10/10
Kendy 2012 jan. 09. - 23:03:44 10/10
(25/105)
Most láttam a filmet!
:)
Nekem nagyon tetszett!

Csípem az inváziós filmeket!
:)
Ez is bejött nekem nagyon!
5/10
offtopic
Lacika_ 2011 dec. 30. - 09:06:27 5/10
(24/105)
Seen. Mint mondtam nem vagyok fizikus, De a kocsi is Faraday kalitka... http://www.vezess.hu/vezetunk/villamcsapast_elt_tul_peugeot/31360/
A repülõk szintén és villámcsapástól nem esnek le... http://repulnijo.hu/2008/06/10/villam-es-repules/

De ezen nem akarok vitatkozni, szerintem akkor is kidolgozatlan a történet és tele van alap fizika tudás hiányosságával...
6/10
Dyrtyho 2011 dec. 28. - 23:50:15 6/10
(23/105)
A film úgy maga nem rossz,a film alaptörténete már kicsit elcsépelt,láttuk már hasonló típusú filmeket,mint pl ott van a Skyline,csak ott nem sárga fény jelenik meg,hanem kék,de ott is megszállják a földet az idegenek.Szóval a film alaptörténetével nincs semmi gond,az akciós jelenetek eléggé ott vannak a szeren,de hogy a filmnek se eleje,se vége...na azzal viszont már vannak gondok.Aki szereti az ilyen ûrlények megszállják a világot típusú filmeket,azoknak bátran ajánlom.Úgy hogy nálam ez a film a se eleje se végével csak 6/10
1/10
kuresz 2011 dec. 28. - 13:35:06 1/10
(22/105)
Ez az egyik legxarabb film,amit valaha láttam.
Unalmas,a párbeszédek röhejesek,az idegenek nevetségesek.
3/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 28. - 11:03:30 3/10
(21/105)
Néhány vidéki nem nagyvárosi moziban 2D-ben adják a filmeket.
fokombere 2011 dec. 27. - 23:02:24
(20/105)
De jó lett volna megnézni... Kár, hogy 3D vak vagyok. Cumi!! Már a Halhatatlanokat is beszopantottam, de ez már tényleg felháborító, hogy nincs egy árva 2D-s vetítés se. Nem lehetne ez ellen tenni valamit?
Tom Boy 2011 dec. 27. - 20:58:49
(19/105)
Én Is Ma Néztem Meg,Szerintem Nem Volt Rossz Film Igaz Én Is Jobbra Számítottam Kicsit Több Akcióra Ha Már Bevezetés Nem Volt!! :)
Horcsogg 2011 dec. 27. - 18:14:38
(18/105)
Igen, rottentomatoesen is csak 18%-ot kapott, kimarad.
5/10
Lacika_ 2011 dec. 27. - 16:54:21 5/10
(17/105)
Na én is túl vagyok a film megnézésén. Hát elég meseszerûre sikerült. Sokkal jobb filmre számítottam, semmi komoly tartalommal nincs felruházva a film. Tele van szerintem elvi hibákkal, ahogy Bigpapa is írta. Nem vagyok fizikus, de ha a Faraday-kalitka elvét használják: ami leárnyékolja a "bio-energiánkat" illetve az üveg is árnyékol, akkor ha bent maradsz a kocsiban, vagy abban a hadihajóban ami a híd lábának ütközött esetleg egy tankban, vagy a repülõgépben ami lezuhant.....akkor érvényesül a Faraday-kalitka elve :D És a rendõrautó alá bujva sem veszik észre õket.
---/A Faraday-kalitka az elektromágneses hatás kiküszöbölésére szolgáló, fémhálóval körülvett térrész, amelybe a fémháló védõhatása folytán a külsõ elektromos erõtér nem hatol be („árnyékolás”). Ezzel magyarázható például az is, hogy a vasbeton szerkezetbõl készült épületekben legtöbbször a mobiltelefonok mûködéséhez nincs elég térerõ. forrás:- http://hu.wikipedia.org/wiki/Faraday-kalitka/--- mivel villámcsapás ellen is például az autó megvédi a benne ülõket, így szerintem nem kellene látnia az idegeneknek az embereket, hisz a Faraday-kalitka elve érvényesül, sõt még üveg mögött is ülsz, ami a film szerint szintén árnyékol. :)

A másik, nem értem miért a városokban kezdik a fémek kitermelését.... vagy ha másutt is elkezdték akkor, milyen fémet gyûjtenek be? Vasat esetleg- amibõl a kocsik is készülnek és kihalt utcákon milliónyi van? :)

Nem értek a fizikához sajnos, de azért egy fizikust igazán megkérdezhettek volna a film elkészítése elõtt. :D

A 3-D szerintem semmit sem ér, kár pénzt adni érte, csak lehúzás, vagy pedig a kalózok ellen védi a filmet, amúgy semmi értelme sincs.

