8/10
Kuttyánszki 2021 nov. 28. - 14:12:38 8/10 Előzmény napraforgó
(144/184)
Jé és tényleg,most, hogy olvastam az észrevételedet, most direkt mefigyeltem.
Hát, ez hihetetlen gáz!!! :-o
És annak is igaza van,aki a színekről írt itt lejjebb. :(
És csak súgva mondom,mert sokan nem így gondolják: hosszadalmas, unalmas a sok csata, harc,..
Ugyanakkor csodálattal adózom a film elkészítése miatt.
Ennyi ember,díszlet, helyszín!..Tudom,mekkora őrült munka egy forgatás.
napraforgó 2021 aug. 20. - 11:15:18 Előzmény napraforgó
(143/184)
Szerintem forditva fűzték be a filmet. Nemcsak balkézzel tisztelegnek, hanem balkézzel fognak is kezet. Ez nem lehet véletlen. Az emberek jobbkézzel fognak kezet és a katonák jobbkézzel tisztelegnek.
napraforgó 2021 aug. 20. - 10:37:02
(142/184)
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy miért balkézzel tisztelegnek a katonák? Mert néhány jelenetben igy történik.
10/10
LajtaJ 2021 márc. 15. - 22:48:27 10/10
(141/184)
Az örök és megúnhatatlan magyar filmek egyike!
Az utóbbi évtizedekben akárhányszor is adták valamelyik TV csatornán mindig leültem a képernyő elé és megnéztem.
vino-et-veritas 2019 nov. 02. - 10:29:25 Előzmény Sz. Péter
(140/184)
Persze, de ha TV-t néz az ember, óhatatlanul belebotlik az ilyesmibe...
Sz. Péter 2019 nov. 02. - 08:49:30 Előzmény vino-et-veritas
(139/184)
Nem tv-csatornákon kell nézni a filmeket. ;)
vino-et-veritas 2019 nov. 01. - 20:16:38
(138/184)
Jók ezek a magyar filmklasszikusok, DE ha "pirosbetűs" ünnep van, akkor A kőszívű ember fiai, A Pál utcai fiúk vagy az Egri csillagok szinte mindig előkerül. Nem túl nagy a csatornák műsor szerkesztőinek fantáziája...
10/10
bsand 2019 nov. 01. - 15:19:02 10/10
(137/184)
Most nézem ezt a digitálisan felújított filmet és teljesen ki vagyok akadva. Ez egy igazi színes film volt, most meg néha azt hiszem fekete-fehér olyan eszméletlen sötét, hogy teljesen elvesztek a részletek. Ezek ott a MANDÁ-nál nincsenek a helyzet magaslatán.
10/10
ccaty 2019 márc. 16. - 16:54:52 10/10
(136/184)
Kötelező olvasmány révén egyszerűbb volt megnézni a filmet, mint elolvasni, főleg, hogy fogalmazványban kellett beszámolnunk a regényben foglaltakról, viszont a film elég hűen és részletesen követte a regény írott szavait...

A farkaskalandról szóló jelenetet azóta jól megvágták és a szibériai farkasordító hidegben játszódó téli jeges megmártózás is a vágóasztalon végezte, hiszen a ma vetített részben sincsen már meg belőle egyetlen kocka sem.

Mai szemmel azért nem tűnt nekem olyan félelmetesnek a farkasveszedelem, mert nem sok maradt meg belőle. Pedig, amikor először láttam, eléggé magam alatt voltam én is.

Persze az évek során, főleg ünnepek tájékán elég sokszor levetítették már, egyre rövidülő változatokban.

Lassan eljutunk odáig, hogy csak eleje főcím és zárójelenet marad meg az alkotásból...
1/10
Cloudblack 2019 márc. 14. - 14:40:19 1/10
(135/184)
Engem a farkasos jelenet hihetetlenül lesokkolt gyerekkoromban. Azért sem mertem mind a mai napig újra megnézni a fimet. Én úgymond "kutyák között" nevelkedtem. Tehát imádom a kutyákat és a többi állatot és gyűlölöm ha azt kell látnom, amikor legyilkolnak egy állatot csupán egy film kedvéért.
Engem nem érdekel hogy milyen "nagy színészek" játszottak benne. Gyerekkoromban utáltam a könyvet kötelezőként, most pedig utálom magát a filmet, mint gyerekkori trauma.
vino-et-veritas 2016 nov. 13. - 07:54:39
(134/184)
OFF

