10
(3927/5342)
4 örökletes koreai kasztról,
mellékelve Bipbip egykori grafikonját a KHT fórumról és egy jó kis összefoglalót ,
amelyben vannak képek és néhol még mûködõ videók is.
http://koreanhistory.info/ChosonDynasty.htm

És a négy kaszt:
Yangban uralkodó nemesi osztály, rengeteg kiváltsággal, adóbehajtási lehetõséggel minimális kötelezettségekkel
http://en.wikipedia.org/wiki/Yangban

Chungin
középréteg, kispolgárság,közemberek, szakmunkások,mezõgazdasági értelmiségek..de õk voltak az egyik fõ melegágyai a bürokráciának, mivel nagyon ragaszkodtak kiváltságos jogaikhoz
http://en.wikipedia.org/wiki/Chungin

Sangmin
õk a köznép, a lakosság mintegy 75%-a,parasztok, munkások, halászok, egyes iparosok és kereskedõk, vagyis a tiszta munkások.Õk fizették a legtöbb adót és katonai szolgálatra is bármikor kötelezettek voltak.
http://en.wikipedia.org/wiki/Sangmin

Cheonmin
vulgáris köznép, õk voltak a legalacsonyabb kaszt ,
Ezen a istán a tisztátalan szakmák szerepelnek .
rabszolgák , hentesek , sámánok , cipészek, kohászok, Nobi , prostituáltak, mágusok, varázslók, ...
A cheonmin ki volt zárva a társadalmi felemelkedésbõl, nem vehet részt a gwageon sem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Cheonmin
7/10
dorombka 2012 okt. 09. - 20:07:09 7/10
(3926/5342)
Ráérzett a hatalom ízére :))
Mindenki õt kényeztette, bármit megtehetett, még az anyakirálynõ is az õ kegyeit kereste.
És ehhez 12 éves volt, ami azért ott és akkor talán nem volt már gyerek, de mégiscsak egy tapasztalatlan , fiatal lány, aki a palotabéli intrikákból még semmit nem látott...mint egy elkényeztette milliárdos bakfis, akinek csak csettinteni kell és minden az ölébe hull.

Ji Sung-Won 지성원 valójában 30 éves színésznõ
http://asianwiki.com/Ji_Sung-Won

OFF
Minap belenéztem egy 3. században játszódó kínai filmbe.Azt hiszem a vörös szikla volt a címe.
Hát a legjobb indulattal sem voltam képes végignézni.
Valahogy a kínai és japán filmek nem ragadnak meg, tisztelet a kivetélnek.
A koreai filmek pedig nagyon sokrétûek és közelállóak, emberiek számomra.
Viszont az este tanulsága az volt, hogy megértem azokat-de sajnos elõítélettel közelítõket, aki el sem kezdenek nézni egy ismeretlen Ázsiai filmet, pláne nem 77 részben-sõt erõsen változó vetítési idõvel.
Tisztelem a saját gyártású mûsorokat, de nem mindet, mert sokszor belterjes, drága, öncélú.....
Nem szeretem már az egyre érthetetlenebb krimiket, ahol végiglõnek mindent és mindenkit, és sokszor az összefüggõ történet is hiányzik.
Talán váltani kellene.
Több rövidebb (!) sorozattal, esetleg nagyfilmmel színesíthetnék a programot.Sok ország, sok régió van a világon.
Akár cserefilmekben , mûsorokban is lehetne gondolkodni... ha már annyira dicsérik õket..
7/10
offtopic
dorombka 2012 okt. 09. - 19:31:57 7/10
(3925/5342)
Szia !
:)))
7/10
dorombka 2012 okt. 09. - 19:31:11 7/10
(3924/5342)
Hong: minél magasabbra jutok, annál mélyebbre süllyedek

Nagy mondás...én is megjegyeztem.

Sajnálom H. titkárt.
Eddig legalább csörtézhetett Jung titkárral.
De ez a mostani helyzet nagyon megzavarta.
Megérezte, hogy akármikor magyarázat nélkül félreállíthatják bármi jó szándéka és hûsége ellenére,
a kishúga révén belekerült a királyi családba, amit nem tud hirtelen feldolgozni, de több vele a gond, mint az öröm hiszen a kalácsképû hugica nem éppen makulátlan jellem, viszont annál nagyravágyóbb, de nem eléggé okos hozzá.

Mindig éreztem benne kettõsséget hullámos szájú hõsünkben, de nagyon sajnálnám, ha végképp elveszne, mert tehetséges ember.Igaz a történelem is vitásan állítja be személyét..

Az viszont érdekes, hogy régebben jobban szerette a tiszta harcot, a fekete-fehéret:
aki rossz az haljon meg, akit nem tisztelek, azt nem szolgálom még akkor sem ha alja munkám van semmi kilátással...
most viszont a háttérdolgok miatt valami csúnya kompromisszumokkal teli, zsarolásszerû életet kezd élni...remélem nem bántok meg vele senki rajongót, de kezd Bidámosodni, ha értitek mire gondolok.

Nagyon jól íalakuítják a szerep
7/10
dorombka 2012 okt. 09. - 19:19:25 7/10 Előzmény Mara60
(3923/5342)
Ezt lehetett látni a most ismételt indiai sorozatban is.Addig nincs jó dolguk a menyecskéknek, amíg nincs fiúutód.És az bizony felülírhatja a régebbi menny sorrendjét a családban.