5/10 mert voltak benne vicces jelenetek és tetszett, hogy kinyírja a fõszereplõket...csak nem eleget :D
3/10
_Freddy_ 2011 dec. 27. - 16:07:51 3/10
(16/105)
A trailer alapján egész jó kis film lehet ez. :D Majd ha megjelenik DVD-n akkor megnézem.
9/10
cornleaves 2011 dec. 27. - 14:36:19 9/10
(15/105)
Jó kis film volt ez:
- Új fajta idegenek
- Végig pörgõs és figyelmet fenntartó
- Új nagyváros, mint helyszín
- Nem vérbentocsogós, így barátnõvel is megnézhetõ és élvezhetõ

Ha lesz folytatás, megnézzük!
10/10
kolja92 2011 dec. 26. - 22:20:56 10/10
(14/105)
nekem az is tetszett, hogy nem - megint - New Yorkban játszodik egy film. Moszkva meg tényleg egy különleges gigapolisz és jó helyszín lehetne több filmnek!
10/10
oszkos 2011 dec. 24. - 18:19:19 10/10
(13/105)
Nekem fulll bejött a film. Jó ötlet volt h nem "hagyományos" idegeneket tettek bele. 10/10
5/10
Bigpapa 2011 dec. 24. - 09:51:12 5/10
(12/105)
A bemutató alapján nagyon vártam a filmet. Mondjuk az utóbbi másfél évben azt hiszem ez volt a hatodik "itt a világ vége, idegenek ölnek minket" film :)))
Nem tudom,ki látta a Skyline címû filmet, nekem arra hajazott nagyon.Ott is nevesincs színészekkel dolgoztak, azt hitték, a látvány majd hanyatt vág minket és húú.
Igazából ott sem tudjuk kik ezek,minek vannak itt (azon kívül,hogy kinyírjanak minket) és azt sem, honnan jöttek.
Ez a film leginkább egy Ismerd meg Moszkvát címû úti film lehetne.Mert megmutatja Moszkva legtöbb jó részét,de nem látod azt a sok mocskot és köpést,ami az utcákat tarkítja.Nem,mint ha Budapest nem lenne egy okádék mocsok :),hiába itt élek.
Ez a film is beállt abba a sorba,hogy tök felesleges volt 3D-ben megcsinálni.Igazából semmi olyan látvány nincs benne,ami miatt örültem,hogy 3D.Viszont elkértek 1800Ft-ot a jegyre.

Maga a film nem lenne rossz, csak kicsit az volt az érzésem, hogy menet közben kifogytak az ötletekbõl és néha rögtönöztek. Azt nagyon jól megcsinálták,hogy kongott az ürességtõl Moszkva.Persze betettek pár régi Volgát kiégve (nem tudom mitõl égtek ki) és 2107-es ladát is,hogy tudjuk,ez Moszkva,de volt Bentley,Lamborghini is,ami inkább jellemzõ ma Moszkvára :D
A szereplõk egyáltalán nem szerethetõ figurák.Lehet,hogy csak nekem nem jött át a személyiségük,de nem kötõdtem hozzájuk.Innen lesz SPOILER,szóval csak akkor olvass,ha láttad.
SPOILER
Az hamar kiderül,hogy a rendezõ nem egy Happy End imádó faszi.Összeteszi a hús vér embereket egy fém alapú életformával,ami technikailag olyan fejlett hozzánk képest,mint mi a hangyákhoz. Végig azaz érzésem volt,mint amikor a hülye gyerek nagyítóval süti meg a hangyákat a nyári szünetben.Esélyük sincs visszavágni.Itt volt néhány visszavágó,de azért senkinek se legyenek hiú ábrándjai, hogy lesz második rész,amiben mi,a lelkes túlélõk, a Mobil mikrosütõvel visszavágunk :DDDD Csak a rendezõ volt annyira kegyes,ha már kinyírta a fõszereplõket,hagyott egy kis reményt bennünk,hogy na most visszavágunk! A végére tiszta Terminator 3 érzésem volt, ahogy John Connor és Kate Miller az ellenállás élére állnak :)))
Rengeteg logikai bukfenc volt a filmben. Kezdjük ott,hogy ezek az élienek simán levadásztak több milliárd embert,átlátnak az üvegen kívül mindenen,de ezek úgy szaladgálnak elõlük,mint ha retardáltak üldöznék õket.
Rájönnek,hogy az üveg lefogja a biojeleiket,de még véletlenül sem tolják ki az áruházból a mozgatható kirakatot (amibe egy baba fér)
Engem végig zavart,hogy nem mutatják meg, hogy néznek ki ezek az ûrlények.Mert amit látunk,az szerintem pont semmire sem elég.Ebbõl találgathatunk.És bakker,attól felrobban az alien,hogy hozzávágja a másik haverjának egy letört darabját? Ugye ez vicc? És a hab a tortán,ahogy a fõszereplõket elkezdte kinyírni a rendezõ.Jó,egyik sem volt szimpi,így tõle meghalhatott volna mindegyik,de akkor sem egy tipikus Hollywood-i hepiend :D
SPOILER VÉGE

A 3D felesleges,így nem kifejezetten mozifilm.Mai eszemmel ezt megnézném online. A sztori nincs kidolgozva, valaminek a közepébe csöppenünk,hiszen a támadás már aznap elkezdõdik,így nincs sztori felfuttatás.A film végig mozgalmas,nincs üresjárat,de van benne sok hülyeség,amit jobban átgondolva,okosabban is beletehettek volna. A szereplõk semmilyenek,a karakterek nem szerethetõ emberkék.Az ûrlényeket nem ismered meg, nem tudod,honnan jöttek,mit akarnak (oké azt a végére sejted).

Az biztos,ha ide valóban eljönnek földönkívüliek és úgy döntenek,hogy megtámadnak minket, annyi esélyünk lesz ellenük,mint a Trójai lónak egy Epson-i derbin.Nézzétek meg a földet az ûrbõl készített fotón.Olyan a nagy sötétségben, a többi szar bolygó között,mint egy terített, és jól kivilágított asztal.Tele vagyunk ásványi kincsekkel,vízzel,ami bármilyen szerves létformának elengedhetetlen az élethez.Ha úgy döntenek,hogy a javaink miatt kiirtanak minket, akkor max 3D-ben nézhetjük,ahogy meghalunk,de hogy ezekkel a mai szar fegyverekkel nem okozunk nekik kárt,az tuti. :)))

Egy 5 pontot kap.
kelkaposzta 2011 dec. 23. - 21:42:35 Előzmény King Diamond
(11/105)
Joel Kinnaman színész; rendelkezik már egy svéd Oscar-ral a Snabba Cash okán - illetve a The Killing dán sorozat, amerikai interpretációjában véletlenül, megint egy drogos karaktert alakít ;) Félig amerikai; félig svéd - ezért nem hallani nála akcentust:
http://www.imdb.com/name/nm1172478/
8/10
King Diamond 2011 dec. 22. - 22:30:58 8/10
(10/105)
KICSI SPOILER LEHET BENNE!!!
Érdekes, hogy én leszek az elsõ hozzászóló, aki a film megnézése után ír a topikba. Ez nem sokszor szokott elõfordulni egy éppen moziba kerülõ film esetében, legtöbbször már jó néhány hozzászólás van a filmekhez (úgy látszik, hogy vagy 3D-ben akarják megnézni sokan, vagy még nem tették fel a torrent oldalakra). Nagy valószínûséggel ez az utolsó 2011-es film, amit moziban megnéztem, bár a Géppisztolyos prédikátor még érdekelne, de nem biztos, hogy azt megérné moziban nézni. Ez a film is érdekelt, láttam a bemutatóját is a Csizmás kandúr elõtt, jónak ígérkezett. Nem is csalódtam. A története több, mint érdekes, nem láttam még ilyen 'idegenekkel' felszerelt filmet. Végig fenntartotta az érdeklõdést, nem is ketten, hárman voltunk a moziban, ahhoz képest, hogy gyakorlatilag az elsõ vetítése volt a filmnek itt Debrecenben (14:45-kor). Jó volt a látvány is, a 3D sem volt rossz, lehetett volna kicsit több 3D technika benne, keveset kaptunk az 'arcunkba'. A szereplõk elmentek, nem volt ismert színész számomra, a párbeszédek itt-ott lehettek volna érdekfeszítõbbek is. Néhol elég bugyutácskára sikeredtek.
Nem szeretnék nagyobb spoilereket leírni, így nem is nagyon írnék többet. Aki szereti az ilyesfajta filmeket, az mindenképp moziban nézze meg, mert megéri. A vége alapján pedig nagyon úgy tûnik, hogy jöhet is egy folytatás, ha jól teljesít. Én már várom is. Azt is 3D-ben, moziban.
Még nemigen van pontozva, úgyhogy nem pontoznám túl, de alul se. Ennyit mindenképp megér:
8/10
5/10
offtopic
Lacika_ 2011 dec. 22. - 12:49:08 5/10
(9/105)
Sosem értettem én sem, miért nem vezeti be a Port, hogy csak a hivatalos bemutató után lehessen a filmre szavazni.
Én ma megnézem ha minden igaz és majd utána véleményezem. Olyan nagy reményt nem fûzök hozzá, de hátha egy jó film...
vedder 2011 dec. 20. - 21:51:42 Előzmény Bigpapa
(8/105)
egyetértek
vedder 2011 dec. 20. - 21:50:12
(7/105)
A bemutató alapján nem sokat kellett agyalni hogyan nézzenek ki az idegenek, de ettõl még lehet jó. MEg Emile Hirsch miatt is lehet jó. Abban a pár filmben amiben láttam elég jó volt, bár azok messze voltak a sci-fitõl meg az akciótól. Kíváncsi vagyok ebben a mûfajban hozzá tud-e tenni valamit. Nem lesz könnyû.
5/10
Bigpapa 2011 dec. 14. - 11:58:53 5/10 Előzmény Legpuska
(6/105)
Minden filmnél ez van.Még a vágóasztalon van,de itt a porton van 5-10 k..csög,akik szavaznak a filmre. Jó lenne,ha a magyar bemutatóig nem lehetne szavazni.