Ugye...
offtopic
jani-wan 2016 nov. 12. - 21:23:18
(133/184)
vino-et-veritas 2016 nov. 12. - 18:25:12
(132/184)
OFF OFF OFF
Ebben úgy sem fogunk egyetérteni.
Az optimizmus ugyanúgy nem idevaló kifejezés. Egyáltalán nem optimista az emberiség jövõje.
De, ami már "elhangzott", kár részletesen ismételni - történtek pozitív dolgok, mégha globálisan nem is állunk jól...
Csak egy adalék: vannak olyan projektjeink, amelyek intenzívebben foglalkoznak ezekkel a kérdésekkel is (pl. kemikáliák környezetterhelése, klímaváltozás hatásai, stb.). Ez 50 éve még szóba sem került/kerülhetett, ma szinte minden errõl szól. Persze, hogy ostobaság...

A téma itt nagyon OFF, de azért lehetne valami kerekebb magyarázat is az "olimposzi magasságból" kinyilatkoztatott "ostobaság" harsogásán kívül.
Ami egyébként is csak szimpla sértegetés...
Niceday 2016 nov. 12. - 17:29:05
(131/184)
Nagyon optimista vagy... csak hogy legyen a lelkednek kedves jelzõ is! Gondolom ez befér ismeretlenül is.
A másik jelzõt pedig sajnos nem áll módomban visszavonni, hiszen amit állítasz - miszerint ma más a hozzáállás, mint a 70-es évekig volt - egyszerûen nem igaz! Ez tény, ergo ha szépíteni akarom a dolgot, akkor hamis amit mondasz, ha jóhiszemûen akarom megfogalmazni, akkor félre vagy vezetve, ha pedig tényszerûen, akkor megállapításod ostobaság...
vino-et-veritas 2016 nov. 10. - 16:42:06
(130/184)
OFF
Õ is szívott valamit?
vino-et-veritas 2016 nov. 10. - 16:39:17
(129/184)
OFF
Nincs itt semmi félreértés. Itt a baj vélhetõen a stílussal van...
A szöveg, a gondolat teljesen világos, csak a végén az ORDÍTÓ sértegetés nem...
Persze vehetném "erõs iróniának" ezt is, de mostanában kisebb az ingerküszöböm.
Leginkább úgy, hogy tudtommal nem ismerjük egymást. Még egy baráttól sem nagyon szeretnék hasonlót hallani.
Ez most nem ment át, fõleg, hogy minden fórum tele van ilyesmivel....

ON
DE voltak-e a hatvanas években komoly világméretû környezetvédõ szervezetek, mozgalmak, széleskörû kutatások, stb.? NEM.
Változott-e sok ember véleménye az elmúlt évtizedekben a természet, az állatok, stb. védelme vagy óvása érdekében? IGEN
Tudatosabbak vagyunk-e általában "természet- és környezetvédelmi" kérdésekben (pl. szelektív hulladékgyûjtés, stb.)? IGEN
Mindezek ellenére globálisan nagyobb mértékû-e a természetpusztítás/rombolás, mint valaha? Sajnos IGEN...
Viszont lelõnék-e a farkasokat ma, egy hasonló filmben? NEM.

Üdv, Vino
Niceday 2016 nov. 09. - 22:09:46 Előzmény vino-et-veritas
(128/184)
Ööö... látom vannak problémák, szövegértés és irónia terén, neked is és perrynek a prókátornak...
Leírom tök egyszerûen.
SEMMI SEM VÁLTOZOTT, SÕT ROSSZABB LETT!
Ugyan is ha nem így lenne, akkor nem az egyre több faj kipusztul(ít)ásáról szólnának a hírek 150 éve... rém egyszerû.
offtopic
filoszemitabélus 2016 okt. 26. - 22:24:11
(127/184)
Tehát ezek a jóságos vadászok tulajdonképpen a mezõgazdaság védelmében lövik le az állatokat. Különösen a vadkacsák meg a fácánok nagyon kártékony állatok. Újabban védtelen embereket is megtámadtak.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 okt. 26. - 20:10:42
(126/184)
Tiltsuk be a vadászatot.
Bár ha a mezõgazdaságban lenne érdekeltséged és tekintélyes kárt okoznának a vadak, szerintem nem röhögnél.
filoszemitabélus 2016 okt. 26. - 19:30:35
(125/184)
"Amibõl sok van és kárt okoznak, azokból kilõnek." Így van ez a vadászokkal is. Túl sok van belõlük, ezért idõnként egy-egy kövér példányt kilõnek. Ezt hívják vadász balesetnek. Ilyenkor aztán az õzek röhögnek.
Itt látható egy ivarérett példány: