Téma: A látogatás

8/10
SecondMoon szept. 19. 12:55:02 8/10 Előzmény Bartosz
(49/49)
Az, hogy miben végződik másképp, nem tudok olyat mondani, ami ne spoilerezné el a filmet. Abszolút más a vége. A gyerekek táncáig kb egy az egyben ugyanaz, aztán egy másik film. McAvoy játéka nagyon tetszett nekem, rémisztőbb az eredetinél. Megéri megnézni, mert szerintem tényleg jó az is.
7/10
Bartosz szept. 18. 19:29:41 7/10 Előzmény SecondMoon
(48/49)
Miben végződik máshogy a remake? Amiatt néztem ezt meg, mindenképp azelőtt akartam látni az eredetit. De egy darabig nem fogok neki ülni, csak McAvoy játéka érdekel.
7/10
Bartosz szept. 18. 19:26:46 7/10
(47/49)
"A jó idők gyenge embereket szülnek"


Ez a film figyelmeztetés a tökéletlen, kiherélt társadalom számára. Jócselekedetükben már nincs túlélési ösztönük, hiányzik belőlük a védekező mechanizmus, csendben elfogadják, ami rájuk vár.

Remélem, nem kell aktuális politikai tényeket sorolnom, de a film üzenete nagyon pontos. És ez egy dán film, ugye, és tudjuk, mi folyik a skandináv országokban (nem csak ott). Idehaza is egyre töketlenebbek az emberek. De ebbe most nem megyek bele.

Mint film nem nagy szám, de ez ugye társadalomkritika. Vicces hogy még mindig nem tudja hova tenni a szatírát sok ember.


"-Miért csinálod ezt?
- Mert engeded"

6.8/10
8/10
SecondMoon szept. 16. 13:26:12 8/10
(46/49)
Azután néztem meg ezt a filmet, hogy előbb moziban megnéztem a remake-et. A gyerekek táncolós jelenetéig kb ugyanaz minden. Onnantól kezdve viszont két külön film. Az amerikai befejezése jóval emészthetőbb, és McAvoy játéka is nagyon jó. A dán eredeti változat az említett táncolós jelenet után valami tébolyult történeti fordulatot vesz, és a vége noha nem egy nagy fordulat, mégis meglepett.
Egy valamiben egyforma a két film, hogy a szereplők mindkettőben jól el lettek találva.
4/10
Albeart aug. 17. 09:46:12 4/10
(45/49)
Nehéz erre a filmre jó osztályzatot adni. Lehetne jó is de a végével IS elrontottàk az egészet.
A színészek jók, nagyjából ennyit tudnék írni.
Lehetne ez akár valamilyen szinten tanulságos is, miért ne bízzunk meg a másikban olyan könnyedén, vagy, hogy ha ott van egy bizonyos érzés arra, hogy innen jobb lelépni és nem visszanézni akkor tegyünk így, és tanuljunk meg véglegesen NEMET mondani ha az a helyzet számunkra nem megfelelő vagy nyomasztó érzést adott. Ugye az a bizonyos megérzés ami ott motoszkál a fejünkben olykor, néha kell rá hallgatni.

Talán a film lehet ezt akarja sugallni, hogy jobban körültekintőbbnek kéne lennünk és nem mindenkinek bizalmat osztani rövid időn belül.
Viszont a filmből valahogy nem ez jött át...vagy nehezen jött át bármi is. Engem nyomasztott végig a film, a vége pedig...áh inkább hagyjuk.

Kíváncsi leszek az amerikai remakere,hogy ott milyen végkifejletet adnak majd a filmnek :-).
Ptypang aug. 10. 18:57:30 Előzmény Cserepeskisvirag
(44/49)
Egyetértek. 🤗 annyira primitív, ami itt megy. Döbbenet...
1/10
Erospista júl. 24. 23:19:56 1/10
(43/49)
Meg ne nezzetek! -10000-es ez a fos. Nulla a sztori, a zenek 99%-a nem illik a jelenethez.
Spoiler, de nyugodtan olvassatok.
Senkinek nem tunik fel, hogy a degeneraltaknal allandoan uj gyerek van.....
Hatvanszor elindulnak, hogy otthagyjak az abberraltakat, de valamiert mindig ott maradnak....
Megtalalja a faszkalap a rengeteg fenykepet, a gyerekhullat a medenceben, de NNNNEEEEM, meg veletlenul se hivja a kib@szott rendorseget nem megy be az elso helyre, hogy segitseget kerjen......

es.... miutan kivagjak a lany nyelvet, a ket total egeszseges, eleteros szulo b@dmeg NEM ALL ELLEN. Levetkoznek, annak ellenere, hogy tudjak, hogy ha nem csinalnak semmit, ott fognak megdogleni. IDIOTA< NYOMORULT< NULLA FOS!!!!
Semmire valo, idorablo hulladek.
Minusz tizezer! Ja, meg minden szar amugy, rosszul is erzik magukat, de visszamennek a kurva nyusziert. Vicc utca 2. Akinek ez tetszik, az nem is beteg, hanem idiot
k11zoltan júl. 13. 18:23:47 Előzmény richie6
(42/49)

Mi a muszlim utalás a megkövezésben? A keresztények nem köveztek?


k11zoltan júl. 12. 23:29:59
(41/49)
Érdekes volt.
Nekem is vallásos dolgok szimbólumai villantak be.
k11zoltan júl. 12. 23:28:47 Előzmény fosfilm
(40/49)
Ledobta az agyad az ékszíjat rendesen.
Pedig nem rossz ez a film.
6/10
tandaripiri ápr. 13. 16:35:29 6/10 Előzmény Norbert Szalai
(39/49)
És most mégis érkezik a hollywoodi verzió :)
James McAvoy-jal. Az persze más kérdés, hogy milyen befejezést kap az amerikai remake. 😏
7/10
The Cortez ápr. 06. 23:09:16 7/10 Előzmény Anna Dé
(38/49)
Nem biztos, hogy beteg. Erre a filmre nagyobb szükség van, mint a sok tucatra meg a propagandaszemetekre. A művészet nem csak szép dolgokról szólhat. Mivel thrillerként is jól funkcionál (leszámítva 1-2 történeti baromságot), így van szórakoztatófaktora. Elég sok minden kiemeli, de te is írod, hogy benned is megmaradt...
Anna Dé ápr. 06. 19:43:41
(37/49)
Jó régen láttam ezt a filmet, de bennem is megmaradt a sztori. Mennyire beteg lehet már az aki ilyen történetet filmre visz.. Bár nem is a történet az ami nyomot hagy az emberben, hanem a látottak. Mi szükség van tényleg ilyen filmekre? Hol ebben a művészet? Vagy a szórakoztatás? Vagy bármi ami egy filmet kiemel a többi közül. Amiért van értelme beülni a moziba.
punitive márc. 18. 08:58:48
(36/49)
Az egész film egy beteg ,idióta népektől származik a hollandok az északiak dánok svédek stb beteg nemzet utána lehet nézni.A férfi egy gyenge szar a nő szintén hol van a a nagy viking vérvonal ,birkák
Cserepeskisvirag jan. 14. 08:55:15
(35/49)
Nem láttam a filmet, de nem lehet rosszabb mint a kommentek tartalma....🤢
AlatogatasSzar 2023 nov. 16. - 02:24:50
(34/49)
Ez a film kib@szott szar volt! Unalmas es semmi ertelme inkabb a rendezonek kene levagni a nyelvet ne tudjon tobb otletet adni filmhez!
1/10
kirajsag 2023 nov. 16. - 02:23:16 1/10 Előzmény richie6
(33/49)
Kedves Ricsi, te hogy tudtál ebből az alkotásból ennyi tömérdek faszságok kiszürni, én azt a pillanatot vártam a csúszka a végére érjen!
1/10
kirajsag 2023 nov. 16. - 02:19:23 1/10
(32/49)
Ez a film igazán, nem is tudom hogy fogalmazzak, úgymond ocsmány fos kurva szar
1/10
Bandit1002 2023 aug. 18. - 18:03:32 1/10
(31/49)
Igazábol engem nagyon felidegesített,szerintem nincs olyan apa aki ne védené meg a családját….a csávó sír a kocsiban és nemcsinál semmit míg kivágják a lánya nyelvét….atyaúr isten
2/10
Csivi2001 2023 júl. 23. - 13:19:09 2/10
(30/49)
Az egész film unalmas.. Semmi izgalmas nem történt benne az utolsó percben történt talán valami de az sem valami nagy durranás sokkal jobbra számítottam volna... 👎